Πανελλήνιες 2015

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Ctee_m

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ctee_m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 196 μηνύματα.
Στην ιστορία που είστε στην επανάληψη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Εγω σημερα δεν παω σχολειο για να διαβασω
Εχω 21 απουσιες με τις σημερινες
Μετα το πασχα αν παταω μια φορα τη βδομαδα υπαρχει θεμα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κωνσταντίνα0506

Νεοφερμένος

Η Κωνσταντίνα0506 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Πόσο θέλω έκθεση να πέσει θέμα για ρατσισμό ή bulling..να δούνε επιτέλους την πραγματικότητα που βιώνουν πόσα παιδιά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Πόσο θέλω έκθεση να πέσει θέμα για ρατσισμό ή bulling..να δούνε επιτέλους την πραγματικότητα που βιώνουν πόσα παιδιά.
Είναι ωραίο θέμα για έκθεση. Επίσης θέμα με πόλεμο θα ήταν καλό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κωνσταντίνα0506

Νεοφερμένος

Η Κωνσταντίνα0506 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Ναι σίγουρα μάκαρι κάτι τέτοιο να είναι :))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Εγω ειχα σταματήσει να πηγαίνω σχολειο λιγο μετα την 25η Μαρτίου (ή πριν το Πάσχα; Δεν θυμαμαι καλα :redface: ) Αλλα πήρα και χαρτί απο γιατρό (οχι μονο ενα tbh) γιατι ειχα ήδη 30+ απουσίες και δεν γινόταν αλλιως. Μου είχαν πει καποια παιδιά οτι μερικες φορες,τους άφηναν να φύγουν νωρίτερα. Μονο μια φορά πηγα σχολειο αλλα δεν κάναμε απολύτως τιποτα και το μετάνιωσα πικρά,έφυγα τις 2-3 τελευταίες ωρες.
Σε εσας το Πάσχα πέφτει αρκετά νωρις αρα να αρχίσετε τις απουσίες μετα τις διακοπές. Νομιζω αν δεν πατήσετε καθολου μετα το πάσχα, δεν θα εχετε θεμα :P Ή απο αρχές Απρίλη,αν σας φτάνουν οι απουσίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sinnlos

Νεοφερμένος

Ο sinnlos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
1) Μην περιμένετε να πέσει θέμα στην έκθεση κάτι επίκαιρο. Ποτέ δεν έχει πέσει κάτι επίκαιρο ή αυτό που περιμένουν οι περισσότεροι μαθητές. Πάντα κάτι γενικό πέφτει και οι καθηγητές των φροντιστηρίων συνήθως πέφτουν μέσα. Γι'αυτό να τους ακούτε και να μάθετε να αντιμετωπίζετε τις ασκήσεις.

2) Είχα μέχρι τον Μάρτιο 2 απουσίες. Είχα σταματήσει από 25 Μαρτίου και από τότε πήγα μόνο 2 ή 3 μέρες. Εκεί που υπολόγιζα 161 τις απουσίες, στο τέλος ήταν μόνο 120. Δεν σας λέω ότι σίγουρα δεν θα σας βάζουν απουσίες άλλα αν κοιτάτε τακτικά πόσες έχετε, θα μπορείτε να οργανωθείτε καλύτερα. Άλλωστε το να πηγαίνεις σχολείο και να είσαι μόνο σου με δυο-τρεις φίλους σου έχει πολύ πλάκα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos kaladas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nikos kaladas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 253 μηνύματα.
1) Μην περιμένετε να πέσει θέμα στην έκθεση κάτι επίκαιρο. Ποτέ δεν έχει πέσει κάτι επίκαιρο ή αυτό που περιμένουν οι περισσότεροι μαθητές. Πάντα κάτι γενικό πέφτει και οι καθηγητές των φροντιστηρίων συνήθως πέφτουν μέσα. Γι'αυτό να τους ακούτε και να μάθετε να αντιμετωπίζετε τις ασκήσεις.

2) Είχα μέχρι τον Μάρτιο 2 απουσίες. Είχα σταματήσει από 25 Μαρτίου και από τότε πήγα μόνο 2 ή 3 μέρες. Εκεί που υπολόγιζα 161 τις απουσίες, στο τέλος ήταν μόνο 120. Δεν σας λέω ότι σίγουρα δεν θα σας βάζουν απουσίες άλλα αν κοιτάτε τακτικά πόσες έχετε, θα μπορείτε να οργανωθείτε καλύτερα. Άλλωστε το να πηγαίνεις σχολείο και να είσαι μόνο σου με δυο-τρεις φίλους σου έχει πολύ πλάκα....

οχι φιλε μου παντα επικαιρα πεφτου κανεις πολυ μεγαλο λαθος.το 2004 πεσαν για τους ολυμπιακους αγωνες περσι για τη φτωχεια.ειναι μεγαλο λαθος αυτο που ειπες:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sinnlos

Νεοφερμένος

Ο sinnlos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Εντάξει, μια φορά στα 15 χρόνια έγινε να πέσει κάτι επίκαιρο αν και το 2004 νομίζω δεν ήταν ακριβώς ολυμπιακοί αγώνες(που περίμεναν όλοι) άλλα κάτι γενικότερο με αθλητισμό και γράφανε όλοι ότι να'ναι.
Η φτώχεια είναι πάντοτε επίκαιρη. Μήπως παλιότερα δεν υπήρχε φτώχεια. Αν και το περσινό δεν ήταν φτώχεια άλλα ανθρωπιστικό έλλειμμα και λίγα πράγματα από εθελοντισμό. Επιμένω στην άποψή μου να ακούτε τους καθηγητές των σχολείων και των φροντιστηρίων που συνήθως πέφτουν μέσα άλλα οι μαθητές δεν τους ακούνε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariakl1

Νεοφερμένος

Η mariakl1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
το 2004 δεν έπεσε αθλητισμός αν και το περίμεναν όλοι για χρόνια κάτι για την προσφορά του σχολείου έπεσε. το 2005 έπεσε αθλητισμός που είχε ξεφουσκώσει κάπως το θεμα . bulling δύσκολα να πέσει αφού έπεσε οεφε . παντως οτι και να λεμε μονο υποθέσεις μπορούμε να κάνουμε τώρα:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κωνσταντίνα0506

Νεοφερμένος

Η Κωνσταντίνα0506 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Ρε παιδιά είμαι απόφοιτος έδωσα Πέρσυ έγραψα 10.000 μόρια και φέτος ξαναδίνω..το όνειρο μου είναι ιατρική αλλά ξέρω πως δε θα περάσω..μόνο στο κυλικείο της όπως λέει και η μαμά μου..το θέλω τόσο όμως.. Ξέρω δεν είμαι η καλύτερη μαθήτρια προσπαθώ αρκετά αλλά δεν τα καταλαβαίνω μαθηματικά φυσική ειδικά,έχω πολύ καλή μνήμη κάνω ασκήσεις επειδή θυμάμαι κάποια παρόμοια αλλά την ώρα της εξέτασης κολλάω.. Δεν ξέρω τι να κάνω νιώθω λες και περπαταω σε έναν γκρεμό και ξέρω πως στο τέλος του δρόμου θα πέσω,δεν υπάρχει άλλη λύση... Όλες οι γνώμες δεκτές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ctee_m

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ctee_m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 196 μηνύματα.
Ρε παιδιά είμαι απόφοιτος έδωσα Πέρσυ έγραψα 10.000 μόρια και φέτος ξαναδίνω..το όνειρο μου είναι ιατρική αλλά ξέρω πως δε θα περάσω..μόνο στο κυλικείο της όπως λέει και η μαμά μου..το θέλω τόσο όμως.. Ξέρω δεν είμαι η καλύτερη μαθήτρια προσπαθώ αρκετά αλλά δεν τα καταλαβαίνω μαθηματικά φυσική ειδικά,έχω πολύ καλή μνήμη κάνω ασκήσεις επειδή θυμάμαι κάποια παρόμοια αλλά την ώρα της εξέτασης κολλάω.. Δεν ξέρω τι να κάνω νιώθω λες και περπαταω σε έναν γκρεμό και ξέρω πως στο τέλος του δρόμου θα πέσω,δεν υπάρχει άλλη λύση... Όλες οι γνώμες δεκτές.

Δεν υπαρχει λόγος να νοιωθεις έτσι. ...πανελληνιες είναι μόνο, είναι εξετάσεις από τις πολλές που θα δώσεις στην ζωή σου ...αν τώρα όντως προσπαθείς σκληρά και λύνει ασκήσεις κλπ κλπ δεν μένει τίποτα άλλο να κάνεις από το να ξεαγχωθεις , να απομυθοποιησεις τις πανελληνιες ,να πας να δώσεις και αν στην τελική δεν περάσεις δεν ήρθε και το τέλος του κόσμου. ..Μπορείς να ακολουθήσεις ίσως κάτι παραϊτρικο του στυλ μαιευτική ή νοσηλευτική (είτε στο τει είτε στο αεί) οι οποίες σχολές έχουν πολλά μαθήματα που διδάσκονται και στην ιατρική και μάλιστα τα διδάσκουν καθηγητές πανεπιστήμιου της ιατρικής ...οι προσπωπικες μου συμβουλες ειναι αφενος να μην κολλάς σε μόνο μια επιλογή γιατί δεν ξέρεις τι μπορεί να είναι καλύτερο για σένα και τι μπορεί να σου αρέσει στην πορεία και αφετέρου μια ενδεχομενη επιτυχια ή αποτυχια στις πανελληνιες δεν θα σου καθορίσει την ζωή ...
ΕΠΊΣΗΣ ΑΝ ΕΊΣΑΙ ΚΑΛΟΣ ΣΕ ΚΆΤΙ ΚΑΙ ΑΓΑΠΑΣ ΑΥΤΌ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΣ ΧΑΜΕΝΟΣ Ο,ΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΝΑΙ ΑΥΤΌ
και όπως προείπα chill :happy::bounce:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κωνσταντίνα0506

Νεοφερμένος

Η Κωνσταντίνα0506 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Ευχαριστώ για τη συμπαράσταση..απλά μς πιέζουν πολύ οι δικοί μου και μου δημιουργούν άγχος..δεν ξέρω θα το παλέψω και όπου βγει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ctee_m

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ctee_m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 196 μηνύματα.
Ευχαριστώ για τη συμπαράσταση..απλά μς πιέζουν πολύ οι δικοί μου και μου δημιουργούν άγχος..δεν ξέρω θα το παλέψω και όπου βγει.

Μίλησε τους και αν δεν ακούνε άστους να λένε ,εσύ αυτό το κάνεις για τον εαυτό σου και κανέναν άλλον..!! Ζεις για σένα, όχι για τους δικούς σου , πρέπει να κάτσεις να τους μιλήσεις σοβαρά και ήρεμα
Ελπίζω να βοήθησα έστω και λίγο :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
1) Μην περιμένετε να πέσει θέμα στην έκθεση κάτι επίκαιρο. Ποτέ δεν έχει πέσει κάτι επίκαιρο ή αυτό που περιμένουν οι περισσότεροι μαθητές. Πάντα κάτι γενικό πέφτει και οι καθηγητές των φροντιστηρίων συνήθως πέφτουν μέσα. Γι'αυτό να τους ακούτε και να μάθετε να αντιμετωπίζετε τις ασκήσεις.
Τη φύση και τον ανθρωπισμό επίκαιρα τα λες αλλά όχι από αυτά που έκαναν μπαμ. (πχ το '13 περίμεναν τουρισμό)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Αυτη τη στιγμή κανω ενα κριτηριο με θεματικο κεντρο τον τουρισμό, να βαλουν δεν ειναι ιδιαιτερα δυσκολο θεμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Βγηκε το προγραμμα
18 αρχιζουμε
Δυο μηνες πολυ σκληρη δουλεια!!!
ΠΑΜΕΕΕ!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Αγχωθηκα τώρα :P
Σε 2 μηνες απο αύριο...ΠΑΜΕ ΓΕΡΑ ΡΕΕΕ :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Και εγω
Ωρα να αποδειξουμε ποσο μπορουμε
Ωρα για την σκληρη μελετη!!!
Πιο σκληρη και απο αυτο που κανουμε τωρα
Γερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elpinikh

Νεοφερμένος

Η Elpinikh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Καλησπερα παιδια.
Να σας ρωτησω κατι..σας εχουνε δωσει στο σχολειο καποιο χαρτι για να δηλωσετε αν ανηκετε σε καποια κατηγορια π.χ. πολυτεκνος,τριτεκνος,αδελφια που σπουδαζουν κ.λ.π.?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top