Πανελλήνιες 2015

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

petros.Nikw

Νεοφερμένος

Ο petros.Nikw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
σκέψου ότι εγώ θέλω και ιατρική και δεν ήμουν και ποτέ καλή μαθήτρια και μετά κενά που έχω άστα να πάνε. και εγώ αγχώνομαι πάρα πολύ επειδή νομίζω ότι δεν θα περάσω φετός και θα πρέπει να ξαναδώσω του χρόνου αλλά δεν θέλω να το ξαναπεράσω το ίδιο πράγμα για δεύτερη φορα!! κοίτα αν νιώθεις ότι έχεις πιεστεί πολύ, προσπάθησε απλά να ηρεμήσεις λίγο. να ξέρεις ότι οι περισσότεροι που δίνουν νιωθουν έτσι κάποιες στιγμές ακόμη και πολύ καλοί μαθητές οπότε ας το να περάσει:)


εσύ μικρή πρέπει να σταματήσεις να ανησυχείς πλέον. αφού θα περάσεις. απλά αποδέξου το γεγονός ότι μπορείς να περάσεις αν θελήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sins

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 228 μηνύματα.
εσύ μικρή πρέπει να σταματήσεις να ανησυχείς πλέον. αφού θα περάσεις. απλά αποδέξου το γεγονός ότι μπορείς να περάσεις αν θελήσεις.

δεν ισχύει ότι πρέπει απλά να το πιστέψω και θα γίνει. ξέρω λίγο καλύτερα τις δυνατότητες μου και νομίζω ότι δεν θα περάσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vivian.

Δραστήριο μέλος

Η Vivian. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά ειμαι ο Γιάννης,καινούργιος στο forum. Δίνω και εγώ φέτος πανελληνιες. Στην αρχή ξεκίνησα στο φροντιστήριο όλα ωραία και με το σχολείο το ίδιο αλλα αυτές τις δυο με τρεις εβδομάδες δεν ειμαι πολύ καλά απο εκεί που διάβαζα κανονικά ξέρετε επιμελής και τέτοια,τωρα εχω αποχτησει ένα τεράστιο άγχος οτι δεν θα περασω και γιατί πάω να δώσω,έκλεισα και το Facebook για να μην με αποσπά αλλα και παλι δεν μπορω να διαβασω και οταν διαβάζω δεν ειμαι συγκεντρωμένος δεν ξερω τι να κανω. Αγχώνομαι συνέχεια, θελω να περασω αλλα δεν ξερω τι εμπόδιο ειναι αυτό που εχει προκύψει τωρα!

Δεν ξέρεις πόσο σε νιώθω αυτή την στιγμή..Είμαι ακριβώς στην ίδια θέση :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petros.Nikw

Νεοφερμένος

Ο petros.Nikw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
δεν ισχύει ότι πρέπει απλά να το πιστέψω και θα γίνει. ξέρω λίγο καλύτερα τις δυνατότητες μου και νομίζω ότι δεν θα περάσω.

μαλακίες απλά φοβάσαι για κάποιο λόγο να αποδεχτείς ότι έχεις πολλές δυνατότητες και νιώθεις καλύτερα να λες ότι δεν θα τα καταφέρεις. ο καθηγητής σου το έχει πει πολλές φορές τι πιστεύει για τις δυνατότητές σου και τον τρόπο σκέψης σου αλλά εσύ νομίζεις ότι δεν θα τα καταφέρεις. στην πραγματικότητα όλα εξαρτώνται απο το αν θα επιτρέψεις στον εαυτό σου να γράψει 20 το οποίο μπορείς άνετα ή αν θα καταστρέψεις εσύ η ίδια τον εαυτό σου.

και μετά απο αυτό θέλω να προσθέσω, ότι πολλά παιδιά έχουν πολλές δυνατότητες αλλά για κάποιον λόγο ή δεν το βλέπουν ή δεν θέλουν να το δουν. απλά λίγη πίστη στον εαυτό σας και θα πάτε καλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lililith

Νεοφερμένος

Η lililith αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
μαλακίες απλά φοβάσαι για κάποιο λόγο να αποδεχτείς ότι έχεις πολλές δυνατότητες και νιώθεις καλύτερα να λες ότι δεν θα τα καταφέρεις. ο καθηγητής σου το έχει πει πολλές φορές τι πιστεύει για τις δυνατότητές σου και τον τρόπο σκέψης σου αλλά εσύ νομίζεις ότι δεν θα τα καταφέρεις. στην πραγματικότητα όλα εξαρτώνται απο το αν θα επιτρέψεις στον εαυτό σου να γράψει 20 το οποίο μπορείς άνετα ή αν θα καταστρέψεις εσύ η ίδια τον εαυτό σου.

και μετά απο αυτό θέλω να προσθέσω, ότι πολλά παιδιά έχουν πολλές δυνατότητες αλλά για κάποιον λόγο ή δεν το βλέπουν ή δεν θέλουν να το δουν. απλά λίγη πίστη στον εαυτό σας και θα πάτε καλά.

καλά πού τα ξέρεις όλα αυτά για την κοπέλα βρε παιδί μου??

Πάντως, και εγώ όταν έδινα είχα πάθει κατάθλιψη κάποιες βδομάδες και δεν ήθελα να δώσω. για μια περίοδο κι' όλας ήμουν σίγουρη ότι ήθελα να δώσω την επόμενη φορά. εντάξει μετά μου πέρασε:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petros.Nikw

Νεοφερμένος

Ο petros.Nikw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
καλά πού τα ξέρεις όλα αυτά για την κοπέλα βρε παιδί μου??

Πάντως, και εγώ όταν έδινα είχα πάθει κατάθλιψη κάποιες βδομάδες και δεν ήθελα να δώσω. για μια περίοδο κι' όλας ήμουν σίγουρη ότι ήθελα να δώσω την επόμενη φορά. εντάξει μετά μου πέρασε:P


την ξέρω προσωπικά :P

και εγώ κάτι παρόμοια με σένα είχα περάσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Παιδια βιολογια κατευθυνσης χρησιμοποιειτε βοηθημα
Υπαρχει κανα καλο οπου εχει πολλες ασκησεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sins

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 228 μηνύματα.
Παιδια βιολογια κατευθυνσης χρησιμοποιειτε βοηθημα
Υπαρχει κανα καλο οπου εχει πολλες ασκησεις?

Προτιμάς να έχει περισσότερες ασκήσεις παρά θεωρία?? ή και απο τα δυο??
εγώ έχω δυο. απλά το ένα έχει πιο συμπυκνωμένη θεωρία και περισσότερες ασκήσεις κρίσεως και τέτοια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Θεωρια εχουμε βιβλιο και φροντηστηριακο..αυτο που ψαχνω ειναι ενα με πολλες και διαφορες ασκησεις οποτε να καλυψω ολα τα ειδη ασκησεων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sins

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 228 μηνύματα.
Θεωρια εχουμε βιβλιο και φροντηστηριακο..αυτο που ψαχνω ειναι ενα με πολλες και διαφορες ασκησεις οποτε να καλυψω ολα τα ειδη ασκησεων


αυτό που έχω έχει αρκετές ασκήσεις και ερωτήσεις κρίσεως και συνδυαστικές. αλλά δεν ξέρω αν θα σε βολέψει.
είναι απο την ελληνοεκδοτική και συγγραφείς είναι οι οικονόμου θωμάς ηλιάδης βαγγέλης σπύρου βασίλης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Τι εννοεις να με βολευει?
Ας εχει καλες ασκησεις και ολα καλα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sins

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 228 μηνύματα.
Τι εννοεις να με βολευει?
Ας εχει καλες ασκησεις και ολα καλα:P

ε μια φίλη μου μού είπε ότι της φάνηκε λίγο περίεργο τι να σου πω:P
εμένα μου αρέσει αρκετά. ψάξε και σύγκρινέ το όμως με άλλα. μπορεί να βρείς κάτι καλύτερο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerinabc5

Νεοφερμένος

Η katerinabc5 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Παιδιά πώς τα πάτε? Εγώ είχα αρχίσει δυναμικά με το πρόγραμμα μου και όλα ήταν καλά. Τις τελευταίες εβδομάδες μας έχουν βομβαρδίσει με τεστ και διαγωνίσματα στο σχολείο οπότε να'ναι στης κατεύθυνσης και στα άκυρα της γενικής και στο φροντιστήριο κάθε κυριακή, με αποτέλεσμα να έχω αποσυντονιστεί πλήρως και να έχω βγει εντελώς έξω από το πρόγραμμα που αρχικά είχα διαμορφώσει, καθώς τρέχω να διαβάσω για το κάθε διαγωνισμα και να γράψω καλά. Επίσης, τα διαγωνίσματα μου προκαλούν τεράστιο άγχος και ψυχολογική αστάθεια. Την μια μέρα είμαι αισιόδοξη και σίγουρη πως θα τα καταφέρω, πιστεύω πως έχω τις δυνατότητες, την άλλη σε πέλαγος απελπισίας, θλίψης και στεναχώριας, με κερασάκι στην τούρτα μια αποτυχία σε ένα διαγώνισμα ή τα λόγια κάποιου καθηγητή που με οδηγούν σε στάση άρνησης για το διάβασμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

niek

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η niek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 308 μηνύματα.
Παιδιά πώς τα πάτε? Εγώ είχα αρχίσει δυναμικά με το πρόγραμμα μου και όλα ήταν καλά. Τις τελευταίες εβδομάδες μας έχουν βομβαρδίσει με τεστ και διαγωνίσματα στο σχολείο οπότε να'ναι στης κατεύθυνσης και στα άκυρα της γενικής και στο φροντιστήριο κάθε κυριακή, με αποτέλεσμα να έχω αποσυντονιστεί πλήρως και να έχω βγει εντελώς έξω από το πρόγραμμα που αρχικά είχα διαμορφώσει, καθώς τρέχω να διαβάσω για το κάθε διαγωνισμα και να γράψω καλά. Επίσης, τα διαγωνίσματα μου προκαλούν τεράστιο άγχος και ψυχολογική αστάθεια. Την μια μέρα είμαι αισιόδοξη και σίγουρη πως θα τα καταφέρω, πιστεύω πως έχω τις δυνατότητες, την άλλη σε πέλαγος απελπισίας, θλίψης και στεναχώριας, με κερασάκι στην τούρτα μια αποτυχία σε ένα διαγώνισμα ή τα λόγια κάποιου καθηγητή που με οδηγούν σε στάση άρνησης για το διάβασμα.

Τι να κάνω? Παρακαλώ δώστε μου συμβουλές...

Κι εγώ έτσι ήμουν και είμαι, μην ανησυχείς! Σκέψου απλά ότι έρχονται τα Χριστούγεννα και θα νιώσεις καλύτερα. Δεν πειράζει που βγήκες από το πρόγραμμα γιατί αν πάρεις καλούς βαθμούς θα εξασφαλίσεις κάποια παραπάνω μόρια. Θα διαβάσεις λίγο παραπάνω τα Χριστούγεννα και θα τα συμπληρώσεις. Αν σε βοηθάει άκου λίγο χαλαρωτική μουσική όταν ξεκουράζεσαι ή τρως. Αυτά και καλό κουράγιο. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Giannis2014

Νεοφερμένος

Ο Giannis2014 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Παιδιά απο την στιγμή μου που μου στείλατε και γενικά πάνω στην απελπισία μου, γυρνάω και λέω στον εαυτό μου "οχι ρε φίλε δεν θα σε πάρει απο κάτω". Και σηκώθηκα και έκανα μαθηματικά κατεύθυνσης που γράφω αύριο στο σχολείο και θα σηκωθώ και το πρωί για επανάληψη και τωρα αισθάνομαι τελεια thnx guys ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αλεξάνδρα22

Νεοφερμένος

Η Αλεξάνδρα22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Βασικά μόνο ασκήσεις έχει, όχι θεωρία. Κάποια λυμένα στην αρχή και μετά σου δίνει να λύσεις εσύ... :)
Ααα οκ, ωραία. Σε ευχαριστώ..θα το ψάξω:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mary.Usalove

Νεοφερμένος

Η Mary.Usalove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 63 μηνύματα.
παιδιά σκέφτομαι να μην πηγαίνω σχολείο και να διαβάζω. αντί να το κάνω αυτό προς το τέλος να το κάνω τώρα. εσείς τι λέτε??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.
Παιδια βιολογια κατευθυνσης χρησιμοποιειτε βοηθημα
Υπαρχει κανα καλο οπου εχει πολλες ασκησεις?
Αυτο που χρησιμοποιουσα περυσι και χρησιμοποιω και φετος ειναι της νοτας λαζαρακη εκδοσεις πουκαμισα.Ειναι πολυ καλο με πολυ δυνατες ασκησεις.Να φανταστεις παρομοιες ειχαν μπει και στις πανελληνιες.Βεβαια το βιβλιο αυτο περιλαμβανει και την θεωρια του βιβλιου,αλλα εχει κυριως ασκησεις.Δεν θα το μετανιωσεις παντως αν το αγορασεις.Αντιστοιχο βοηθημα υπαρχει και στην βιολογια γεν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vivian.

Δραστήριο μέλος

Η Vivian. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Παιδιά, μήπως ξέρετε κανένα καλό βοήθημα για αεππ που να μην είναι σε τεύχη?

Σκέφτομαι να πάρω ένα για να δουλεύω μόνη μου ασκήσεις και θεωρία μπας και ξεκολλήσω και αρχίσω να διαβάζω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Παιδιά, μήπως ξέρετε κανένα καλό βοήθημα για αεππ που να μην είναι σε τεύχη?

Σκέφτομαι να πάρω ένα για να δουλεύω μόνη μου ασκήσεις και θεωρία μπας και ξεκολλήσω και αρχίσω να διαβάζω :P
Εγώ χρησιμοποιώ το βοήθημα του Φώτη Λαζαρίνη από Ελληνοεκδοτική. Έχει και θεωρία αλλα και λυμένες ασκήσεις ώστε να δεις μεθοδολογία αλλά και πολλές ασκήσεις για λύση! Τσεκάρε το αν θες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top