Πανελλήνιες 2015

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

TimeLady

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Αχ το μεγαλυτερο όνειρο αλλα τωρα σκεφτομε και αλλες σχολες
Κι εγω το ιδιο... Θελω τοσο πολυ να μπω Ιατρικη,αλλα οσο περναει ο καιρος απελπιζομαι και εχω βρει αλλες επιλογες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elsa D

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η elsa D αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 131 μηνύματα.
Κι εγω το ιδιο... Θελω τοσο πολυ να μπω Ιατρικη,αλλα οσο περναει ο καιρος απελπιζομαι και εχω βρει αλλες επιλογες

Ακριβως το ιδιο αλλα το όνειρο παραμενει όνειρο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

filomathis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο filomathis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 161 μηνύματα.
:clapup::clapup: Μην τα παρατατεε ολα γινονται :) Οσο θες εσυ να γινουν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Διονύσης13

Τιμώμενο Μέλος

Ο Διονύσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 996 μηνύματα.
Κι εγω το ιδιο... Θελω τοσο πολυ να μπω Ιατρικη,αλλα οσο περναει ο καιρος απελπιζομαι και εχω βρει αλλες επιλογες
Κανένας δεν ήταν σίγουρος ότι θα μπει. Μην τα σκέφτεσαι αυτά από τώρα. Μοναδικός στόχος τώρα είναι οι καλοί βαθμοί, τα άλλα άστα για μετά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Secret Life

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Ποσες ωρες την εβδομαδα κανετε φροντιστηρια;;
Κανω 23 ωρες και ειμαι ετοιμη να τα παρατησω.....
οχι τιποτα, αλλα αυτη η εκθεση με τρωει. Δεν τα παω καθολου καλα σε αυτο το μαθημα και ξοδευω 1500 ωρες την εβδομαδα: και δωστου διαβασε εκθεση για να μην γραψεις τιποτα στο κριτηριο(γραφω καθε Κυριακη απο μια εκθεση), και ξανα την επομενη εβδομαδα.. Δεν το αντεχω, θελω ενα διάλειμμα x_x
Και τωρα πως θα παω παλι να γραψω;!

ΟΛΟ το αγχος μου, η εκθεση ειναι -.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Διονύσης13

Τιμώμενο Μέλος

Ο Διονύσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 996 μηνύματα.
23 ώρες? Κανονικές? Μου ακούγεται εξωφρενικό... Κάνε κάτι γιατί λογικό είναι να μην σου μένει καθόλου χρόνος. Το φροντιστήριο είναι για να βοηθήσει το δικό σου διάβασμα, όχι να το υποκαταστήσει. Όσον αφορά το απαίσιο συναίσθημα που νιώθεις όταν γράφεις έκθεση, σε νιώθω απόλυτα. Κάθε Κυριακή έγραφα ένα 3ωρο διαγώνισμα, όλα μέσα. Ήμουν δυνατός βέβαια, αλλά για να κάτσω να το γράψω έπρεπε να κλαίω τη μοίρα μου ένα βράδυ ολόκληρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Secret Life

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
23 45λεπτα μαζι με το κριτήριο της κυριακης... Πρεπει σιγουρα κατι να κανω, αλλα και να βγαλω καποια ωρα, θα βγαλω τις βιολογιες γιατι μεχρι τωρα δεν βλεπω τρελη διαφορα απο το να τα διαβαζω μονη μου.. Ουτως η αλλως εχουμε πολυ καλο καθηγητη στο σχολειο οποτε ειμαι οκ απο αυτο.

εγω κλαιω την μοιρα μου ενα ολοκληρο 24ωρο γιατι με το που αρχιζει το διαβασμα απογοητευομαι, μετα παω γραφω με τα χιιιιιλιιιααααα ζορια και εγω ενα τριωρο (και πολλες φορες μου παιρνει περισσοτερη ωρα) και μετα κλαιγομαι μονη μου στο σπιτι και προσπαθω να συνελθω. Ειναι λες και ακολουθω την θεωρητικη κατευθυνση για μια μερα. (Καταλαβαινεις οτι απλα δεν θα επιβίωνα παραπανω απο μια εβδομαδα)

Ευτυχως και ξανα ευτυχως, ειμαι μαζοχα και τα μαθηματα της κατευθυνσης μου τα απολαμβανω παρα τις δυσκολιες τους.

Αλλα και παλι σημερα σαν Κυριακη που ειναι, δεν εχω κανενα λογο να μην αγχωνομαι και να μην θελω να κρυφτω κατω απο το κρεβατι μου ωστε να μην με ενοχλησει κανενας στη διαρκεια της μερας. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Εγω ευτχως στην εκθεση εχω καλο καθηγητη π κανω ιδιαιτερο.
Πανω απο ολα οι ωρες π κανω ειναι:
2 ωρες εκθεση
4 ωρες πληροφορικη
1.30 ωρες Αοδε
3 ωρες Αοθ
6 μαθηματικα κ
5 φυσικη κ
2 μαθηματικα γ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

filomathis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο filomathis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Μαθηματικα κατευθυνσης(Αναλυση):2,30 (σπαστο 1,30 και 1,00)
Μαθηματικα κατευθυνσης(Μιγαδικοι):1,15
Φυσικη κατευθηνσης 3ωρες την 1η εβδομαδα και 4,5 την 2η
ΑΕΕΠ:1,30
Εκθεση:1,30,
Μαθηματικα γεν:1,5

Δηλαδη γυρω στις 12 ωρες :D
Σαββατοκυριακο ελευθερο μονο οταν εχω να γραψω διαγωνισματα παω ΣΚ
Και ποιο μετα που θα μας κανει επιπλεον ωρες ο φυσικος μας καποιες κυριακες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Metal Hammer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Metal Hammer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Εγώ δεν νομίζω πως είναι σωστή λύση να μαθαίνεις από έξω στοιχεία για κάθε θένα στην Έκθεση.Και εγώ το έκανα 1-2 φορές αυτό και συνειδητοποίησα πως την άλλη μέρα δεν θυμόμουν απολύτως τίποτα.Αν υπήρχε συγκεκριμένη ύλη πιθανόν να το έπραττα,αλλά δεν ξέρεις τι θέμα μπορεί να σου βάλουν.Αυτό είναι το κακό.Δεν μπορείς να τα θυμάσαι όλα αυτά στο τέλος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Secret Life

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Ναι και εγω το εχω εντοπισει αυτο το θεματακι στην εκθεση. Δεν μπορεις να τα μαθεις αποστηθηση. Αλλα και τι να κανεις; Ακομα δεν εχω καταλαβει τον τροπο με τον οποιο πρεπει να διαβαζω εκθεση. Και αμα δεν τα μαθαινω απ' εξω, αισθανομαι οτι δεν ξερω τιποτα. Και αν τα μαθω τελικα αποστηθηση, αισθανομαι οτι νταξει καλα τα εμαθα, αλλα τωρα τι θα γραψω περα απο την μια σειρα που απαιτει η θεωρια του θεματος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

legisperitus

Νεοφερμένος

Ο legisperitus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Εκκληση κυριως προς θεωρητικους....:P:P:P
Ρε παιδια μεχρι στιγμης εγω δν εχω πιεστει καθολου...δηλ εννοω οτι διαβαζω καθε μερα μονο 2-3 ωρες εκτος βεβαια απο σαββατοκυριακα που χτυπαω 7 ωρα κλπ...Μηπως κανω κατι λαθος???:hmm::hmm:Βεβαια δν εχω ιδιεταιρο προβλημα ως προς την αποδοση μου αλλα και παλι...Λιγες μου φαινονται οι ωρες με δεδομενο μαλιστα οτι στοχευω και πολυ ψηλα(νομικη)....!!!:/::/:
Εσεις τι πιστευετε???Υποτιθεται πως οκτωβρης,νοεμβρης και δεκεμβρης ειναι οι σχετικα πιο ζορικοι μηνες και εγω περα βρεχει....:/::)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Πειτε οτι το τιτο κεφαλαιο χημεια ειναι το πιο δυσκολο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστίνα!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Πειτε οτι το τιτο κεφαλαιο χημεια ειναι το πιο δυσκολο

Μπααα, όχι μην το λες, είναι αναλόγως. Εγώ προσωπικά τρελαινόμουν :P Αντιθέτως, το pH μου έσπαγε τα νεύρα..Είναι ανάλογα το μαθητή :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Μπααα, όχι μην το λες, είναι αναλόγως. Εγώ προσωπικά τρελαινόμουν :P Αντιθέτως, το pH μου έσπαγε τα νεύρα..Είναι ανάλογα το μαθητή :)
Το τριτο εχει ph
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστίνα!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Το τριτο εχει ph

Πω :wall::fool:
Σόρρυ, αφαιρέθηκα :P Πάντα δεν υπολόγιζα τα ενδιάμεσα κεφάλαια που είναι εκτός :D:redface:
Χιχιχιχιχιχι:redface:
Ναααααααι, τέλος πάντων, είναι όντως σπαστικό το τρίτο κεφάλαιο :P:P:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Θα ήθελα να ακούσω το πόσο χρόνο διαβάζετε κάθε μέρα και πόσο χρόνο σας παίρνει το κάθε μάθημα την εβδομάδα για τους Θετικοτεχνολογικούς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 856924

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
23 ώρες? Κανονικές? Μου ακούγεται εξωφρενικό... Κάνε κάτι γιατί λογικό είναι να μην σου μένει καθόλου χρόνος. Το φροντιστήριο είναι για να βοηθήσει το δικό σου διάβασμα, όχι να το υποκαταστήσει. Όσον αφορά το απαίσιο συναίσθημα που νιώθεις όταν γράφεις έκθεση, σε νιώθω απόλυτα. Κάθε Κυριακή έγραφα ένα 3ωρο διαγώνισμα, όλα μέσα. Ήμουν δυνατός βέβαια, αλλά για να κάτσω να το γράψω έπρεπε να κλαίω τη μοίρα μου ένα βράδυ ολόκληρο.
εσυ φιλε μαθαινες απ εξω πραγματα στην εκθεση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Θα ήθελα να ακούσω το πόσο χρόνο διαβάζετε κάθε μέρα και πόσο χρόνο σας παίρνει το κάθε μάθημα την εβδομάδα για τους Θετικοτεχνολογικούς.

Ένα πενταωράκι την ημέρα το διαβάζω σίγουρα.
Μαθηματικά περίπου 9 ώρες την εβδομάδα, φυσική γύρω στις 7, έκθεση 3, αεππ 3, αοδε 1.5 και βιολογία γεν 1.5 περίπου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Ένα πενταωράκι την ημέρα το διαβάζω σίγουρα.
Μαθηματικά περίπου 9 ώρες την εβδομάδα, φυσική γύρω στις 7, έκθεση 3, αεππ 3, αοδε 1.5 και βιολογία γεν 1.5 περίπου.
Eξαρτάται τι έχω να διαβασω μια φορά που έγραφα φυσική με πείρε το Σάββατο (την προϊγουμενη μερα δλδ) να διαβ'άσω 5 ώρες αυτό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top