Πανελλήνιες 2015

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

filomathis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο filomathis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Καταρχην,μην σκευτεσαι πως θα τα προλαβεις διοτι αγχωνεσε και δεν καταφερνεις τιποτα.Απλα καθε μερα να ασχολησε με μαθηματικα και φυσικη αφιερωσε 1 ωρα τουλαχιστον στο καθε ενα και λυσε οσες ασκησεις μπορεις και παραλληλα δουλευε και τα αλλα μαθηματα,απλα μαθηματικα και φυσικη πρεπει να τα δουλευεις συνεχεια 1ον για να μην μαζευτεται πολυ δουλεια, 2ον για να εχεις συνεχεια την φιλοσοφια τους δηλαδη να μην ξεχνας της μεθοδολογιες και μετα αναγκαζεσαι να πας πισω να τα ξανα δεις χανοντας χρονο. Το αεεπ πιστευω δεν θελει πολλες ωρες αν μπεις στην φιλοσοφια του,η εκθεση οσο ναναι θελει να ασχοληθεις σαββατοκυριακο γιατι μονο εκθεση να σου βαλει θελεις ενα 2ωρακι να την γραψεις(γενικα λεω μπορει να χρειαζεσαι και μια ωρα ξερω γω αναλογως.) Και αν σε βολευει οτι παραπανω μπορεις να κανεις το σαββατοκυριακο ειναι καλο,γιατι μετα η εβδομαδα ειναι ποιο χαλαρη

ΑΛΛΑ κυριως μην απελπιζεσαι γιατι μετα λογικο θα ειναι να μην εχεις ορεξη να ασχοληθεις,και εκτος αυτου δεν αξιζει κιολας να απελπιζεσαι για αυτο!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Ακυρο αλλα με τα διαγωνισματα απο Σεπτεβρη και μετα πως τα πατε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Ναι, τεχνολογική είμαι...

Απλά δεν ξέρω πως να κάνω πρόγραμμα...
Προσπάθησα την προηγούμενη βδομάδα να μπω σε μια σειρά, αλλά σκατούλες...Τίποτα.:(

Μπορεί να κάτσω να αρχίσω με μαθηματικα κατ. ας πούμε και να έχω προγραμματίσει να κάνω αεππ αλλά στο τέλος να κάνω μισά μαθηματικά και καθόλου αεππ.

:mad:

Βίβιαν, η σχολή είναι υπέροχη,οπότε βάλε στόχο και μην τα παρατάς :clapup:
Βέβαια, φυσιολογικό είναι να μην τα προλαβαίνεις όλα, μερικές φορές οι καθηγητές βάζουν υπερβολικά πολλές ασκήσεις. Διάβασε και στο σχολείο, και προσπάθησε να βγάζεις όσες ασκήσεις μπορείς το σαββατοκύριακο. Το θέμα είναι να καταλαβαίνεις την ύλη, αν δεν προλάβεις να κάνεις μια άσκηση που ήταν ουσιαστικα ολόιδια με κάποια άλλη, δεν έγινε και τίποτα. Αρκεί να μην αφήνεις κενά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Παιδια βοηθεια ..
Φυσικη δεν αφιερωνω χρονο για διαβασμα και δεν ξερω τι θα γραψω.. Δεν την κανω ουτε στο φροντιστηριο διοτι ηταν ενα απο τα μαθηματα που αποφασησα να μην κανω για οικονομικους λογους και οχι μονο..
Αφιερωνω πολυ χρονο σε Μαθηματικα γεν. ΑΟΘ .. ΑΟΔΕ και προγραμματισμο .. Μαθηματικα κατ. Δινω βαση μονο σε θεωρια και μιγαδικους και βαζω στοχο το 10 .. Φυσικη ομως δεν ξερω τι να διαβασω για να γραψω εστω ενα 5 μπορειτε να μου πειτε εσεις..
Ευχαριστω πολυ και συγνωμη για τα ορθογραφικα μου.. (γραφω απο κινητο και καπως γρηγορα) .. :

Για να γράψεις έστω ένα 5 στη Φυσική πρέπει να ξέρεις τέλεια την θεωρεία ώστε να πιάσεις σίγουρα το πρώτο θέμα.Αλλά αν πηγαίνεις με το σκεπτικό ότι θα γράψεις 5, λυπάμαι που στο λέω αλλά δεν θα τα καταφέρεις...Μου το έλεγαν κι εμένα πέρυσι και δεν τους πίστευα!Τελικά είχαν δίκιο! :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Παιδια βοηθεια ..
Φυσικη δεν αφιερωνω χρονο για διαβασμα και δεν ξερω τι θα γραψω.. Δεν την κανω ουτε στο φροντιστηριο διοτι ηταν ενα απο τα μαθηματα που αποφασησα να μην κανω για οικονομικους λογους και οχι μονο..
Αφιερωνω πολυ χρονο σε Μαθηματικα γεν. ΑΟΘ .. ΑΟΔΕ και προγραμματισμο .. Μαθηματικα κατ. Δινω βαση μονο σε θεωρια και μιγαδικους και βαζω στοχο το 10 .. Φυσικη ομως δεν ξερω τι να διαβασω για να γραψω εστω ενα 5 μπορειτε να μου πειτε εσεις..
Ευχαριστω πολυ και συγνωμη για τα ορθογραφικα μου.. (γραφω απο κινητο και καπως γρηγορα) .. :

Μια λύση την Δευτέρα που δεν θα έχουμε σχολείο (αθλητική βδομάδα) κάτσε και διάβασε φυσική και εκμεταλλευσου όλα τα 3 ήμερα (28 Οκτώβρη 17 Νοέμβρη και πάει λέγοντας) και διάβασε φυσική και ότι άλλο μπορείς που δεν έχεις χρόνο τώρα.
Αλλιώς να διαβάζεις στις ώρες της γενικής
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
απενεργοποιησε το φβ

Σοφή κουβέντα είπες πάλι! Αλλά και πάλι ακόμα και αν απενεργοποιήσεις το φβ, αν δεν έχεις στόχο δουλειά δεν γίνεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Laou_95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Laou_95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 255 μηνύματα.
Μήπως να κάνουμε κανένα θέμα "Θεωρητική-οί 2014-2015" και "Θετικοτεχνολογική-οί 2014-2015" :hmm: ?????????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna_ts

Νεοφερμένος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Παιδια θελει πληρης διατροφη(ειδικα φρουτα,σαλατες κτλπ) και καλο υπνο για να μην τα φτησεις.Προτιμω να κοιμαμαι 8 ωρες και να λειτουργο καλυτερα οταν διαβαζω εστω και της 4 ωρες που μου μενουν παρα να κοιμαμαι 6 και να ζοριζομαι να διαβαζω 6 ωρες,επειδη απλα ο εγκεφαλος μου εχει αναγκη να ξεκουραστει για να αποδοσει.:D.Γιατι στην τελικη δεν ειμαστε μηχανες αλλα ανθρωποι στην καλυτερη μας ηλικια.
Φιλικα,φιλομαθης.
Αυτό ακριβώς!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

mary_lou thess

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mary_lou thess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 263 μηνύματα.
Μήπως να κάνουμε κανένα θέμα "Θεωρητική-οί 2014-2015" και "Θετικοτεχνολογική-οί 2014-2015" :hmm: ?????????

Ισχυει. :P Να μην ενοχλουμε κ τα παιδια των αλλων κατευθυνσεων με τα χαζομαθηματα της θεωρητικης.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Laou_95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Laou_95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 255 μηνύματα.
Άνοιξα αυτό το θέμα για να μην ενοχλούμε και γράφουμε απορίες και θέματα σχετικά με τη κατεύθυνση μας, στο θέμα Πανελλήνιες 2015 :) Όλοι εδώ...μια ομάδα!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,796 μηνύματα.
Γιατι να μην λειτουργει η Τεχνολογικη με βιοχημεια και ηλεκτρισμο στο σχολειο μου;; Απαλευτο το αοδε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1000cc

Νεοφερμένος

Ο 1000cc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Παιδιά καλή επιτυχία σας εύχομαι στις πανελλήνιες φέτος. Είναι κανένας που θα δώσει για Αστυνομικές Σχολές?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ersaia

Νεοφερμένος

Η Ersaia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
ρίξτε μια διευκρίνιση διότι δεν εχω ιδέα τι γίνεται με τα σχολικά βιβλία
το φετινό βιβλίο των αρχαίων είναι κίτρινο απ'έξω;
δε συμβαδίζουν οι σελίδες με την ύλη στο ΦΕΚ, οπότε τι κάνω; ακολουθώ τους τίτλους του ΦΕΚ;
εχει κάποιος σίγουρη την ύλη με σελίδες για το συγκεκριμένο βιβλίο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Metal Hammer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Metal Hammer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Γιατι να μην λειτουργει η Τεχνολογικη με βιοχημεια και ηλεκτρισμο στο σχολειο μου;; Απαλευτο το αοδε..

Δεν υπάρχει πιο εύκολο μάθημα από το ΑΟΔΕ.Το ΑΕΠΠ να μην υπήρχε και δεν θα είχαμε θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Laou_95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Laou_95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 255 μηνύματα.
Επειδή και εγώ είμαι με τα παλιά βιβλία δεν μπορώ να βοηθήσω.....
Καλύτερα ακολούθα τους τίτλους, ή ακόμα καλύτερα μπες στα ψηφιακά βιβλία και δες πως είναι με βάση το παλιό βιβλίο για να βρεις στο δικό σου τις σελίδες που αντιστοιχούν! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

filomathis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο filomathis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Το αεεπ αν μπεις στην φιλοσοφια του ειναι πολυ ευκολο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tribbiani

Νεοφερμένος

Ο Tribbiani αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Πώς πάνε παιδιά (της Θεωρητικής) οι πηγές στην Ιστορία; Όσο και να προσπαθώ πάντα όλο και κάτι ξεχνάω ή κάνω χαζά λάθη και γράφω συνέχεια 19-20 /25 (μια χαρά, δε λέω, αλλά ένα άτιμο 22-23 δεν μπορώ να το πιάσω :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Με χει κουράσει το να έχω καθε μέρα ιδιαίτερο και να ξέρω πως έχω και να διαβάσω, δεν ξέρω πως να τα συνδιάσω για να θα προλαβαίνω.
Μας έδωσε το τεστ στα αρχαια κατ. Δεν τα πηγα τοσο καλα οσο περίμενα και επισης σημερα γράψαμε τεστ στην ιστορια, για καλό μηνα ηταν μαλλον αυτό. :hehe:

Εγώ χτες έκανα την πρώτη μου πηγή, πφφ τι βαρετή. Δεν τους φτάνουν τα στοιχεία που λέει η πηγή θέλουν και από το βιβλίο κομμάτια. Ακόμα και οι παπαγάλοι δεν μπορούν να μαθαίνουν οοολα τα λόγια που ακούνε, ή αν μπορούν ας μας δώσουν και σε μας αυτή την ικανότητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ΕλευθεριⒶκος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΕλευθεριⒶκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 392 μηνύματα.
Θάνατος στο Α.Ο.Δ.Ε.

Δε μπορώ να το μάθω με Τ-Ι-Π-Ο-Τ-Α !!!

Κατι τετοια βλεπω και λατρευω ακομα περισσοτερο την βιολογια ! :P

Παιδια αν μπορει καπιος να με βοηθησει στο πεοβλημα μου που εχω γραψει πιο πανω....
Ναι οκ απο μαθηματικα ξερω πια ειναι η θερια την διαβαζω μελεταω καθ μιγαδικους στο φροντιστηριο και παω για το 10 αλλα απο φυσικη τι θα πρεπει να διαβασω για να γραψω εστω ενα 5 .. Βοηθεια ...

Κοινωνικα φροντιστηρια υπαρχουν στην περιοχη σου ;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Ηδη νιώθω κουρασμένη από όλο αυτό και ακόμη είναι Οκτώβριος. :hehe: :lol: :cry_x:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top