Πανελλήνιες 2015

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

PinkFreud

Νεοφερμένος

Ο PinkFreud αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Γειά σας παιδιά :) Θετική και εδώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Προσωπικα εμενα πιο πολυ με φοβιζε το 2ο θεμα παρα το 3ο....Τις ηλεκτρικες ταλαντωσεις να τις προσεξετε ειναι sos για φετος για 2ο θεμα.

Aκριβώς, το 2ο θέμα είναι το πιο... ύπουλο. Να κάνετε καλή εξάσκηση σ'αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pb13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο pb13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 125 μηνύματα.
Πως παει το διαβασμα παιδια?
Φυσικη ειμαι ο μονος που ειμαι ακομα μηχανικες ταλαντωσεις??
και εγω μηχανικες ειμαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

filomathis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο filomathis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Δεν νομίζω να ναι και τόση χαλαρή χρονιά, θέλει διάβασμα. :confused:

Για το σχολειο εννοω οτι ειναι χαλαρη,οχι οτι δεν θελει διαβασμα :P

Aν εννοεί ότι στο σχολείο θα είναι χαλαρά,έχει δίκιο. Δεν κάνεις απολύτως τίποτα.Πηγαίνεις για να χαλαρώσεις ουσιαστικά :P
Ετσι ακριβως οπως τα λες! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mia_1997

Νεοφερμένος

Η mia_1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ παιδιά για τις απόψεις σας:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Παιδιά,καλησπέρα!Πάω Γ'Λυκείου και είμαι στη Θεωρητική Κατεύθυνση.Δεν έκανα ούτε πέρυσι φροντιστήριο,ούτε το καλοκαίρι και δεν μπορώ να πω ότι το έχω μετανιώσει.Σκέφτομαι να συνεχίσω χωρίς φροντιστήριο,αλλά με τη βοήθεια του σχολείου και του προσωπικού μου διαβάσματος.Τί λέτε?:confused:

Πέρυσι στο άγνωστο πως τα πήγαινες; Εγώ πιστεύω πως καλό θα ήταν να κάνεις 1-2 ώρες ιδιαίτερο στο άγνωστο, να μεταφράσεις μερικά κείμενα, να ξέρεις τι θα έχεις να αντιμετωπίσεις. Όσον αφορά τα άλλα μαθήματα, ένα καλό βοήθημα και αρκετές ώρες διαβάσματος από σένα θεωρώ πως θα είσαι ντάξει. Τα καταφέρνεις χωρίς κάποια βοήθεια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Grn

Νεοφερμένος

Ο Nikos Grn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Πέρυσι στο άγνωστο πως τα πήγαινες; Εγώ πιστεύω πως καλό θα ήταν να κάνεις 1-2 ώρες ιδιαίτερο στο άγνωστο, να μεταφράσεις μερικά κείμενα, να ξέρεις τι θα έχεις να αντιμετωπίσεις. Όσον αφορά τα άλλα μαθήματα, ένα καλό βοήθημα και αρκετές ώρες διαβάσματος από σένα θεωρώ πως θα είσαι ντάξει. Τα καταφέρνεις χωρίς κάποια βοήθεια;

Θα συμφωνήσω και εγώ πως θα ήταν καλό για 'σενα να κάνεις λίγες ώρες άγνωστο. Η αλήθεια είναι πως στο σχολείο το άγνωστο δεν μπορεί να διδαχθεί σωστά λόγω χρόνου. Επίσης, πάρε μία γραμματική, ένα συντακτικό (μπορείς να χρησιμοποιήσεις και αυτά που έχεις από το σχολείο) και έναν κατάλογο αρχικών χρόνων. Συχνές επαναλήψεις σε αυτά και θα είσαι πολύ καλά. Και όταν λέω συχνές όχι μία φορά τα Χριστούγεννα και μία πριν τις εξετάσεις (και εγώ έτσι έκανα την τελευταία χρονιά για αυτό το λέω :rolleyes:). Και 1-2 ώρες κάθε Σ/Κ αν διαθέτεις να εξετάζεις και από κάτι διαφορετικό θα ήταν ό,τι πρέπει. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariakl1

Νεοφερμένος

Η mariakl1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Συνηθως κανουν 3 ώρες ελευθερο και 3 ώρες γραμμικο την εβδομάδα. Η φιλη σου θα μπορούσε να κανει μαθημα ανα δυο εβδομάδες. Δηλαδη την μια εβδομάδα να εχει έξι ώρες σχεδιο κανονικα και την άλλη εβδομάδα να μην κανει, αλλα να τις βάζουν οι καθηγητές δουλειά για το σπίτι και να δουλεύει μονη της. Και την άλλη εβδομάδα που θα κανει πάλι μαθημα να ελέγχουν αυτα που έκανε μονη της. Στο γραμμικο θα μπορούσε σίγουρα να το κανονίσει ετσι, για το ελευθερο όμως δεν ειμαι σίγουρη, αλλα ας το ψάξει. Τι τάξη ειναι; Αν ειναι Β λυκειου, μπορει να αρχίσει μετα τα Χριστούγεννα. Αν ειναι γ όμως καλο θα ηταν να ξεκινήσει οσο πιο γρήγορα γίνεται.
γ ειναι. μαλλον θα κανει ετσι και στο ελευθερο το καλο ειναι οτι στο σχολειο μας γινεται καλη δουλεια και εχει και αρκετο ταλεντο αρα μαλλον θα καλυψει το χαμενο χρονο (περσι εκανε μονο κατι 6ωρα χριστουγεννα και πασχα και προσπαθουσε μονη της)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Laou_95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Laou_95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 255 μηνύματα.
Σήμερα έγραψα ένα mini διαγώνισμα στον Κρητικό και ανυπομονώ για τα αποτελέσματα! Είχε 3 ερωτήσεις.... 1η για την Επτανησιακή σχολή...2η με σχήματα λόγου...3η παράλληλο :) Το παράλληλο μπορώ να πω πως με εκνεύρισε μέχρι να το καταλάβω :mad: :P
Στα αρχαία-άγνωστο οι μεταφράσεις μου είναι στα 19 , τα τεστ στη γραμματική 18-19 (εξαίρεση ένα 17.5) :)
Είμαι πολύ ικανοποιημένη για την ώρα!
Μέσα στη βδομάδα θα γράψω και ιστορία! Και με τον καινούργιο μήνα το πρόγραμμα λέει διαγωνίσματα Πρωταγόρα, λατινικά και γνωστό! :/:
Πφφ....δεν έχω συνηθίσει ακόμα το διάβασμα :worry: Δεν βγάζω αυτά που θέλω!!!!!!!!!!!!!!!! Προβλέπεται δύσκολος χειμώνας :cry_x:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Εγώ πριν 2 βδομάδες έγραψα μαθηματικά κατεύθυνσης και περιμένω.
Φυσική κατεύθυνσης θέλω λίγη δουλειά ακόμη στο ΑΟΘ και ΑΟΔΕ σκίζω

Εγώ πριν 2 βδομάδες έγραψα μαθηματικά κατεύθυνσης και περιμένω.
Φυσική κατεύθυνσης θέλω λίγη δουλειά ακόμη στο ΑΟΘ και ΑΟΔΕ σκίζω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Θα συμφωνήσω και εγώ πως θα ήταν καλό για 'σενα να κάνεις λίγες ώρες άγνωστο. Η αλήθεια είναι πως στο σχολείο το άγνωστο δεν μπορεί να διδαχθεί σωστά λόγω χρόνου. Επίσης, πάρε μία γραμματική, ένα συντακτικό (μπορείς να χρησιμοποιήσεις και αυτά που έχεις από το σχολείο) και έναν κατάλογο αρχικών χρόνων. Συχνές επαναλήψεις σε αυτά και θα είσαι πολύ καλά. Και όταν λέω συχνές όχι μία φορά τα Χριστούγεννα και μία πριν τις εξετάσεις (και εγώ έτσι έκανα την τελευταία χρονιά για αυτό το λέω :rolleyes:). Και 1-2 ώρες κάθε Σ/Κ αν διαθέτεις να εξετάζεις και από κάτι διαφορετικό θα ήταν ό,τι πρέπει. ;)

σιγά, κι εγώ δύο φορές τα είχα κάνει επανάληψη, μία τα Χριστούγενα και μία το Πάσχα και δεν είχα πρόβλημα (τα είχα όμως διαβάσει πάαααρα πολύ καλά στη Β' λυκείου και τα είχα ήδη αφομοιώσει, οπότε αν υπάρχουν κενά τότε ναι χρειάζονται πιο συχνό διάβασμα) :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Τα θεματακια με τα ταξιδια στον χρονο στη βιολογια κατευθυνσης τα διαβαζουμε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Διονύσης13

Τιμώμενο Μέλος

Ο Διονύσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 996 μηνύματα.
Τα θεματακια με τα ταξιδια στον χρονο στη βιολογια κατευθυνσης τα διαβαζουμε?
Όχι, εγώ τα διάβαζα από ενδιαφέρον και μόνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mia_1997

Νεοφερμένος

Η mia_1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Όχι άλλο φυσική, απλά όχι :P Έφτασα σε σημειο να λεω οτι προτιμω να διαβασω ΑΟΔΕ παρα φυσικη που μου αρεσε ξερω'γω :P :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕλευθεριⒶκος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΕλευθεριⒶκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 392 μηνύματα.
Φυσικη ειμαι ο μονος που ειμαι ακομα μηχανικες ταλαντωσεις??

Εγω την σταματησα στο φροντ και την ξανακανω απ την αρχη σε ιδιαιτερα. ΑΑΤ ftw.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

filomathis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο filomathis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Παιδια,πιστευω πως η ταλαντωσεις δεν ειναι πολυ δυσκολες απλα πρεπει να της απομυθοποιησουμε,εχει βασικες μεθοδολογιες που απλα την συνδιαζεις.Να ρωτησω οταν θα μαθουμε παραγωγους πως ακριβως θα με βοηθαει στην φυσικη;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Παιδια,πιστευω πως η ταλαντωσεις δεν ειναι πολυ δυσκολες απλα πρεπει να της απομυθοποιησουμε,εχει βασικες μεθοδολογιες που απλα την συνδιαζεις.Να ρωτησω οταν θα μαθουμε παραγωγους πως ακριβως θα με βοηθαει στην φυσικη;;

Θα μπορείς να βγάζεις τους ρυθμούς μεταβολής πιο εύκολα και θα δεις πώς συνδεονται η θέση,η ταχυτητα και η επιτάχυνση,χρησιμοποιώντας παραγώγους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

filomathis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο filomathis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Θα μπορείς να βγάζεις τους ρυθμούς μεταβολής πιο εύκολα και θα δεις πώς συνδεονται η θέση,η ταχυτητα και η επιτάχυνση,χρησιμοποιώντας παραγώγους.
Δηλαδη θα παρουμε μια γευση απο τι εστι φυσικη; :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top