Πανελλήνιες 2015

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

blackorgrey

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο blackorgrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 263 μηνύματα.
Καταρχήν γιατί στους δικούς μου αρέσει η σχολή που πέρασα, δεύτερον γιατί φέτος δίνει και η αδερφή μου πανελλήνιες και τρίτον γιατί ένας από τους παράγοντες που με επηρέασαν στο να καταλήξω σε αυτή την απόφαση είναι και το οικονομικό..
Πάλι δεν το πολυκαταλαβαίνω.Κάποια στιγμή οι δικοί σου θα το μάθουν υποχρεωτικά οπότε γιατί να τους το κρύβεις;Η σχολή είναι δική σου επιλογή,δεν έχουν λόγο οι γονείς σου να σε πιέσουν για κάτι που δε θέλεις.Τώρα αν δεν μπορούν να σου δώσουν λεφτά για να πας σε άλλη πόλη δεν θα αλλάξει κάτι φέτος...Αυτό για την αδερφή σου δεν το κατάλαβα.
Τέλος πάντων αφού το θεωρείς καλύτερο να τους το κρύβεις κάνε αυτό που πιστεύεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasver

Νεοφερμένος

Η vasver αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Πάλι δεν το πολυκαταλαβαίνω.Κάποια στιγμή οι δικοί σου θα το μάθουν υποχρεωτικά οπότε γιατί να τους το κρύβεις;Η σχολή είναι δική σου επιλογή,δεν έχουν λόγο οι γονείς σου να σε πιέσουν για κάτι που δε θέλεις.Τώρα αν δεν μπορούν να σου δώσουν λεφτά για να πας σε άλλη πόλη δεν θα αλλάξει κάτι φέτος...Αυτό για την αδερφή σου δεν το κατάλαβα.
Τέλος πάντων αφού το θεωρείς καλύτερο να τους το κρύβεις κάνε αυτό που πιστεύεις.

Απλά δεν θέλω να τους αγχώσω περαιτέρω...θα το μάθουν όταν θα είναι η κατάλληλη στιγμή και αν θα έρθει αυτή η στιγμή γιατί αν δεν πιασω στρατιωτικές σχολές θα μείνω σε αυτή πού ειμαι ήδη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

intefina

Δραστήριο μέλος

Η Ιδιαίτερη Περίπτωση αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 621 μηνύματα.
Παιδιά εύχομαι καλή επιτυχία σε όλους και για να σας δώσω κουράγιο σας λέω πως αποφάσισα να ξαναδώσω πανελλήνιες κρυφά απο τους δικούς μου και φυσικά χωρίς φροντιστήρια....Στόχος βέβαια - αν και θα σας φανεί δύσκολο - οτιδήποτε σε στρατιωτική σχολή με πρώτη επιλογή ΣΜΑ...!
Θα παρακολουθείς υποτίθεται τα μαθήματα στο πανεπιστήμιο αλλά δε θα διαβάζεις γι αυτά αλλά για τις πανελλήνιες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Laou_95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Laou_95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 255 μηνύματα.
Απλά έχω τρέλα με τον στρατό και είναι στη μέση και το οικονομικό όπως ξαναείπα..

Μακάρι να ήμουν και εγώ ψηλή...αλλά!!!!!!!!!!!!!!!!!
Αν το θέλεις... να ακολουθήσεις αυτό που αγαπάς ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasver

Νεοφερμένος

Η vasver αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Θα παρακολουθείς υποτίθεται τα μαθήματα στο πανεπιστήμιο αλλά δε θα διαβάζεις γι αυτά αλλά για τις πανελλήνιες;

Προφανώς φέτος το χειμώνα θα έχει πολύ τρέξιμο γιατί έχω υποχρεωτικά εργαστήρια που πρέπει να παρακολουθώ στο πανεπιστήμιο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pkat876

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η pkat876 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 242 μηνύματα.
Παιδιά εύχομαι καλή επιτυχία σε όλους και για να σας δώσω κουράγιο σας λέω πως αποφάσισα να ξαναδώσω πανελλήνιες κρυφά απο τους δικούς μου και φυσικά χωρίς φροντιστήρια....Στόχος βέβαια - αν και θα σας φανεί δύσκολο - οτιδήποτε σε στρατιωτική σχολή με πρώτη επιλογή ΣΜΑ...!
Γιατί δεν το συζητάς με τους γονείς σου; Παίρνεις μία τόσο μεγάλη απόφαση και σίγουρα θα χρειαστείς την υποστήριξή τους... Επίσης διάβασα στα επόμενα post σου ότι η σχολή είναι στα Γιάννενα. Από τη στιγμή που έχεις σκοπό να την παρατήσεις, γιατί να πληρώνετε για έναν χρόνο σπίτι; Ακόμη, γιατί να διαβάζεις για μια σχολή που θα εγκαταλείψεις και για τις Πανελλήνιες; Μου φαίνεται δύσκολο εώς και ακατόρθωτο. Θα πρέπει να επικεντρωθείς στο στόχο σου για να καταφέρεις το μέγιστο δυνατό αποτέλεσμα. Πάντως ό,τι κι αν αποφασίσεις να κάνεις σου εύχομαι καλή επιτυχία! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasver

Νεοφερμένος

Η vasver αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Γιατί δεν το συζητάς με τους γονείς σου; Παίρνεις μία τόσο μεγάλη απόφαση και σίγουρα θα χρειαστείς την υποστήριξή τους... Επίσης διάβασα στα επόμενα post σου ότι η σχολή είναι στα Γιάννενα. Από τη στιγμή που έχεις σκοπό να την παρατήσεις, γιατί να πληρώνετε για έναν χρόνο σπίτι; Ακόμη, γιατί να διαβάζεις για μια σχολή που θα εγκαταλείψεις και για τις Πανελλήνιες; Μου φαίνεται δύσκολο εώς και ακατόρθωτο. Θα πρέπει να επικεντρωθείς στο στόχο σου για να καταφέρεις το μέγιστο δυνατό αποτέλεσμα. Πάντως ό,τι κι αν αποφασίσεις να κάνεις σου εύχομαι καλή επιτυχία! :)


Γιατί δεν το συζητάς με τους γονείς σου; Παίρνεις μία τόσο μεγάλη απόφαση και σίγουρα θα χρειαστείς την υποστήριξή τους... Επίσης διάβασα στα επόμενα post σου ότι η σχολή είναι στα Γιάννενα. Από τη στιγμή που έχεις σκοπό να την παρατήσεις, γιατί να πληρώνετε για έναν χρόνο σπίτι; Ακόμη, γιατί να διαβάζεις για μια σχολή που θα εγκαταλείψεις και για τις Πανελλήνιες; Μου φαίνεται δύσκολο εώς και ακατόρθωτο. Θα πρέπει να επικεντρωθείς στο στόχο σου για να καταφέρεις το μέγιστο δυνατό αποτέλεσμα. Πάντως ανεξάρτητα με το τι θ' αποφασίσεις να κάνεις σου εύχομαι καλή επιτυχία! :)


είναι πολλοί οι λόγοι για τους οποίους δεν μπορώ να το συζητήσω με τους δικούς μου και τους οποίους δεν μπορώ να εξηγήσω...Να τονίσω πως την σχολή μου θα την παρατήσω μόνο αν μπώ στο στρατό...αν δεν πετύχω αυτόν τον στόχο εννοείται πως θα συνεχίσω εκεί που είμαι...και όσο για το αν είναι ακατόρθωτο θα το διαπιστώσουμε του χρόνου... :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

intefina

Δραστήριο μέλος

Η Ιδιαίτερη Περίπτωση αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 621 μηνύματα.
Απο τις πληροφοριες που εχει κατω απ το αβαταρ μαλλον στα Ιωαννινα μενει οποτε δε θα νοικιαζει σπιτι..αν κανω λαθος συγχωρεστε με..:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pkat876

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η pkat876 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 242 μηνύματα.
είναι πολλοί οι λόγοι για τους οποίους δεν μπορώ να το συζητήσω με τους δικούς μου και τους οποίους δεν μπορώ να εξηγήσω...Να τονίσω πως την σχολή μου θα την παρατήσω μόνο αν μπώ στο στρατό...αν δεν πετύχω αυτόν τον στόχο εννοείται πως θα συνεχίσω εκεί που είμαι...και όσο για το αν είναι ακατόρθωτο θα το διαπιστώσουμε του χρόνου... :/:
Μακάρι να τα καταφέρεις!!!Σου εύχομαι πραγματικά κάθε επιτυχία! :D Δεν είχα δει ότι μένεις στα Γιάννενα και σε συνδυασμό με το οικονομικό που ανέφερες υπέθεσα αυτό... Προφανώς θα εννοούσες για τα φροντιστήρια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Μακαρι να περασεις εκει που θες οπως ολοι σας.
Πραγματικα πιστευω οτι αν ολοι βαλουμε τα δυνατα μας απο τωρα δε θα μας σταματει τιποτα.
Απλα ναι βεβαια αν μπουμε δυνατα απο τωρα μπορει να κουραστουμε απλα για να συγκεντροθουμε οπως ελεγε σε 1 παλιο επεισοδιο του ΑΜΑΝ:
1. Να κοιμασαι πολυ
2. Να τρως πολυ και να πινεις πολλα υγρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Αχχ, κατεβαίνω στο κέντρο και βλέπω παιδιά έξω από τα φροντιστήρια,με τσάντες και θυμάμαι τον εαυτό μου πέρσι... :hehe:

Δεν μπορείτε να φτιάξετε πρόγραμμα από τώρα... Θα δείτε ότι οι πρώτες μέρες στο σχολείο σε συνδυασμό με τα
φροντιστήρια το απόγευμα θα σας φανούν κάπως ζόρικες, αλλά σταδιακά θα το συνηθίσετε και θα διαμορφωθεί από μόνο του το πρόγραμμα μέσα σε λίγες εβδομάδες. Μην πιέζεστε ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Κυριακή βράδυ απενεργοποίησα το facebook. Νομίζω πως ήταν σωστή απόφαση, είμαι πιο συγκεντρωμένη. Ανυπομονώ να ξεκινήσει το σχολείο.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Laou_95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Laou_95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 255 μηνύματα.
Κυριακή βράδυ απενεργοποίησα το facebook. Νομίζω πως ήταν σωστή απόφαση, είμαι πιο συγκεντρωμένη. Ανυπομονώ να ξεκινήσει το σχολείο.:P

Και πολύ καλά έπραξες... ;) :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Κυριακή βράδυ απενεργοποίησα το facebook. Νομίζω πως ήταν σωστή απόφαση, είμαι πιο συγκεντρωμένη. Ανυπομονώ να ξεκινήσει το σχολείο.:P
Βασικά εγώ δε θα μπαίνω σχεδόν καθόλου.
Όλοι περίμενουνμε να αρχίσει πιστεύω γιατί είναι τελευταία χρονιά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Κυριακή βράδυ απενεργοποίησα το facebook. Νομίζω πως ήταν σωστή απόφαση, είμαι πιο συγκεντρωμένη. Ανυπομονώ να ξεκινήσει το σχολείο.:P

Καλα, μην χαιρεσαι και τοσο γιατι σιγουρα θα το ξανανοιξεις 3-4 φορες μεσα στη χρονια :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

mariakl1

Νεοφερμένος

Η mariakl1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Παιδιά για τα αρχαία πήρατε κάποια άλλη γραμματική πέρα από αυτή του σχολείου και αν ναι ποια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νικολαμπας 03

Νεοφερμένος

Ο Νικολαμπας 03 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Παιδια,ξερετε αν στο βοηθημα του Κατσικα στη Φυσικη οι εκφωνησεις ορισμενων ασκησεων εχουν ασαφηες?? Σε καποιες δεν βγαζω νοημα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Διονύσης13

Τιμώμενο Μέλος

Ο Διονύσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 996 μηνύματα.
+1 Αν το εξώφυλλο της βιολογίας κατ έχει ήδη σκιστεί :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Παιδια,ξερετε αν στο βοηθημα του Κατσικα στη Φυσικη οι εκφωνησεις ορισμενων ασκησεων εχουν ασαφηες?? Σε καποιες δεν βγαζω νοημα!!!

Ναι, θυμαμαι που ο καθηγητής μου έλεγε οτι εχει μερικά λαθακια. Αλλα αν σε μπερδεύει που δεν δίνει πολλά νούμερα, πρέπει να το συνηθίσεις, εχει κατι τέτοιες περίεργες ασκησεις :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Δε ξερω για σας αλλα στη φυσικη εχω το Αγγελος και σπυρος Σαββαλλας εκδωσεις σαββαλλα.
Μια χαρα ειναι για μενα αυτο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top