Πανελλήνιες 2015

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Mary.Usalove

Νεοφερμένος

Η Mary.Usalove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Γειά σας :D
εγώ πέρασα τα περισσότερα χρόνια της ζωής μου στην Αγγλία και στην Ολλανδία:redface:
και φέτος γυρνάω ελλάδα για να συνεχίσω εδώ το σχολείο και να δώσω πανελλήνιες.
επειδή όμως τόσα χρόνια στην ευρώπη, τα μαθήματα διδάσκονταν διαφορετικά, θα ήθελα να ρωτήσω ποιες γνώσεις απο β λυκείου κυρίως στα μαθηματικά είναι απαραίτητες για την τρίτη, ώστε να μπορέσω να τα κοιτάξω.
και επεισής δύσκολες ασκήσεις β λυκείου που μπορώ να λύσω για να εξασκηθω.
Ευχαριστώ.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sevkys

Νεοφερμένος

Ο Κυριάκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Από μαθηματικά κατέυθυνσης Β΄Λυκείου χρειάζονται οι βασικές γνώσεις πάνω στις κωνικές τομές (κύκλος, έλλειψη κτλ). Απαραίτητη είναι ΟΛΗ η Άλγεβρα Γενικής Παιδείας, ενώ δε χρειάζεται η Γεωμετρία.
Από Φυσική κατεύθυνσης δε χρειάζεται πιστεύω τίποτα (ούτε καν η αυτεπαγωγή), ενώ από Φυσική Γενικής Παιδείας μόνο τα κεφάλαια της Μηχανικής (Ορμή κτλ. Επίσης η εξοικείωση και με την ύλη της Φυσικής Α' Λυκείου, πάλι στα κεφάλαια της μηχανικής, είναι σχεδόν απαραίτητη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Έχεις δίκαιο!!!!!!!!!!!!!!!!! :)
Θα μπω ξανά αργότερα...πάω για διάβασμα :book: Η εισαγωγή στο γνωστό με περιμένει :(


Αυτή η χαζοεισαγωγή... τόσες σελίδες τι τις θέλανε; :beating:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Νομίζω δεν έχω γράψει σε αυτό το θέμα, γιατί τον Αύγουστο ξεκουραζόμουν και δεν ήθελα τίποτα να μου θυμίζει τις Πανελλήνιες. :P Έχω ήδη αρχίσει ξανά το διάβασμα, από Δευτέρα ξεκινάω ξανά μαθήματα και θέλω να ευχηθώ σε όλους μας καλό κουράγιο! Μία χρονιά έχει μείνει, ας τα δώσουμε όλα για να πετύχουμε. :) Θα αλληλουποστηριζόμαστε πιστεύω και μέσα στην χρονιά, επειδή μάλλον όλους θα μας πιάνουν κρίσεις που και που :P, αλλά όλα θα πάνε μια χαρά. Προσπάθεια και διάβασμα χωρίς άγχος. :)
Τρέμε κόσμεεεεε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

frofru

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η frofru αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
Μηχανολογων μηχανικων!Τι ακριβως κανεις στα ναυτιλιακα δηλαδη με τι ακριβως ασχολειτε η σχολη που λες?

Η σχολή ασχολείται με την οικονομία της ναυτιλίας. Βγαίνοντας από αυτήν έχεις τον τίτλο του ναυτιλιακού οικονομολόγου. Βέβαια μπορείς να εργαστείς και ως λογιστής, τραπεζικός υπάλληλος και γενικά όπου μπορεί να εργαστεί κι ένας απόφοιτος οικονομικής σχολής. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

filomathis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο filomathis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Η σχολή ασχολείται με την οικονομία της ναυτιλίας. Βγαίνοντας από αυτήν έχεις τον τίτλο του ναυτιλιακού οικονομολόγου. Βέβαια μπορείς να εργαστείς και ως λογιστής, τραπεζικός υπάλληλος και γενικά όπου μπορεί να εργαστεί κι ένας απόφοιτος οικονομικής σχολής. :)
Στο μυαλο μου μολις ειδα ναυτιλια μου ηρθαν τα καραβια :P :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

frofru

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η frofru αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
Στο μυαλο μου μολις ειδα ναυτιλια μου ηρθαν τα καραβια :P :whistle:

χαχαχα! οι περισσοτεροι αυτο σκεφτονται! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Παιδια ορεξη θελει και σκοπο,το αγχος δεν χωραει εκτος αυτου τι ειναι πανελλαδικες=εξετασεις δεν εχει κατι το δυσκολο απλα αυτα που ακουγαμε τοσα χρονια για τις πανελλαδικες μας εχουνε φοβισει,σιγα το πραγμα ;) :clapup:
Που θελετε να περασετε?

αναλογα τις ορεξεις την ωρα που θα κανω μηχανογραφικο :P παντως οι σχολες που σκεφτομαι: φυσικο απθ/κρητης, χημικο κρητης/πατρας, μαθηματικο πατρας και μορ. βιολογιας και γενετικης :P Καλωσορισατε στον κοσμο της αναποφασιστιας μου :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
μοριακη βιολογια και γενετικη ?
τασο που ειναι αυτη η σχολη ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
στην αλεξανδρουπολη! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
αρκετα ενδιαφερον φαινεται :D

ειναι ενδιαφερουσα σχολη ;) μπορει να ειναι μακρια αλλα ειναι πολυ ωραια! Βεβαια μπορεις να ακολουθησεις και απο το βιολογικο τη γενετικη αλλα δε μ'αρεσουν τα μαθηματα τους :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

soppap

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η soppap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 230 μηνύματα.
Βέβαια! Αν και να πω την αλήθεια τελευταία σκέφτομαι περισσότερο την φαρμακευτική...

Ωραία,κανείς άλλος για ιατρική; Και η φαρμακευτική εξαιρετικά ενδιαφέρουσα επιστήμη.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
μωρε καλη η φαρμακευτικη (μεχρι γ γυμν φαρμακευτικη ηθελα) αλλα δεν εχει πολυ ωραια μαθηματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

soppap

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η soppap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 230 μηνύματα.
μωρε καλη η φαρμακευτικη (μεχρι γ γυμν φαρμακευτικη ηθελα) αλλα δεν εχει πολυ ωραια μαθηματα...

Αυτό δεν το γνωρίζω,αλλά είναι ενδιαφέρον το κομμάτι της έρευνας που σχετίζεται με αυτή. Για που στοχεύεις αν επιτρέπεται;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Αυτό δεν το γνωρίζω,αλλά είναι ενδιαφέρον το κομμάτι της έρευνας που σχετίζεται με αυτή. Για που στοχεύεις αν επιτρέπεται;
κοιτα η φαρμακευτικη πατρων ειναι απλα ΥΠΕΡΟΧΟΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΤΕΛΕΙΑ :P της θεσ/νικης και των αθηνων οχι τοσο :/: Φυσικα και η ερευνα που σχετιζεται με αυτηη ειναι παρα πολυ ενδιαφερουσα και ίσως ασχοληθω με αυτο το κομματι (οταν τελικα αποφασισω και τι θα σπουδασω :hehe: ). Από κει και επειτα αν σε ενδιαφερει η ερευνα σου συνιστω το τμημα της πατρας. Γενικα με φαρμακευτικες το εχω ψαξει γιατι δε θα εδινα παν/νιες για να παω εξωτερικο να σπουδασω ερευνητικη φαρμακευτικη.
Εγω οπως προειπα στοχευω σε φυσικο απθ/κρητης, χημικο κρητης/πατρων, μαθηματικο πατρων και μοριακης βιολογιας και γενετικης. :D ειμαι το ιδιο ικανοποιημενος με ολα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

soppap

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η soppap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 230 μηνύματα.
κοιτα η φαρμακευτικη πατρων ειναι απλα ΥΠΕΡΟΧΟΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΤΕΛΕΙΑ :P της θεσ/νικης και των αθηνων οχι τοσο :/: Φυσικα και η ερευνα που σχετιζεται με αυτηη ειναι παρα πολυ ενδιαφερουσα και ίσως ασχοληθω με αυτο το κομματι (οταν τελικα αποφασισω και τι θα σπουδασω :hehe: ). Από κει και επειτα αν σε ενδιαφερει η ερευνα σου συνιστω το τμημα της πατρας. Γενικα με φαρμακευτικες το εχω ψαξει γιατι δε θα εδινα παν/νιες για να παω εξωτερικο να σπουδασω ερευνητικη φαρμακευτικη.
Εγω οπως προειπα στοχευω σε φυσικο απθ/κρητης, χημικο κρητης/πατρων, μαθηματικο πατρων και μοριακης βιολογιας και γενετικης. :D ειμαι το ιδιο ικανοποιημενος με ολα :D
Στόχος μου είναι η ιατρική,οπότε η φαρμακευτική απέχει λίγο από εμένα.Σου εύχομαι πραγματοποίηση των στόχων σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Στόχος μου είναι η ιατρική,οπότε η φαρμακευτική απέχει λίγο από εμένα.Σου εύχομαι πραγματοποίηση των στόχων σου.
Παντως να κοιταξεις στις σχολες τι μαθηματα κανουν ωστε να επιλεξεις μια σχολη με ωραια μαθηματα. Για αυτο πχ εγω δε θελω ιατρικη γιατι τα μαθηματα δε μ'αρεσουν. Κι εγω σου ευχομαι (οχι απο υποχρεωση βεβαια αλλα μετα καρδιας) καλη επιτυχια και να πετυχεις το στοχο σου και ολα τα οενιρα σου. Τωρα μας δινεται μια ευκαιρια να αρχισουμε τη ζωη μας αλλα δεν ειναι η μονη ;) και η αποτυχια παιδια δεν πρεπει να μας φοβιζει ισα ισα πρεπει να μας ενθαρρυνει να εξελιχτουμε και να πεισμωσουμε να φτασουμε τα ονειρα μας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

soppap

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η soppap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 230 μηνύματα.
Παντως να κοιταξεις στις σχολες τι μαθηματα κανουν ωστε να επιλεξεις μια σχολη με ωραια μαθηματα. Για αυτο πχ εγω δε θελω ιατρικη γιατι τα μαθηματα δε μ'αρεσουν. Κι εγω σου ευχομαι (οχι απο υποχρεωση βεβαια αλλα μετα καρδιας) καλη επιτυχια και να πετυχεις το στοχο σου και ολα τα οενιρα σου. Τωρα μας δινεται μια ευκαιρια να αρχισουμε τη ζωη μας αλλα δεν ειναι η μονη ;) και η αποτυχια παιδια δεν πρεπει να μας φοβιζει ισα ισα πρεπει να μας ενθαρρυνει να εξελιχτουμε και να πεισμωσουμε να φτασουμε τα ονειρα μας!

Σ'ευχαριστώ κι εγώ εύχομαι να πραγματτοποιηθούν τα όνειρα σου.Έχεις δίκαιο για την αντιμετώπιση της αποτυχίας μας,ωστόσο η δική μου προτροπή είναι να αγαπάς με όλη την καρδιά σου αυτό που ποθείς και να το κυνηγάς.Εξάλλου η αγάπη είναι η βασική προυπόθεση για να πετύχει κανείς.Όπως είπε κάποιος:i never quit trying,i never thought i didn't have a chance to win it.Βέβαια,ας μην ξεχνάμε και την κρίση του Κυρίου μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Ακριβως. Να ειμαστε καλα πανω απο ολα και μετα θα ερθουν ολα τα υπολοιπα. Υπομονη, επιμονη και να ειμαστε καλοι ανθρωποι. θα βρεθει η λυση σε ολα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top