[Πανελλήνιες 2015] Θερινή Προετοιμασία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

nuria.m

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nuria.m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 218 μηνύματα.
εγραψες καλα στην λογοτεχνια??? θα ρωτησω και καποιον καθηγητη...ισως να προτεινει κατι αλλο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κατερίνα*22

Νεοφερμένος

Η Κατερίνα*22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
Μέσα με τέλη Αυγούστου θα ανακοινωθεί η ύλη!
Λογοτεχνία δεν χρειάζεται παπαγαλία και απέξω! Απλά πρέπει να ξέρεις καλά τα ερμηνευτικά!!!!! Αυτά που έχει κάτω από τα κείμενα διάβαζε τα και αν μπορείς κάποια να τα συγκρατείς θα είναι πολύ θετικό. Για παράδειγμα στον Κρητικό μπορεί να μπει καποια ερώτηση στην οποία θα μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις! Αυτό είναι + για σένα!

Οκκ ευχαριστω για την απαντηση:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Laou_95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Laou_95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 255 μηνύματα.
Το πως έγραψα γενικότερα το '13 είναι πονεμένη ιστορία..
Επειδή δεν στόχευα σε κάποια σχολή και ήταν δεδομένο πως θα μείνω στον τόπο μου λόγο οικονομικών δεν το πάλεψα!
Οπότε ατυχές το παράδειγμα! Θα σου πω φέτος πως θα γράψω!!!!!!!!!
Είχα γράψει 12.8 ........ Κρητικό!
Αλλά και πάλι σου λέω δεν είχα στόχο! Η σχολή μου είχε βάση 8 κάτι.......
Τώρα θα το πάω για ΑΠΘ και για ΑΤΕΙ Θεσ/νικης.. και μια σχολή στο Δημοκρίτειο!
Πάντως με αυτό θα διαβάσω και φέτος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 856924

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
αντε να δουμε τι θα γινει στη βιολογια θελω και 19+
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hue

Νεοφερμένος

Ο hue αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Σερβία (Ευρώπη). Έχει γράψει 52 μηνύματα.
αντε να δουμε τι θα γινει στη βιολογια θελω και 19+

Συστηματικο διαβασμα θελει και προγραμμα ...Οχι την μια μερα 15 ωρες διαβασμα και την επομενη καφεδες!Αν το εφαρμοσεις και γενικα τα πας καλα με τον γραπτο λογο μπορεις να το καταφερεις ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
Έχω βαρεθεί να μου λένε όλοι οι φιλόλογοι ότι είναι απόλυτη ! Παιδιά δεν υπάρχει λέμεεε !?!?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 856924

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
οχι ρε καφεδες ουτε καν δε βγαινω απο το σπιτι, οσο για το συστηματικο διαβασμα οποτε υπαρχει χρονος διαβαζω, εννοειται και την ημερα πριν το μαθημα αλλα γενικως υπαρχει πιεση και με τα αλλα μαθηματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Παιδια ...βαρεθηκα λιγο τα καλοκαιρινα...θελω ξεκουραση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelos97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Καλησπέρα και πάλι παιδια! Διάβασα ενα άρθρο πριν λίγο και τόνιζε ότι υπάρχει πολυ μεγάλο ποσοστό αναβαθμολογησεων στα θεωρητικά μαθήματα και δη στη λογοτεχνια!! Ας μας δώσει κάποιος που εχει τελειώσει τις πανελληνιες κάποιες πρακτικές για ολα τα μαθήματα! Κάποιες συμβουλές εν ολίγοις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Laou_95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Laou_95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 255 μηνύματα.
Καλησπέρα και πάλι παιδια! Διάβασα ενα άρθρο πριν λίγο και τόνιζε ότι υπάρχει πολυ μεγάλο ποσοστό αναβαθμολογησεων στα θεωρητικά μαθήματα και δη στη λογοτεχνια!! Ας μας δώσει κάποιος που εχει τελειώσει τις πανελληνιες κάποιες πρακτικές για ολα τα μαθήματα! Κάποιες συμβουλές εν ολίγοις!

Και αναβαθμολόγηση δεν αλλάζει τίποτα....οι βαθμοί παραμένουν ίδιοι!
Απλά καταφέρνουν να δικαιωθούν σε περίπτωση που τα έχουν πάει καλά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Καλησπέρα και πάλι παιδια! Διάβασα ενα άρθρο πριν λίγο και τόνιζε ότι υπάρχει πολυ μεγάλο ποσοστό αναβαθμολογησεων στα θεωρητικά μαθήματα και δη στη λογοτεχνια!! Ας μας δώσει κάποιος που εχει τελειώσει τις πανελληνιες κάποιες πρακτικές για ολα τα μαθήματα! Κάποιες συμβουλές εν ολίγοις!

Αρχαια: Καλο διαβασμα στο γνωστο, σωζει τις χαμενες μοναδες του αγνωστου. Καλη γνωση της γραμματικης και του συντακτικου.Μην τα αφηνετε γιατι θα σας αφησουν!
Ιστορια: Παπαγαλια αλλα και κριτικη σκεψη. Φετος επεσαν συνδιαστικα θεματα και ισως καποιοι να μην ανταποκριθηκαν καταλληλα γιατι δεν καταλαβαιναν την εκφωνηση. Στις πηγες να ειστε ακριβεις και σαφεις αλλα να μην υπεραναλυετε.
Λατινικα: Τι να πεις για τα λατινικα? Τελεια οι μεταφρασεις, τελεια η γραμματικη, τελεια ολα! Ανετα γραφεις ενα 19+ :clapup:
Λογοτεχνια: Ο εφιαλτης καθε θεωρητικου. Εμενα προσωπικα μου αρεσε αλλα ειναι τοσο υποκειμενικο μαθημα που δεν μπορεις ποτε να εισαι σιγουρος για τη βαθμολογια. Να βαζετε σαλτσες αλλα να μην φλυαρειτε και βγαινετε εκτος θεματος. Να μαθετε καλα ερμηνευτικα σχολια και ο,τι απαριθμηζει το βοηθηματακι σας (αφηγηματικες τεχνικες κλπ)
Εκθεση: Καλα τη θεωρια και μια σωστη αναγνωση στους θεματικους κυκλους. Τους τελευταιους πρεπει να τους κατανοειτε παρα να τους αποστηθιζετε.
Βιολογια (γι' αυτο ξερω μονο): Παρ' ολο που ενας θετικος απαρνιεται το απεξω, δυστυχως πρεπει να την παπαγαλισετε :/:
Ειναι ομως πολυ ενδιαφερον μαθημα και δε θα το βαρεθειτε :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nuria.m

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nuria.m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 218 μηνύματα.
Το πως έγραψα γενικότερα το '13 είναι πονεμένη ιστορία..
Επειδή δεν στόχευα σε κάποια σχολή και ήταν δεδομένο πως θα μείνω στον τόπο μου λόγο οικονομικών δεν το πάλεψα!
Οπότε ατυχές το παράδειγμα! Θα σου πω φέτος πως θα γράψω!!!!!!!!!
Είχα γράψει 12.8 ........ Κρητικό!
Αλλά και πάλι σου λέω δεν είχα στόχο! Η σχολή μου είχε βάση 8 κάτι.......
Τώρα θα το πάω για ΑΠΘ και για ΑΤΕΙ Θεσ/νικης.. και μια σχολή στο Δημοκρίτειο!
Πάντως με αυτό θα διαβάσω και φέτος!

δεν θα κανεις κανενα φροντιστηριο?? ελπιζω φετος να περασεις εκει που θελεις...και εγω αριστοτελειο θελω...μεγαλο ονειρο χρονια τωρα...απλως εχω και εγω ενδοιασμους λογω οικονομικων και της τεραστιας αποστασης απο την πολη μου...!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Laou_95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Laou_95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 255 μηνύματα.
δεν θα κανεις κανενα φροντιστηριο?? ελπιζω φετος να περασεις εκει που θελεις...και εγω αριστοτελειο θελω...μεγαλο ονειρο χρονια τωρα...απλως εχω και εγω ενδοιασμους λογω οικονομικων και της τεραστιας αποστασης απο την πολη μου...!!

Αυτό που αγαπάς θα επιλέξεις.....! :) Γιατί εγώ το μετάνιωσα!
Η αλήθεια είναι πως το οικονομικό είναι ένα θέμα..αλλά δεν θα κάνεις σπατάλες!
Όχι...δεν θα κάνω φροντιστήριο γιατί δεν θέλω να επιβαρύνω και η φιλόλογος μας που είναι και οικογενειακή φίλη είπε πως δεν θα χρειαστώ γιατί θα γνωρίζω ήδη!!!!!!! Απλά αν θελήσω κάτι σε συντακτικό λατινικά και αρχαία κάποια που είναι δύσκολα σαν φαινόμενα ίσως μου τα κάνει ένα φρεσκάρισμα! Βέβαια,θα γράψω ασκήσεις και διαγωνίσματα και θα τα διορθώνει! Οπότε θα μπορώ να δω που βρίσκομαι πάνω - κάτω! Απλά και το 2013 που έδωσα δεν έκανα σε όλα! Έκανα λατινικά,άγνωστο,έκθεση και μαθηματικά! Δεν χρειάζεται σε όλα φροντιστήριο!!!!!!! Η αλήθεια να λέγεται....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nuria.m

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nuria.m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 218 μηνύματα.
Αυτό που αγαπάς θα επιλέξεις.....! :) Γιατί εγώ το μετάνιωσα!
Η αλήθεια είναι πως το οικονομικό είναι ένα θέμα..αλλά δεν θα κάνεις σπατάλες!
Όχι...δεν θα κάνω φροντιστήριο γιατί δεν θέλω να επιβαρύνω και η φιλόλογος μας που είναι και οικογενειακή φίλη είπε πως δεν θα χρειαστώ γιατί θα γνωρίζω ήδη!!!!!!! Απλά αν θελήσω κάτι σε συντακτικό λατινικά και αρχαία κάποια που είναι δύσκολα σαν φαινόμενα ίσως μου τα κάνει ένα φρεσκάρισμα! Βέβαια,θα γράψω ασκήσεις και διαγωνίσματα και θα τα διορθώνει! Οπότε θα μπορώ να δω που βρίσκομαι πάνω - κάτω! Απλά και το 2013 που έδωσα δεν έκανα σε όλα! Έκανα λατινικά,άγνωστο,έκθεση και μαθηματικά! Δεν χρειάζεται σε όλα φροντιστήριο!!!!!!! Η αλήθεια να λέγεται....

αυτο που αγαπαω θελω να κανω ασχετα αν βομβαρδιζομαι απο παντου με αντιρησεις και υποτιμητικα σχολια...απλως διβαζω σχολια φοιτητων που λενε οτι δινουν 800 ευρω τον μηνα και τα θεωρουν και λιγα!!!τοσα δεν χαλαμε ουτε εμεις σαν οικογενεια...οι γονεις μου θα δωσουν οσα χρειαστει το ξερω...αλλα εχω και μικροτερα αδερφια που εχουν πολλα εξοδα...δεν μπορω να σκεφτομαι μονο τον εαυτο μου...!!! το φροντιστηριο δεν νομιζω οτι πραγματικα ειναι απαραιτητο...απλως μας εχουν κανει να το θεωρουμε υπερβολικα σημαντικο..αν μπορουσα δεν θα εκανα καθολου..αλλα στα σχολεια(τουλαχιστον στο δικο μου) δυστυχως οι περισσοτεροι καθηγητες σε αφηνουν ξεκρεμαστο...μιλανε,μιλανε,μιλανε...και μεχρι να σηκωσεις το χερι σου για κανεις ερωτησεις και να ζητησεις διευκρινησεις εχει χτυπησει το κουδουνι...στο επομενο μαθημα παλι τα ιδια...σε συγκεκριμενα μαθηματα οσο και να θες μονος δεν τα καταφερνεις...!!!υπαρχει στο ιντερνετ πολυ υλικο...εγω εχω κατεβασει πολλα τεστακια, διαγωνισματα κ.τ.λ.νομιζω οτι βοηθανε πολυ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕλευθεριⒶκος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΕλευθεριⒶκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 392 μηνύματα.
Ασυνδετο σχημα καρυοτυπου, τι φαση ; ουτε μιση λεξη που να συνδεει 2 προτασεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
συνδετο σχημα καρυοτυπου, τι φαση ; ουτε μιση λεξη που να συνδεει 2 προτασεις..
Μακράν από τα χειρότερα κομμάτια του βιβλίου.
Αυτή η σελίδα συνολικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕλευθεριⒶκος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΕλευθεριⒶκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 392 μηνύματα.
2 ωρες εκανα να την μαθω :mad: και ακομα δεν ειμαι σιγουρος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
Περίμενε να φτάσεις στο οπερόνιο και τα λέμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο giannis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 154 μηνύματα.
Περίμενε να φτάσεις στο οπερόνιο και τα λέμε!

Xαχαχα ποιο οπερόνιο καλέ? Περίμενε να φτάσεις 8ο κεφάλαιο τελευταία σελίδα:κουκκίδες χαρτογράφηση ανθρώπινου γονιδιώματος.Τελευταίο απόγευμα και δεν θα τα θυμάσαι!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕλευθεριⒶκος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΕλευθεριⒶκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 392 μηνύματα.
Χαιρομαι παντως που βλεπω ενθαρρυντικα σχολια απο τους μεγαλυτερους για την συνεχεια :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top