[Πανελλήνιες 2015] Θερινή Προετοιμασία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Paracelsus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Paracelsus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 283 μηνύματα.
Αρχαια κατευθυνσης πρεπει να μαθουμε απεξω και τον ευθυ λογο στην αρχή του Δ2 που μιλαει ο Σωκράτης?

Τον μαθαίνεις κανονικά .. Στις Πανελλαδικές δεν παίρνεις το ρίσκο ! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Αρχαια κατευθυνσης πρεπει να μαθουμε απεξω και τον ευθυ λογο στην αρχή του Δ2 που μιλαει ο Σωκράτης?

Εμενα η καθηγητρια μου μου ειχε πει να το μαθω καλα και να ξερω τι λεει αλλα οχι απ' εξω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κατερίνα*22

Νεοφερμένος

Η Κατερίνα*22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
Οκκ!! Ευχαριστω για τις απαντήσεις!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dum spiro spero

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η dum spiro spero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 171 μηνύματα.
Αρχαια κατευθυνσης πρεπει να μαθουμε απεξω και τον ευθυ λογο στην αρχή του Δ2 που μιλαει ο Σωκράτης?

Το μαθαινουμε κανονικα. Αν δεις στο study for exams υπαρχει ερωτηση για το συγκεκριμενο κομματι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
Αρχαια κατευθυνσης πρεπει να μαθουμε απεξω και τον ευθυ λογο στην αρχή του Δ2 που μιλαει ο Σωκράτης?

Nαι..πρεπει να το μαθεις, γιατι ενδεχεται να ζητηθει σε ερωτησηη....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Παιδιά θελω μια χάρη.
Μπορεί κάποιος να μου στείλει τις παρακάτω ασκήσεις απο το Βοήθημα του Μπάρλα;
σελ 45. ασκ 14,15,16,17
σελ 47 ασκ 19,31

Ευχαριστώ πολύ!

Παιδιά θελω μια χάρη.
Μπορεί κάποιος να μου στείλει τις παρακάτω ασκήσεις απο το Βοήθημα του Μπάρλα;
σελ 45. ασκ 14,15,16,17
σελ 47 ασκ 19,31

Ευχαριστώ πολύ!

θα ξαναδωσεις παννεληνιες και κανεις προετιμασια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
θα ξαναδωσεις παννεληνιες και κανεις προετιμασια?

Η αδερφή μου δίνει φέτος και τις χρειάζεται για την προετοιμασία της. Αν τις έχεις 1000 ευχαριστώ.

Εγώ έτσι και αλλιώς είμαι στην σχολή που ήθελα. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kafess13

Νεοφερμένος

Ο kafess13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Παιδιά θελω μια χάρη.
Μπορεί κάποιος να μου στείλει τις παρακάτω ασκήσεις απο το Βοήθημα του Μπάρλα;
σελ 45. ασκ 14,15,16,17
σελ 47 ασκ 19,31

Ευχαριστώ πολύ!

Παιδιά θελω μια χάρη.
Μπορεί κάποιος να μου στείλει τις παρακάτω ασκήσεις απο το Βοήθημα του Μπάρλα;
σελ 45. ασκ 14,15,16,17
σελ 47 ασκ 19,31

Ευχαριστώ πολύ!
απο τη εκδοση του 2013 ή απο την εκδοση του 2004
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.

kafess13

Νεοφερμένος

Ο kafess13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
την εκδοση του ΄13 δεν την εχω, οποτε δεν μπορω να σε βοηθησω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliana in sky

Νεοφερμένος

Η Iliana in sky αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
@Alireza ευχαριστω για τις συμβουλες:)
@iliana στο φροντιστηριο μπηκαμε στον Κρητικο και υπογραμμισαμε καποια στοιχεια απο την εισαγωγη του ποιηματος και κατι σχολια(στο σχολικο βιβλιο), δεν ξερω ακομα πως πρεπει να διαβαζω το συγκεκριμενο μαθημα, αλλα θα κανω αυτο που μου ειπατε:)

Τα σχόλια που υπάρχουν στο βιβλίο καλό είναι να τα μαθαίνετε! Μπορείς να κάνεις και μια ερώτηση στο φροντιστήριο σου,γιατί εγώ δεν θυμάμαι καλά και δεν θέλω να σου πω κάτι,για το οποίο δεν είμαι σίγουρη!! Σιγά-σιγά θα βρεις τον τρόπο σου,μην ανησυχείς! Και εγώ στην αρχή μέχρι να βρω τον τρόπο που θα διαβάσω,το πώς θα απαντάω.... :P :Pό,τι χρειαστείς,είμαστε και εμείς εδώ! :) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

the plant

Νεοφερμένος

Η the plant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Λοιπον ας πω και ενα ανεκδοτο που ειναι στο πνευμα :Ρ
-πως κοβουν δενδρα οι μαθηματικοι?
- υψωνουν στο τετραγωνο για να φυγουν οι ριζες :Ρ
Μου το λέει η χημικός μου αυτό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

the plant

Νεοφερμένος

Η the plant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Παιδιά θελω μια χάρη.
Μπορεί κάποιος να μου στείλει τις παρακάτω ασκήσεις απο το Βοήθημα του Μπάρλα;
σελ 45. ασκ 14,15,16,17
σελ 47 ασκ 19,31

Ευχαριστώ πολύ!
Βέβαια :
Σελ 45,14:Να υπολογίσετε τις παραστάσεις:
I.i^7+i^10+i^24 +i^2013
II.1/i^3-1/i^13+1/i^56
i^56
Σελίδα 45,15:Να υπολογίσετε τις δυνατές τιμές της παράστασης:
Α =i^(ν +7)+i^(2ν +5) +i^(3ν +14)
Σελίδα 45,16:Να υπολογίσετε τον φυσικό αριθμό ν, όταν ισχύει καθεμιά από τις παρακάτω ισοτητες :
I.i^(ν+3)=1
II.(-i)^(3ν +2) =1
III.i^(3ν +1)=i
Σελίδα 45,17.Να βρείτε το φυσικό αριθμό ν, για τον οποίο ισχύει :
I.5i=3ν -35
II.2i^ν =3νi +23/i
Στη σελίδα 47 δεν υπάρχει άσκηση 19, γράφω τη 19 της σελίδας 45
Σελίδα 45,19 Να υπολογίσετε τις παραστάσεις
I.(1+i)^20
II.(ρίζα 3 -i) ^6
III.(1-i(ρίζα 2) ^5(1+i(ρίζα 2)^6
IV. (λ +i)^7/(1-λi) ^8,λ ανήκει R
Σελίδα 47,31
I.Αν z ανήκει C και z(z συζυγες) =1,να δείξετε ότι ο αριθμός
w=(z-1/z)^9 είναι φανταστικός αριθμός.
II.Αν z1,z2 ανήκουν C και z1(z1συζυγες) =z2(z2συζυγες) =2 να δείξετε ότι ο αριθμός
α. u=(z1+z2)/(2+z1z2) είναι πραγματικός
β. v=(z1^3-z2^3)/(8+z1^3z2^3) είναι φανταστικός.
Αυτές είναι οι ασκήσεις που ζήτησες... Αν μερικά σημεία είναι δυσνοητα φταίει το ότι γράφω από κινητό και δεν έχω όλα τα σύμβολα... Για οποιαδήποτε διευκρίνηση εδώ είμαι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Έχω κάτι μέρες να γράψω εδώ..
Πως πάει το διάβασμα παιδιά; Πως σας φαίνονται;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

the plant

Νεοφερμένος

Η the plant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Μια χαρά...άρχισαν και τα καλοκαιρινά τώρα... Αντε να μπαίνουμε σε ένα ρυθμό σιγά σιγά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mary_lou thess

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mary_lou thess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 263 μηνύματα.
Έχω κάτι μέρες να γράψω εδώ..
Πως πάει το διάβασμα παιδιά; Πως σας φαίνονται;

Πολυ καλα μεχρι τωρα! Κανουμε καποιες μικροεπαναληψεις στη υλη της Β Λυκειου αλλα κυριως προχωραμε στην υλη της Γ..εχουμε γραψει και τεστ σε καποια μαθηματα! Προσωπικα διαβαζω αρκετα καλα αλλα δεν στερουμαι καθολου τις βολτες.ειναι υπερβολικο το καλοκαιρι να διαβαζουμε ολη μερα:P
Στις 11 ιουλιου τελειωνω και αρχιζουμε στις 18 Αυγουστου!:)
εσυ πως τα πας?:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕλευθεριⒶκος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΕλευθεριⒶκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 392 μηνύματα.
Στην εκθεση πως διαβαζετε την θεωρια ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Παιδια συγνωμη ειναι κατι που δεν εχω καταλαβει... θα σταματησετε τωρα, στις αρχες Ιουλη τα μαθηματα θα κατσετε 1 μηνα και βαλε και μετα θα ξαναρχισετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Παιδια συγνωμη ειναι κατι που δεν εχω καταλαβει... θα σταματησετε τωρα, στις αρχες Ιουλη τα μαθηματα θα κατσετε 1 μηνα και βαλε και μετα θα ξαναρχισετε?

Ναι, γιατί?:P
Και εμείς έτσι λειτουργήσαμε πέρσυ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕλευθεριⒶκος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΕλευθεριⒶκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 392 μηνύματα.
Εγω τελειωνω 25 ιουλιου και αρχιζω σεπτεμβρη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top