[Πανελλήνιες 2015] Θερινή Προετοιμασία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Βλεπω τους μεγαλυτερους και αναρωτιεμαι τι εκαναν και εγραψαν τοσο καλα?
Χεχε μακαρι να παμε ετσι και εμεις!
Αλλα πως? Ποσο διαβασμα?

Υ.γ ξυπνησα απο 3ωρο υπνο και εχω τυψεις γτ κοιμηθηκα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Υ.σ ψαχνω ενα πολυ καλο βοηθημα χημεια κατευθυνσης... εχετε κανενα στο νου και γτ το θεωρειτε καλο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blackorgrey

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο blackorgrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 263 μηνύματα.
Υ.σ ψαχνω ενα πολυ καλο βοηθημα χημεια κατευθυνσης... εχετε κανενα στο νου και γτ το θεωρειτε καλο?
Δεν θα λεγα ότι υπάρχει κάποιο ιδιαίτερο μυστικό λύνεις ασκήσεις extra από αυτά που σου βάζουν έχεις καλό πρόγραμμα δεν αφήνεις κενά και δεν αγχώνεσαι γιατί τότε το διάβασμα θα σου παίρνει πολύ περισσότερο χρόνο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

mary_lou thess

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mary_lou thess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 263 μηνύματα.
Στη Λογοτεχνια Κ. τα εισαγωγικα καθε κειμενου πρεπει να τα μαθαινω απ'εξω?
Επισης, τα σχολια τα διαβαζουμε πολλες φορες για να τα κατανοησουμε ή και αυτα πρεπει παπαγαλια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariaisabelfan

Νεοφερμένος

Η Στεφανία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Βλεποντας την πλειοψηφια των βαθμολογιων στο ischool σημερα,να μωρε αγχωνομαι λιγο παραπανω :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Βλεποντας την πλειοψηφια των βαθμολογιων στο ischool σημερα,να μωρε αγχωνομαι λιγο παραπανω :whistle:
Να μην αγχώνεσαι καθόλου!Το ότι υπάρχουν σ'αυτο το Φόρουμ κάποια άτομα που λένε ότι έχουν γράψει ΤΟΥΣ βαθμούς(Πολλούς δεν τους πιστεύω βέβαια) δε σημαίνει ότι έχουν γράψει όλοι τόσο καλά!Απ'τους ανθρώπους που ξέρω δεν μου είπε κανείς ότι έχει βγάλει πάνω από 16.000 μόρια(εκτός από ορισμένες εξαιρέσεις).Άλλωστε αυτό που είναι αποτυχία για κάποιον μπορεί να φαίνεται τεράστια επιτυχία σε κάποιον άλλο.. ;) Εγώ δεν τα πήγα και πολύ καλά και δεν ντρέπομαι να το πω! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Chiyo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 949 μηνύματα.
Παιδιά. Είμαι στο φόρουμ απ'το γυμνάσιο (do the math) και κάποιοι είστε ακόμα πιο παλιοί. Κάθε χρόνο οι αριστούχοι σηκώνουν τη μύτη ψηλά και ανεβάζουν τα μηνύματά τους +1000 και βάλε, περηφανευόμενοι για τους φανταστικοκαταπληκτικούς βαθμούς τους. Το θέμα σας ποιο είναι; Να γράψετε 19.999 μόρια και να το γράψετε στο φόρουμ; ή να κάνετε την καλύτερη δυνατή προσπάθεια και να περάσετε εκεί που θέλετε; εγώ πέρα από τις συμβουλές του διαβάσματος που έχουν ήδη ειπωθεί από πολλούς ''έμπειρους'' έχω να προτείνω σε όλους σας: ΒΑΛΤΕ ΣΤΟΧΟΥΣ. γράψτε το σε χαρτί. με αστεράκια γύρω γύρω και κολλήστε το να το βλέπετε κάθε, μα κάθε μέρα αυτού του χρόνου. Ψαχτείτε. Βρείτε τουλάχιστον στο περίπου τι θέλετε και για τι παλεύετε. και λυπάμαι που το λέω αλλά το άισκουλ είναι το τελευταίο μέρος που θα σας βοηθήσει να βρείτε τον εαυτό σας, να τα δώσετε όλα και να πετύχετε. αν πάλι πιστεύετε ότι θα σας βοηθήσει να διαλέξετε σχολή η απάντησή μου είναι ΜΠΟΥΛΣΙΤ. δε θέλω να κάνω product placement αλλά υπάρχουν βιβλία στην αγορά που παρέχουν πλήρη ενημέρωση για όλα αυτά που σκέφτεστε όταν ακούτε: Γ' Λυκείου. Σας το λέω πρώτον γιατί εμένα με βοήθησε άπειρα όταν συνειδητοποίησα (νομίζω έτσι γράφεται) ότι οι σχολές που υπάρχουν μες στη φούσκα δεν είναι μόνο ΗΜΜΥ και Νομική που συχνά βλέπουν τα αυτάκια μου εδώ μέσα (ναι, όπως το είπα). Αυτό που λείπει από όλους μας είναι η ενημέρωση. Λογικό, λοιπόν, να θεωρείτε κάποιοι ότι αν δεν είστε καλοί, δεν μπορείτε να παίξετε με τα υπολοιπα παιδάκια και άρα u suck. Ίσως ακόμα να μην έχετε βρει παιδάκια με τα οποία ταιριάζετε. Ίσως να μη γνωρίζετε τις εναλλακτικές. Sο μέσα σε αυτό τον 1 μήνα των διακοπών που θα έχετε περισσότερο χρόνο να ασχοληθείτε με αυτό ρωτήστε τον εαυτό σας: "Τι γουστάρω;" οι απαντήσεις να μην είναι του στυλ: τη μαίρη, τον κώστα, να πίνω. Βέβαια δεν είναι τα 18 για όλους (μην πω τους περισσότερους) κατάλληλη ηλικία για να απαντήσουν σε αυτοί την ερώτηση. Αλλο θέμα και αυτό όμως σκάω γιατί σας τα 'χω κάνει έτσι Ο.Ο ... τα ματάκια. Καλή μας χρονιά λοιπόν!

(συγγνώμη για το μεγάλο ποστ :Ρ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 018946

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
και γω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Στη Λογοτεχνια Κ. τα εισαγωγικα καθε κειμενου πρεπει να τα μαθαινω απ'εξω?
Επισης, τα σχολια τα διαβαζουμε πολλες φορες για να τα κατανοησουμε ή και αυτα πρεπει παπαγαλια?

Κοιτα, εγω μάθαινα κάποια βασικά πράγματα για το έργο, τη γραφή του συγγραφέα, τις επιρροές του (π.χ. Απο τη δύση στο Βιζυηνο) και αυτό ειναι όλο. Κάποια σχόλια του βιβλίου ειναι κι αυτά ωραία, τα μάθαινα κι αυτά. Τα απο πίσω ειναι μια μεγάλη μαλακια και τα έκανα μια ανάγνωση και τωρα τα σχόλια του βοηθήματος τα διάβαζα πολλές πολλές φορές, υπογράμμιζα λέξεις-κλειδιά και με βοηθούσε πολύ η αρίθμηση π.χ. Το leitmotiv στο Βιζυηνο που έχει λειτουργία στο περιεχόμενο και στη δομή ήξερα ότι για το πρώτο πρεπει να πω 10 πράγματα και για το δεύτερο 5. Αλλα τιποτα απέξω. Με τον καιρό σου έρχονται μόνα τους ή εισαι σε θέση να βγάλεις και δικά σου πιο όμορφα συμπεράσματα, ιδέες κλπ.
Υ.Γ. Τη μίσησα τη λογοτεχνια. Τόσο ωραίο μαθημα και το χαντακώνουν στον τροπο εξέτασης. Α. Και δεν ξερω τι παίζει στη διόρθωση, εμένα ηταν το σιγουρακι μου, το μόνο μαθημα που δεν είχα βρει λάθη και μου ήρθε 17. :/::/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliana in sky

Νεοφερμένος

Η Iliana in sky αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Στη Λογοτεχνια Κ. τα εισαγωγικα καθε κειμενου πρεπει να τα μαθαινω απ'εξω?
Επισης, τα σχολια τα διαβαζουμε πολλες φορες για να τα κατανοησουμε ή και αυτα πρεπει παπαγαλια?

Όταν λες εισαγωγικά τί εννοείς;
Τα σχόλια,κατά τη προσωπική μου άποψη,πολύ δύσκολα τα μαθαίνεις παπαγαλία! Μία φορά το προσπάθησα σε ένα ποίημα και την επόμενη μέρα δεν θυμόμουν τίποτα!! Εγώ όταν έδινα, διάβαζα τα σχόλια,τα κατανοούσα και μετά προσπαθούσα να μάθω κάποιες ωραίες εκφράσεις και λέξεις-κλειδιά!! :D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Παιδιά θελω μια χάρη.
Μπορεί κάποιος να μου στείλει τις παρακάτω ασκήσεις απο το Βοήθημα του Μπάρλα;
σελ 45. ασκ 14,15,16,17
σελ 47 ασκ 19,31

Ευχαριστώ πολύ!

Παιδιά θελω μια χάρη.
Μπορεί κάποιος να μου στείλει τις παρακάτω ασκήσεις απο το Βοήθημα του Μπάρλα;
σελ 45. ασκ 14,15,16,17
σελ 47 ασκ 19,31

Ευχαριστώ πολύ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mary_lou thess

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mary_lou thess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 263 μηνύματα.
Όταν λες εισαγωγικά τί εννοείς;
Τα σχόλια,κατά τη προσωπική μου άποψη,πολύ δύσκολα τα μαθαίνεις παπαγαλία! Μία φορά το προσπάθησα σε ένα ποίημα και την επόμενη μέρα δεν θυμόμουν τίποτα!! Εγώ όταν έδινα, διάβαζα τα σχόλια,τα κατανοούσα και μετά προσπαθούσα να μάθω κάποιες ωραίες εκφράσεις και λέξεις-κλειδιά!! :D:D

@Alireza ευχαριστω για τις συμβουλες:)
@iliana στο φροντιστηριο μπηκαμε στον Κρητικο και υπογραμμισαμε καποια στοιχεια απο την εισαγωγη του ποιηματος και κατι σχολια(στο σχολικο βιβλιο), δεν ξερω ακομα πως πρεπει να διαβαζω το συγκεκριμενο μαθημα, αλλα θα κανω αυτο που μου ειπατε:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελοκρουσμενη

Νεοφερμένος

Η Αγγελοκρουσμενη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Χημεια θετικης κατευθυνσης γ λυκειου
Συγγραφεας:Σαλτερής
Εκδοσεις:Σαββαλας
ειναι δυο τομοι, ειναι οτι καλυτερο υπαρχει και δεν εχει λαθη!!!

Χημεια θετικης κατευθυνσης γ λυκειου
Συγγραφεας:Σαλτερής
Εκδοσεις:Σαββαλας
ειναι δυο τομοι, ειναι οτι καλυτερο υπαρχει και δεν εχει λαθη!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TimeLady

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Χημεια θετικης κατευθυνσης γ λυκειου
Συγγραφεας:Σαλτερής
Εκδοσεις:Σαββαλας
ειναι δυο τομοι, ειναι οτι καλυτερο υπαρχει και δεν εχει λαθη!!!

Χημεια θετικης κατευθυνσης γ λυκειου
Συγγραφεας:Σαλτερής
Εκδοσεις:Σαββαλας
ειναι δυο τομοι, ειναι οτι καλυτερο υπαρχει και δεν εχει λαθη!!!

Thank you! Ψαχνω κανενα καλο βοηθημα,ψαγμενο καπως κι ετσι...(οχι μονο χημεια,γενικοτερα) εχετε να μου προτεινετε τιποτα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Chiyo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 949 μηνύματα.
Να ρωτήσω κάτι; Φυσική εσείς που ξεκινήσατε σας είπαν τι βοήθημα να πάρετε;
Εμάς αυτή μας είπε να πάρουμε Μαθιουδάκη-Παναγιωτακόπουλου των εκδόσεων Σαββάλα αλλά μου φαίνεται ψιλοβλακεία. :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TimeLady

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Να ρωτήσω κάτι; Φυσική εσείς που ξεκινήσατε σας είπαν τι βοήθημα να πάρετε;
Εμάς αυτή μας είπε να πάρουμε Μαθιουδάκη-Παναγιωτακόπουλου των εκδόσεων Σαββάλα αλλά μου φαίνεται ψιλοβλακεία. :/
Εμενα δεν μου ειπαν κανενα,καθως το φροντιστηριο μας δινει ασκησεις.Ομως επειδη κι εγω ψαχνω βοηθηματα να παρω,εχω βαρεθει να ακουω απο παντου για παναγιωτακοπουλο-μαθιουδακη...αποψη μου βεβαια. Εγω δεν θα το παρω παντως.Ενα καλο που ξερω ειναι παλι εκδοσεις Σαββαλας,απο τους αδερφους Σαββαλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Εγώ φυσική εχω αγγελος και σπύρος σαβάνας εκδόσεις σαβαλλας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Λοιπον ας πω και ενα ανεκδοτο που ειναι στο πνευμα :Ρ
-πως κοβουν δενδρα οι μαθηματικοι?
- υψωνουν στο τετραγωνο για να φυγουν οι ριζες :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κατερίνα*22

Νεοφερμένος

Η Κατερίνα*22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
Αρχαια κατευθυνσης πρεπει να μαθουμε απεξω και τον ευθυ λογο στην αρχή του Δ2 που μιλαει ο Σωκράτης?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
1 είναι σίγουρο.
Οι βάσεις θα ανεβούν.
Για αυτό εγώ έχω ξεκινήσει χαλαρά χαλαρά από χτες να λύνω ασκήσεις στα μαθηματικά κατεύθυνσης (που γράφω διαγώνισμα με το που επιστρέφω στο φροντιστήριο) και φυσική κατεύθυνσης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top