[Πανελλήνιες 2015] Θερινή Προετοιμασία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

ΕλευθεριⒶκος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΕλευθεριⒶκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 392 μηνύματα.
καλησπερα παιδια και απο μενα και καλη αρχη σε ολους!εμεις ξεκινησαμε χθες την θερινη προετοιμασια και τελειωνουμε στις 12 Ιουλιου!να σας ρωτησω λιγο ρε παιδια, τι υλη σας ειπαν οτι θα βγαλετε το καλοκαιρι??γιατι προσωπικα μου φαινεται <λιγη> η δικη μας προετοιμασια (εχω ακουσει για αλλους που τελειωνουν στις 24)

Καθε φροντιστηριο εχει το δικο του προγραμμα. Μην αγχωνεσαι !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

8theo1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο 8theo1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Πράγματι η ιστορια ηταν το αγαπημένο μου (όχι όταν έπρεπε να βγάλω πολλή ύλη σε λιγο χρόνο) και τα λατινικα απο ενα σημείο και μετα γίνονταν μηχανικά.. Ε το γνωστό όντως κάποτε ειναι ωραίο και ενδιαφέρον (βλ ηθικά) και κάποτε βαρετό σε σημείο αυτοκτονίας (βλ πρωταγορας).. Αλλα αν βρεις σύστημα νωρίς και το διατηρήσεις δεν υπαρχει θέμα..

Και για να επανορθώσω για ενα σχόλιο που έγινε πριν και προφανώς κάποιοι το παρεξήγησαν, γνωρίζω απόλυτα τη θέση σας και ειμαι απόλυτα ανοιχτή σε καθε απορία σε μαθηματα ή σε οτιδήποτε άλλο σας απασχολεί (κατα προτίμηση θεωρητικούς:P)
:);)

Το γνωστό με έχει εκνευρίσει από την εισαγωγή ακόμα :P Δεν ξέρω πως θα γίνει στο μέλλον. Κάπως θα τα βολέψουμε ;)
Εσύ πως πήγες; :D πότε βγαίνουν τα αποτελέσματα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
Φαίνεται ότι ήθελες πολύ να το πεις :p
Τώρα, στην αναμονή των αποτελεσμάτων, τα χειρότερα σενάρια σκέφτομαι...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
Mακάρι να μη γράφουμε στο ''Πανελλήνιες 2015'' :P (Άσχετο.)



Και εγώ μαθηματικά και φυσική τόσο έκανα, και είμαι πολύ ευχαριστημένη από το αποτέλεσμα. Σε πληροφορώ ότι βγάλαμε την ύλη το Γενάρη και στα δύο μαθήματα. Προέχει το προσωπικό διάβασμα, κατά τη γνώμη μου. :)

θα γραφουμε για να δινουμε συμβουλες στα παιδια ως φοιτητες πλεον....ελπιζω, τουλαχιστον:hmm::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
αυτήν την εβδομάδα οχι

καλα κανεις φιλε...ξεκουρασου, για να εχεις περισσοτερες δυναμεις στη συνεχεια για το διαβασμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
θα γραφουμε για να δινουμε συμβουλες στα παιδια ως φοιτητες πλεον....ελπιζω, τουλαχιστον
Να μην γράφουμε ως υποψήφιοι εννοούσα! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κατερίνα*22

Νεοφερμένος

Η Κατερίνα*22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
Παιδια για λογοτενια κατευθυνσης τις αφηγηματικες τεχνικες και αυτες τις βλακειες πρεπει να τις μάθουμε απεξω ή μονο να ξέρουμε στο περίπου το περιεχομενο τους?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
Παιδια για λογοτενια κατευθυνσης τις αφηγηματικες τεχνικες και αυτες τις βλακειες πρεπει να τις μάθουμε απεξω ή μονο να ξέρουμε στο περίπου το περιεχομενο τους?

Τις αφηγηματικες τεχνικες πρεπει να τις παιζεις στα δαχτυλα, γιατι η πρωτη ερωτηση στη λογοτεχνια σχεδον παντα εχει να κανει με τις τεχνικες που χρησιμοποιει ο συγγραφεας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,793 μηνύματα.
αυτήν την εβδομάδα οχι

εγω νομιζα οτι εννοουσες ολο το καλοκαιρι :P

Να μην γράφουμε ως υποψήφιοι εννοούσα! :)

απο το στομα σου και στων βαθμολογητων το αυτι!!!!! (αν και τωρα ο,τι καναμε καναμε)

Τις αφηγηματικες τεχνικες πρεπει να τις παιζεις στα δαχτυλα, γιατι η πρωτη ερωτηση στη λογοτεχνια σχεδον παντα εχει να κανει με τις τεχνικες που χρησιμοποιει ο συγγραφεας...

Η πρωτη ερωτηση θα ειναι παντα σχετικα με τον συγγραφεα, οχι απαραιτητα τις τεχνικες του
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
καλα κανεις φιλε...ξεκουρασου, για να εχεις περισσοτερες δυναμεις στη συνεχεια για το διαβασμα...

Όλοι αυτο μου λένε να κάνω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κατερίνα*22

Νεοφερμένος

Η Κατερίνα*22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
Ναι αλλα δεν πρεπει να ξερω ορισμους, δηλαδή σε φαση τι είναί ελευθερος πλαγιος λογος, τι ειναι η τεχνικη in medias res ή τίποτα τετοιο, σωστα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
Ναι αλλα δεν πρεπει να ξερω ορισμους, δηλαδή σε φαση τι είναί ελευθερος πλαγιος λογος, τι ειναι η τεχνικη in medias res ή τίποτα τετοιο, σωστα?
και αυτα πρεπει να τα ξερεις καλα, γιατι εντασσονται στις τεχνικες....αν δε γνωριζεις τι ειναι ο πλαγιος λογος ή οι αναχρονιες ,για παραδειγμα, πως θα τα εντοπισεις στο κειμενο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
εγω νομιζα οτι εννοουσες ολο το καλοκαιρι :P
Το καλοκαιρι μαλλον θα διαβασω ποιο πολυ τον ιουνιο και λιγοτερο τον αυ
γουστο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

8theo1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο 8theo1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Εγώ τελειώνω τη Δευτέρα επιτέλους :P Όμως επειδή όπως έχω ξαναπεί πρέπει να βελτιωθώ στο άγνωστο μπορεί κάποιος να μου πει μια καλή θεματογραφία να αγοράσω για να ασχοληθώ τον Ιούλιο που θα κάθομαι; ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,793 μηνύματα.
Ναι αλλα δεν πρεπει να ξερω ορισμους, δηλαδή σε φαση τι είναί ελευθερος πλαγιος λογος, τι ειναι η τεχνικη in medias res ή τίποτα τετοιο, σωστα?

Ναι βρε πουλακι μου, ολα αυτα ειναι σημαντικα αλλα μην τρελαθεις κι ολας. Καλο διαβασμα, να ξερεις να τα αναγωνριζεις και να τα ξεχωριζεις :)

Εγώ τελειώνω τη Δευτέρα επιτέλους :P Όμως επειδή όπως έχω ξαναπεί πρέπει να βελτιωθώ στο άγνωστο μπορεί κάποιος να μου πει μια καλή θεματογραφία να αγοράσω για να ασχοληθώ τον Ιούλιο που θα κάθομαι; ;)

Αν δεις και παραπανω, εχουν ηδη προταθει οι θεματογραφιες του Σαχπεκιδη (ελληνοεκδοτικη) και του Παττακη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Κατερίνα*22

Νεοφερμένος

Η Κατερίνα*22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
και αυτα πρεπει να τα ξερεις καλα, γιατι εντασσονται στις τεχνικες....αν δε γνωριζεις τι ειναι ο πλαγιος λογος ή οι αναχρονιες ,για παραδειγμα, πως θα τα εντοπισεις στο κειμενο;
Οκ ευχαριστω, η απαντηση σου με χαροποιησε ιδιαιτέρως μπορω να πω ... :cry_x:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
Οκ ευχαριστω, η απαντηση σου με χαροποιησε ιδιαιτέρως μπορω να πω ... :cry_x:

Δυστυχως, η λογοτεχνια ειναι πονεμενη ιστορια:worry:

Καλη τυχη!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,793 μηνύματα.
αν δε γνωριζεις τι ειναι ο ελευθερος πλαγιος λογος

Αυτον δεν το ακουσα ουτε μια φορα στη λογοτεχνια. Γιατι λεγεται συγκεκριμενα ελευθερος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

8theo1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο 8theo1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Αν δεις και παραπανω, εχουν ηδη προταθει οι θεματογραφιες του Σχπεκιδη (ελληνοεκδοτικη) και του Παττακη.[/QUOTE]

Ναι έχεις δίκιο, μόλις τώρα το είδα :) ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top