[Πανελλήνιες 2014] Ποια σχολή στοχεύετε;

[Πανελλήνιες 2014] Ποια σχολή στοχεύετε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 262)
  • Κοινωνικές επιστήμες/Ψυχολογία

    Ψήφοι: 14 5.3%
  • Ιατρική/Φαρμακευτική/Οδοντιατρική

    Ψήφοι: 35 13.4%
  • Φυσική/Χημεία/Βιολογία/Μαθηματικά

    Ψήφοι: 34 13.0%
  • Προσχολική/Δημοτική εκπαίδευση

    Ψήφοι: 3 1.1%
  • Φιλολογία/Φιλοσοφία/Ιστορία

    Ψήφοι: 17 6.5%
  • Αστυνομία/Στρατιωτικές

    Ψήφοι: 13 5.0%
  • Νομική/Πολιτικές Επιστήμες

    Ψήφοι: 12 4.6%
  • Οικονομικά

    Ψήφοι: 15 5.7%
  • Πολυτεχνείο

    Ψήφοι: 43 16.4%
  • Πληροφορική

    Ψήφοι: 14 5.3%
  • Άλλο

    Ψήφοι: 16 6.1%
  • Δεν είναι υποψήφιος

    Ψήφοι: 46 17.6%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

lia rose

Νεοφερμένος

Η lia rose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Τελευταία επεξεργασία:

axenik

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
και εγώ στο ΔΕΟΣ θέλω :D
Πρέπει να είσαι μόλις το δεύτερο άτομο πού έχω ακούσει να θέλει ΔΕΟΣ....καλύτερα για εμάς,λιγότερος ανταγωνισμός :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikoslarissa

Δραστήριο μέλος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 669 μηνύματα.
Μαθηματικό Αθηνών και τα μυαλά στα κάγκελα!
Θες Μαθηματικό και λες οτι στα Μαθηματικά θα παραδώσεις κόλλα πριν πας στο τέταρτο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
ιστορια-αρχαιολογια απθ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannisss

Νεοφερμένος

Ο giannisss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Φυσικό ή Μαθηματικό Κρήτης ή Σάμου

Για φυσικό μόνο Κρήτης *
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alan

Δραστήριο μέλος

Ο Alan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 696 μηνύματα.
Θες Μαθηματικό και λες οτι στα Μαθηματικά θα παραδώσεις κόλλα πριν πας στο τέταρτο;

Είναι αυτό που λέμε "Περνάω για να πω ότι πέρασα κάπου και να χαρεί η οικογένεια"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miss marple

Πολύ δραστήριο μέλος

Η miss marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 859 μηνύματα.
συγχυζομαι τα μαλα οταν ολοι στη θεωρητικη θελουν νομικη ( κι εγω θελω νομικη, αλλα οχι για το κυρος της!! αν με ενοιαζε το κυρος θα ακολουθουσα τα βηματα των γονιων μου και θα πηγαινα ιατρικη :P) και ολοι στη θετικη ιατρικη!! στο σχολειο, ολοι οι θετικοι, ακομη κι αυτοι που λενε οτι δε θελουν ιατρικη, ειμαι σιγουρη 1000% οτι εαν πιανανε ιατρικη, θα τη δηλωνανε :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,793 μηνύματα.
συγχυζομαι τα μαλα οταν ολοι στη θεωρητικη θελουν νομικη ( κι εγω θελω νομικη, αλλα οχι για το κυρος της!! αν με ενοιαζε το κυρος θα ακολουθουσα τα βηματα των γονιων μου και θα πηγαινα ιατρικη :P) και ολοι στη θετικη ιατρικη!! στο σχολειο, ολοι οι θετικοι, ακομη κι αυτοι που λενε οτι δε θελουν ιατρικη, ειμαι σιγουρη 1000% οτι εαν πιανανε ιατρικη, θα τη δηλωνανε :mad:

δε σημαινει οτι το κανουν απαραιτητα για το κυρος. Η ιατρικη ιδιαιτερα δεν ειναι απλο επαγγελμα, ειναι λειτουργημα και λογικα, οταν το επιλεγεις, το κανεις επειδη πραγματικα το θες και σου αρεσει.Διαφορετικα μαλλον δεν θα αντεξεις και θα την παρατησεις τη σχολη :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,865 μηνύματα.
Mα αν ήταν τρόπος να μην υπήρχαν εξετάσεις, όλοι οι Έλληνες μαθητές ή θα δήλωναν Ιατρική ή ΗΜΜΥ ή Νομική. Από εκεί και πέρα το χάος, το απόλυτο τίποτα. Για ποιο λειτούργημα λέτε; Και η μέση εκπαίδευση όπως και η πρωτοβάθμια είναι λειτούργημα αλλά θεωρούνται Επιστήμες β' κλάσης ή επιλογές απόγνωσης στο μηχανογραφικό αν δεν υπάρχει η δυνατότητα εισαγωγής στις 3 πρώτες που ανέφερα. Δεν έχω ακούσει έναν να λέει ότι επιλέγει Ιατρική για το κύρος της. Όλοι ισχυρίζονται ότι το βλέπουν ως λειτούργημα; Ποιον δουλεύουν; Η κοινωνία μας πάσχει στον ανθρωπισμό για να εμφανίζονται όλοι οι 18χρονοι τόσο ουμανιστές! προς το κοινωνικό σύνολο. Κάτι βρωμάει εδώ. Εδώ βλέπεις σε φωτογραφίες στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης, φοιτητές π.χ. Ιατρικής να ποζάρουν με την άσπρη ρόμπα και με υφάκι στο εργαστήριο και καλά ότι είναι οι Επιστήμονες όλων, λες και οι άλλοι στο πηγάδι κατούρησαν. Η ειλικρίνεια δεν είναι κακό πράγμα αλλά που να τη βρεις τη σημερινή εποχή. Ειδικότερα μου τη δίνει, άνθρωποι που ενώ σπουδάζουν σε μια από τις 3 πρώτες που ανέφερα, κατηγορούν τους άλλους που τις επιλέγουν ότι το κίνητρό τους ήταν το κύρος κλπ. Εντάξει, η υποκρισία έχει και κάποια όρια. Ποτέ ένας δεν μου απάντησε, αν το πρόγραμμα σπουδών της Ιατρικής είναι πιο ενδιαφέρον από το πρόγραμμα σπουδών της Γεωλογίας. Με ποια κριτήρια; Πώς γίνεται μεγάλη μερίδα κόσμου να έχει τα ίδια γούστα! μόνο στις επιστήμες; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Teobak

Νεοφερμένος

Ο Teobak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Ναυτιλιακά στο παπει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Mα αν ήταν τρόπος να μην υπήρχαν εξετάσεις, όλοι οι Έλληνες μαθητές ή θα δήλωναν Ιατρική ή ΗΜΜΥ ή Νομική. Από εκεί και πέρα το χάος, το απόλυτο τίποτα. Για ποιο λειτούργημα λέτε; Και η μέση εκπαίδευση όπως και η πρωτοβάθμια είναι λειτούργημα αλλά θεωρούνται Επιστήμες β' κλάσης ή επιλογές απόγνωσης στο μηχανογραφικό αν δεν υπάρχει η δυνατότητα εισαγωγής στις 3 πρώτες που ανέφερα. Δεν έχω ακούσει έναν να λέει ότι επιλέγει Ιατρική για το κύρος της. Όλοι ισχυρίζονται ότι το βλέπουν ως λειτούργημα; Ποιον δουλεύουν; Η κοινωνία μας πάσχει στον ανθρωπισμό για να εμφανίζονται όλοι οι 18χρονοι τόσο ουμανιστές! προς το κοινωνικό σύνολο. Κάτι βρωμάει εδώ. Εδώ βλέπεις σε φωτογραφίες στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης, φοιτητές π.χ. Ιατρικής να ποζάρουν με την άσπρη ρόμπα και με υφάκι στο εργαστήριο και καλά ότι είναι οι Επιστήμονες όλων, λες και οι άλλοι στο πηγάδι κατούρησαν. Η ειλικρίνεια δεν είναι κακό πράγμα αλλά που να τη βρεις τη σημερινή εποχή. Ειδικότερα μου τη δίνει, άνθρωποι που ενώ σπουδάζουν σε μια από τις 3 πρώτες που ανέφερα, κατηγορούν τους άλλους που τις επιλέγουν ότι το κίνητρό τους ήταν το κύρος κλπ. Εντάξει, η υποκρισία έχει και κάποια όρια. Ποτέ ένας δεν μου απάντησε, αν το πρόγραμμα σπουδών της Ιατρικής είναι πιο ενδιαφέρον από το πρόγραμμα σπουδών της Γεωλογίας. Με ποια κριτήρια; Πώς γίνεται μεγάλη μερίδα κόσμου να έχει τα ίδια γούστα! μόνο στις επιστήμες; :P

Το κινητρο δεν ειναι ουτε το κυρος, ειναι τα φραγκα. Αν οι γιατροι δεν ειχαν συνδυαστει με πολλα λεφτα, σπιτια στην Κηφισια, Cayenne κλπ κλπ κλπ, ουτε τα μισα παιδια δεν θα πηγαιναν γιατροι. Και δεν ειναι τυχαιο πιστευω οτι αρκετοι γιατροι που ειναι και αρκετα καλα αποκατεστημενοι, δεν σπρωχνουν τα παιδια τους στην ιατρικη αλλα σε αλλες επιστημες. Στο μυαλο του μεσου Ελληνα ο γιατρος καποια στιγμη στη ζωη του θα γινει πλουσιος, πολυ πλουσιος. Βλεπουν την ιατρικη σαν τη κοτα με τα χρυσα αυγα. Αλλωστε καλος μαθητης τι να γινει? Μαθηματικος? Χημικος? Και να πανε τσαμπα τα μορια? Καπου κρυφα ακομα και οι γονεις οσων περνανε ΗΜΜΥ, θα ηθελαν τα παιδια τους αφου εβγαλαν τοσα μορια να πανε Ιατρικη, γιατι δεν ξερουν και πολυ καλα με τι μπορει να ασχοληθει ο Ηλεκτρολογος ή ο Ηλεκτρονικος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,865 μηνύματα.
Ποια Κηφισιά; Η συντριπτική πλειοψηφία των Ελλήνων γιατρών παλεύει να βγάλει τα προς το ζην. Για να μην πω ότι τρέχουν να πληρώσουν δάνεια για το γραφείο τους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mirto.dr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mirto.dr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
τι λέτε Ψυχολογία Παντείου ή ΕΚΠΑ και γιατί;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Ποια Κηφισιά; Η συντριπτική πλειοψηφία των Ελλήνων γιατρών παλεύει να βγάλει τα προς το ζην. Για να μην πω ότι τρέχουν να πληρώσουν δάνεια για το γραφείο τους...

Δεν διαφωνουμε, αυτο ομως δεν το γνωριζουν οσοι βλεπουν τον κλαδο απ'εξω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
τι λέτε Ψυχολογία Παντείου ή ΕΚΠΑ και γιατί;
Εγώ 2η επιλογή Παντείου λέω να βάλω...Έχω ακούσει καλά λόγια από άτομα που σπουδάζουν εκεί και μου είπαν ότι κυρίως κεντράρει στην Κοινωνική Ψυχολογία . Νομίζω είναι και παλιότερο από του ΕΚΠΑ.
Εγώ ΑΠΘ θα δηλώσω πρώτη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mirto.dr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mirto.dr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Εγώ 2η επιλογή Παντείου λέω να βάλω...Έχω ακούσει καλά λόγια από άτομα που σπουδάζουν εκεί και μου είπαν ότι κυρίως κεντράρει στην Κοινωνική Ψυχολογία . Νομίζω είναι και παλιότερο από του ΕΚΠΑ.
Εγώ ΑΠΘ θα δηλώσω πρώτη.


Εγώ απ ότι φαίνεται θα αναγκαστώ να περιοριστώ στις σχολές της Αθήνας. :/:Διαφορετικά θα δήλωνα Ψυχολογία Κρήτης(Ρέθυμνο) χωρίς δεύερη σκέψη.Οπότε τώρα είμαι στο ψάξιμο για τις δύο Ψυχολογίες της Πρωτεύουσας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Εγώ απ ότι φαίνεται θα αναγκαστώ να περιοριστώ στις σχολές της Αθήνας. :/:Διαφορετικά θα δήλωνα Ψυχολογία Κρήτης(Ρέθυμνο) χωρίς δεύερη σκέψη.Οπότε τώρα είμαι στο ψάξιμο για τις δύο Ψυχολογίες της Πρωτεύουσας.
Κρήτη θα ήθελα και εγώ γιατί είναι πολύ καλό το τμήμα και με ενδιέφερε αρκετά το πρόγραμμα σπουδών.Όμως είναι αρκετά μακριά. Οπότε προτιμώ ΑΠΘ που είναι σχετικότερο το πρόγραμμα σπουδών.
Καλά αποτελέσματα να έχεις. :) Εύχομαι του χρόνου να σπουδάζουμε το ίδιο αντικείμενο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mirto.dr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mirto.dr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Κρήτη θα ήθελα και εγώ γιατί είναι πολύ καλό το τμήμα και με ενδιέφερε αρκετά το πρόγραμμα σπουδών.Όμως είναι αρκετά μακριά. Οπότε προτιμώ ΑΠΘ που είναι σχετικότερο το πρόγραμμα σπουδών.
Καλά αποτελέσματα να έχεις. :) Εύχομαι του χρόνου να σπουδάζουμε το ίδιο αντικείμενο.


Όσο αφορά την Κρήτη συμφωνούμε απολύτως.Εμένα πάλι πιο κοντά μου πέφτει η Αθήνα οπότε θα πρέπει να συμβιβαστώ με αυτή.


Και εγώ σου εύχομαι να περάσεις εκεί που θές γιατί πραγματικά αξίζει πολύ αυτή η Επιστήμη που λέγεται Ψυχολογία!:)
Καλά αποτελέσματα και σε σένα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
με βλεπω να κλινω προς τη φιλολογια κρητης..
το προγραμμα σπουδων ειναι εξαιρετικο

βεβαια, με ενδιαφερει και η φιλολογια στα γιαννενα και στην πατρα

να ειναι καλα η dogie για την ενημερωση..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
με βλεπω να κλινω προς τη φιλολογια κρητης..
το προγραμμα σπουδων ειναι εξαιρετικο

βεβαια, με ενδιαφερει και η φιλολογια στα γιαννενα και στην πατρα

να ειναι καλα η dogie για την ενημερωση..

Ιστορικο δεν;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top