[Πανελλήνιες 2014] Ποια σχολή στοχεύετε;

[Πανελλήνιες 2014] Ποια σχολή στοχεύετε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 262)
  • Κοινωνικές επιστήμες/Ψυχολογία

    Ψήφοι: 14 5.3%
  • Ιατρική/Φαρμακευτική/Οδοντιατρική

    Ψήφοι: 35 13.4%
  • Φυσική/Χημεία/Βιολογία/Μαθηματικά

    Ψήφοι: 34 13.0%
  • Προσχολική/Δημοτική εκπαίδευση

    Ψήφοι: 3 1.1%
  • Φιλολογία/Φιλοσοφία/Ιστορία

    Ψήφοι: 17 6.5%
  • Αστυνομία/Στρατιωτικές

    Ψήφοι: 13 5.0%
  • Νομική/Πολιτικές Επιστήμες

    Ψήφοι: 12 4.6%
  • Οικονομικά

    Ψήφοι: 15 5.7%
  • Πολυτεχνείο

    Ψήφοι: 43 16.4%
  • Πληροφορική

    Ψήφοι: 14 5.3%
  • Άλλο

    Ψήφοι: 16 6.1%
  • Δεν είναι υποψήφιος

    Ψήφοι: 46 17.6%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
Δεν αναφερόμουν τόσο στην επιλογή της σχολής, που πρέπει να γίνεται με ορθά κριτήρια, αλλά στην επαγγελματική αποκατάσταση μετά τη σχολή. Και μην είσαι τοσο σίγουρη ότι θα βρεις δουλειά στο αντικείμενο που επέλεξες...Στο χέρι σου είναι πως θα αποφασίσεις να αξιοποιήσεις την ευκαιρία που σου δίνεται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

carpe_nochtem

Πολύ δραστήριο μέλος

Η carpe_nochtem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 943 μηνύματα.
Δεν αναφερόμουν τόσο στην επιλογή της σχολής, που πρέπει να γίνεται με ορθά κριτήρια, αλλά στην επαγγελματική αποκατάσταση μετά τη σχολή. Και μην είσαι τοσο σίγουρη ότι θα βρεις δουλειά στο αντικείμενο που επέλεξες...Στο χέρι σου είναι πως θα αποφασίσεις να αξιοποιήσεις την ευκαιρία που σου δίνεται...

Άλλο επαγγελματική αποκατάσταση.
Αλλά δεν μπορείς να λες,εγώ θα γίνω νηπιαγωγός και να βάζεις στο μηχανογραφικό πολυτεχνείο πχ. Δεν είναι το Α και το Ω αλλά παίζει ρόλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
Ναι σωστά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
H Peace_ αναφέρθηκε σε άλλο πράγμα, carpe_nochtem! Βγάζεις πολλή επιθετικότητα στο γραπτό κείμενό σου (χωρίς παρεξήγηση).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Παιδαγωγικο δημοτικης εκπαιδευσης και να πανε να γαμηθουν ολοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Πάλι καλά υπάρχουν τα φροντιστήρια να μας κατευθύνουν στις σωστές επιλογές. :)
Τα φροντιστήρια κοιτάνε να σε πείσουν να διαλέξεις μια σχολή που να μπορούν να διαφημίσουν και να λένε τα παιδιά εδώ πέρασαν σε καλές σχολές και μαλακίες. Αν γράψει ένας μαθητής της θετικής πχ 19 θα τον ζαλίσουν να πάει ιατρική ακόμα και αν δεν θέλει μόνο και μόνο για να πουν ότι ένας μαθητής τους πήγε ιατρική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Τα φροντιστήρια κοιτάνε να σε πείσουν να διαλέξεις μια σχολή που να μπορούν να διαφημίσουν και να λένε τα παιδιά εδώ πέρασαν σε καλές σχολές και μαλακίες. Αν γράψει ένας μαθητής της θετικής πχ 19 θα τον ζαλίσουν να πάει ιατρική ακόμα και αν δεν θέλει μόνο και μόνο για να πουν ότι ένας μαθητής τους πήγε ιατρική.

Τότε πάς σε λάθος φροντιστήριο.
Εγώ τους είπα Φυσικό.Τέλος.Είτε γράψω βάση είτε πιάνω ιατρικές,πάλι φυσικό θα δηλώσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Τότε πάς σε λάθος φροντιστήριο.
Εγώ τους είπα Φυσικό.Τέλος.Είτε γράψω βάση είτε πιάνω ιατρικές,πάλι φυσικό θα δηλώσω.
Και πολύ καλά έκανες. Απλά γενικά τα φροντιστήρια προσπαθούν να κατευθύνουν τους μαθητές εκεί που θέλουν. Και εμένα όταν είπα στον καθηγητή μου ότι θα βάλω 4η επιλογή ιατρικά εργαστήρια (επειδή δεν έπιανα με τίποτα τις 3 πρώτες μου επιλογές) με είπε βάλε καλύτερα φυσικοθεραπεία που είναι καλύτερη σχολή και μπορεί να την πιάσεις. Και προφανώς το είπε γτ είναι πιο ωραία σχολή για διαφήμιση :P

Φροντιστές, τι να πεις ;ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Το Τμήμα και το πρόγραμμα σπουδών της Βιολογίας δεν νομίζω ότι έχει κάποια σχέση με το αντίστοιχο σχολικό μάθημα. :)
+ ότι είναι παλουκοσχολή σχολή! Στο ΑΠΘ νομίζω πως είναι η δυσκολότερη..:):D:redface::confused::clapup::eek::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑρηςJoyR

Νεοφερμένος

Ο ΑρηςJoyR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Γεια σας και απο εμενα..
Εγω θελω Λογιστικης και Χρηματοοικονομικης(Ο.Π.Α)..Αλλα τωρα τελευταια κατι με τρωει και για Πολυτεχνειο(Ναυπηγων μονο και τιποτα αλλο)Όμως τα 8 χρονια μεσου ορου φοιτησης με ξενερωνουν καπως + οτι σχετικα με την λογιστικη θα προσαρμοστω πολυ πιο γρηγορα και σε επαγγελματικο επιπεδο αφου ο αδερφος ειναι λογιστης και εχει και "στρωμενη" δικη του δουλεια. Σχετικα με το μου αρεσει θα σας πω οτι ενδιαφερουσα δουλεια βρισκω και του λογιστη αλλα και του Ναυπηγου μηχανολογου εννοειται! Βεβαια καπου εδω να σας πω οτι ειμαι και 20χρονων και δινω για 2η φορα πανελληνιες αφου την πρωτη ειχα το μυαλο μου ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΛΛΟΥ!! :P( αυτα τα χρονια που περασαν μεχρι να αποφασισω να δωσω ειχα παει και σε δημοσιο Ι.Ε.Κ που δεν μου αρεσε καθολου το μαθημα εκει)..Αυτα απο μενα σορρυ αν κουρασα..Χρονια πολλα κι ολας Να εχετε υγεια ευτυχια και να πραγματοποιησετε ολους σας τους στοχους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannisss

Νεοφερμένος

Ο giannisss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Μαθηματικο Κρήτης Η Αθήνας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
+ ότι είναι παλουκοσχολή σχολή! Στο ΑΠΘ νομίζω πως είναι η δυσκολότερη..:):D:redface::confused::clapup::eek::hmm:
Ντάξυ δεν είναι η μόνη σχολή που είναι πολύ δύσκολη. Άσε που γενικά πιστεύω ότι αν δεν στρωθείς να διαβάσεις και αν δεν το γουστάρεις αυτό που θα πας να σπουδάσεις θα τα βρεις μπαστούνια και εν τέλει δεν θα κάνεις τίποτα. Οπότε προσπαθούμε να μπούμε στην σχολή που αγαπάμε και ας λένε όλοι ότι θέλουν. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Izabella.N

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η dwsdw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 309 μηνύματα.
Διεθνων ευρωπαϊκών σπουδων ή επικοινωνιας μεσων και πολιτισμου στο Παντειο ^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tweetyslvstr

Δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 660 μηνύματα.
Παιδια γνωρίζει κανένας για αστυνομικές σχολές;γνωρίζω ότι δεν θα είναι στο μηχανογραφικό αλλά μήπως υπάρχει κάτι που μπορεί να γίνει όπως πέρυσι με την προκήρυξη για το 2015;):worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Αρχιτεκτονική! Επειδή μένω Βόλο, θέλω να μείνω στην πόλη μου (σκέφτομαι να πάω στο εξωτερικό αργότερα, οπότε να μην κάνω περιττά έξοδα τώρα). Βέβαια, αν γράψω πολύ καλά, θα έχω δεύτερες σκέψεις μήπως πρέπει να πάω Αθήνα ή Θεσσαλονίκη...αλλά νομίζω πως στο τέλος θα καταλήξω στην επιλογή του Βόλου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RODOS

Νεοφερμένος

Ο RODOS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Κάποτε έλεγα για ναυπηγός στο ΕΜΠ...Είμαι χωρίς φροντιστήριο μόνο με το σχολείο οπότε λίγο δύσκολο.Μέτα λέω για αστυνόμος και μαθαίνω ότι δεν μπορώ να μπώ γιατί είναι κλειστή η σχολή..από ότι φαίνεται ή ΣΣΕ ή ΣΜΥ ή ΣΙ αν δεν μπω κάπου φέτος θα ξαναπροσπαθήσω του χρόνου για τα ίδια +τους ναυπηγούς (του χρόνου μόνο φροντιστήρια αλλά αργεί ακόμη)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sofiagk

Νεοφερμένος

Η sofiagk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Εγω νοσηλευτικη ιωαννινων :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ωραίες κοπέλες έχει η νοσηλευτική.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top