Πανελλήνιες 2013

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Pinelopi123456

Νεοφερμένος

Η Pinelopi123456 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 112 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά!φέτος εδωσε και ο αδερφος μου και ειναι σχεδον σιγουρο οτι πιανει Γεωλογια Πατρας....:whistle:.Οποιος γνωριζει κατι για την σχολη ας κανει ενα δυο γενικα σχολια.Γενικα ακουω πως πρεπει να ειναι καλη περιπτωση και οτι στο μελλον θα ειναι περιζητητοι οι Γεωλογοι.Εσεις τι ξέρετε;:hmm:


Σιγουρα οι Γεωλογοι και οι Γεωπονοι θα ειναι περιζητητοι!Η Ελλαδα ηταν ανεκαθεν γεωργικη χωρα και τωρα με την κριση παρατηρειται μια στροφη προς τετοια τμηματα.....σθγχαρητηρια και ελπιζω να του αρεσει!

Παιδια θελω να ρωτησω ..........το Παντειο Πανεπιστημιο βρισκεται απο οτι ξερω στη Συγγρου οπως ομως ολα τα πανεπιστημια βρισκονται σε ενα συγκεκριμενο μερος αλλα τα εκαστοτε τμηματα στεγαζονται σε αλλα κτηρια το Παντειο και συγκεκριμενα τα τμηματα Δημοσιας Διοικησης και Κοινωνιολογιας που ακριβως εχουν τις εγκαταστασεις τους?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

greekgohan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 371 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά!φέτος εδωσε και ο αδερφος μου και ειναι σχεδον σιγουρο οτι πιανει Γεωλογια Πατρας....:whistle:.Οποιος γνωριζει κατι για την σχολη ας κανει ενα δυο γενικα σχολια.Γενικα ακουω πως πρεπει να ειναι καλη περιπτωση και οτι στο μελλον θα ειναι περιζητητοι οι Γεωλογοι.Εσεις τι ξέρετε;:hmm:
Και εμενα μου αρεσει πολυ ως επιστημη και εχει αρκετες προοπτικες και κατευθυνσεις.Ας διαβασει λιγο τις πληροφοριες απο το site της σχολης.https://www.geology.upatras.gr/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mirto.dr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mirto.dr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
ευχαριστω πολυ!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
1) Μιλάνε συνήθως: ένα στέλεχος της eurobank, ένας πολιτικός όπως δήμαρχος or something, ο μητροπολίτης (οπωσδήποτε), και ένας διευθυντής για κάθε περιφέρεια που βραβεύεται από ότι θυμάμαι.
2) Πάντως οι βραβεύσεις δεν σημαίνουν τίποτα, σε εμάς είχαμε και ένα παιδί που πέρασε σε ΤΕΙ. Αλλά η νομική είναι στανταράκι, οι μισοί τουλάχιστον θα είναι σε νομική.
1) Ίσως και να μίλησαν περισσότεροι από ένας. Ούτε τότε πρόσεχα, ούτε τώρα θυμάμαι. Όμως παππά εμείς δεν είχαμε και για αυτό είμαι σίγουρος.
2) Σε ένα λύκειο λίγων παιδιών μπορεί να συμβεί ο πρώτος να έχει γενικό βαθμό πρόσβασης 12-13 και άριστα απολυτήριο. Στην Αθήνα όμως που τα λύκεια έχουν περισσότερα παιδιά, αυτό πρέπει να είναι πολύ σπάνιο. Σε μας (και είμασταν αρκετοί) όλοι είχαν Γ.Β.Π. πάνω από 18,5. (Και οι 2 στους 3 ήταν κορίτσια).


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Δεν είχατε Πάτερ? :eek: Απαράδεκτο! Πως άφησαν να γίνει κάτι τέτοιο εκεί στην Αθήνα?

Και σε εμάς οι περισσότεροι είχαν πολύ υψηλό ΜΟ. Κάτι 19ρια που άκουγα, τα περισσότερα βέβαια στην περσινή θεωρητική. Βασικά και στην τάξη μου δεν είχα τον υψηλότερο στις πανελλήνιες, αλλά ήμουν ο μόνος με "Άριστα" απολυτήριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lValenl

Νεοφερμένος

Ο lValenl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Δεν είχατε Πάτερ? :eek: Απαράδεκτο! Πως άφησαν να γίνει κάτι τέτοιο εκεί στην Αθήνα?

Και σε εμάς οι περισσότεροι είχαν πολύ υψηλό ΜΟ. Κάτι 19ρια που άκουγα, τα περισσότερα βέβαια στην περσινή θεωρητική. Βασικά και στην τάξη μου δεν είχα τον υψηλότερο στις πανελλήνιες, αλλά ήμουν ο μόνος με "Άριστα" απολυτήριο.

Νομίζω σε αυτήν την περίπτωση κανένας δεν παίρνει τίποτα...

[EDIT: Διάβασα το ρήμα σε ενεστώτα...]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

steffie__se

Νεοφερμένος

Η steffie__se αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Παιδια ΣΟΣ!!! Ξερει κανεις αν οταν ξαναδίνεις και παίρνεις διαφορετικο μαθημα επιλογης αν
-ο προφορικος μετραει για 0 και σε κατεβαζει(χανεις μορια αλλα λιγα διοτι ανεβαινει σε γραπτο-2)
-ή μετραει μονο ο γραπτος χ 0,7(χανεις ολα τα μορια του προφορικου)
-ή μετραει μόνο ο γραπτος και όσο εχεις παρει; (δεν χανεις καθολου μορια)

Τι από τα παραπάνω ισχύει;
Να απαντησει μονο καποιος που ξερει μην με αγχωσετε αδικα!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mister No0ne

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Mister No0ne αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 385 μηνύματα.
Παιδια ΣΟΣ!!! Ξερει κανεις αν οταν ξαναδίνεις και παίρνεις διαφορετικο μαθημα επιλογης αν
-ο προφορικος μετραει για 0 και σε κατεβαζει(χανεις μορια αλλα λιγα διοτι ανεβαινει σε γραπτο-2)
-ή μετραει μονο ο γραπτος χ 0,7(χανεις ολα τα μορια του προφορικου)
-ή μετραει μόνο ο γραπτος και όσο εχεις παρει; (δεν χανεις καθολου μορια)

Τι από τα παραπάνω ισχύει;
Να απαντησει μονο καποιος που ξερει μην με αγχωσετε αδικα!!!!!

αυτο που κανεις copy paste το ιδιο μηνυμα σε διαφορα threads του site δεν επιτρεπεται... κανονας 11 ριξε μια ματια https://ischool.e-steki.gr/page.php?p=tos
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

steffie__se

Νεοφερμένος

Η steffie__se αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
αυτο που κανεις copy paste το ιδιο μηνυμα σε διαφορα threads του site δεν επιτρεπεται... κανονας 11 ριξε μια ματια https://ischool.e-steki.gr/page.php?p=tos
Συγνώμη την βάζω σε διαφορετικά θεματα για να εχω μεγαλύτερες πιθανότητες να την δει καποιος και να μου απαντησει! Εχω τρομερο αγχος διοτι φετος αναγκαστηκα να ξαναδώσω πανελλήνιες λόγω λάθος πληροφοριών του σχολειου μου περσι που ειχαν ως αποτελεσμα να πάρω αλλο μαθημα επιλογης και να μην μπορω να ανοιξω το πεδιο που ηθελα. Φετος ξαναδωσα και μαλιστα με κοστος 600 μορια και συντελεστη στη γλωσσα κυνηγώντας σχολη των 18000 μοριων. Αν δεν χανω μορια 99% περναω ομως αν χανω ολοι οι κοποι μου πηγαν χαμενοι... θελω να ξερω πως θα υπολογιστει και δεν μπορω να βρω πουθενα επισημα τι γινεται σε αυτη τη περίπτωση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Παιδια ΣΟΣ!!! Ξερει κανεις αν οταν ξαναδίνεις και παίρνεις διαφορετικο μαθημα επιλογης αν
-ο προφορικος μετραει για 0 και σε κατεβαζει(χανεις μορια αλλα λιγα διοτι ανεβαινει σε γραπτο-2)
-ή μετραει μονο ο γραπτος χ 0,7(χανεις ολα τα μορια του προφορικου)
-ή μετραει μόνο ο γραπτος και όσο εχεις παρει; (δεν χανεις καθολου μορια)
Τι από τα παραπάνω ισχύει;
Θα σου απαντήσω μόνον εδώ και όχι και στα 10 μέρη που έγραψες το μήνυμα.
Τίποτα από τα παραπάνω δεν ισχύει. Μετράει κανονικά ο προφορικός βαθμός που είχες πέρυσι στο μάθημα που έγραψες φέτος. Και δεν χάνεις καθόλου μόρια.
Υ.Γ. Και τώρα μπορώ να πάω να κοιμηθώ με ήσυχη τη συνείδησή μου ότι έκανα μια καλή πράξη. (Διάβαζα όλη τη νύχτα).



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

steffie__se

Νεοφερμένος

Η steffie__se αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Θα σου απαντήσω μόνον εδώ και όχι και στα 10 μέρη που έγραψες το μήνυμα.
Τίποτα από τα παραπάνω δεν ισχύει. Μετράει κανονικά ο προφορικός βαθμός που είχες πέρυσι στο μάθημα που έγραψες φέτος. Και δεν χάνεις καθόλου μόρια.
Υ.Γ. Και τώρα μπορώ να πάω να κοιμηθώ με ήσυχη τη συνείδησή μου ότι έκανα μια καλή πράξη. (Διάβαζα όλη τη νύχτα).



Ευχαριστω που απάντησες, συγνώμη που δεν το ανεφερα αλλα πέρσι δεν το ειχα διδαχτεί καν αυτό το μάθημα.. Δεν θελω να μπω σε λεπτομερειες γιατι θα μπερδευτουμε. Θα πω μόνο οτι εδωσα απο επαλ ομαδα β και πως αντι για μαθηματικα γενικής που πήρα πέρσι, φέτος πήρα βιολογια κατεύθυνσης ως μαθημα επιλογης ( ναι κατευθυνσης). Το οποίο δεν το ειχα διδαχθει περσι. Αρα τι γινεται;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pinelopi123456

Νεοφερμένος

Η Pinelopi123456 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 112 μηνύματα.
Καλημερα σε ολους!Ξερει κανεις που στεγαζονται οι σχολες του Παντειου Πανεπιστημιου?Γιατι μου φαινεται λιγο μικρο το κοκκινο αυτο κτηριο για τοσους φοιτητες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Christie17avril

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Christie17avril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 248 μηνύματα.
Στο 1ο πεδίο έχουμε δύο αντικρουόμενα στοιχεία: Μείωση των θέσεων εισακτέων και ταυτόχρονα, χειρότερες επιδόσεις στα μαθήματα. Το αλγεβρικό άθροισμα των δύο αντικρουόμενων παραμέτρων δεν μπορούμε να γνωρίζουμε πώς ακριβώς θα διαμορφωθεί. Η εκτίμηση όμως είναι ότι και εδώ θα έχουμε μείωση των βάσεων με τη Νομική Θράκης να πέφτει και κάτω από τα 18.000 μόρια.

https://news247.gr/eidiseis/koinonia/paideia/Panellinies/panellhnies_pws_akomh_kai_oi_xamhles_epidoseis_se_odhgoun_se_sxoles_prwths_epiloghs.2304231.html?fb_action_ids=10151738083833384%2C10151738081773384&fb_action_types=og.likes&fb_source=other_multiline&action_object_map=%7B%2210151738083833384%22%3A604125006287863%2C%2210151738081773384%22%3A174238426083557%7D&action_type_map=%7B%2210151738083833384%22%3A%22og.likes%22%2C%2210151738081773384%22%3A%22og.likes%22%7D&action_ref_map=%5B%5D

Ακόμα κι αν δεν ισχύει είναι μια παρηγοριά....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina.

Νεοφερμένος

Η marina. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Παιδιά, τα στατιστικά θα αναρτηθούν στη σελίδα του υπουργείου; Ξέρερε πότε περίπου θα γίνει αυτό; (Και περίμενα ότι η αγωνία θα τέλειωνε με την ανακοίνωση των αποτελεσμάτων...:fool:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?t=137425

Tα στατιστικά είναι εδώ.
Το υπουργείου έκανε μισές δουλειές και δε φρόντισε να προστατέψει τα αποτελέσματα των υποψηφίων με αποτέλεσμα κάποιοι να τα πάρουν, να τα επεξεργαστούν και να τα έχουμε από χθες.

:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina.

Νεοφερμένος

Η marina. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?t=137425

Tα στατιστικά είναι εδώ.
Το υπουργείου έκανε μισές δουλειές και δε φρόντισε να προστατέψει τα αποτελέσματα των υποψηφίων με αποτέλεσμα κάποιοι να τα πάρουν, να τα επεξεργαστούν και να τα έχουμε από χθες.

:)
Πλέον είμαστε συνηθισμένοι από τέτοια περιστατικά και από άλλα χειρότερα!:/: Πάντως ευχαριστώ πολύ!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pap59

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο pap59 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 126 μηνύματα.
μηπωσ μπορει καποιοσ να μου πει πανω κατω πωσ θα ειναι οι βασεισ στο 3ο πεδιο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Ευχαριστω που απάντησες, συγνώμη που δεν το ανεφερα αλλα πέρσι δεν το ειχα διδαχτεί καν αυτό το μάθημα.. Δεν θελω να μπω σε λεπτομερειες γιατι θα μπερδευτουμε. Θα πω μόνο οτι εδωσα απο επαλ ομαδα β και πως αντι για μαθηματικα γενικής που πήρα πέρσι, φέτος πήρα βιολογια κατεύθυνσης ως μαθημα επιλογης ( ναι κατευθυνσης). Το οποίο δεν το ειχα διδαχθει περσι. Αρα τι γινεται;
Καλή μου, έπρεπε να είχες γράψει ότι πρόκειται για ΕΠΑΛ. (Νομίζω ότι υπάρχει ειδικό θέμα για πανελλήνιες από ΕΠΑΛ). Σου απάντησα θεωρώντας ότι ρωτάς για γενικό λύκειο. Δεν ξέρω τη νομοθεσία για το ΕΠΑΛ. 'Όμως, στο γενικό λύκειο σε αντίστοιχη περίπτωση όπου δεν υπάρχει προφορικός βαθμός (π.χ. αν αλλάξεις κατεύθυνση ή αν απόφοιτος δώσει ΑΟΘ που δεν διδάχθηκε), μετράει μόνον ο γραπτός βαθμός και δεν υπάρχει απώλεια μορίων. Λογικά αυτό θα ισχύει και στα ΕΠΑΛ. Το βρίσκω παράλογο να παίζει τιμωρία. Καλή συνέχεια.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polymnia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,253 μηνύματα.
Αχ παιδες,ειχε ανεβασει η Ναταλια σικρετ νομίζω ενα ωραίο πινακάκι.
Το πινακάκι αυτό λοιπόν έλεγε τις θέσεις σε κάθε τμήμα το 2012 και το 2013,μπορούσες να δεις πού μειώθηκαν και πού αυξήθηκαν.
Και τώρα δε το βρίσκω :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Christie17avril

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Christie17avril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 248 μηνύματα.
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top