Πανελλήνιες 2013

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

paul95

Δραστήριο μέλος

Ο paul95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 421 μηνύματα.
Δεν μπορώ να περιμένω άλλο για τα αποτελέσματα... Αν και πιστεύω ότι έχω πάει αρκετά καλά, έχω αγωνία... :-/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Πως προκυπτει ?:whistle:

Δεν ειδες τι εβαλαν φετος ?
δηλαδή αυτός που είχε στοχο τα 12000 μόρια και είχε προετοιμαστεί μόνο για τόσο, θα κατάφερε να γράψει 12000?
δεν νομίζω, η δυσκολία θεμάτων παίρνει όλες τις βαθμίδες μορίων( δεν μου αρέσει η έκφραση αλλά αλλιώς δεν βγάινει νόημα)

έτσι και αλλιώς κάθε χρόνο το 8 9 10% που είναι να αριστεύσει σε μαθηματικά-φυσικη΄αριστεύει..οπότε συνεχίζω να μην βλέπω την σχέση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JustLikeMaria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η JustLikeMaria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 342 μηνύματα.
Δεν μπορώ να περιμένω άλλο για τα αποτελέσματα... Αν και πιστεύω ότι έχω πάει αρκετά καλά, έχω αγωνία... :-/
Υπομονη!!!!;):D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

καποιος_καπου

Δραστήριο μέλος

Ο καποιος_καπου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 617 μηνύματα.
Δεν μπορώ να περιμένω άλλο για τα αποτελέσματα... Αν και πιστεύω ότι έχω πάει αρκετά καλά, έχω αγωνία... :-/
ΝΟΜΙΖΩ βγαινουν την Τριτη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Solmyr

Δραστήριο μέλος

Ο Solmyr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 595 μηνύματα.
θα τα δεις στην πορεια...ρωτα και τον διευθυντη σου.


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ρε παιδες 9-10 χιλιαδες το πιανεις δυσκολα μετα φετινα δεδομενα ?

Εγω ενα 7.000 θελω να πιασω αλλα δεν ξερω τι θα γινει φετος
:/::/:

Εσυ τραβα για γιατρος.
Εγω θελω μουσικων σπουδων και ενα 7.000 επαρκη :)

υ.γ Εξαλου οσοι θελουν υψηλοβαθμες θα παρουν το μπουλο οποτε....:/:

Λες ότι οι άλλοι θα πάρουν το <<μπούλο>> ενώ δε ξέρεις καλά καλά αν θα πιάσεις τα 7.000 μόρια...
:whatever:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

καποιος_καπου

Δραστήριο μέλος

Ο καποιος_καπου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 617 μηνύματα.
δηλαδή αυτός που είχε στοχο τα 12000 μόρια και είχε προετοιμαστεί μόνο για τόσο, θα κατάφερε να γράψει 12000?
δεν νομίζω, η δυσκολία θεμάτων παίρνει όλες τις βαθμίδες μορίων( δεν μου αρέσει η έκφραση αλλά αλλιώς δεν βγάινει νόημα)

έτσι και αλλιώς κάθε χρόνο το 8 9 10% που είναι να αριστεύσει σε μαθηματικά-φυσικη΄αριστεύει..οπότε συνεχίζω να μην βλέπω την σχέση!

Τα ποσοστα αυξομειωνονται.Φετος πιθανον το ποσοστο αυτων που αριστευσαν θα ειναι μικροτερο.
Περυσι το 70-80% των υποψηφιων (θετικοτεχνολογικη κατευθυνση) εγραψε κατω απο 12 φετος μπορει το ποσοστο να ειναι μεγαλητερο.

Καθε χρονο η δυσκολια των θεματων παιρνει ολες τις βαθμιδες ναι,αλλα οι βαθμιδες ατομικα παιρνουν διαφορετικα ποσοστα απο χρονια σε χρονια.

Το ερωτημα σου με τα μορια ειναι ακριβως αυτο που σου λεω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paul95

Δραστήριο μέλος

Ο paul95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 421 μηνύματα.

καποιος_καπου

Δραστήριο μέλος

Ο καποιος_καπου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 617 μηνύματα.
Λες ότι οι άλλοι θα πάρουν το <<μπούλο>> ενώ δε ξέρεις καλά καλά αν θα πιάσεις τα 7.000 μόρια...
:whatever:

Φιλε ο καθενας με αυτα που βλεπει μιλαει.
Εγω δεν ειχα μεγαλες προσδοκιες οσον αφορα τα μορια.
Οι αλλοι ομως που ηθελαν πολλα μορια και πληρωναν ωρες και ωρες στα φροντ. στο τελος πειραν μπουλο αφου τα θεματα ηταν δυσκολα και δεν εγραψαν.Στην πολη μου θελαν πολυτεχνια και ιατρικες (μαθητες μιλαμε που διαβαζαν) και εβγαιναν κλαιγοντας απο το Ε.Κ (και δεν αποτελουν την πανελλαδικα την μοναδικη περιπτωση).
Αυτοι πηραν μπουλο δυστηχως.
Ειπε ο αλλος πανω "ο καποιος_καπου ειναι ευχαριστημενος με τα 7000 μορια" χχχαχ προφανως και θα ειμαι αφου η σχολη που θελω δεν εχει ουτε 6.5.
Και στην τελικη αμα ηουν σθγουρος για τα 7000+ μορια τοτε και οι αλλοι πιθανον δεν θα επαιρναν μπουλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Solmyr

Δραστήριο μέλος

Ο Solmyr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 595 μηνύματα.
Και στην τελικη αμα ηουν σθγουρος για τα 7000+ μορια τοτε και οι αλλοι πιθανον δεν θα επαιρναν μπουλο.

Όσο δύσκολα και να είναι τα θέματα,ένας διαβασμένος μαθητής μπορεί να πάρει άνετα το 10...Η δυσκολία των θεμάτων επηρεάζει τους μέτριους και τους καλούς μαθητές.Δεν επηρεάζει τους άριστους και τους κακούς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

καποιος_καπου

Δραστήριο μέλος

Ο καποιος_καπου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 617 μηνύματα.
Όσο δύσκολα και να είναι τα θέματα,ένας διαβασμένος μαθητής μπορεί να πάρει άνετα το 10...Η δυσκολία των θεμάτων επηρεάζει τους μέτριους και τους καλούς μαθητές.Δεν επηρεάζει τους άριστους και τους κακούς.
Και τους αριστους επηρεαζει αφου διαβαζε ολη την χρονια και στο τελος δεν εγραψε.
Σιγουρα και ολους τους αλλους (πλην των κακων) αλλα και τους αριστους.Μπορει και ενα μετριος απο τυχη να πιασει ενα 10αρι δεν ξες ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gth

Νεοφερμένος

Ο gth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Και τους αριστους επηρεαζει αφου διαβαζε ολη την χρονια και στο τελος δεν εγραψε.
Σιγουρα και ολους τους αλλους (πλην των κακων) αλλα και τους αριστους.Μπορει και ενα μετριος απο τυχη να πιασει ενα 10αρι δεν ξες ..

Νομίζω δεν ξέρεις τι θα πει άριστος μαθητής. "αφου διαβαζε ολη την χρονια και στο τελος δεν εγραψε." Σίγουρα εννοείς κάποιον που τόσα χρόνια έβγαζε 20 στο σχολείο και πήγε να δώσει πανελλήνιες και τον έφαγε χοντρά:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

καποιος_καπου

Δραστήριο μέλος

Ο καποιος_καπου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 617 μηνύματα.
Νομίζω δεν ξέρεις τι θα πει άριστος μαθητής. "αφου διαβαζε ολη την χρονια και στο τελος δεν εγραψε." Σίγουρα εννοείς κάποιον που τόσα χρόνια έβγαζε 20 στο σχολείο και πήγε να δώσει πανελλήνιες και τον έφαγε χοντρά:whistle:
Μιλαω απο προσωπικη εμπειρια για παιδια το οποια διαβαζαν ειχαν καλους βαθμους και γενικα ασχολιοντουσαν και στο τελος δεν εγραψαν.Για παιδια που πραγματικα λες κριμα στον κοπο που εδωσαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SsS28

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SsS28 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 239 μηνύματα.
Μιλαω απο προσωπικη εμπειρια για παιδια το οποια διαβαζαν ειχαν καλους βαθμους και γενικα ασχολιοντουσαν και στο τελος δεν εγραψαν.Για παιδια που πραγματικα λες κριμα στον κοπο που εδωσαν.

έτσι και αλλιώς κάθε χρόνο το 8 9 10% που είναι να αριστεύσει σε μαθηματικά-φυσικη΄αριστεύει..οπότε συνεχίζω να μην βλέπω την σχέση!

Αφου ΟΛΟΙ τον φαγαμε δεν κανει καμια διαφορα, Απλως ολοι εγραψαν λιγοτερο.

Ενα 10% αριστευει παντα? LOLWHAT? Φετος Μαθηματικα Κατ. γραφαμε με αριστα το 18.4 λογω του Β3 αρα ενα 2% αριστευσε το πολυ.

Το οτι μπηκαν δυσκολα πως ακριβως επηρεαζει το σε ποια σχολη θα μπει καποιος? Μου φενεται το 90% των υποψηφιων δεν καταλαβαινει πως λειτουργει το συστημα των βασεων :P

Το μονο προβλημα που βρισκω, ειναι οταν σε ρωτανε συγγενεις κ.α. και δεν κατανοουν οτι δεν μπορεις να συγκρινεις βαθμους απο διαφορετικες χρονιες μεταξυ τους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

καποιος_καπου

Δραστήριο μέλος

Ο καποιος_καπου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 617 μηνύματα.
Αφου ΟΛΟΙ τον φαγαμε δεν κανει καμια διαφορα, Απλως ολοι εγραψαν λιγοτερο.

Ενα 10% αριστευει παντα? LOLWHAT? Φετος Μαθηματικα Κατ. γραφαμε με αριστα το 18.4 λογω του Β3 αρα ενα 2% αριστευσε το πολυ.

Το οτι μπηκαν δυσκολα πως ακριβως επηρεαζει το σε ποια σχολη θα μπει καποιος? Μου φενεται το 90% των υποψηφιων δεν καταλαβαινει πως λειτουργει το συστημα των βασεων :P

Το μονο προβλημα που βρισκω, ειναι οταν σε ρωτανε συγγενεις κ.α. και δεν κατανοουν οτι δεν μπορεις να συγκρινεις βαθμους απο διαφορετικες χρονιες μεταξυ τους
Δεν τον εφαγαν ολοι.Καποιοι τα καταφεραν
Οπως προειπα μιλαω μονο για προσωπικες εμπειριες και απ'οτι ακουω πολλοι αλλαξαν προορισμο λογο των φετινων δεδομενων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SsS28

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SsS28 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 239 μηνύματα.
Δεν τον εφαγαν ολοι.Καποιοι τα καταφεραν
Οπως προειπα μιλαω μονο για προσωπικες εμπειριες και απ'οτι ακουω πολλοι αλλαξαν προορισμο λογο των φετινων δεδομενων.

Απλως λεω, επειδη ακουω ολη μερα ατομα να λενε οτι αποκλειεται να μπουν και να ειναι τελιως απαισιοδοξοι, οπως ειναι λογικο ομως δεν γινεται να μην μπει "κανεις" :) , το συστημα λειτουργει με εισακτεους οχι με συγκεκριμενη βαση/βαθμο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

καποιος_καπου

Δραστήριο μέλος

Ο καποιος_καπου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 617 μηνύματα.
Απλως λεω, επειδη ακουω ολη μερα ατομα να λενε οτι αποκλειεται να μπουν και να ειναι τελιως απαισιοδοξοι, οπως ειναι λογικο ομως δεν γινεται να μην μπει "κανεις" :) , το συστημα λειτουργει με εισακτεους οχι με συγκεκριμενη βαση/βαθμο
Καποιοι θα μπουν αυτο ειναι σιγουρο δεν ξερω ομως τι εμπειριες εχεις συ ,παντως οι δικιες μου λενε οτι αυτοι που θελαν υψηλοβαθμες πιθονον να μην τα καταφερουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mairou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαίρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 61 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 127 μηνύματα.
μπα μονο οι καθηγητες ξερουν..... διπλα στους βαθμους υπαρχει μονο κωδικος πλεον.. οποτε μην αγχωνεσε... εμενα πχ με πηρε μια καθηγητρια μου απο το σχολειο που ειναι και φιλη της μαμας μου δυο ωρες πριν βγουν και της το κλεισα

Να στα πουν άλλοι και μάλιστα απ΄το τηλέφωνο (!!) δεν έχω χειρότερο.. πάντως στο σχολείο μου μέχρι πέρυσι τους ''τοιχοκολλούσαν'' στο τζάμι με ονόματα κανονικά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Καποιοι θα μπουν αυτο ειναι σιγουρο δεν ξερω ομως τι εμπειριες εχεις συ ,παντως οι δικιες μου λενε οτι αυτοι που θελαν υψηλοβαθμες πιθονον να μην τα καταφερουν.

Οι βασεις των σχολων αυξομοιωνονται αναλογα με τους εισακτεους και με τους βαθμους των παιδιων....Αν καποιος ηθελε πολυτεχνειο για παραδειγμα και δεν επιασε την περσινη βαση δεν σημαινει οτι δεν θα περασει.....Αν εχει γραψει καλυτερα απο τους αλλους, που θελουν και αυτοι πολυτεχνειο, η βαση θα πεσει και θα το πιασει....Απλο ειναι. Οποτε, το οσοι ηθελαν υψηλοβαθμες σχολες, πηραν το μπουλο δεν το καταλαβαινω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sydney96

Δραστήριο μέλος

Η Βάσω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 748 μηνύματα.
Καλά κάποιε κάπου κάποτε πιάσε πρώτα εσύ τα 3...χιλιάδες μόρια και άσε τους άλλους που προσπάθησαν πραγματικά να δουν αν θα πιάσουν τη σχολή τους και τι ακριβώς πήραν,έφαγαν,ήπιαν or whatever.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

carpe_nochtem

Πολύ δραστήριο μέλος

Η carpe_nochtem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 943 μηνύματα.
Όσο δύσκολα και αν ήταν τα θέματα,συγκεκριμένος αριθμός εισακτέων θα μπει,είτε με 12000 είτε με 18000. Από τους βαθμούς καθορίζονται οι βάσεις,όχι ουρανοκατέβατα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top