Πανελλήνιες 2013

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Foivoss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Foivoss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 170 μηνύματα.
Όχι γιατί έψαξα το θέμα με το ε.παλ,δηλαδή για να πάρω ειδικότητα να πάω δευτέρα Λυκείου και να ξαναδώσω στην τρίτη και δεν πρέπει να έχεις απολυτήριο λυκείου,αλλιώς δεν μπορείς να δώσεις πανελλήνιες από ε.παλ,οπότε σκέφτομαι πως να μην πάρω απολυτήριο,γιατί ούτως ή άλλως με το 4άρι που έγραψα δεν περνάω που δεν περνάω πουθενά,τουλάχιστον να ξαναδοκιμάσω από εκεί.Ξέρω ότι χάνω τον χρόνο μου αλλά τι να κάνεις,τουλάχιστον να περάσω κάπου..γιατί στα είπα και χθες ότι λεφτά για φροντιστήρια δύσκολα.

Πάρε το απολυτήριο και ξαναδώσε εξετάσεις.Ακόμα και χωρίς φροντιστήριο αν στρωθείς μπορείς να περάσεις κάπου.Μη σπαταλήσεις άδικα δυο χρόνια.Δες τι κάνουν οι περισσότεροι στη θέση σου.Αυτό κάνω όταν δε μπορώ να αποφασίσω για κάτι.Δε μπορεί να είναι χαζοί οι άλλοι και εγώ ο έξυπνος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bingo95

Νεοφερμένος

Ο Bingo95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 90 μηνύματα.
Δύσκολα πιστεύω,εγώ προσωπικά που προσπαθούσα να διαβάσω μόνος μου και να λύσω ασκήσεις ΔΕΝ μπορούσα.Και αν είναι για κάτι καλό γιατί να μην σπαταλήσεις από την στιγμή που δεν θα περάσεις πουθενά;Οι περισσότεροι τουλάχιστον που δίνουν δεύτερη φορά το 90 % μην σου πω πάνε φροντιστήρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Misstzw3

Νεοφερμένος

Η Misstzw3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Λιτόχωρο (Πιερία). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
99.9999999999%


Χαχαχα τελεια ερώτηση:Ρ

καλα εμενα ομως ο διευθυντης μου τι λεει οτι γινεται ;; δηλαδη εγω ρωταω γιατι αν ειναι να περασω αθηνα και να μν μπορω να φυγω τοτε παει θα τρελαθω.. πραγματικα σε ολα τα φορουμ μου λενε οτι δεν γινεται ενω στο σχολειο ολοι οι καθηγητες μου λενε οτι γινεται.. δλδ δεν ξερω πραγματικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
Ναι μπινγκο καταλαβαίνω τι εννοείς. Εσυ είναι το θέμα. Είσαι διατεθειμενος να περιμένεις 2 χρόνια?

Και κάτι αλλο.. Πως γίνεται να μη πάρεις απολυτήριο?:/
Και ασσους να γράψεις...

καλα εμενα ομως ο διευθυντης μου τι λεει οτι γινεται ;; δηλαδη εγω ρωταω γιατι αν ειναι να περασω αθηνα και να μν μπορω να φυγω τοτε παει θα τρελαθω.. πραγματικα σε ολα τα φορουμ μου λενε οτι δεν γινεται ενω στο σχολειο ολοι οι καθηγητες μου λενε οτι γινεται.. δλδ δεν ξερω πραγματικα


Γιατί δε παίρνεις για να το επιβεβαιώσεις πριν κανείς μηχανογραφικο,το Υπ.Παιδείας?

Πάντως είμαι σίγουρη γιατί και η αδερφή μου σπουδάζει.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Foivoss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Foivoss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 170 μηνύματα.
Δύσκολα πιστεύω,εγώ προσωπικά που προσπαθούσα να διαβάσω μόνος μου και να λύσω ασκήσεις ΔΕΝ μπορούσα.Και αν είναι για κάτι καλό γιατί να μην σπαταλήσεις από την στιγμή που δεν θα περάσεις πουθενά;Οι περισσότεροι τουλάχιστον που δίνουν δεύτερη φορά το 90 % μην σου πω πάνε φροντιστήρια.

Καταλαβαίνω τις δυσκολίες σου.Απλά αν πας επαλ σε τι θα σε βοηθήσει?Συν ότι από επαλ μπορείς να δώσεις εξετάσεις μόνο για ΤΕΙ και οι θέσεις είναι πολύ περιορισμένες.Γι αυτό κυρίως στο λέω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bingo95

Νεοφερμένος

Ο Bingo95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 90 μηνύματα.
Τουλάχιστον μπορώ να πάρω και ένα πτυχίο ειδικότητας.Και τώρα έτσι όπως έχουν γίνει τα πράγματα ίσως έκανα και κακή επιλογή νομίζω.Ναι το ξέρω αυτό με το 15 % νομίζω μπαίνεις;Ή και να πάω φροντιστήρια στην τρίτη από ε.παλ,θα έχω λιγότερα μαθήματα τουλάχιστον..πραγματικά ΔΕΝ ξέρω τι να κάνω είμαι σε μεγάλο αδιέξοδο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Foivoss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Foivoss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 170 μηνύματα.
Τουλάχιστον μπορώ να πάρω και ένα πτυχίο ειδικότητας.Και τώρα έτσι όπως έχουν γίνει τα πράγματα ίσως έκανα και κακή επιλογή νομίζω.Ναι το ξέρω αυτό με το 15 % νομίζω μπαίνεις;Ή και να πάω φροντιστήρια στην τρίτη από ε.παλ,θα έχω λιγότερα μαθήματα τουλάχιστον..πραγματικά ΔΕΝ ξέρω τι να κάνω είμαι σε μεγάλο αδιέξοδο.

τι στόχο έχεις?θές να περάσεις σε κάποια συγκεκριμένη σχολή?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bingo95

Νεοφερμένος

Ο Bingo95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 90 μηνύματα.
Παραιατρικά έχω στο μυαλό μου,φυσιοθεραπεία ή οδοντική τέχνη.Μπορώ να μην πάρω απολυτήριο;Τι να κάνω;Να πάρω στο υπουργείο ίσως να ρωτήσω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
Εγώ αμα ήμουν στη θεση σου θα πηγαινα επα.λ . Δε ξέρω πως ακούγεται,αλλά εγώ αυτό θα έκανα. Έχεις 4 μαθηματα,και αμά πας και φρο είναι λιγότερα τα έξοδα και συνεπώς λιγότερες ώρες. Εξαρτάται από εσένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Foivoss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Foivoss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 170 μηνύματα.
Παραιατρικά έχω στο μυαλό μου,φυσιοθεραπεία ή οδοντική τέχνη.Μπορώ να μην πάρω απολυτήριο;Τι να κάνω;Να πάρω στο υπουργείο ίσως να ρωτήσω;

Απολυτήριο και να μη θές θα πάρεις.Θα σου βάλουν μεγάλους βαθμούς γυμναστική,αγγλικά και δε θα σ´αφήσουν.Για να μείνεις μόνο με απουσίες μπορείς αλλά τώρα είναι αργά.
πάντως γνώμη μου είναι πώς κοιτάς σε λάθος δρόμο.Στόχος σου είναι να περάσεις σε μια σχολή.Ποιος ο λόγος να πας επαλ 2 επιπλέον χρόνια και να διαγωνισθείς για το 15% των θέσεων.Αν ξεμπερδέψεις με το απολυτήριο και 1 ή 2 χρόνια στρωθείς στο διάβασμα τι πιστεύεις?Θα έχεις καλύτερα ή χειρότερα αποτελέσματα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mairhpapa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mairhpapa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λιβαδειά (Βοιωτία). Έχει γράψει 121 μηνύματα.
Δύσκολα πιστεύω,εγώ προσωπικά που προσπαθούσα να διαβάσω μόνος μου και να λύσω ασκήσεις ΔΕΝ μπορούσα.Και αν είναι για κάτι καλό γιατί να μην σπαταλήσεις από την στιγμή που δεν θα περάσεις πουθενά;Οι περισσότεροι τουλάχιστον που δίνουν δεύτερη φορά το 90 % μην σου πω πάνε φροντιστήρια.

δεν χρειαζονται φροντιστηρια....την 1η χρονια (πριν απο 2 χρονια) εβγαλα 14.000 πεταμενα λεφτα..αμα στρωθεις τα καταφερνεις και μονος και εδινα και μαθηματικα γενικης απο θεωρητικη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bingo95

Νεοφερμένος

Ο Bingo95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 90 μηνύματα.
Αν πάω στον διευθυντή και πω ότι για παράδειγμα δεν θέλω να πάρω απολυτήριο;Κοίτα μεγάλους βαθμούς έχω,αλλά έγραψα περίπου στο 3 στις πανελλαδικές,έχω και γύρω στο 18 μέσο όρο τετραμήνων,και τώρα θα γράφω άσσους μου φαίνεται ενδοσχολικές.Είναι στόχος μου να περάσω σε μια σχολή αλλά πως αν δεν πηγαίνω φροντιστήρια;Τι θα κάνω;Τουλάχιστον από το επαλ πιστεύω ότι θα γράψω πολύ καλύτερα,με 4 μαθήματα της α ομάδας,και αν αρχίσω και φροντιστήριο στην τρίτη με 4 μαθήματα ή κάνω ενισχυτική στο σχολείο εκεί ακόμα καλύτερα.Ναι προσωπικά πιστεύω ότι αν στρωθώ στο διάβασμα θα πετύχω,γιατί και στο Λύκειο διάβαζα και τώρα στο τέλος τα παράτησα γιατί δεν τα πήγαινα καλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
Καλά και γω που πήγαινα φρο δεν έβγαλα και πολλά περισσοτερα μόρια. Μη μετρατε σε λεφτά την απόδοση σας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bingo95

Νεοφερμένος

Ο Bingo95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 90 μηνύματα.
Μα δεν μπορείς Μαίρη,εγώ τουλάχιστον ΔΕΝ ΜΠΟΡΏ!Γιατί τα θέματα στο τέλος που μπαίνουν είναι πολύ απαιτητικά,εδώ άτομα που ξεσκίζονται όλη την χρονιά με φροντιστήρια και με διάβασμα δεν βγάζουν 3 και 4 θέματα στα μαθηματικά και φυσική.Δηλαδή αυτός που είναι θεωρητική δεν μπορεί να γράψει μαθηματικά;Πόσες κοπέλες έχω στην τάξη που πήραν επιλογής μαθηματικά γενικής και είναι θεωρητική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Misstzw3

Νεοφερμένος

Η Misstzw3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Λιτόχωρο (Πιερία). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Ναι μπινγκο καταλαβαίνω τι εννοείς. Εσυ είναι το θέμα. Είσαι διατεθειμενος να περιμένεις 2 χρόνια?

Και κάτι αλλο.. Πως γίνεται να μη πάρεις απολυτήριο?:/
Και ασσους να γράψεις...




Γιατί δε παίρνεις για να το επιβεβαιώσεις πριν κανείς μηχανογραφικο,το Υπ.Παιδείας?

Πάντως είμαι σίγουρη γιατί και η αδερφή μου σπουδάζει.:P

νομιζω οτι αλλαξε φετος.. αλλα θα ρωτησω παντως !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Foivoss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Foivoss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 170 μηνύματα.
Αν πάω στον διευθυντή και πω ότι για παράδειγμα δεν θέλω να πάρω απολυτήριο;Κοίτα μεγάλους βαθμούς έχω,αλλά έγραψα περίπου στο 3 στις πανελλαδικές,έχω και γύρω στο 18 μέσο όρο τετραμήνων,και τώρα θα γράφω άσσους μου φαίνεται ενδοσχολικές.Είναι στόχος μου να περάσω σε μια σχολή αλλά πως αν δεν πηγαίνω φροντιστήρια;Τι θα κάνω;Τουλάχιστον από το επαλ πιστεύω ότι θα γράψω πολύ καλύτερα,με 4 μαθήματα της α ομάδας,και αν αρχίσω και φροντιστήριο στην τρίτη με 4 μαθήματα ή κάνω ενισχυτική στο σχολείο εκεί ακόμα καλύτερα.Ναι προσωπικά πιστεύω ότι αν στρωθώ στο διάβασμα θα πετύχω,γιατί και στο Λύκειο διάβαζα και τώρα στο τέλος τα παράτησα γιατί δεν τα πήγαινα καλά.

θεωρείς ότι έχεις πολλά κενά απο 1η 2α λυκείου?Αυτό είναι βασικό.Αν όπως λες τα παράτησες στο τέλος τότε και χωρίς φροντιστήριο αν πάρεις καλά βοηθήματα με λυμένες ασκήσεις μπορείς να τα καταφέρεις.Τότε είναι θέμα θέλησης και ΜΟΝΟ.Αν έχεις πολλά κενά από προηγούμενες τάξεις τότε δεν ξέρω,είναι δύσκολα χωρίς κάποια βοήθεια.
@mary Αν ήταν θεωρητική ούτε που θα σκεφτόμουν το θέμα που δε μπορεί να πάει φροντιστήριο.Θα του έλεγα εξ αρχής κάτσε στρωσου και ξέχνα όλα τα άλλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bingo95

Νεοφερμένος

Ο Bingo95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 90 μηνύματα.
Τουλάχιστον με φροντ ξέρεις που είσαι,τι θα διαβάσεις,και κάνεις και έξτρα ώρες,τώρα με τα 45 πως θα βγει η ύλη ολόκληρη;Αν είναι δυνατόν.Τι να πω γαμώ την παιδεία μου γαμώ,δεν λέω ότι δεν φταίω αλλά φταίνε κι αυτοί.Μας θέλουν αμόρφωτους όλους.Στο εξωτερικό για να πας φροντιστήριο πρέπει να είσαι εντελώς τούβλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
Έχεις δίκιο μπινγκο!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mairhpapa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mairhpapa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λιβαδειά (Βοιωτία). Έχει γράψει 121 μηνύματα.
Αν πάω στον διευθυντή και πω ότι για παράδειγμα δεν θέλω να πάρω απολυτήριο;Κοίτα μεγάλους βαθμούς έχω,αλλά έγραψα περίπου στο 3 στις πανελλαδικές,έχω και γύρω στο 18 μέσο όρο τετραμήνων,και τώρα θα γράφω άσσους μου φαίνεται ενδοσχολικές.Είναι στόχος μου να περάσω σε μια σχολή αλλά πως αν δεν πηγαίνω φροντιστήρια;Τι θα κάνω;Τουλάχιστον από το επαλ πιστεύω ότι θα γράψω πολύ καλύτερα,με 4 μαθήματα της α ομάδας,και αν αρχίσω και φροντιστήριο στην τρίτη με 4 μαθήματα ή κάνω ενισχυτική στο σχολείο εκεί ακόμα καλύτερα.Ναι προσωπικά πιστεύω ότι αν στρωθώ στο διάβασμα θα πετύχω,γιατί και στο Λύκειο διάβαζα και τώρα στο τέλος τα παράτησα γιατί δεν τα πήγαινα καλά.

τα μαθηματα στο επαλ ειναι πραγματικα πανευκολα αν τα συγκρινεις με αυτα του ενιαιου...ακομα δεν μπορω να το πιστεψω πως ατομα που οριακα περασαν 1η λυκειου (με 9.7) στο γενικο καταφεραν να βγαλουν 18.000 στο επαλ...ακομα απορω...:confused::confused::confused::confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
νομιζω οτι αλλαξε φετος.. αλλα θα ρωτησω παντως !


Ψαξτο για καλό και για κακό!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top