Πανελλήνιες 2013

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
στη μετάφραση στο άγνωστο οι περισσότεροι αποτύχαμε. είναι και θέμα τύχης. Κι εγώ,υπήρξαν άγνωστα που έγραφα 32-35/40 ,υπήρξαν και άγνωστα που έπιανα με το ζόρι το 20-25/40.
Γραμματικοσυντακτικά τα είχα ξεσκίσει επίσης,ειδικά από καλοκαίρι μέχρι την περίοδο Δεκεμβρίου -Ιανουαρίου (μόνο για αυτήν τη χρονιά μιλάμε,όχι για τις προηγούμενες :P ) για να γράψω αυτήν την ηλίθια μετάφραση,η οποία ζήτημα ΑΝ σε μερικά σημεία αγγίζει το σωστό.
Όσον αφορά το γνωστό,όποιος ήταν άριστα διαβασμένος έγραφε,παρόλα αυτά ΗΤΑΝ ΠΟΛΛΑ και όχι εντελώς σαφή ως προς κάποιες λεπτομέρειες που ζητούσαν και ΣΑΦΩΣ δε σου άφηναν χρόνο για το άγνωστο μετά. Αν ήξερες τέλεια γραμματική,τσακ τσακ έκανες το ερώτημα με τα ρήματα κ τα ουσιαστικά,όπως επίσης και συνταντικό,έπρεπε να είχες τέλεια εξασκηθεί+διαβάσει....η μετάφραση,την οποία φαντάζομαι αφήσαμε όλοι τελευταία,μετά βίας βγήκε,όπως βγήκε. Ίσως αν είχαμε ακόμα ένα μισάωρο στη διάθεσή μας ,κάτι καλύτερο να κάναμε.
Θέλω να πω,δεν μας καθιστά ΑΥΤΟ το άγνωστο ανίδεους από αρχαία,ΗΤΑΝ ΕΝΑ,ήμασταν ΑΤΥΧΟΙ.Παρόλα αυτά,ναι,οι βαθμολογητές αυτό θα δουν μόνον από μας,το ξέρω αυτό. Ούτε και απογοήτευση θα έπρεπε να υπάρχει,καθώς σχεδόν όλοι το τσαλάκωσαν,έτσι ακατανόητο που ήταν. Όλοι δώσαμε λεφτά,όλοι το παλεύαμε μια χρονιά.
Και η επιτροπή είναι τόσο...γεια σου άλλωστε,ας μην το βλέπουμε μονόπλευρα :)

μ'αρέσει που ασχολούμαι ακόμα,οι πανελλαδικές κι εγώ συναισθηματικά τελειώσαμε,κοντεύω να ξεχάσω ότι έδωσα :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Misstzw3

Νεοφερμένος

Η Misstzw3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Λιτόχωρο (Πιερία). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
μην στεναχωριεσαι...τουλαχιστον εσυ ξερεις οτι προσπαθησες..και εμενα το γνωστο μου φανηκε αρκετα μεγαλο σε εκταση και μου πηρε 2.5 ωρες να το τελειωσω...φυσικα το αγνωστο δεν προλαβα να το βγαλω σε μιση ωρα...το χειροτερο ειναι ομως οτι τα αρχαια εχουν 1.3 συντελεστη και ριχνουν πολυ το βαθμο.....:worry::(:(:(:(

ασε ρε συ.. μαθημα βαρυτητας ειναι.. ειναι τελειως γιδια να βαλουν 4 ενοτητες στο γνωστο και ενα αγνωστο κειμενο που επιδεχεται <<ελευθερης μεταφρασης>>.. καλα τι να πουν οι θετικοτεχνολογικοι.. τουλαχιστον ας τους κατεβασουν τις βασεις.. εμας εδω μας λενε συνεχεια οτι θα ανεβουν!! ΔΛΔ ΕΛΕΟς! :( παντως εσκασα πολυ για τα αρχαια.. ενω το ηξερα το γνωστο αγχωθηκα απο το χρονο και αφιερωσα μονο 25 λεπτα στη καθε ερωτηση :( αντε να δουμε τι πηραμε..

στη μετάφραση στο άγνωστο οι περισσότεροι αποτύχαμε. είναι και θέμα τύχης. Κι εγώ,υπήρξαν άγνωστα που έγραφα 32-35/40 ,υπήρξαν και άγνωστα που έπιανα με το ζόρι το 20-25/40.
Γραμματικοσυντακτικά τα είχα ξεσκίσει επίσης,ειδικά από καλοκαίρι μέχρι την περίοδο Δεκεμβρίου -Ιανουαρίου (μόνο για αυτήν τη χρονιά μιλάμε,όχι για τις προηγούμενες :P ) για να γράψω αυτήν την ηλίθια μετάφραση,η οποία ζήτημα ΑΝ σε μερικά σημεία αγγίζει το σωστό.
Όσον αφορά το γνωστό,όποιος ήταν άριστα διαβασμένος έγραφε,παρόλα αυτά ΗΤΑΝ ΠΟΛΛΑ και όχι εντελώς σαφή ως προς κάποιες λεπτομέρειες που ζητούσαν και ΣΑΦΩΣ δε σου άφηναν χρόνο για το άγνωστο μετά. Αν ήξερες τέλεια γραμματική,τσακ τσακ έκανες το ερώτημα με τα ρήματα κ τα ουσιαστικά,όπως επίσης και συνταντικό,έπρεπε να είχες τέλεια εξασκηθεί+διαβάσει....η μετάφραση,την οποία φαντάζομαι αφήσαμε όλοι τελευταία,μετά βίας βγήκε,όπως βγήκε. Ίσως αν είχαμε ακόμα ένα μισάωρο στη διάθεσή μας ,κάτι καλύτερο να κάναμε.
Θέλω να πω,δεν μας καθιστά ΑΥΤΟ το άγνωστο ανίδεους από αρχαία,ΗΤΑΝ ΕΝΑ,ήμασταν ΑΤΥΧΟΙ.Παρόλα αυτά,ναι,οι βαθμολογητές αυτό θα δουν μόνον από μας,το ξέρω αυτό. Ούτε και απογοήτευση θα έπρεπε να υπάρχει,καθώς σχεδόν όλοι το τσαλάκωσαν,έτσι ακατανόητο που ήταν. Όλοι δώσαμε λεφτά,όλοι το παλεύαμε μια χρονιά.
Και η επιτροπή είναι τόσο...γεια σου άλλωστε,ας μην το βλέπουμε μονόπλευρα :)

μ'αρέσει που ασχολούμαι ακόμα,οι πανελλαδικές κι εγώ συναισθηματικά τελειώσαμε,κοντεύω να ξεχάσω ότι έδωσα :hehe:

ρε συ ασε! μας καψαν αρχαια.. εμενα ο καθηγητης μου μου εβαζε στο φροντ 18-19 στα διαγωνισματα αρχαια και να δω πώς θα του το πω τωρα οτι εγραψα χαλια.. :P ο θεος βοηθος :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Aκομα τα σκεφτεστε αυτα βρε παιδια ?? οτι γραψατε γραψατε δεν γυρναει πισω , απολαυστε το καλοκαιρακι !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HonoreDeBalzac

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο HonoreDeBalzac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βέλγιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 342 μηνύματα.
Μπορείτε να συγκεντρωθείτε καθόλου για τις ενδοσχολικές; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mairhpapa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mairhpapa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λιβαδειά (Βοιωτία). Έχει γράψει 121 μηνύματα.
ασε ρε συ.. μαθημα βαρυτητας ειναι.. ειναι τελειως γιδια να βαλουν 4 ενοτητες στο γνωστο και ενα αγνωστο κειμενο που επιδεχεται <<ελευθερης μεταφρασης>>.. καλα τι να πουν οι θετικοτεχνολογικοι.. τουλαχιστον ας τους κατεβασουν τις βασεις.. εμας εδω μας λενε συνεχεια οτι θα ανεβουν!! ΔΛΔ ΕΛΕΟς! :( παντως εσκασα πολυ για τα αρχαια.. ενω το ηξερα το γνωστο αγχωθηκα απο το χρονο και αφιερωσα μονο 25 λεπτα στη καθε ερωτηση :( αντε να δουμε τι πηραμε.. :P

εγω κανενα 8 με 10 περιμενω και πλ μου ειναι...μετα τις εξξετασεις των αρχαιων εριξα το κλαμα της ζωης μου...ειναι η 2η φορα που δινω αλλα οι φετινες εξετασεις με τσακισαν οχι λογω θεματων κυριως λογω ατυχιας.....:(:(:(:(:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HonoreDeBalzac

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο HonoreDeBalzac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βέλγιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 342 μηνύματα.

Misstzw3

Νεοφερμένος

Η Misstzw3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Λιτόχωρο (Πιερία). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
εγω κανενα 8 με 10 περιμενω και πλ μου ειναι...μετα τις εξξετασεις των αρχαιων εριξα το κλαμα της ζωης μου...ειναι η 2η φορα που δινω αλλα οι φετινες εξετασεις με τσακισαν οχι λογω θεματων κυριως λογω ατυχιας.....:(:(:(:(:(

:( μακαρι να περασεις εκει που θελεις :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mairhpapa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mairhpapa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λιβαδειά (Βοιωτία). Έχει γράψει 121 μηνύματα.

JustLikeMaria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η JustLikeMaria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 342 μηνύματα.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
Aκομα τα σκεφτεστε αυτα βρε παιδια ?? οτι γραψατε γραψατε δεν γυρναει πισω , απολαυστε το καλοκαιρακι !

πεστα ντε!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mairhpapa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mairhpapa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λιβαδειά (Βοιωτία). Έχει γράψει 121 μηνύματα.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.

JustLikeMaria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η JustLikeMaria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 342 μηνύματα.
παιδαγωγικα δασκαλων η νηπιαγωγων...:):):):)
Αν καταλαβα καλα απο τα προηγουμενα ανησυχεις για τις βασεις....εγω θα σου πω μονο οτι δεν ξερεις αν θα πεσουν και επισης δεν ξερεις ποσα μορια εβγαλες τελικα:) μπορει να ειναι παραπανω απο αυτα που υπολογιζεις!!!
Οτι και να γινει παντως σιγουρα θα σε ενδιαφερουν και αλλες σχολες οχι μονο μια:P
Σου ευχομαι ομως να περασεις εκει που θελεις!!!!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Μπορείτε να συγκεντρωθείτε καθόλου για τις ενδοσχολικές; :P
Για κανέναν λόγο :P Πάνω από 10-15 λεπτά στο κάθε μάθημα δεν αφιερώνω :P (και όχι για όλα τα μαθήματα) ;3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mairhpapa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mairhpapa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λιβαδειά (Βοιωτία). Έχει γράψει 121 μηνύματα.

αθηνα δεν θελω να περασω αλλα και να ηθελα δεν προκειται να πιασω τα μορια...:D:D οποτε λεω για κρητη η ροδο:):):):)

Αν καταλαβα καλα απο τα προηγουμενα ανησυχεις για τις βασεις....εγω θα σου πω μονο οτι δεν ξερεις αν θα πεσουν και επισης δεν ξερεις ποσα μορια εβγαλες τελικα:) μπορει να ειναι παραπανω απο αυτα που υπολογιζεις!!!
Οτι και να γινει παντως σιγουρα θα σε ενδιαφερουν και αλλες σχολες οχι μονο μια:P
Σου ευχομαι ομως να περασεις εκει που θελεις!!!!:clapup:

σωστα καταλαβες!!!!!! σιγουρα ποτε δεν μπορεις να ξερεις!!
εθχαριστω παντως!!!:):):):):):):)
εσυ που θελεις??????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
Μπορείτε να συγκεντρωθείτε καθόλου για τις ενδοσχολικές; :P
δεν υπάρχουν για'μένα :P
εκτός από ιστορία-αρχαία-κοινωνιολογία (και σ αυτα κανενα τεταρτακι θα αφιερωσω),σε όλα θα πάω έτσι :P

ρε συ ασε! μας καψαν αρχαια.. εμενα ο καθηγητης μου μου εβαζε στο φροντ 18-19 στα διαγωνισματα αρχαια και να δω πώς θα του το πω τωρα οτι εγραψα χαλια.. :P ο θεος βοηθος :P
αν μας κάψαν λέει... εγώ στην καθηγήτριά μου δεν πήγα...
σε όλα τα μαθήματα πήγα να πω τι έκανα,εκτός απ'τα αρχαία :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Misstzw3

Νεοφερμένος

Η Misstzw3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Λιτόχωρο (Πιερία). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
αν μας κάψαν λέει... εγώ στην καθηγήτριά μου δεν πήγα...
σε όλα τα μαθήματα πήγα να πω τι έκανα,εκτός απ'τα αρχαία :P

χαχαχααχαχχαχααχ αρχαια εγω πηγα να ρωτησω τον καθηγητη μου αν του φανηκαν δυσκολα τα θεματα γιατι αν ημουν η μονη που ζοριστηκε θα τρελαινομουν :P ε δεν ειπα ακριβως ποσο υπολογιζω οτι εγραψα γιατι θα παθαινε ενα σοκ :P αλλα ας ελπισουμε οτι στη μεταφραση θα δειξουν mercy!!!!! :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
χαχαχααχαχχαχααχ αρχαια εγω πηγα να ρωτησω τον καθηγητη μου αν του φανηκαν δυσκολα τα θεματα γιατι αν ημουν η μονη που ζοριστηκε θα τρελαινομουν :P ε δεν ειπα ακριβως ποσο υπολογιζω οτι εγραψα γιατι θα παθαινε ενα σοκ :P αλλα ας ελπισουμε οτι στη μεταφραση θα δειξουν mercy!!!!! :whistle:
καλά,δεν υπήρχε περίπτωση να ήσουν η μόνη,ειλικρινά!
το πιστευω αυτο,θα ειναι επιεικεις στη μεταφραση..με αυτα που θα δουν... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JustLikeMaria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η JustLikeMaria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 342 μηνύματα.
αθηνα δεν θελω να περασω αλλα και να ηθελα δεν προκειται να πιασω τα μορια...:D:D οποτε λεω για κρητη η ροδο:):):):)



σωστα καταλαβες!!!!!! σιγουρα ποτε δεν μπορεις να ξερεις!!
εθχαριστω παντως!!!:):):):):):):)
εσυ που θελεις??????
Εγω θελω να περασω βιολογια:inlove: sorry ηθελα εννοουσα γιατι κ εγω χαλια εγραψα και δεν περναω με τιποτα....μετα θελω μαθηματικο:)
Αυτα αν σπουδασω ελλαδα,γιατι θα παω γερμανια και ελπιζω να με δεχτει κανα πανεπιστημιο εκει (βιολογια η κατι αναλογο πχ βιοτεχνολογια:D)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mairhpapa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mairhpapa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Λιβαδειά (Βοιωτία). Έχει γράψει 121 μηνύματα.
Εγω θελω να περασω βιολογια:inlove: sorry ηθελα εννοουσα γιατι κ εγω χαλια εγραψα και δεν περναω με τιποτα....μετα θελω μαθηματικο:)
Αυτα αν σπουδασω ελλαδα,γιατι θα παω γερμανια και ελπιζω να με δεχτει κανα πανεπιστημιο εκει (βιολογια η κατι αναλογο πχ βιοτεχνολογια:D)

γερμανια..:hmm::hmm: για να θες να πας πιθανως θα σου αρεσει να φανταστω γιατι ο τροπος ζωης εκει ειναι τελειως διαφορετικος :confused::confused::confused::confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top