Πανελλήνιες 2013

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Στεφανία Ζγ

Νεοφερμένος

Η Στεφανία Ζγ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Σε κάθε φάση της ζωής αφοσιώνεται ο κάθε άνθρωπος σ' αυτό που νομίζει ότι είναι σημαντικό γι' αυτόν για να έχει κάποιο αποτέλεσμα εφόσον επέλεξε αυτή την "οδό". Βέβαια, το πρόβλημα με το κοινωνικό φαινόμενο των πανελληνίων είναι ότι για κάποιους αποτελεί το Α και το Ω της ύπαρξής τους. Κακώς. Όλοι καταλαβαίνουμε ότι είναι μια γερή μπίζνα και ότι κάποιοι βγάζουν πολλά λεφτά (από καθηγητές μέχρι εκδοτ.οίκους) όπως συμβαίνει και στις ξενόγλωσσες εξετάσεις πιστοποιητικών. Οπότε δεν χρειάζεται να υπερτονίζεται περισσότερο από όσο αξίζει. Παίδες, έφηβοι δεν ξαναείστε ποτέ..γι' αυτό χαρείτε όσες μέρες ακόμη είστε Γ' Λυκείου. Να χέσω τις υποχρεώσεις ενήλικα! και τι δε θα έδινα να ξαναγύριζα το χρόνο πίσω να γίνω μαθητής λυκείου αλλά χωρίς τις κ*λοεξετάσεις. :redface: :clapup:

Καλά ότι έχει πάρει τεράστιες διαστάσεις είναι το μόνο σίγουρο. Μέχρι και στην παιδεία εμπορευματοποίηση; Πλην της παραπληροφόρησης, βέβαια. Κρίμα γιατί το λύκειο έχει καταντήσει καθαρά προθάλαμος πανεπιστημίου και περιθώρια διασκέδασης και ελεύθερου χρόνου είναι περιορισμένα σε σχέση με άλλες χώρες. Τώρα θα μου πεις με το να αναφέρομαι στο χι ψι εκπαιδευτικό σύστημα δεν αλλάζει κάτι.
Πάντως όπως δεν δέχομαι κανείς να μου χαλάσει το όνειρο, όσες δυσκολίες και θυσίες κι αν θέλει, άλλο τόσο δεν δέχομαι τους έξυπνους "και να τελειώσεις τη σχολή άνεργος θα μείνεις". Τι ηττοπάθεια είναι αυτή; Αν δεν το κυνηγήσεις μην περιμένεις κανέναν να σου χτυπήσει την πόρτα και μέχρι τότε να παραπονιέσαι ότι δεν βρίσκεις εργασία. (Προσωπική εκτίμηση)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bob Dylan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kλεάνθης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 153 μηνύματα.
αγγλικη φιλολογια θες ή κατι αλλο;;

Διεθνων και Ευρωπαικων Σπουδών!!!Εσυ;

καποιος μιλησε για αποτυχια:)
Παιδια μην αφηνετε τις πανελληνιες να σας ορισουν.Κυριως μην ξεσπατε το αγχος σας στον περιγυρο σας.Αν πραγματικα δεν περασετε εκει που θελετε υπαρχουν και αλλου ευκαιριες.Εγω προσωπικα αν περασω εδω παλι εξωτερικο θα παω(προσωπικοι λογοι).
Μην αφηνετε λοιπον το ονειρο σας να σας ξεφυγει διοτι να ειστε σιγουροι οτι αν σε 10 χρονια βρεθειτε σε ενα κυνηγι δουλειας για ενα επαγγελμα που δεν σας αρμοζει/αρεσει τοτε θα ειναι δυσκολο να ξαναξεκινησετε.Εγω ιατρικη γουσταρω και ιατρικη θα περασω.Αυτοι που συμβιβαζονται με εναλλακτικες σιγουρα δεν θα ειναι καλοι επαγγελματιες αλλα πολυ σημαντικοτερα δεν θα ειναι ευτυχισμενοι
Θυμηθηκα τωρα κατι που ειχα ακουσει:
Μια φορα δοθηκε στον Τζον Λεννον εργασια(στο σχολειο) να γραψει τι θελει να γινει οταν μεγαλωσει
Εκεινος απαντησε οτι θελει να γινει ευτυχισμενος.Ο δασκαλος του ειπε οτι δεν καταλαβαινει την ερωτηση.Εκεινος του ειπε οτι δεν καταλαβαινει τη ζωη

Μετα απο αυτα τα συγκινιτικα πραγματα ελπιζω να σας εδωσα λιγο αισιοδοξια αλλα και κινητρο.
Καλη επιτυχια και κυριως ΚΑΛΗ ΖΩΗ!!!!!!:clapup::clapup::clapup:

Mιλας εκ του ασφαλους!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Misstzw3

Νεοφερμένος

Η Misstzw3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Λιτόχωρο (Πιερία). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Διεθνων και Ευρωπαικων Σπουδών!!!Εσυ;


αυτη η σχολη ποσα μορια θελει ;; εγω αγγλικη θελω.. και μακαρι να μην ανεβουν οι βασεις... : (
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
αυτοι που τινγκαρονται στις βιταμινες και στα τονωτικα, πινουν 10 καφεδες τη μερα και κοιμουνται 3 ωρες τα βραδια.
Αυτοι τρεφονται αποκλειστικα με συμπληρωματα διατροφης και καταπονουν τον οργανισμο τους με διαδρομες χιλιομετρων(με αυτοκινητο) απο το ενα φροντιστηριο στο αλλο.Αυτοι που αγχωνονται υπερβολικα, σε σημειο λιποθυμιας με αποτελεσμα να κανουν κακο στην καρδια τους και στο μυαλο τους.Ξερω ατομο που τα κανει ολα αυτα(ελπιζω οι θυσιες της να μην πανε χαμενες)
Παντως εμενα αυτη η τακτικη δεν μου φαινεται σωστη:)
Καλα εγω οχι κι ετσι..φυσικα και ειναι 'λαθος' τακτικη αυτη!:/:

Μόνο εγώ αισθάνομαι ότι έχω τελειώσει? Δεν μπορώ να διαβάσω με τίποτα... Εν τω μεταξύ, εκτός από λατινικά, έχω ακόμα ΑΟΘ και αγγλικά...:redface::/:
Μονο εσυ??Εχθες της λεω της μανας μου ''τωρα που τελειωσαν οι πανελληνιες...εε ενταξει την τεταρτη!'':whistle:

Ευχαριστώ! :D

Εγώ ακόμα δεν μπορώ να μάθω καλά τον υβριδισμό. Τα νεύρα μου:hehe:
Ρε συ,χωρις να τον εχω κοιταξει διεξοδικα,τοσο σημαντικος ειναι?:worry::whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bob Dylan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kλεάνθης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 153 μηνύματα.
Διεθνων και Ευρωπαικων Σπουδών!!!Εσυ;


αυτη η σχολη ποσα μορια θελει ;; εγω αγγλικη θελω.. και μακαρι να μην ανεβουν οι βασεις... : (
Γύρω στο 17 μαζι με ξενη γλωσσα αλλα εχει συντελεστη 1 η ξενη γλωσσα! Παντως φετος θα ναι περιεργα τα πραγματα με τις βασεις!Οπως και να χει καλή επιτυχία!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Καλά ότι έχει πάρει τεράστιες διαστάσεις είναι το μόνο σίγουρο. Μέχρι και στην παιδεία εμπορευματοποίηση; Πλην της παραπληροφόρησης, βέβαια. Κρίμα γιατί το λύκειο έχει καταντήσει καθαρά προθάλαμος πανεπιστημίου και περιθώρια διασκέδασης και ελεύθερου χρόνου είναι περιορισμένα σε σχέση με άλλες χώρες. Τώρα θα μου πεις με το να αναφέρομαι στο χι ψι εκπαιδευτικό σύστημα δεν αλλάζει κάτι.
Εξαρτάται τι σχολή θέλεις. Αν θες σχολή με βάση 16000 ή λιγότερα (οι περισσότερες εκεί βρίσκονται), τότε, μια χαρά ζωή κάνεις στην Γ λυκείου.

Δεν χάνεις και τίποτα:hehe:

Γιατί, το 1ο κεφάλαιο της χημείας είναι κορυφαίο! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Misstzw3

Νεοφερμένος

Η Misstzw3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Λιτόχωρο (Πιερία). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Γύρω στο 17 μαζι με ξενη γλωσσα αλλα εχει συντελεστη 1 η ξενη γλωσσα! Παντως φετος θα ναι περιεργα τα πραγματα με τις βασεις!Οπως και να χει καλή επιτυχία!!!:D

kαι σε σενα! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jok19

Νεοφερμένος

Η Jok19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Μα να μην περνάν σήμερα οι ώρες; τι πράγμα και τούτο...καλά νομίζω ότι τις τελευταίες δύο εβδομάδες σέρνονται οι ώρες....

απίστευτο ότι αύριο τέτοια ώρα θα έχουμε τελειώσει, όχι άλλο διάβασμα! (εντάξει ναι έχουμε και τις ενδοσχολικές...Bazinga!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Καλα εγω οχι κι ετσι..φυσικα και ειναι 'λαθος' τακτικη αυτη!:/:

Αμα δεν διαβαζεις 24 ωρες τη μερα, 7 μερες τη βδομαδα δεν κανεις σωστη προετοιμασια :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
Αμα δεν διαβαζεις 24 ωρες τη μερα, 7 μερες τη βδομαδα δεν κανεις σωστη προετοιμασια :P
τοσο λιγο?:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Στεφανία Ζγ

Νεοφερμένος

Η Στεφανία Ζγ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Εξαρτάται τι σχολή θέλεις. Αν θες σχολή με βάση 16000 ή λιγότερα (οι περισσότερες εκεί βρίσκονται), τότε, μια χαρά ζωή κάνεις στην Γ λυκείου.

Καλά αυτό εννοείται, συναρτήσει πάντα της σχολής που στοχεύεις. Η προσπάθεια σε κάθε περίπτωση πάντως υπάρχει, απλά σε μικρότερο ή μεγαλύτερο βαθμό. Αν και πιστεύω πως όσα μόρια και να θες, το άγχος και η πίεση δεν γίνεται να λείπουν τελείως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Γιατί, το 1ο κεφάλαιο της χημείας είναι κορυφαίο! :D
Εγώ δεν ξέρω ποιο κεφάλαιο με αρέσει πιο πολύ. Νομίζω το πέμπτο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,799 μηνύματα.
Καλά ότι έχει πάρει τεράστιες διαστάσεις είναι το μόνο σίγουρο. Μέχρι και στην παιδεία εμπορευματοποίηση; Πλην της παραπληροφόρησης, βέβαια. Κρίμα γιατί το λύκειο έχει καταντήσει καθαρά προθάλαμος πανεπιστημίου και περιθώρια διασκέδασης και ελεύθερου χρόνου είναι περιορισμένα σε σχέση με άλλες χώρες. Τώρα θα μου πεις με το να αναφέρομαι στο χι ψι εκπαιδευτικό σύστημα δεν αλλάζει κάτι.

Δεν δέχομαι ότι σε άλλες χώρες κάνουν καλύτερη δουλειά στο σχολείο ή ότι έχουν τέλειο εκπαιδευτικό σύστημα. Η μέση εκπαίδευση έχει να κάνει με τι αντικειμενικούς στόχους θέτει η ίδια η πολιτεία για την μόρφωση των πολιτών της. Φαντάζομαι ότι είναι διαφορετικά τα κίνητρα και οι στόχοι μάθησης των Βρετανών, των Μπαγκλαντεσιανών, των Σομαλών, των Ελλήνων,..κ.οκ. Δεν υπάρχει τέλειο εκπαιδευτικό σύστημα γιατί δεν υπάρχουν τέλειοι άνθρωποι. Προβλήματα πάντα υπάρχουν και πολλές φορές έχουν να κάνουν με το υπάρχον κοινωνικό σύστημα. Προβλήματα που έχει η δική μας δημόσια εκπαίδευση δεν θα πρέπει να μας ξενίζουν από τη στιγμή που καθημερινά ζούμε στο Ελληνικό κοινωνικό σύστημα. Ακόμη και η Φινλανδία θα πρέπει να έχει προβλήματα εφόσον και το δικό τους κοινωνικό σύστημα δεν είναι τέλειο. Επίσης Στεφανία, η ιδιωτική εκπαίδευση έχει περάσει ..και στη τριτοβάθμια εκπαίδευση αφού υπάρχουν μεγάλοι φροντιστηριακοί οργανισμοί σε όλη την χώρα μας που προσφέρουν στήριξη σε μαθήματα του κάθε Τμήματος ΑΕΙ ή ΤΕΙ ακόμη και εταιρίες που αναλαμβάνουν πτυχιακές εργασίες φοιτητών..κ.οκ. Είναι λίγο υποκριτικό να μην γνωρίζουμε τι γίνεται γύρω μας, από τη στιγμή που είμαστε συνένοχοι.

Πάντως όπως δεν δέχομαι κανείς να μου χαλάσει το όνειρο, όσες δυσκολίες και θυσίες κι αν θέλει, άλλο τόσο δεν δέχομαι τους έξυπνους "και να τελειώσεις τη σχολή άνεργος θα μείνεις". Τι ηττοπάθεια είναι αυτή; Αν δεν το κυνηγήσεις μην περιμένεις κανέναν να σου χτυπήσει την πόρτα και μέχρι τότε να παραπονιέσαι ότι δεν βρίσκεις εργασία. (Προσωπική εκτίμηση)

Ως προς την αγορά εργασίας επίτρεψέ μου να διαφωνήσω εν μέρει ως προς το όνειρο. Έχει σημασία δυστυχώς τι όνειρο κάνεις. Ο πολύς ρομαντισμός βλάπτει. Δεν ζούμε σε εποχές όπου αυτό που σπούδασες συνεπάγεται ότι από αυτό θα επιβιώσεις. Καλώς ή κακώς έτσι είναι. Δεν έχει να κάνει με την ηττοπάθεια ή την αδράνεια ενός νέου να βρει δουλειά. Η αγορά εργασίας δεν λειτουργεί με φιλανθρωπικά κριτήρια. Σαφώς και θα πρέπει να κυνηγήσεις ευκαιρίες, να αφουγκράζεσαι τα νέα δεδομένα από φοιτητής ακόμη, να συμπληρώνεις βιογραφικό, να περάσεις από πολλές δουλειές (ακόμη και από εκείνες που δεν αποτελούν προτίμηση) ώστε να "ψηθείς", να αποκτήσεις μια χ ωριμότητα την οποία δεν την προσφέρει κανένα σχολείο ή Πανεπιστήμιο. Όμως κανένας δεν σου "χρωστάει" εργασία, επειδή έχεις τα y προσόντα. Το Ελληνικό Πανεπιστήμιο όπως έχουμε ξαναπεί χιλιάδες φορές δεν έχει καμία επαφή με την τρέχουσα αγορά εργασίας, όχι μόνο την Ελληνική. Διδάσκει αυτά που ξέρει να διδάσκει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Didonia

Νεοφερμένος

Η Υπερτατη Ελληνιδα Θεα(ΕΓΩ ΕΣΥ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
τι θεματα ηταν αυτα στα αρχαια ρε παιδια ;;; ειναι δυνατον να χανω μορια για τον καθε καμμενο που εχει περπατησει σε αυτη τη γη ;;; Αι στο *&%$#@&* με τον θουκι...Τουλαχιστον η γραμματικη ηταν ευκολη.. 10/10 εκει...απο τα αλλα χανω ομως πολλα... ελα ρε που....

τεσπα , ο,τι εγινε εγινε.. αλλο ενα μαθημα και μετα... αγια ξαπλωστρααα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑλεξιαFangirl

Νεοφερμένος

Η ΑλεξιαFangirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
θα δωσει κανεις απο εσας του χρονου αν δεν μπει εκει που θελει?
Εχω κανει σε ενα site υπολογισμο μοριων και δεν περναω εκει που θελω ετσι σκεφτομαι του χρονου παλι... :(
αν καποιος απο εδω ξαναδινει, ειναι πιο δυσκολο απο την πρωτη φορα??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Πολυ σωστος. Κανενας δεν θα σε περιμενει με ροδοπεταλα να σε προσλαβει οταν θα τελειωσεις τη σχολη. Κι αυτο ισχυει και στο εξωτερικο. Οι ευκαιριες ειναι σαφως περισσοτερες αλλα ουτε εκει ειναι επιγειος παραδεισος κι απο τα 22 σου σε περιμενουν με €50,000 το χρονο. Χρειαζεται να δουλεψεις γενικα, να μην αποκτας μονο στειρες γνωσεις, τις πιο καλες απολαβες εχουν αυτοι που εχουν μεγαλη εμπειρια, οχι αυτοι που εχουν ενα πακο μεταπτυχιακα. Εγω διαφωνω με τη λογικη: τι καθεσαι και σπουδαζεις, ανεργος θα μεινεις. Οχι, οι σπουδες σε κανουν καλυτερο ανθρωπο, μορφωνεσαι, κοινωνικοποιησαι. Με ενα πτυχιο δειχνεις, ανεξαρτητως ειδικοτητας, οτι εισαι ενα μορφωμενο ατομο, μετρημενο κλπ κλπ. Δεν ειναι τυχαιο οτι στο εξωτερικο σε πολλες δουλειες αναφερουν στα προσοντα: πτυχιο θετικων επιστημων.

θα δωσει κανεις απο εσας του χρονου αν δεν μπει εκει που θελει?
Εχω κανει σε ενα site υπολογισμο μοριων και δεν περναω εκει που θελω ετσι σκεφτομαι του χρονου παλι... :(
αν καποιος απο εδω ξαναδινει, ειναι πιο δυσκολο απο την πρωτη φορα??

Απο γνωστους μου που εδωσαν δευτερη φορα ξερω οτι ειναι πιο ευκολα γιατι εισαι ψυχολογικα προετοιμασμενος(ξερεις τι σε περιμενει) και γιατι εμπεδωνεις ακομα καλυτερα την υλη, αλλο να τη μελετας 1-1,5 χρονο κι αλλο 2,5 χρονια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΝΙΚΟΣ Σ.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΝΙΚΟΣ Σ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 284 μηνύματα.
Ξέρουμε κάνα σος θεωρία αεππ; Δεν την παλεύω με αυτο το κωλομάθημα. Πιο εύκολα έβγαλα αοδε. Θα είμαι ο μόνος με καλύτερους βαθμούς μαθηματικά, φυσική κατεύθυνσης παρά αεππ!

θα δωσει κανεις απο εσας του χρονου αν δεν μπει εκει που θελει?
Εχω κανει σε ενα site υπολογισμο μοριων και δεν περναω εκει που θελω ετσι σκεφτομαι του χρονου παλι... :(
αν καποιος απο εδω ξαναδινει, ειναι πιο δυσκολο απο την πρωτη φορα??
Καμία σχέση με πρώτη φορά. Απίστευτα ψυχοφθόρα, επίπονη διαδικασία. Να το κάνεις μόνο για κάτι που αγαπάς και όχι απλώς θέλεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,799 μηνύματα.
Ναι, ακόμη και πτυχίο φιλοσοφίας να έχει κάποιος στο εξωτερικό μπορεί να εργαστεί σε κάποιον τηλεοπτικό σταθμό, σε κάποιο μουσείο, ..κλπ. Πρέπει να απαγκιστρωθούμε από την λογική «σπουδές ---> συγκεκριμένη δουλειά». Οι οικονομικές εξελίξεις δείχνουν πλέον ότι με φούμαρα δεν προχωράς. Η κοινωνία της πλασματικής ευημερίας που ζήσαμε και ήμασταν συμμέτοχοι, έχει περάσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Didonia

Νεοφερμένος

Η Υπερτατη Ελληνιδα Θεα(ΕΓΩ ΕΣΥ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
η αδερφη μ που ξαναεδινε φετος .. ηταν μια πολυ ασχημη εμπειρια .. ειδικα σε θεμα ψυχολογιας και οχι τοσο διαβασματος..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top