Πανελλήνιες 2013

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Misstzw3

Νεοφερμένος

Η Misstzw3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Λιτόχωρο (Πιερία). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
na ρωτησω κατι;;;; η εκθεση ποσες σελιδες επρεπε να πιασει χθες;;; για να ειμαστε μεσα στο οριο 500- 600;;; γιατι ακουω καποιυς συμμαθητες π λενε 4 σελιδες και αγχωθηκα!! εγραψα 2 μιση σελιδες γιατι τοσο το ειχα υπολογισει σπιτι... ξερει κανεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

faeton

Νεοφερμένος

Ο faeton αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 110 μηνύματα.
Καλημερα..ηθελα να ρωτησω δινει καποιος απο εσας η καποιος γνωστος σας ιστορια γενικης η ειμαι μονος μου???
Στο λύκειο που υπηρετώ έχουμε δύο παιδιά που δίνουν ιστορία γενικής. Το πρώτο είναι μία άριστη μαθήτρια της θεωρητικής και εξαιρετικό παιδί. Επέλεξε την ιστορία διότι όπως είπε ήθελε κάτι σχετικό με την επιστήμη που θα ακολουθήσει και όχι μια εύκολη λύση όπως η βιολογία. Το δεύτερο είναι ένα αγόρι της τεχνολογικής με ξυρισμένο κεφάλι δεδηλωμένο χρυσαυγητάκι. Διάλεξε είπε την ιστορία δια λόγους εθνικιστικούς. Δεν περιμένει κανένας ότι θα γράψει πάνω από 5 στα 100 σε όλα τα μαθήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
na ρωτησω κατι;;;; η εκθεση ποσες σελιδες επρεπε να πιασει χθες;;; για να ειμαστε μεσα στο οριο 500- 600;;; γιατι ακουω καποιυς συμμαθητες π λενε 4 σελιδες και αγχωθηκα!! εγραψα 2 μιση σελιδες γιατι τοσο το ειχα υπολογισει σπιτι... ξερει κανεις;
Εξαρτάται και από το γραφικό χαρακτήρα. Νομίζω 2,5 με 3 σελιδες είναι μια χαρά. :)
Πιο πολύ αρχίζει ο διορθωτής να βαριέται, άσε που μπορεί να βγεις εκτός θέματος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

majestic

Νεοφερμένος

Ο majestic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
εγω παντως ηθελα να πεσει κατι δυσκολο...τωρα γραψανε ολοι, ακομη κι οι αδιαβαστοι!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

znickpaok

Νεοφερμένος

Ο znickpaok αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Ευτυχια και δυστυχια ταυτοχρονως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Misstzw3

Νεοφερμένος

Η Misstzw3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Λιτόχωρο (Πιερία). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Εξαρτάται και από το γραφικό χαρακτήρα. Νομίζω 2,5 με 3 σελιδες είναι μια χαρά. :)
Πιο πολύ αρχίζει ο διορθωτής να βαριέται, άσε που μπορεί να βγεις εκτός θέματος.

ouφ ευχαριστω!!!!τρομαξα οτι μηπως εγραψα παρα κατω απο το κανονικο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pgeotis3

Νεοφερμένος

Ο pgeotis3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
ανακοινωθηκε τελικα ο αριθμος των εισακτεων για καθε σχολη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Go_for_it!

Δραστήριο μέλος

Ο Go_for_it! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 639 μηνύματα.
Στο λύκειο που υπηρετώ έχουμε δύο παιδιά που δίνουν ιστορία γενικής. Το πρώτο είναι μία άριστη μαθήτρια της θεωρητικής και εξαιρετικό παιδί. Επέλεξε την ιστορία διότι όπως είπε ήθελε κάτι σχετικό με την επιστήμη που θα ακολουθήσει και όχι μια εύκολη λύση όπως η βιολογία. Το δεύτερο είναι ένα αγόρι της τεχνολογικής με ξυρισμένο κεφάλι δεδηλωμένο χρυσαυγητάκι. Διάλεξε είπε την ιστορία δια λόγους εθνικιστικούς. Δεν περιμένει κανένας ότι θα γράψει πάνω από 5 στα 100 σε όλα τα μαθήματα.

Το κακό είναι ότι η ιστορία γενικής ως επιλόγμενο μάθημα διορθώνεται όπως ένα πανελλαδικώς εξεταζόμενο. Θα καταλήξει, δηλαδή, σε επιπλέον 130 σελίδες Α4 αυτολεξεί αποστήθιση; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δρ. Σπίτης

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δρ. Σπίτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 195 μηνύματα.
Πάντως είχε πλάκα η εικόνα των παιδιών μέσα στο προαύλιο του σχολείου μέχρι να μπουν μέσα και των γονιών που ήταν συγκεντρωμένοι έξω από τα κάγκελα μιλώντας όλοι για το ίδιο θέμα και περιμένοντας 3 ολόκληρες ώρες εκεί. Ένιωθα λες και πηγαίναμε στην σφαγή ειδικά μετά την προσευχή κάποιοι γονείς ξανά φώναζαν τα παιδιά τους για ένα τελευταίο "καλή επιτυχία" χαιρετίσματα, φιλάκια.
Αν είναι δυνατόν, ευτυχώς εμείς δεν είχαμε τέτοια ευτράπελα.

Πάντως ο τύπος που είχε πει το βράδυ πριν στο φόρουμ ότι θα πεσει εθελοντισμός - αειφορία - αγροτουρισμός δεν έπεσε έξω. Εγώ τα διάβασα όταν είδα το post και σήμερα χρησιμοποίησα και τα τα τρία αυτά στο δεύτερο ζητούμενο της έκθεσης.
Me too! Μας έσωσε το iSchool στο δεύτερο ζητούμενο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

majestic

Νεοφερμένος

Ο majestic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 51 μηνύματα.

new life

Νεοφερμένος

Ο new life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
Καλημερα..ηθελα να ρωτησω δινει καποιος απο εσας η καποιος γνωστος σας ιστορια γενικης η ειμαι μονος μου???

χαχα μου θυμισες τα δικα μου!!εδινα το 2007 κ ημασταν πολυ λιγοι οσοι ειχαμε επιλεξει ιστορια γενικης(5- 6 ατομα)!ολοι σχεδον ειχαν παρει βιολογια!!ολη τη χρονια δεν ειχα προλαβει να ανοιξω βιβλιο, αφου απαιτουσαν πολυ διαβασμα τα υπολοιπα κ ειχα παραμελησει την ιστορια...στο τελος ειχα αγχωθει παρα πολυ με αυτο το μαθημα, γιατι ηταν 2 τομοι κ ειχα μονο μια εβδομαδα πριν δωσω ,για ουσιαστικο διαβασμα!!παρολα αυτα εγραψα τον υψηλοτερο βαθμο απο ολο το σχολειο(φυσικα οχι 2οαρι οπως θα μπορουσε κανεις να παρει στη βιολογια με πολυ λιγοτερο κοπο) κ εννοειται πως δεν μπηκα στη διαδικασια να αποστηθισω, οπως στα υπολοιπα!!μη σε αγχωνει...προσπαθησε να κατανοησεις τα οσα λεγονται μεσα κ θα τα πας καλα!!παντως, απο τα λιγα που ακουσα, ευκολακι ηταν χθες η εκθεση, τοσο οι ασκησεις, οσο κ το θεμα αναπτυξης!!μη φοβαστε, αν εχετε κανει καλη προετοιμασια, μια χαρα θα τα πατε!!;)καλη συνεχεια!!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
na ρωτησω κατι;;;; η εκθεση ποσες σελιδες επρεπε να πιασει χθες;;; για να ειμαστε μεσα στο οριο 500- 600;;; γιατι ακουω καποιυς συμμαθητες π λενε 4 σελιδες και αγχωθηκα!! εγραψα 2 μιση σελιδες γιατι τοσο το ειχα υπολογισει σπιτι... ξερει κανεις;
Εγώ έγραψα μια σελίδα μπρος-πίσω και μια ακόμα αλλά όχι ολόκληρη. Βασικά δεν είναι ανάγκη να γράψεις 4 σελίδες για να είναι καλή η έκθεση, μην ανησυχείς :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

znickpaok

Νεοφερμένος

Ο znickpaok αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Φαντάσου πόσο θάρρος μου δίνεις γιατί εγώ έχω ασχοληθεί πολύ την έχω βγάλει δυο φορές και σκοπεύω άλλες δυο τώρα το σαββατοκυριακο... Οπότε καλά μας βλέπω εμάς τους ιστορικούς:):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

HonoreDeBalzac

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο HonoreDeBalzac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βέλγιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 342 μηνύματα.
na ρωτησω κατι;;;; η εκθεση ποσες σελιδες επρεπε να πιασει χθες;;; για να ειμαστε μεσα στο οριο 500- 600;;; γιατι ακουω καποιυς συμμαθητες π λενε 4 σελιδες και αγχωθηκα!! εγραψα 2 μιση σελιδες γιατι τοσο το ειχα υπολογισει σπιτι... ξερει κανεις;

Παίζει ρόλο ο γραφικός χαρακτήρας του καθενός...δε χρειάζεται να αγχώνεσαι γι' αυτό...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bob Dylan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kλεάνθης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 153 μηνύματα.
Καλημερα..ηθελα να ρωτησω δινει καποιος απο εσας η καποιος γνωστος σας ιστορια γενικης η ειμαι μονος μου???

Και εγω φιλε!!!Καλο κυραγιο μας!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Βιολογία λέτε να πέσει η παρέμβαση στον κύκλο του άνθρακα? Επειδή έπεσε ολόκληρο πέρσι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Βιολογία λέτε να πέσει η παρέμβαση στον κύκλο του άνθρακα? Επειδή έπεσε ολόκληρο πέρσι...
Τα πάντα μπορούν να πέσουν στη βιολογία. Ούτε sos έχει, ούτε στάνταρ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JustLikeMaria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η JustLikeMaria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 342 μηνύματα.
Ποιοι ειναι για μαθηματικα γενικης??Τι λετε,θα τα καταφερουμε?:):P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.

El_Greko

Νεοφερμένος

Ο El_Greko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Εγω που εδωσα 2 φορες,καταλαβα οτι αγαπουν πολυ Δαρβινο,Λαμαρκ,και τους λοιπους που βρισκονται στα τελευταια κεφαλαια.Και τα υπεραγαπημενο τους :σελιδα 131,τον πινακα με την συγκριση Λαμαρκ-Δαρβινου και τροφικο πλεγμα.Ερωτησεις τυπου:τι ειναι τροφικο πλεγμα,τροφικη αλυσιδα,τροφικα επιπεδα και πυραμιδες,ανεστραμμενη πυραμιδα,οικοσυστημα,οικολογια,πρεπει να τα ξερεις οπωσδηποτε.Αν θελουν να σας ζορισουν "ασχημα":κυκλος αζωτου,δομη ΗΙV,μηχανισμοι ειδικης αμυνας και αλλα περιεργα..Η βιο γενικης ειναι πολυ ευκολη.Την διαβαζα μια φορα την μερα σαν περιοδικο.Και ειδικα οταν πηγαινα τουαλετα :P Οχι πανικος,εχει ασκησεις σωστο-λαθος,αντιστοιχιση και μπορεις να παρεις μοναδες ευκολα απο εκει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top