Πανελλήνιες 2013

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
Εγώ πηγαίνω κανονικά, γιατί δεν αντέχω το διάβασμα σπίτι έτσι κι αλλιώς, οπότε θα κωλοβάραγα αν δεν πήγαινα.
ακριβως!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΔημήτρηςΠ95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΔημήτρηςΠ95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
αύριο τελειώνουν οι ομάδες στο αοδε (μόνο αν'αγνωση) ζήτημα να ξόδεψα και κανά δίωρο για πάρτη του κεφαλαίου !! προγραμματισμό θεωρία ακόμη δεν άνοιξα :D

Η ΕΛΜΕ ειναι πλειονοτικα ΥΠΕΡ.Μαλιστα,εχει στειλει και επιστολη για εσας τα παπαγαλακια,που γινατε και κριτικοι κονδυλοφοροι,για πολιτικα θεματα.

Επιστολή της ΕΛΜΕ Εύβοιας που καταρρίπτει ψεύδη για τους εκπαιδευτικούς

Οι καθηγητές, σε αυτή τη δύσκολη συγκυρία που βιώνουμε όλοι, διαμαρτύρονται επειδή τους αύξησαν το ωράριο κατά 2 μόλις ώρες την εβδομάδα.

Η αλήθεια όμως είναι ότι:
Με την αύξηση του ωραρίου, θα χάσουμε τη δουλειά μας 10.000 περίπου συμβασιούχοι εκπαιδευτικοί, που εργαζόμαστε συνεχώς για πολλά χρόνια και προσφέρουμε σημαντικές υπηρεσίες απ’ άκρο σ’ άκρο της Ελλάδας, καλύπτοντας πάγιες και διαρκείς ανάγκες και στηρίζοντας το Ελληνικό δημόσιο σχολείο. Σε συνδυασμό και με το κύμα των νέων συγχωνεύσεων και καταργήσεων σχολείων, χιλιάδες μόνιμοι εκπαιδευτικοί θα χαρακτηριστούμε πλεονάζοντες και θα υποχρεωθούμε να μετακινηθούμε σε οποιοδήποτε μέρος της χώρας εγκαταλείποντας την οικογένεια μας και αντιμετωπίζοντας τον κίνδυνο της επιβίωσης ή της απόλυσης. Επιπλέον με μια βιομηχανία πειθαρχικών συμβουλίων που θα τεθεί σε εφαρμογή από το Υπουργείο, οι εκπαιδευτικοί θα τίθενται σε αυτοδίκαιη αργία και θα βιώνουμε το φάσμα της απόλυσης με μια απλή κακόβουλη καταγγελία.


Aλλη μια καραμελα


Λένε:
Οι εκπαιδευτικοί είναι τεμπέληδες, δεν εργάζονται αρκετά.

Η αλήθεια όμως είναι ότι:
Οι έλληνες εκπαιδευτικοί εργαζόμαστε κατά μέσο όρο 18,5 διδακτικές ώρες, λίγο πάνω από τον ευρωπαϊκό αντίστοιχο, ο οποίος ισούται, σύμφωνα με την Unesco σε 84 ώρες γραφείου. Εκτός από το διδακτικό μας έργο, που συνεπάγεται προετοιμασία, διόρθωση γραπτών κ.λ.π., παρέχουμε διοικητική και γραμματειακή υποστήριξη, ενώ ταυτόχρονα αναλαμβάνουμε και άλλους ρόλους στο σχολείο, όπως αυτόν του ψυχολόγου, του κοινωνικού λειτουργού, του καλλιτέχνη, του φύλακα, του συντηρητή, του κηπουρού, του επιμελητή, του, του, του…, κάτι που δεν ισχύει σε άλλες χώρες της Ευρώπης, όπου οι καθηγητές ασχολούνται αυστηρά και μόνο με τη διδασκαλία.

Και αλλα,εδω https://www.alfavita.gr/arthra/%CE%B5%CF%80%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%BF%CE%BB%CE%AE-%CF%84%CE%B7%CF%82-%CE%B5%CE%BB%CE%BC%CE%B5-%CE%B5%CF%8D%CE%B2%CE%BF%CE%B9%CE%B1%CF%82-%CF%80%CE%BF%CF%85-%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%B1%CF%81%CF%81%CE%AF%CF%80%CF%84%CE%B5%CE%B9-%CF%88%CE%B5%CF%8D%CE%B4%CE%B7-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF%CF%85%CF%82-%CE%B5%CE%BA%CF%80%CE%B1%CE%B9%CE%B4%CE%B5%CF%85%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CF%8D%CF%82
χαχαχα μετά από αυτό τι να πω ? πάλι που λες και καμιά μπαρούφα και γελάμε και λίγο μέρες που είναι !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

HeRpesG3nitalis

Νεοφερμένος

Ο HeRpesG3nitalis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Ακριβώς. Σκεφτείτε ότι το εν λόγω κεφάλαιο των μιγαδικών ως εξαμηνιαίο μάθημα Μιγαδικής Ανάλυσης στο Πανεπιστήμιο μαζί με πολλή άλλη τελείως αφηρημένη ύλη από θεωρήματα, προτάσεις, μιγαδικούς λογαρίθμους, μιγαδικές συναρτήσεις, περίεργα ολοκληρώματα με λύσεις 3-4 σελίδες, θεωρίες καμπυλών στο μιγαδικό επίπεδο..κλπ αποτελεί ένα από τα δυσκολότερα μαθήματα καθώς έχει πολύ μεγάλα ποσοστά αποτυχίας. Παραμένει βασικό προαπαιτούμενο για κάποιον που θέλει να ασχοληθεί με Ηλεκτρομαγνητισμό, Κυματική Φυσική, Κβαντομηχανική και άλλες ενότητες της Θεωρητικής Φυσικής καθώς και με Γεωμετρίες Επιφανειών,..κλπ.

Disconnected.

Kαι η γιαγια μου σπερνει το χωραφι με διακριτα μαθηματικα οσον αφορα το εμβαδον ,ενω ο παππους μου μιλαει στο καφενειο βασει αστικου δικαιου.

Ποση αναγκη εχετε πια για να το παιξετε καποιοι σε παιδια λυκειου;Τζιζας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ΔημήτρηςΠ95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΔημήτρηςΠ95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Καλημέρα παιδιά σε 9 μέρες ξεκινάμε!!! Είμαι τεχνολογική και αυτό που τράβηξα δεν παλεύεται κυρίως με αυτό το αοδε... εχετε να προτείνετε κανα σοσάκι; εγώ πάντως έχω μάθει από αξιόπιστη πηγή ότι το 80% θα είναι απ το πρώτο κεφάλαιο με πολύ πολλές πιθανότητες να είναι 'η επειχήρηση ως θεσμός' και η 'οικονομική λειτουργεία της επειχήρησης' και από δευτερο κεφάλαιο ο ταυλορ. Απ το τρίτο μια ερώτηση αν θα βάλουν... Αντε καλή επιτυχία να έχουμε :)
κοίτα οικονομική λειτουργεία έπεσε προπερσι οπότε δεν νομίζω ξαναπέσει είναι λίγο ΄΄ντεκαυλε'' :P γι αυτούς αλλά για θεσμό είναι σχεδόν σιγουρο !!! από σύντομης απάντησης λέω για αποτελεσματικότητα της επιχείρησης !! αυτά απο εμένα ..ας τα διαβάσουμε όλα παραταύτα ~!!

Disconnected.

Kαι η γιαγια μου σπερνει το χωραφι με διακριτα μαθηματικα οσον αφορα το εμβαδον ,ενω ο παππους μου μιλαει στο καφενειο βασει αστικου δικαιου.

Ποση αναγκη εχετε πια για να το παιξετε καποιοι σε παιδια λυκειου;Τζιζας.

χαχαχα πέθαναααααα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Ιρις21

Νεοφερμένος

Η Ιρις21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Βρήκα τα θέματα ΟΕΦΕ για τη θεωρητική... δεν ξέρω αν σας το ανοίγει... https://www.edu4u.gr/Comments.aspx?qId=31065
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
χαχαχα μετά από αυτό τι να πω ? πάλι που λες και καμιά μπαρούφα και γελάμε και λίγο μέρες που είναι !!!

ΧΑ-ΧΑ-ΧΑ,πολυ αστειο ε?
Νταξ,ελληνα του καφενειου και της γηπεδικης συζητησης,βρισε λιγο ακομη αυτον που αντιστεκεται,επειδη δεν ακολουθησε την δικη σου αδρανοποιημενη και δουλικη συμπεριφορα,για να ερθει στο πατο να σου κανει παρεα.
Εγω,θα απαντησω,με το παρακατω ποστ,ανωνυμου,το βρηκα στο νετ

Κανένας καθηγητής απεργία. Όλοι στις θέσεις τους. Να δώσουμε στα παιδιά το δικαίωμα να περάσουν στη σχολή που θέλουν για να βιώσουν την ανεργία που γι αυτούς δημιούργησαν οι πολιτικοί μας.

Φοιτητες τωρα,μετα ανεργοι,που θα κλαιτε επειδη ''κανεις δεν αγωνιζεται''.Μυωπες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,408 μηνύματα.
Σε μια εβδομάδα, τέτοια ώρα θα διαβάζουμε το μάθημα γενικής :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιρις21

Νεοφερμένος

Η Ιρις21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Σε μια εβδομάδα, τέτοια ώρα θα διαβάζουμε το μάθημα γενικής :(

Δώσε κι άλλο κουράγιο, μπορείς! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Ντουκου. Χαχ αυτό σκεφτόμουν και εγώ πριν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

greekgohan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 371 μηνύματα.
ΧΑ-ΧΑ-ΧΑ,πολυ αστειο ε?
Νταξ,ελληνα του καφενειου και της γηπεδικης συζητησης,βρισε λιγο ακομη αυτον που αντιστεκεται,επειδη δεν ακολουθησε την δικη σου αδρανοποιημενη και δουλικη συμπεριφορα,για να ερθει στο πατο να σου κανει παρεα.
Εγω,θα απαντησω,με το παρακατω ποστ,ανωνυμου,το βρηκα στο νετ

Κανένας καθηγητής απεργία. Όλοι στις θέσεις τους. Να δώσουμε στα παιδιά το δικαίωμα να περάσουν στη σχολή που θέλουν για να βιώσουν την ανεργία που γι αυτούς δημιούργησαν οι πολιτικοί μας.

Φοιτητες τωρα,μετα ανεργοι,που θα κλαιτε επειδη ''κανεις δεν αγωνιζεται''.Μυωπες!

Στο μονο που διαφωνω ειναι στο''φοιτητες τωρα,ανεργοι μετα''.Ειναι ενα ''σπουδαιο'' μηνυμα για τους νεους για να αποθαρυνθουν και να παψουν να κανουν μεγαλα ονειρα.Ενταξει,καλο ειναι να μην πετανε σε ροζ συννεφακια αλλα οχι και ετσι.Το οτι ενα μεγαλο ποσοστο των πτυχιουχων ειναι ανεργοι το ξερουμε,ομως δεν ειναι καλο να θεωρεις πως ολοι θα καταληξουν ετσι καθως δεν ειναι αληθεια.Ποιος ο λογος τοτε να διαβαζουμε για πανελληνιες και μετεπειτα για το πτυχιο?
Η ελπιδα και το ονειρο ειναι σπουδαια πραγματα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HeRpesG3nitalis

Νεοφερμένος

Ο HeRpesG3nitalis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Bλεπω τον εξης εφιαλτη.
Κοιμαμαι και ερχεται η μανα μου και με πλακωνει με το μαξιλαρι και πεθαινω απο ασφυξια.Φωναζω αλλα κανεις δεν ακουει.Ισως θα πρεπε να κοψω το Βιζυηνο :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,408 μηνύματα.
Bλεπω τον εξης εφιαλτη.
Κοιμαμαι και ερχεται η μανα μου και με πλακωνει με το μαξιλαρι και πεθαινω απο ασφυξια.Φωναζω αλλα κανεις δεν ακουει.Ισως θα πρεπε να κοψω το Βιζυηνο :/

Κάτι άλλο πρέπει να κόψεις... :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

greekgohan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 371 μηνύματα.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
Βρήκα τα θέματα ΟΕΦΕ για τη θεωρητική... δεν ξέρω αν σας το ανοίγει... https://www.edu4u.gr/Comments.aspx?qId=31065
γαμωτο!
μονο τη λογοτεχνια μου ανοιγε υπο αναγνωσιμη μορφη , η οποια ηταν η μονη που δεν με ενδιεφερε!
ευχαριστω ομως :)
(σε σας τα ανοιγει?)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιρις21

Νεοφερμένος

Η Ιρις21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
γαμωτο!
μονο τη λογοτεχνια μου ανοιγε υπο αναγνωσιμη μορφη , η οποια ηταν η μονη που δεν με ενδιεφερε!
ευχαριστω ομως :)
(σε σας τα ανοιγει?)

στην αρχή μου άνοιγε μόνο αρχαία, μετά όμως όλα κ ερωτήσεις κ απαντήσεις :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
στην αρχή μου άνοιγε μόνο αρχαία, μετά όμως όλα κ ερωτήσεις κ απαντήσεις :)
ααα! αρχαια τις απαντησεις μου τις βγαζει καπως περιεργα κωδικοποιημενες :/ θα ξαναπροσπαθησω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιρις21

Νεοφερμένος

Η Ιρις21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
ααα! αρχαια τις απαντησεις μου τις βγαζει καπως περιεργα κωδικοποιημενες :/ θα ξαναπροσπαθησω :)

προσπάθησε, κάποια στιγμή θα στα ανοίξει δε μπορεί!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
νταααααααξει το χουμε! τα ανοιξε και σε μενα ;)
thanks
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Στον ΣΚΑΙ ο πρόεδρος της ΟΛΜΕ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top