Πανελλήνιες 2013

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Κάνουμε, όσο μπορούμε, καλά, καθαρά και μεγάλα γράμματα,

Το ανεκδοτο της ημερας,σε αξιολογικη σειρα,μετα φυσικα την ανασταση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~julia~

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ~julia~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 141 μηνύματα.
Αυτό είναι ρε φίλε ο άλλος να διαβάζει και ο απέναντι να έχει τέρμα τα κλαρίνα και να χορεύει

ε όχι.. εμάς εδώ σήμερα κάθε μισάωρο ρίχνουν και από έναν πυροβολισμό και να πάει η καρδιά σου.:P

Μου έγιναν τα μάτια κόκκινα με το να διαβάζω το Προσφυγικό.. όντως έχει πολλά να μάθεις 1233599893743 υπουργεία, ανώτερες- κατώτερες οργανώσεις, διευθύνσεις και χαζές μλκιες. το μόνο που βοηθάει είναι ένα πίνακας όπως προείπε κάποιος και συνεχές διάβασμα.. εγώ μισώ στο Προσφυγικό τις μεγάλες σελίδες που έχει ένα κατεβατό ΝΑΑΑ όπως ο πρώτος διωγμός κτλ πολύ σπαστικό :P

Εγώ πότε θα μάθω την βιολογία? Παιδιά προλαβαίνω να την μάθω τελευταίες μέρες συν τις 3 μέρες πριν την εξέταση? δεν στοχεύω 18-19 έστω ένα 15..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΒΟΘΡΑΤΖΗΣ

Νεοφερμένος

Ο ΒΟΘΡΑΤΖΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
ρε παιδία η βιολογία γενικής είναι μάθημα για βαθμό πως την είδατε έτσι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
ε όχι.. εμάς εδώ σήμερα κάθε μισάωρο ρίχνουν και από έναν πυροβολισμό και να πάει η καρδιά σου.:P

Μου έγιναν τα μάτια κόκκινα με το να διαβάζω το Προσφυγικό.. όντως έχει πολλά να μάθεις 1233599893743 υπουργεία, ανώτερες- κατώτερες οργανώσεις, διευθύνσεις και χαζές μλκιες. το μόνο που βοηθάει είναι ένα πίνακας όπως προείπε κάποιος και συνεχές διάβασμα.. εγώ μισώ στο Προσφυγικό τις μεγάλες σελίδες που έχει ένα κατεβατό ΝΑΑΑ όπως ο πρώτος διωγμός κτλ πολύ σπαστικό :P

Εγώ πότε θα μάθω την βιολογία? Παιδιά προλαβαίνω να την μάθω τελευταίες μέρες συν τις 3 μέρες πριν την εξέταση? δεν στοχεύω 18-19 έστω ένα 15..
κατσε τωρα και ασε τα αλλα που ξερεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GeorgeKr

Νεοφερμένος

Ο GeorgeKr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Η Βιολογια γενικης εχει ενα δυσκολο πραγμα, τις συνδιαστικες ερωτησεις που ειναι οντως δυσκολες και ακομα και ενας καλα διαβασμενος μπορει να μην τις απαντησει πληρως,γιαυτο προσεχτε λιγο τα θεματα που μπορουν να τα βαλλουν σε συνδιαστικες, για παραδειγμα τους αποικοδομητες, που ειναι και στους κυκλους αζωτου - οζοντος αλλα η θεωρια τους βρισκεται στις μπροστινες σελιδες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΒΟΘΡΑΤΖΗΣ

Νεοφερμένος

Ο ΒΟΘΡΑΤΖΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
δύσκολο επίσης ήταν και το περσυνό Δ με τα διαγράμματα άλλο ένα κομμάτι του μαθήματος που θέλει προσοχή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scof

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Scof αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Όχι και δύσκολο το Δ θέμα πέρυσι... Το Γ ίσως να ήταν περισσότερο μπερδευτικό..

Και μη ξανακούσω για τα περσινά διαγράμματα. Όλα ήταν ξεκάθαρα, παρόλο που πολλοί δεν μπορούν να ξεχωρίσουν την απόσταση με τον χρόνο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vasool

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βασω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
Η βιολογια γενικης ειναι ευκολη ρε παιδια. Μια επαναληψη τωρα και μια πριν δωσουμε. Αν και ο καθηγητης στο σχολειο ειπε πως οι απαντησεις δε ζητουνται αυτολεξει απο το βιβλιο και σε αυτο βασιζομαι. Τωρα τι να σας πω, εγω τουλαχιστον δεν την εχω μαθει απεξω (οπως πχ Ιστορια). Ευχομαι να ισχυει οτι ειπε, αλλιως....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nolan95j

Νεοφερμένος

Ο nolan95j αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Στη βιολογία γενικής τα μαθένετε ακριβώς, όπως και στην ιστορία; Π.χ εγώ αν έχω κατανοήσει πλήρως τον κύκλο του άνθρακα και μπορώ να τον περιγράψω απλά και με δικά μου λόγια χωρίς να παραλείπω πληροφορίες του βιβλίου, θα μου κόψουν μονάδες επειδή δεν ακολούθησα πιστά τη διατύπωση του βιβλίου; Εσείς τη ξέρετε όλη κατα λέξη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Στη βιολογία γενικής τα μαθένετε ακριβώς, όπως και στην ιστορία; Π.χ εγώ αν έχω κατανοήσει πλήρως τον κύκλο του άνθρακα και μπορώ να τον περιγράψω απλά και με δικά μου λόγια χωρίς να παραλείπω πληροφορίες του βιβλίου, θα μου κόψουν μονάδες επειδή δεν ακολούθησα πιστά τη διατύπωση του βιβλίου; Εσείς τη ξέρετε όλη κατα λέξη;

Δεν γινεται να παραλειψεις λεξεις απο την βιο,διοτι διεπεται στο συνολο της απο επιστημονικους ορους.Παντως,επιδεχεται οποιαδηποτε προσθηκη προσωπικου στοιχειου,δηλαδη μη κατα λεξη,αρκει να μην λειπουν οροι.Θελει τεχνη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
Δεν γινεται να παραλειψεις λεξεις απο την βιο,διοτι διεπεται στο συνολο της απο επιστημονικους ορους.Παντως,επιδεχεται οποιαδηποτε προσθηκη προσωπικου στοιχειου,δηλαδη μη κατα λεξη,αρκει να μην λειπουν οροι.Θελει τεχνη.
ενταξει ενα παραδειγμα που μου ερχεται τωρα ειναι για τα 2 ειδη πεταλουδας που μετα τον βιομηχανικο μελανισμο το εξηγω με δικα μου λογια και δεν παραλειπω τιποτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alex2395

Δραστήριο μέλος

Ο Aλεξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 600 μηνύματα.
καλο ειναι να τα ξερουμε οσο πιο κοντα στο σχολικο(με προσοχη στις λεπτομερειες) χωρις να παραλειπουμε πραγματα
Θυμαμαι αυτη η παραγραφος με τα πλασμιδια(για κετευθυνση μιλαω) εκανα 1 ωρα να την μαθω(ειναι πολλα πραγματα ρε παιδια)
αλλα τωρα την βλεπω μια φορα και την θυμαμαι κατευθειαν
Καμια φορα οταν λεω το μαθημα αλλαζω λεξεις οπως πχ. κατα αυτον τον τροπο=ετσι , περιεχει=εχει
Δεν πειραζει ρε παιδια αυτο , μην χανετε χρονο τωρα στις εξετασεις να βρειτε ποια λεξη ακριβως χρησιμοποιει το σχολικο(βαλτε μια συνωνυμη και τελειωσε) Αρκει φυσικα να μην ειναι επιστημονικος ορος και να μην αλλοιωνεται το νοημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~julia~

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ~julia~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 141 μηνύματα.
ε κι εγώ πιστεύω πως άμα απλά χρησιμοποιείς τους όρους κατά λέξη και απλά το λες με δικά σου λόγια τότε δεν υπάρχει πρόβλημα.. εγώ έτσι πάνω κάτω θα το κάνω, γιατί δεν βλέπω την διαφορά να το πω με δικά μου λόγια χωρίς να παραλείψω τους όρους.. βέβαια αν τύχει και το μάθω όπως το λέει το βιβλίο νο προμπλέμο.. αλλά όταν είναι παπαγαλία μία λέξη να ξεχάσεις κολλάς και άντε να συνεχίσεις μετά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alex2395

Δραστήριο μέλος

Ο Aλεξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 600 μηνύματα.
ε κι εγώ πιστεύω πως άμα απλά χρησιμοποιείς τους όρους κατά λέξη και απλά το λες με δικά σου λόγια τότε δεν υπάρχει πρόβλημα.. εγώ έτσι πάνω κάτω θα το κάνω, γιατί δεν βλέπω την διαφορά να το πω με δικά μου λόγια χωρίς να παραλείψω τους όρους.. βέβαια αν τύχει και το μάθω όπως το λέει το βιβλίο νο προμπλέμο.. αλλά όταν είναι παπαγαλία μία λέξη να ξεχάσεις κολλάς και άντε να συνεχίσεις μετά.



καλο ειναι η παπαγαλια να μην ειναι ξερη αλλα να τα κατανοεις ολα πολυ καλα(ακομα και στην βιολογια γενικης)
Ετσι αν κολλησεις μπορεις να αντικαταστησεις κατι με δικα σου λογια
Γενικα ειμαι κατα της παπαγαλιας αλλα το κανω για λογους ασφαλειας.
Πιστευω οτι αν δεν μπορεις να εξηγησεις κατι με δικα σου λογια τοτε σιγουρα δεν το εχεις εμπεδωσει ο ιδιος καλα.Με αυτο τον τροπο μπορει μεν να μαθεις την υλη απ'εξω και να γραψεις 20 αλλα σε εναν μηνα θα τα εχεις σιγουρα ξεχασει(πραγμα που δεν σε οφελει αν ασχοληθεις με την βιολογια επαγγελματικα)
Τελος,Καλο ειναι(εμενα τουλαχιστον μου αρεσει,μην σου πω οτι με βοηθαει κιολας) ,ο,τι οροι σου κινουν το ενδιαφερον να τους ψαχνειςν στο ιντερνετ και να μαθαινεις περισσοτερα(προαιρετικο φυσικα αυτο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΒΟΘΡΑΤΖΗΣ

Νεοφερμένος

Ο ΒΟΘΡΑΤΖΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Όχι και δύσκολο το Δ θέμα πέρυσι... Το Γ ίσως να ήταν περισσότερο μπερδευτικό..

Και μη ξανακούσω για τα περσινά διαγράμματα. Όλα ήταν ξεκάθαρα, παρόλο που πολλοί δεν μπορούν να ξεχωρίσουν την απόσταση με τον χρόνο :P

Εντάξι μπορεί για κάποιους να ήταν έτσι. Εγώ τα είχα λύσει 19,4 πήρα βιολογία γενικής αν και θα συμφωνήσω ότι το Γ ήταν τρομερά ασαφές θυμάμαι είχα γράψει πολλές σελίδες για να είμαι σίγουρος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christosxanthi

Δραστήριο μέλος

Ο christosxanthi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 456 μηνύματα.
Σιγα την Βιολογια ρε παιδια... Εγω ειχα μαθει οτι τα παιδια που δωσανε Φυσικη δυσκολευτηκανε πολυ περισοτερο.. Οπως και οι θεωρητικοι που δωσανε μαθηματικα.. Η Βιολογια στηριζετα στην στειρα απομνημονευση . Ακόμα και τα διαγραμματα υπάρχουν σε όλα τα βοηθήματα και ενας σχετικα καλα προετοιμασμενος μαθητης τα χει ξανασυναντησει..
Εγω προσωπικά ασχοληθηκα με την βιολογια γενικης πολυ λιγοτερο απο οτι με τα άλλα μαθηματα και έγραψα το καλυτερο μου βαθμο εκει στις πανελληνιες (20)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΒΟΘΡΑΤΖΗΣ

Νεοφερμένος

Ο ΒΟΘΡΑΤΖΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Ε βέβαια αφού είναι μάθημα για βαθμό για να ανεβεί ο ΓΜΟ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

cHoco&chOocO

Νεοφερμένος

Η cHoco&chOocO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Καλησπερα:)
Προλαβαινω να βγαλω ΚΑΛΑ την ιστορια μεχρι να γραψουμε?
(Την εχω βγΑΛΕΙ μια φορα-τις 2 τελευταιες βδομαδες-αλλα δεν τα ξερω καλα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θεμιστοπόλος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θεμιστοπόλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,083 μηνύματα.
Καλησπερα:)
Προλαβαινω να βγαλω ΚΑΛΑ την ιστορια μεχρι να γραψουμε?
(Την εχω βγΑΛΕΙ μια φορα-τις 2 τελευταιες βδομαδες-αλλα δεν τα ξερω καλα)
Προφανώς δε μπορούμε να σού απαντήσουμε. Δε νομίζω κάποιος να έχει μαντικές ικανότητες. Προσπάθησε όσο περισσότερο μπορείς, πάντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Σιγα την Βιολογια ρε παιδια... Εγω ειχα μαθει οτι τα παιδια που δωσανε Φυσικη δυσκολευτηκανε πολυ περισοτερο.. Οπως και οι θεωρητικοι που δωσανε μαθηματικα.. Η Βιολογια στηριζετα στην στειρα απομνημονευση . Ακόμα και τα διαγραμματα υπάρχουν σε όλα τα βοηθήματα και ενας σχετικα καλα προετοιμασμενος μαθητης τα χει ξανασυναντησει..
Εγω προσωπικά ασχοληθηκα με την βιολογια γενικης πολυ λιγοτερο απο οτι με τα άλλα μαθηματα και έγραψα το καλυτερο μου βαθμο εκει στις πανελληνιες (20)
Συμφωνω τα διαγραμματα δεν ηταν και τρελης δυσκολιας, και γενικα το μαθημα ειναι για να παρεις 19+(εμενα μου φαινοταν πολυ πιο ευκολη απ τα λατινικα, ισως γιατι ειχε ενα ενδιαφερον και η παπαγαλια γινοταν αυτοματως ευκολοτερη). Ωστοσο αυτο το θεμα Γ ηταν απλα ο,τι χειροτερο ειχα δει στη ζωη μου. Χαρακτηριστικα θυμαμαι πως εγραφα χαζομαρες και τελικα κατεληξα να απαντησω μαζι τα ερωτηματα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top