Πανελλήνιες 2013

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Ρε παιδιά της θεωρητικής μόνο εγώ σιχαίνομαι τον Καβάφη; Τον διαβάσατε εσείς; Λέτε να ξαναπέσει; :devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Go_for_it!

Δραστήριο μέλος

Ο Go_for_it! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 639 μηνύματα.
Σχετικά με το θέμα της τιμής, θα μπορούσαμε να γράψουμε ότι
1ο σκέλος: π.χ. συντελεί στη διαμόρφωση χαρακτήρων που δεν υποτάσσονται στις επιταγές της μοίρας, που διεκδικούν μια θέση ανάμεσα σε εκείνους που έφτασαν στη "μεγαλοσύνη" και την εξασφάλιση υστεροφημίας, παύουν να αδρανούν από τον φόβο του κοινωνικού στιγματισμού...
2ο σκέλος: π.χ. Στα έργα των τραγικών ποιητών οι ήρωες, οι οποίοι εξαίρονται για τις ηθικές αντιστάσεις τους και το θάρρος τους χάρη στο οποίο διεκδικούν με σθένος αξιοπρέπεια ως ζωντανοί και καλή φήμη ως νεκροί, καταφέρνουν να εκπληρώσουν τον στόχο τους, ακόμη κι αν αυτό σημαίνει ότι θα πρέπει να έρθουν αντιμέτωποι με τις θεϊκές δυνάμεις. Έτσι, οι νέοι διδάσκονται έναν τύπο ανθρώπου με υψηλό το αίσθημα του δικαίου και της υπερηφάνειας (τιμής) και μαθαίνουν να μην κρατούν αλαζονική τάση, καθώς κάτι τέτοιο θα τους οδηγήσει στη θεία δίκη.
... ;

Πολύ δύσκολο θέμα. 0 θα έγραφα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Christie17avril

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Christie17avril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 248 μηνύματα.
Σχετικά με το θέμα της τιμής, θα μπορούσαμε να γράψουμε ότι
1ο σκέλος: π.χ. συντελεί στη διαμόρφωση χαρακτήρων που δεν υποτάσσονται στις επιταγές της μοίρας, που διεκδικούν μια θέση ανάμεσα σε εκείνους που έφτασαν στη "μεγαλοσύνη" και την εξασφάλιση υστεροφημίας, παύουν να αδρανούν από τον φόβο του κοινωνικού στιγματισμού...
2ο σκέλος: π.χ. Στα έργα των τραγικών ποιητών οι ήρωες, οι οποίοι εξαίρονται για τις ηθικές αντιστάσεις τους και το θάρρος τους χάρη στο οποίο διεκδικούν με σθένος αξιοπρέπεια ως ζωντανοί και καλή φήμη ως νεκροί, καταφέρνουν να εκπληρώσουν τον στόχο τους, ακόμη κι αν αυτό σημαίνει ότι θα πρέπει να έρθουν αντιμέτωποι με τις θεϊκές δυνάμεις. Έτσι, οι νέοι διδάσκονται έναν τύπο ανθρώπου με υψηλό το αίσθημα του δικαίου και της υπερηφάνειας (τιμής) και μαθαίνουν να μην κρατούν αλαζονική τάση, καθώς κάτι τέτοιο θα τους οδηγήσει στη θεία δίκη.
... ;

Πολύ δύσκολο θέμα. 0 θα έγραφα :P

ουάου! όντωΣ ήμουν εκτόΣ θέματοΣ. Μια χαρά θα τα πήγαινεΣ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Christie17avril

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Christie17avril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 248 μηνύματα.
Ρε παιδιά της θεωρητικής μόνο εγώ σιχαίνομαι τον Καβάφη; Τον διαβάσατε εσείς; Λέτε να ξαναπέσει; :devil:

έχω σκοπό να τον κάνω μια ανάγνωση παραμονή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imagica

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Imagica αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Όποιος δίνει μαθηματικά γενικής,παίζει να βάλουνε τίποτα μέση ταχύτητα,επιτάχυνση κτλπ? =S
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
Ρε παιδιά της θεωρητικής μόνο εγώ σιχαίνομαι τον Καβάφη; Τον διαβάσατε εσείς; Λέτε να ξαναπέσει; :devil:
δεν ξερω καν τι λεει ολο λεω να το κανω ολο το αναβαλλω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vicky13

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 535 μηνύματα.
Όποιος δίνει μαθηματικά γενικής,παίζει να βάλουνε τίποτα μέση ταχύτητα,επιτάχυνση κτλπ? =S

Γενικα ειναι στην υλη ο ρυθμος μεταβολης οχι μονο η ταχυτητα καιη επιταχυνση.Αν δεις στις επαναληπτικες 2012 επεσε ρυθμος μεταβολης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angel07

Νεοφερμένος

Η angel07 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Μπορεί κάποιος θετικοτεχνολογικός να μου πει τί ασυμπτωτες βρήκε στον οεφε του 13 και πως βγαίνει το Δ3 β???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina16

Πολύ δραστήριο μέλος

Η katerina16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 887 μηνύματα.
Ρε παιδιά της θεωρητικής μόνο εγώ σιχαίνομαι τον Καβάφη; Τον διαβάσατε εσείς; Λέτε να ξαναπέσει; :devil:

Έριξα μία ματιά ..(στην κυριολεξία!) ...και μετά άλλαξα σελίδα ...παρακολουθούσα στο μάθημα,ξέρω τι λέει αλλά δεν κάθομαι να το διαβάσω ....νο νο! :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
Έριξα μία ματιά ..(στην κυριολεξία!) ...και μετά άλλαξα σελίδα ...παρακολουθούσα στο μάθημα,ξέρω τι λέει αλλά δεν κάθομαι να το διαβάσω ....νο νο! :whistle:
ε ναι δεν νομιζω να μας την κανουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imagica

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Imagica αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Έριξα μία ματιά ..(στην κυριολεξία!) ...και μετά άλλαξα σελίδα ...παρακολουθούσα στο μάθημα,ξέρω τι λέει αλλά δεν κάθομαι να το διαβάσω ....νο νο! :whistle:
Kάποιοι λένε ότι μπορεί να μας την κάνουν λόγω 150 χρονών Καβάφη φέτος,αλλά πιστεύω κανά παράλληλο Καβάφη αν βάλουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
Kάποιοι λένε ότι μπορεί να μας την κάνουν λόγω 150 χρονών Καβάφη φέτος,αλλά πιστεύω κανά παράλληλο Καβάφη αν βάλουν
οχι ρε τι λες αυτο δεν εχει γινει ποτε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγνωστο

Δραστήριο μέλος

Η Αγνωστο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 461 μηνύματα.
Να πέσει Κρητικός. Δικαίωσις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.

Jok19

Νεοφερμένος

Η Jok19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 41 μηνύματα.

Ναι ναι μακάρι! μετά από το τόσο διάβασμα που έχει πέσει σε αυτά τα κομμάτια, κοντεύω να δω και εγώ φεγγαροντυμένες και να ακούσω αυτό τον γλυκύτατο ήχο! :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Go_for_it!

Δραστήριο μέλος

Ο Go_for_it! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 639 μηνύματα.
Να πέσει Κρητικός. Δικαίωσις!

Άριστο παράδειγμα της λεγόμενης τυφλής δικαιοσύνης. Δεν τον αντέχω. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Να πέσει Κρητικός. Δικαίωσις!

Ουτε καν ομως :confused:

Επεσε το 2011.Τζαμπα η αναμονη της ''δικαιωσις'',αλλαξε πιστη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,410 μηνύματα.
Κ εγώ πιστεύω ότι μπορεί να βάλουν κρητικο... Λίγοι τον περιμένουν επειδή έπεσε. 4-5 ενότητες θα βάλουν λογικά απο κρητικο (μίας και το 2011 αν θυμάμαι καλα είχε πέσει η 2)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Constadinos

Νεοφερμένος

Ο Constadinos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Εγώ έχω ένα προαίσθημα για Πολυδούρη ή 4-5 Κρητικού!έχω πιο δυνατό προαίσθημα για Πολυδούρη αλλα και τα 2 μου κάνουν κλικ οτι θα πέσουν για κάποιο λόγο..(δεν θέλω κανένα απο τα δύο αλλα αν έπρεπε να διαλέξω,θα έλεγα Πολυδούρη γιατι είναι σαφώς πιο εύκολο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Καλημέρες με παρέα τα τραγούδια του nUb! :D



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top