Πανελλήνιες 2013

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Papagalia_sucks

Νεοφερμένος

Ο Papagalia_sucks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Επειδή είμαι φιλόλογος και ασχολούμαι με την ύλη της θεωρητικής κατεύθυνσης του λυκείου, και εγώ όταν έδωσα πριν 5 χρόνια άλλαζα κάποιες λέξεις ακόμη και στην ιστορία. Κατά τη γνώμη μου, αν οι λέξεις που χρησιμοποιείς σε οποιοδήποτε μάθημα δεν αλλοιώνουν το νόημα όπως δίνεται στο σχολικό εγχειρίδιο, δε θα έχεις κάποιο πρόβλημα. Και για να πήρες 19 σε διαγώνισμα της ιστορίας, σημαίνει πως δεν έγραφες ό,τι σου ήρθε, αλλάζοντας τα πάντα, αλλά ό,τι είσαι μέσα σε νόημα :) !!Κοίτα, δεν μπορούμε όλα να τα μάθουμε τέλεια, νερό εννοώ ( ούτε και εγώ το κατάφερα αυτό όταν έδωσα, τα έμαθα όμως όσο καλύτερα μπορούσα :), χρησιμοποιώντας και το σχολικό βιβλίο αλλά και τον τρόπο έκφρασης και αποτύπωσης μου :) . Ο τρόπος γραφής και έκφρασης κάθε ανθρώπου είναι διαφορετικός έτσι και αλλιώς, ακόμη και αν απαντάς στα ίδια ερωτήματα, είναι απίθανο να δεις πανομοιότυπα γραπτά
. Προσπάθησε να κάνεις επαναλήψεις σε όλα τα μαθήματα μέχρι τις εξετάσεις ώστε να σου μείνουν πολλά και όλα καλά θα πάνε :) !!

Ελπίζω και οι διορθωτές να έχουν την ίδια άποψη με σένα!! :D Προς το παρόν ασχολούμαι full με Ιστορία για να έχω όσο πιο μεγάλο βαθμό μπορώ εκεί.Μετά λατινικά γιατί πρέπει να μαζέψω ΤΡΕΛΑ κενά!!Σ'ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σου!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

triantafullaki :)

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η triantafullaki :) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πέραμα (Αττική). Έχει γράψει 143 μηνύματα.
Ελπίζω και οι διορθωτές να έχουν την ίδια άποψη με σένα!! :D Προς το παρόν ασχολούμαι full με Ιστορία για να έχω όσο πιο μεγάλο βαθμό μπορώ εκεί.Μετά λατινικά γιατί πρέπει να μαζέψω ΤΡΕΛΑ κενά!!Σ'ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σου!!

Στα λατινικά φρόντισε να κάνεις όσο καλύτερη προετοιμασία γίνεται, γιατί είναι ένα μάθημα με στάνταρ θέματα κάθε χρόνο και είναι κρίμα να χάσεις μόρια από εκεί. Μάθε πολύ καλά μεταφράσεις, διάβασε το συντακτικό των κειμένων και τη γραμματική. Φρόντισε όσο το δυνατόν να προετοιμαστείς καλύτερα σε αυτό αλλά και σε όλα τα μαθήματα. Ειδικότερα τα λατινικά είναι ένα μάθημα που προσφέρεται άνετα ακόμη και για 100/100 , για αυτό στο συγκεκριμένο μάθημα ο στόχος μας πρέπει να είναι όσο το δυνατόν υψηλότερος βαθμός :) . Αν θες βοήθεια κάπου στείλε μου προσωπικό μήνυμα:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

steffie__se

Νεοφερμένος

Η steffie__se αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Παιδιά ποια θεματα εχετε ακουσει πως ειναι sos για έκθεση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marianapsl

Νεοφερμένος

Η marianapsl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Παιδιά ποια θεματα εχετε ακουσει πως ειναι sos για έκθεση;

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΟΣ ΣΤΙΣ ΠΑΝΕΛΛΉΝΙΕΣ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

triantafullaki :)

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η triantafullaki :) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πέραμα (Αττική). Έχει γράψει 143 μηνύματα.
Παιδιά ποια θεματα εχετε ακουσει πως ειναι sos για έκθεση;

Στην έκθεση υπάρχουν πολλοί θεματικοί κύκλοι, και σύμφωνα μάλιστα με την ύλη, είναι όλα τα θέματα που διδάσκονται στις τρεις τάξεις του Λυκείου. Καλό είναι να έχεις στο μυαλό σου πως η έκθεση δεν είναι αποκομμένη από τις εξελίξεις της κοινωνίας, ενώ θα σε συμβούλευα να προσέξεις ιδιαίτερα τα θέματα που συνδέονται με τους νέους και την εκπαίδευση :) . Όλα είναι πιθανά να πέσουν, από φανατισμό - ρατσισμό, μέχρι και περιβάλλον, πολιτισμός. Καλή προετοιμασία :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
Παιδιά ποια θεματα εχετε ακουσει πως ειναι sos για έκθεση;
γνωμη μου εθελοντισμος-ολυμπιακοι αγωνες-(ευρωπη)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Τενοντιτιδα. Δε μπορώ να πιάσω ούτε στυλό χωρίς να πονέσω. Ούτε λόγος για να γράψω.

Στις προφορικές με βλέπω γαμωτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,411 μηνύματα.
Τενοντιτιδα. Δε μπορώ να πιάσω ούτε στυλό χωρίς να πονέσω. Ούτε λόγος για να γράψω.

Στις προφορικές με βλέπω γαμωτο.

Ελα βρε θεωρητική είμαστε. Διάβασμα έχουμε, όχι και τόσο γράψιμο...
Πάντως κ εγώ έχω ένα στυλό όοοοτι να ναι, και μου έχει κανει μια πληγή στο ένα δάχτυλο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pseutiko_fili

Νεοφερμένος

Η pseutiko_fili αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 87 μηνύματα.
Ελα βρε θεωρητική είμαστε. Διάβασμα έχουμε, όχι και τόσο γράψιμο...
Πάντως κ εγώ έχω ένα στυλό όοοοτι να ναι, και μου έχει κανει μια πληγή στο ένα δάχτυλο :P
μα ακριβως επειδη ημασταν θεωρητικη πεθαναμε στο γραψιμο...:Pκατι 13 σελιδα στη λογοτεχνια δεν τα λες και λιγα:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
μα ακριβως επειδη ημασταν θεωρητικη πεθαναμε στο γραψιμο...:Pκατι 13 σελιδα στη λογοτεχνια δεν τα λες και λιγα:/:
Στον Καβαφη εγταψα 4 κ θεωρησα πως εκανα και υπερβαση.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Πάντως οι θεωρητικοί γεμίζουν πολύ λιγότερα τετράδια στην διάρκεια τις χρονιάς σε σχέση με άλλες κατευθύνσεις.
ΥΓ: αν πας προφορικά, θεωρώ πως καλό είναι :hmm: Αφού βάζουν καλύτερους βαθμούς!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.
Προς θεωρητικούς: Για την επανάληψη της Ιστορίας, 3ο κεφάλαιο, σε πόσες ώρες πιστεύετε ότι βγαίνει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~julia~

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ~julia~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 141 μηνύματα.
Προς θεωρητικούς: Για την επανάληψη της Ιστορίας, 3ο κεφάλαιο, σε πόσες ώρες πιστεύετε ότι βγαίνει?

Αν το είχες διαβάσει όλη την χρονιά δεν θα σου πάρει πολύ.. μια μέρα να διαβάσεις χαλαρά βγαίνει ^_^ εγώ προσωπικά τόσο παραχώρησα επειδή είναι μεγάλο ενώ στα άλλα ένα 5-6ωρο..


Επιτέλους πήγα και έβαλα κι εγώ τον κωδικό μου και πήρα την στραβοπλαστικοποιημένη καρτέλα μου!
Επίσης έμαθα ότι γράφω σε άλλο λύκειο και όχι στο παλιό μου γιατί λέει δεν είναι πια εξεταστικό κέντρο.
Δεν ξέρω αλλά ξενέρωσα ο.ο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,260 μηνύματα.
Στον Καβαφη εγταψα 4 κ θεωρησα πως εκανα και υπερβαση.:P
Εγώ πιστεύω ότι στη λογοτεχνία δε μετράει τόσο το πόσο γράφεις, εάν δηλαδή θα γράψεις 4 ή 13 σελίδες, αλλά το τι γράφεις.
Προς θεωρητικούς: Για την επανάληψη της Ιστορίας, 3ο κεφάλαιο, σε πόσες ώρες πιστεύετε ότι βγαίνει?
Εξαρτάται πόσο καλά το έχεις αφομοιώσει. Στην παρούσα φάση θα πρότεινα μέχρι 5 ώρες, γεμάτες όμως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.
Μ'έχει δυσκολέψει στην αποστήθιση, επειδή είναι εύκολο, αλλά το έχω κατανοήσει..κι εγώ τόσο υπολογίζω περίπου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
μα ακριβως επειδη ημασταν θεωρητικη πεθαναμε στο γραψιμο...:Pκατι 13 σελιδα στη λογοτεχνια δεν τα λες και λιγα:/:

Δεν ειναι μαγκια οι πολλες σελιδες.Το θεμα ειναι να γραφεις αναλυτικα και περιεκτικα,οχι οτι σου κατεβει στο κεφαλι,αλλα αυτα που ζητουνται.13 σελιδες,υπερβολη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
13 σελίδες για λογοτεχνία?? Μήπως έγραψες τα πάντα για 2-3 κείμενα? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
13 σελιδες wtf μαν το περισσοτερο που εχω γραψει ειναι 5,5
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Επιτέλους πήγα και έβαλα κι εγώ τον κωδικό μου και πήρα την στραβοπλαστικοποιημένη καρτέλα μου!

Τι καρτέλα είναι αυτή; :|
Κι εμείς στο σχολείο μου βάζουμε κωδικούς, αλλά δεν έχει δοθεί καμιά καρτέλα! :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Τι καρτέλα είναι αυτή; :|
Κι εμείς στο σχολείο μου βάζουμε κωδικούς, αλλά δεν έχει δοθεί καμιά καρτέλα! :(

Είναι μια καρτέλα με την φάτσα μας πάνω έτσι ώστε οι επιτηρητές να ξέρουν οτι αυτοί που γράφουμε είμαστε όντως εμείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top