Πανελλήνιες 2013

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,840 μηνύματα.
Αν τελειωσεις την σχολη μονο για να τελειωσεις διχως να σου αρεσει αυτο με τα σημερινα εργασιακα δεδομενα πας για σιγουρο γραψιμο στον ο.α.δ.ε.,εχεις παντως δικαιο σε αυτα που γραφεις,απο αλλο ξεκινησαμε ομως:) πως ειμαστε ευνοημενοι εμεις του πρωτου:hmm:

Βέβαια σκέψου ότι σήμερα με το ασταθές εργασιακό περιβάλλον δεν μπορείς να κάνεις στοχευμένες επιλογές με αποκλειστικό σκοπό την εργασία. Γι' αυτό ξεκινάς να σπουδάσεις κάτι που σου αρέσει και όχι που αρέσει της γκόμενας ή των συγγενών ή των γονιών. :) Πολλές φορές, απ' όσο θυμάμαι τον εαυτό μου, βλέπω ότι «σπουδάζουν οι γονείς αντί για τα ίδια τα παιδιά» (με καταλαβαίνεις τι θέλω να πω). Εκεί εστίασα. Ακόμη και να σπουδάσεις αυτό που σ' αρέσει δεν είναι πλέον σίγουρο ότι θα αποφύγεις τον ΟΑΕΔ για τον λόγο, ότι υπάρχει μια μαζικότητα ίδιων προσόντων και οι θέσεις εργασίας ελάχιστες έως ανύπαρκτες σε πολλούς τομείς (ασχέτως αν η πλειοψηφία των μαθητών φαντάζεται τον εαυτό της τουλάχιστον σε ανώτατο επάγγελμα γραφείου). :hmm: Υπάρχει αρκετή δόση ρομαντισμού η οποία δεν βοηθάει στην δημιουργία εργασιακής έντασης. Μην στοχεύετε με στόχο να ...γαϊδουροδέσετε για τα επόμενα 20 χρόνια. Πλέον τα πράγματα δεν θα είναι σαν αυτά που ίσως ακούσατε ότι ήταν μέχρι ώρας. Σε μια 5ετία, νιώθω ότι βρίσκομαι σε ξένη χώρα ενώ είμαι μόνιμος κάτοικος της χώρας μας. Άλλα δεδομένα ίσχυαν όταν ήμουν πρωτοετής και άλλα τώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

L123

Νεοφερμένος

Ο L123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Παιδια αυριο οεφε στην φυσικη ετσι?? Πιστευω οτι θα πεσουν θεματα που θα ειναι τα πιο δυσκολα που επεσαν ποτε...Θα ειναι απλα ΑΛΥΤΑ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr.Blonde

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mr.Blonde αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Παιδια αυριο οεφε στην φυσικη ετσι?? Πιστευω οτι θα πεσουν θεματα που θα ειναι τα πιο δυσκολα που επεσαν ποτε...Θα ειναι απλα ΑΛΥΤΑ...
WOW ,τωρα ολοι θα τρομαξουν και δεν θα πανε να γραψουν.Τα φροντιστηρια ομως πως θα βγαλουν το μεροκαματο;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Αυτό που σας κάνουν με τις πανελλαδικες ειναι αρρωστημένο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaroulitaaaaa

Νεοφερμένος

Η Xaroulitaaaaa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Αυτό που σας κάνουν με τις πανελλαδικες ειναι αρρωστημένο....


εντελως!! Και εγω το συνειδητοποιησα τωρα που τελειωνω. καλιο αργα παρα ποτε τι να πεις!! Ενα συστημα μεσα στο αγχος, 600 ασκησεις καθημερινα, ατελειωτη κουραση για να γινουμε παπαγαλακια και να γραψουμε ενα βαθμο.Εντελως αρρωστημενο!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris001

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7,608 μηνύματα.
Αυτό που σας κάνουν με τις πανελλαδικες ειναι αρρωστημένο....
εξήγησε μου το σκεπτικό σου...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.

dimitris001

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7,608 μηνύματα.
Δε νομιζω οτι θελει ιδιαιτερη εξηγηση...
δεν μπορώ να καταλάβω τι μας έχουν κάνει, τι συνεχίζουν να κάνουν και τι θα συνεχίσουν να κάνουν σε όλους του υποψηφίους των Πανελληνίων...
αποψη μου: είναι λογικό αυτο που συμβαινει για να μπούμε στν τριτοβάθμια εκπαίδευση...

Ειλικρινά πες μου τοτε αφου ειναι τοσο απλο: πού ειναι το "κακό"...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~julia~

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ~julia~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 141 μηνύματα.
Σήμερα έχω τεμπελιάσει τόσο πολύ που νιώθω τύψεις.. :P πραγματικά δεν θέλω να πιάσω βιβλίο, όλο σε λίγο και σε λίγο λέω.. ~_~
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Solmyr

Δραστήριο μέλος

Ο Solmyr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 595 μηνύματα.
δεν μπορώ να καταλάβω τι μας έχουν κάνει, τι συνεχίζουν να κάνουν και τι θα συνεχίσουν να κάνουν σε όλους του υποψηφίους των Πανελληνίων...
αποψη μου: είναι λογικό αυτο που συμβαινει για να μπούμε στν τριτοβάθμια εκπαίδευση...

Ειλικρινά πες μου τοτε αφου ειναι τοσο απλο: πού ειναι το "κακό"...:)

Well played για το emoticon στο τέλος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pupilloscope

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Σουβλειμαν ο Μεγαλομπεκρης. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ραπτόπουλο (Ευρυτανία). Έχει γράψει 813 μηνύματα.
δεν μπορώ να καταλάβω τι μας έχουν κάνει, τι συνεχίζουν να κάνουν και τι θα συνεχίσουν να κάνουν σε όλους του υποψηφίους των Πανελληνίων...
αποψη μου: είναι λογικό αυτο που συμβαινει για να μπούμε στν τριτοβάθμια εκπαίδευση...

Ειλικρινά πες μου τοτε αφου ειναι τοσο απλο: πού ειναι το "κακό"...:)

Μαν,ειλικρινα δεν θυμασαι πως ειναι εκεινη η περιοδος των πανελληνιων;

Το μυαλο απο το πολυ διαβασμα σταματα να σκεφτεται λογικα.:P

Απο τη μια,το να βαλουν δυσκολα θεματα φερνει κλαματα γιατι δεν θα γραψουν (δεν σκεφτονται ομως οτι οι βασεις θα πεσουν )
Απο την αλλη,τα ευκολα θεματα φερνουν επισης κλαματα γιατι οι βασεις θα ανεβουν παρα πολυ (δεν σκεφτονται οτι αμα εχουν διαβασει θα χουν γραψει και αυτοι καλα )

Γενικως,δεν τους (μας) πιανεις πουθενα!Σα γκομενες στις δυκολες μερες του μηνα εκεινη την περιοδο ολοι οι μαθητες!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imagica

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Imagica αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
φυσικά και δεν είναι καλό,για παράδειγμα σε μικρότερες τάξεις λέγαμε την έκθεση "σκέφτομαι και γράφω" και φέτος θα το έλεγα καλύτερα παπαγαλίζω και γράφω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,411 μηνύματα.
Παπαγαλία στην εκθεση??? Από πότε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris001

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7,608 μηνύματα.
φυσικά και δεν είναι καλό,για παράδειγμα σε μικρότερες τάξεις λέγαμε την έκθεση "σκέφτομαι και γράφω" και φέτος θα το έλεγα καλύτερα παπαγαλίζω και γράφω.
αυτό ναι ειναι πολύ αρνητικό γιατι γράφουμε αυτα που θελουν να δουνε και οχι αυτα που πιστευουμε...

Μαν,ειλικρινα δεν θυμασαι πως ειναι εκεινη η περιοδος των πανελληνιων;

Το μυαλο απο το πολυ διαβασμα σταματα να σκεφτεται λογικα.:P

Απο τη μια,το να βαλουν δυσκολα θεματα φερνει κλαματα γιατι δεν θα γραψουν (δεν σκεφτονται ομως οτι οι βασεις θα πεσουν )
Απο την αλλη,τα ευκολα θεματα φερνουν επισης κλαματα γιατι οι βασεις θα ανεβουν παρα πολυ (δεν σκεφτονται οτι αμα εχουν διαβασει θα χουν γραψει και αυτοι καλα )

Γενικως,δεν τους (μας) πιανεις πουθενα!Σα γκομενες στις δυκολες μερες του μηνα εκεινη την περιοδο ολοι οι μαθητες!:P
ναι συμφωνω αλλα και μονος σου το λες οτι ειναι θεμα καθαρα ψυχολογικο και το πως εχουν δημιουργησει καποιοι το τερας με το ονομα Πανελλαδικές!
Οι Πανελλήνιες ειναι απλές εξετάσεις όπως όλες οι εξετάσεις των προηγούμενων ετων...
αυτός που διαβάζει-->γράφει-->περνάει την τάξη/μπαίνει στο πανεπιστήμιο
το λαθος ειναι οτι δεν υπαρχει αντικειμενικοτητα στις ενδοσχολικες εξετασεις των προηγούμενων ετων και κάποιοι "αριστοι" μαθητες που περνούσανε την τάξη με 19 και 20...γράφουν <15000 μόρια και απογοητεύονται

Αλλά αντικειμενικά δεν κάνουν κατι παράλογο ή <αρρωστημένο>, μην υπερβάλουμε....εδώ ειναι η μαγκιά να ξεπεράσεις αυτα τα κολλήματα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Solmyr

Δραστήριο μέλος

Ο Solmyr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 595 μηνύματα.
Παπαγαλία στην εκθεση??? Από πότε?

Έλα τώρα ρε συ....Φυσικά και υπάρχει παπαγαλία στην έκθεση.Όποιος θέλει μπορεί να παπαγαλίσει τα επιχειρήματα,να εξασκηθεί στις ασκήσεις της β ομάδας και να γράψει σχετικά καλά.Θέμα διαβάσματος είναι η έκθεση.Απλώς το θέμα είναι ότι όσο διάβασμα και αν ρίξει κάποιος(ο οποίος έχει κάποιες βάσεις) το πολύ να γράψει μέχρι ένα 17-18.Για το άριστα απαιτείται συνεχής ενασχόληση με το μάθημα και τις προηγούμενες χρονιές.Άσε που πρέπει να το έχει και ο άλλος μέσα του για να γράψει 18-20
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Studentpro

Νεοφερμένος

Η Studentpro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
:mad: Είναι δυνατόν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~julia~

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ~julia~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 141 μηνύματα.
αυτό ναι ειναι πολύ αρνητικό γιατι γράφουμε αυτα που θελουν να δουνε και οχι αυτα που πιστευουμε...!
Ακριβώς γιατί ποιος "τολμάει" να γράψει αυτό που πιστεύει; Mας έχουν τρομοκρατήσει ότι αν δεν τα γράψουμε έτσι όπως και καλά ορίζει το υπουργείο δεν μας περνάνε κι εμείς δεν παίζουμε με το μέλλον μας (ποιο μέλλον δλδ τέλος πάντων..) Δεν ρισκάρει κανείς` ρισκάρει? Όχι!
Η παπαγαλία έχει μπει καλά στην ρουτίνα των μαθητών και δύσκολα βγαίνει και συνεχίζει να πηγαίνει και σε πιο μικρές ηλικίες. Τώρα παπαγαλία στην έκθεση λίγο δύσκολο εγώ πιο πολύ για σκέφτομαι τι θα πέσει και γράφω - δεν γράφω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jason Del Piero

Δραστήριο μέλος

Ο Jason Del Piero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 546 μηνύματα.
Μαγκες εγω τα έχω παίξει τελείως πλέον....ενω η πρώτη επανάληψη βγήκε εξαιρετικά μεχρι στιγμής σε όλα τα μαθήματα δεν την παλεύω πλέον στην επανάληψη με τα αρχαία που άφησα τελευταία....δεν θέλω να ξαναπιάσω βιβλίο στα χέρια μου!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

HonoreDeBalzac

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο HonoreDeBalzac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βέλγιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 342 μηνύματα.
Παιδιά πως το κόβετε;προλαβαίνω να βγάλω το αοδέ από την αρχή; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top