Πανελλήνιες 2013

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Εγγον-Αναγνω, Ονειρο, Πολυδουρη, Προσφυγικους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~julia~

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ~julia~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 141 μηνύματα.
Στο φροντ όλοι οι καθηγητές μου φοβούνται για συνδυασμό. Μακάρι να πέσουν έξω.
Μας έδωσαν και ενα cd με προτεινόμενα θέματα που βγάζει ο κάθε καθηγητής
Πολιτικά 15-16
Ηθικά 8-9
Πρωταγόρας 5-6
Πολιτεία κανείς δε πρότεινε. :P

..άμα θέλουν να βάλουν δύσκολα φέτος πιστεύω θα καταφύγουν στον συνδυασμό.. μα έτσι κι αλλιώς 2 κείμενα βάζουν κάθε φορά ~_~
π.χ 15-16 από Πολιτικά είναι καλό θέμα για πανελλήνιες, αλλιώς ένα μονό κείμενο Πρωταγόρα με ένα μεταφρασμένο κείμενο των Πολιτικών πχ 4 - 12 :D και ο θεός βοηθός..


Εγγον-Αναγνω, Ονειρο, Πολυδουρη, Προσφυγικους

τίποτα για αμάρτημα? κι εγώ έχω ακούσει για προσφυγικούς και Πολυδούρη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,251 μηνύματα.
τίποτα για αμάρτημα? κι εγώ έχω ακούσει για προσφυγικούς και Πολυδούρη..
Και αμάρτημα. Κατ' ουσίαν τα πάντα πιθανά είναι, εκτός από Καβάφη. :P
Μακάρι όμως να πέσει η Πολυδούρη. Πολλοί την απαξιώνουν τόσο πολύ, που δε σκεφτόνται καν το ενδεχόμενο να πέσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Και αμάρτημα. Κατ' ουσίαν τα πάντα πιθανά είναι, εκτός από Καβάφη. :P
Μακάρι όμως να πέσει η Πολυδούρη. Πολλοί την απαξιώνουν τόσο πολύ, που δε σκεφτόνται καν το ενδεχόμενο να πέσει.

Πλάκα μου κάνεις!! :eek: Η μισή Ελλάδα λέει ότι θα πέσει Πολυδούρη φέτος. :P Αν την θεωρούμε όμως τόσο sos, θα μας πετάξουν κανένα άσχετο στο τέλος, έτσι για αιφνιδιασμό. :hmm: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Αν την θεωρούμε όμως τόσο sos, θα μας πετάξουν κανένα άσχετο στο τέλος, έτσι για αιφνιδιασμό.

Ποσο μαρεσει οταν αρχιζουν και πλαθονται πλεκτανες τυπου Λιακοπουλου για το τι θα πεσει και για το τι θα μας κανουν οι κακοι εξεταστες και θεματοδοτες.:devil::devil:


Η μισή Ελλάδα λέει ότι θα πέσει Πολυδούρη φέτος.

Επισης,η μιση ελλαδα ψηφισε ΝΔ.Μην υπολογιζεις και πολυ σοβαρα την γνωμη αυτης της χωρας :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolySol

Δραστήριο μέλος

Η PolySol αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 493 μηνύματα.
Ποσο μαρεσει οταν αρχιζουν και πλαθονται πλεκτανες τυπου Λιακοπουλου για το τι θα πεσει και για το τι θα μας κανουν οι κακοι εξεταστες και θεματοδοτες.:devil::devil:




Επισης,η μιση ελλαδα ψηφισε ΝΔ.Μην υπολογιζεις και πολυ σοβαρα την γνωμη αυτης της χωρας :hehe:
Τότε μάλλον οι εξεταστές και θεματοδότες βλέπουν Λιακόπουλο!Πού και πού στήνουν διάφορα κόλπα!:P
Όσο για το τελευταίο...πετυχημένο!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ποσο μαρεσει οταν αρχιζουν και πλαθονται πλεκτανες τυπου Λιακοπουλου για το τι θα πεσει και για το τι θα μας κανουν οι κακοι εξεταστες και θεματοδοτες.:devil::devil:

Ρε House δεν είπα ότι δε θα πέσει 100% Πολυδούρη. Σχολίασα απλώς ένα ποστ για την "δημοσκόπηση" της λογοτεχνίας. Και μη μου πείτε ότι δε ποντάρετε μερικοί σε ορισμένα θέματα. :P Δε λέω, πανελλήνιες είναι, sos και ξεsos μας τελειώσανε, αλλά ρε παιδί μου μια μέρα πριν την λογοτεχνία θα προλάβεις να τα κοιτάξεις όοολα; Εγώ δε νομίζω. Θα διαβάσω αυτά που έχουν κάπως περισσότερες πιθανότητες να πέσουν.


Επισης,η μιση ελλαδα ψηφισε ΝΔ.Μην υπολογιζεις και πολυ σοβαρα την γνωμη αυτης της χωρας :hehe:
Μη συγκρίνεις τις εκλογές με τις πανελλήνιες. :P Δεν την υπολογίζω και ΣΟΒΑΡΑ, απλώς σκέφτομαι και αυτό το ενδεχόμενο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Ρε παιδια στο ΑΟΔΕ θελει παπαγαλια? Γτ σημερα μου ειπε στο σχολειο καθηγητης που διορθωνει κιολας οτι η βαθμολογια απο μια ερωτηση ειναι στην ουσια 5-6 λεξεις στανταρ και οτι το υπολοιπο μπορουμε να τ πουμε και μ δικα μας λογια κοντα στο βιβλιο παντα..ισχυει?
Λογικά αν δεν αλλάξεις το νόημα δεν πειράζει. Από τις φίλες μου που πάνε τεχνολογική ξέρω ότι το μαθαίνουν παπαγαλία. Βασικά αμφιβάλω για το αν καταλαβαίνουν τι λένε σε αυτό το μάθημα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~julia~

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ~julia~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 141 μηνύματα.
Και αμάρτημα. Κατ' ουσίαν τα πάντα πιθανά είναι, εκτός από Καβάφη. :P
Μακάρι όμως να πέσει η Πολυδούρη. Πολλοί την απαξιώνουν τόσο πολύ, που δε σκεφτόνται καν το ενδεχόμενο να πέσει.

χαχα εγω θέλω εκτός όλα τα μεγάλα κείμενα:
1) αμάρτημα (άντε βάλε κ αυτό μέσα γιατί το έχω διαβάσει και μ'αρέσει)
2) Κρητικό (αυτό δεν έπεσε πρόπερσι?) παίζει να ξαναβάλουν?
3) Όνειρο.. αυτά :P

να πέσει κάποιο ποίημα όπως Πολυδούρη ή έστω Προσφυγικοί..:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Αγαπάμε προσφυγικούς :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
Ρε κοριτσια,ρε κοριτσια!!!!!!!!!!:/::/:
Θα περασουμε μωρε(το θεμα ειναι που)
:):):)
Δεν εχει κανενα νοημα να μας παιρνει απο κατω.
ΚΑΝΕΝΑ ΟΜΩΣ!!!Εμεις την προσπαθεια μας την εχουμε κανει και αυτο εχει σημασια!!!
Εχουμε βαλει τα δυνατα μας και ακομα το παλευουμε!!!!
Λοιπον,μην ξανακουσω βλακειες γιατι θα παρω αναποδες και θα ανεβω Θεσαλλονικη Σοφια και θα γινει χαμος(το ιδιο και για εσας δεσποινις δημητρα!)

Ενας μηνας εμεινε,θα παμε να γραψουμε οτι μπορουμε καλυτερα και θα ειμαστε ευχαριστημενες γιατι ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑΜΕ!!!!!!:):):)
αφου με ξερεις τι κυκλοθυμικη που ειμαι.τωρα ειμαι μια χαρα!!!!:D
Τι να πει κανείς , τώρα που ξεκινάμε Γ' και είμαι στα φόρτε μου , διαβάζω αρκετές ώρες και σήμερα που πήγα να πιάσω συζήτηση με το φροντιστή για τα πανεπιστήμια μου πετούσε σπόντες του τύπου αν δεν έχεις βάσεις απο τα προηγούμενα χρόνια θα πατώσεις . Και του έδωσα κατευθείαν παράδειγμα παιδιού που διάβασε μονο τελευταια χρονια και απο το 14 στο σχολείο βρέθηκε με 16.500 στις πανελλήνιες και το πρώτο πράγμα που μου είπε , αυτός ερχόταν φροντιστήριο απο 2α γυμνασίου . Ε ΔΗΛΑΔΗ ΕΓΩ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΘΑ ΠΑΤΩΣΩ? τι να πω , δεν ξερω........τζάμπα όνειρα ...... στεναχωρήθηκα , αγχώθηκα , νευρίασα και πάνω από όλα μου γάμησε τη ψυχολογία και την όρεξη που είχα για το διάβασμα της Γ' , σήμερα δεν παίζει να ανοίξω βιβλίο ... πφφφφφ
μιλα μου οταν βγουν τα αποτελεσματα να σου πω βαθμους ενα σωρο παιδιων που διαβασαν μονο φετος.μονο αυτο! εξαρταται το ατομο. παντως κι εγω περυσι(αν θυμαστε παιδια) αγχωνομουν πολυ με τα κενα που ειχα. τελικα καλυπτονται σε πολυ μεγαλο βαθμο κατα τη διαρκεια της Γ!

Εγώ έχω χάσει τρία κιλά φέτος, και όλοι στην αρχή της χρονιάς με λέγαν ότι θα βάλω.

Βλακείες:P
κι εγω μπορεις να μου πεις πως στο κερατο αδυνατισα?!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
κι εγω μπορεις να μου πεις πως στο κερατο αδυνατισα?!!:P
Εγώ έχω να πω ότι φέτος που διαβάζω ξεχνάω να φάω.

Πέρσι που δεν διάβαζα καθόλου όλο έτρωγα:P

Άρα το διάβασμα κάνει καλό.

(συμπέρασμα όμως:look:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imagica

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Imagica αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Εγγονόπουλος-Αναγνωστάκης το βλέπω να πέφτει ή αντικλείδια =Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jason Del Piero

Δραστήριο μέλος

Ο Jason Del Piero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 546 μηνύματα.
Και αμάρτημα. Κατ' ουσίαν τα πάντα πιθανά είναι, εκτός από Καβάφη. :P
Μακάρι όμως να πέσει η Πολυδούρη. Πολλοί την απαξιώνουν τόσο πολύ, που δε σκεφτόνται καν το ενδεχόμενο να πέσει.

Παιδιά το αμάρτημα έπεσε πέρσι στα εσπερινά και φέτος τα εσπερινά θα δώσουν τα ίδια θέματα με εμάς....:/:;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scof

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Scof αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Και επισήμως, ένα μηνα πριν τις εξετάσεις:

ΑΟΔΕ, ξέρω, αλλά όχι τέλεια και σε καμία περίπτωση αυτή τη στιγμή δεν μπορώ να αρχίσω να λέω κατεβατό το βιβλίο
Φυσική, συμβολή κυμάτων, σύνθεση ταλαντώσεων και έκκεντρες κρούσεις δεν τις μπορώ με τίποτα...
Μαθηματικά πελαγώνω και σε κάτι μέτριας δυσκολίας...

Shit happens :P

Και μιας οι απο πάνω μιλάνε για θεωρητικά.. Τι λέτε να πέσει φέτος φυσική (πέρα από στερεό, κλασσικά)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psycho(Βασίλης)

Δραστήριο μέλος

Ο Psycho(Βασίλης) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 419 μηνύματα.
Για κάποιο λόγο πιστεύω ότι θα βάλουν ηλεκρτικές 3ο.

Πάντως όλα είναι ισοπίθανα για 3ο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,251 μηνύματα.
Παιδιά το αμάρτημα έπεσε πέρσι στα εσπερινά και φέτος τα εσπερινά θα δώσουν τα ίδια θέματα με εμάς....:/:;)
Και; Τι τους εμποδίζει να βάλουν άλλο κομμάτι του κειμένου; ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Για κάποιο λόγο πιστεύω ότι θα βάλουν ηλεκρτικές 3ο.

Πάντως όλα είναι ισοπίθανα για 3ο.

Δύσκολα. Θα πρέπει να βάλουν του κόσμου τους ρυθμούς μεταβολής για να το κάνουν τρίτο, πιθανότερο δευτερο. Για τρίτο φέτος βλέπω κύμα ή δύσκολη συμβολή ή τρέχον κύμα με καμιά ωραία ερώτηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Ο φυσικός μας λέει παίζει πολύ η συμβολή:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexalchemist

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αλεξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 161 μηνύματα.
με τιποτα συμβολη , αρμονικο η στασιμο... εγω πιστευω 90% στασιμο (μπορουν να τα τσιμπησουν αρκετα τα υποερωτηματα ακομα και στα στασιμα...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top