Πανελλήνιες 2013

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Πως διαλέγει κάποιος κύκλο; Γιατί εμάς τα παιδιά στην τεχνολογική δίνουν το ίδιο όλοι.
(ΑΟΔΕ-ΑΕΠΠ)
Ε αυτό είναι το πρόβλημα. Επίσης, εγώ δεν την δήλωσα καν γιατί ήξερα πως κανένα κοντινό φροντιστήριο δεν κάνει βιοχημεια+ ηλεκτρολογία, άρα και να γινόταν η κατεύθυνση αυτή, θα τραβούσα πολύ ζόρι με τις μετακινήσεις!
Αυτό είναι το θέμα!!!
ότι τα σχολεία δεν ενημερώνουν τους μαθητες για την υπαρξη της τεχνολογικής Α, επειδη πολύ απλά δεν τους συμφερει αφού θα χρειαστουν νέους καθηγητες και στα σχολεία και στα φροντ, αίθουσες κτλπ
Τα μαθήματα της συγκεκριμενης κατευθυνσης ειναι πολύ ευκολα και κυριως ενδιαφέροντα!!!:clapup:
H Τ-1 έχει θαφτεί (κυρίως) από τα φροντιστήρια. Ναι, και τα σχολεία βαριούνται να αλλάξουν τη βολή τους και να την κάνουν, αλλά ο μεγάλος πόλεμος γίνεται από τα φροντιστήρια. Πολύ απλά, δεν τους συμφέρουν τα πολλά μαθήματα και να σπάνε τα τμήματα σε πιο μικρά. Δηλαδή, αντί τα φροντιστήρια να ικανοποιούν αυτό που θέλουμε, μας επιβάλλουν αυτό που τους συμφέρει. Εμείς για να πετύχουμε τη δημιουργία Τ-1 κάναμε ολόκληρο πόλεμο και ας είχαμε με το μέρος μας το σχολείο. Το τι παραμύθι μας πούλησαν τα φροντιστήρια για να μας αλλάξουν γνώμη δεν λέγεται. Πάρτε μερικά παραδείγματα: "καταργήθηκε αυτή η κατεύθυνση", "επιτρέπεται μόνον σε ορισμένους δήμους", "είναι πάρα πολύ δύσκολη", "από την Τ-1 μπαίνεις μόνο ΤΕΙ", "αυτός που θα βάλει φέτος θέματα θα κόψει πολύ κόσμο", "αυτά που βάζουν δεν μπορούν να τα λύσουν΄ούτε οι καθηγητές", "αν θελήσετε να πάτε στο εξωτερικό δεν αναγνωρίζεται", "η βιοχημεία θέλει μαθηματικά υψηλού επιπέδου", "εσύ Μαρία γιατί θέλεις Τ-1 αφού είναι αγορίστικη κατεύθυνση?". Τελικά τα καταφέραμε και αυτό γιατί βρέθηκε κάποιο φροντιστήριο που, κόντρα στα υπόλοιπα, μας βοήθησε και τελικά βρέθηκε και αυτό κερδισμένο.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
παιδια τι προτεινετε στο μυαλο μου που τα εχει κανει ολα τα μαθηματα ενα κουλουβαχατο?
οι καθηγητες μου απορουν που ενω ειμαι γενικα οργανωμενο και οργανωτικο ατομο, μες το μυαλο μου επικρατει το χαος!:.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psycho(Βασίλης)

Δραστήριο μέλος

Ο Psycho(Βασίλης) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 419 μηνύματα.
Διάλειμμα.

Σοβαρά :P
Φτιάξε το τσαγάκι σου [η το ποτάκι σου :P , (μπορείς και να τα συνδυσίασεις:P) ] και χαλάρωσε.Πάρτο χαλαρά και με ηρεμία και πάντα να διαβάζεις με τάξη και πρόγραμμα.Αυτό είναι ότι μπορώ να σου πω αυτή την στιγμή,μιας και δεν έχω βρεθεί στην θέση σου..ακόμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
Διάλειμμα.

Σοβαρά :P
Φτιάξε το τσαγάκι σου [η το ποτάκι σου :P , (μπορείς και να τα συνδυσίασεις:P) ] και χαλάρωσε.Πάρτο χαλαρά και με ηρεμία και πάντα να διαβάζεις με τάξη και πρόγραμμα.Αυτό είναι ότι μπορώ να σου πω αυτή την στιγμή,μιας και δεν έχω βρεθεί στην θέση σου..ακόμα.
τσαι-καφε δεν πινω. ποτο ελαχιστα(ενα μονο:P) στο ελαχιστο που βγαινω...
το μποιφρεντ κατι κανει αλλα οχι πολλα πραγματα:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Ειμαι διεστραμμενη αλλα εγω νιωθω μια ανακουφιση π βγηκαν αυτα...
Δεν ξερω...
Ειμαι χαρουμενη!!
Δια,ενα εχω να σου πω.Ο φυσικος μας ΑΠΛΑ μας επρηξε 2 χρονια να παμε τεχνολογικη παραγωγης.Απ την α λυκειου μας το ελεγε:PΝ φανταστεις ολο το τμημα πηγε τελικα εκει και μονο εγω πηγα θετικη και μιλαμε για10 ++ατομα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Superhuman

Δραστήριο μέλος

Ο Νικηφόρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 797 μηνύματα.
Πάντως,1 ματιά που έριξα στο βιβλίο της βιοχημείας,είναι πολύ εύκολα αυτά που έχει.Δεν μου φαίνεται δύσκολο δηλαδή να γράψει κανείς 90+.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scof

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Scof αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Εξίσου εύκολη είναι και η Τεχνολογική με ΑΟΔΕ/ΑΕΠΠ όμως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaroulitaaaaa

Νεοφερμένος

Η Xaroulitaaaaa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Εξίσου εύκολη είναι και η Τεχνολογική με ΑΟΔΕ/ΑΕΠΠ όμως...
δεν ειναι τοσο ευκολα αυτα τα δυο....το αοδε μπορει γιατι ειναι παπαγαλια αλλα σου βγαινει η πιστη να το μαθεις τοσο κακογραμμενο που ειναι...τωρα αεππ...δεν νομιζω οτι ειναι κ το πιο ευκολο μαθημα...ανετα μπορουν να σε χαντακωσουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
δεν ειναι τοσο ευκολα αυτα τα δυο....το αοδε μπορει γιατι ειναι παπαγαλια αλλα σου βγαινει η πιστη να το μαθεις τοσο κακογραμμενο που ειναι...τωρα αεππ...δεν νομιζω οτι ειναι κ το πιο ευκολο μαθημα...ανετα μπορουν να σε χαντακωσουν

Υπάρχει μεγάλη διαφορά ανάμεσα στο μπορούν, και το τι κάνουν. Και χημεία "μπορούν" να μας χαντακώσουν, αλλά όλοι βαθμάρες θα βγάλουμε εν τέλει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
Υπάρχει μεγάλη διαφορά ανάμεσα στο μπορούν, και το τι κάνουν. Και χημεία "μπορούν" να μας χαντακώσουν, αλλά όλοι βαθμάρες θα βγάλουμε εν τέλει.
εγω πιστευω πως με σωστη κατανοηση των παντων και με ψυχραιμια εκεινη την στιγμη, ακομα και μαθηματικα και φυσικη μπορεις να γραψεις βαθμο ο,τι και να σου βαλουν;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Solmyr

Δραστήριο μέλος

Ο Solmyr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 595 μηνύματα.
εγω πιστευω πως με σωστη κατανοηση των παντων και με ψυχραιμια εκεινη την στιγμη, ακομα και μαθηματικα και φυσικη μπορεις να γραψεις βαθμο ο,τι και να σου βαλουν;)

Υπάρχουν κάποια πράγματα που αν δε τα ξέρεις και δεν τα έχεις συναντήσει,δεν πρόκειται σε καμία περίπτωση να τα λύσεις εκείνες τις 3 ώρες όσο καλά και να έχεις κατανοήσει τη θεωρία.Αυτό που λες εσύ είναι σωστό με την προϋπόθεση ότι έχεις συναντήσει και λύσει κάθε είδους άσκηση.Σε αυτήν την περίπτωση σίγουρα ο κάθε μαθητή αν είναι ψύχραιμος θα μπορέσει να αντιμετωπίσει όποια άσκηση και να το βάλουν όποιας δυσκολίας και να είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,410 μηνύματα.
Μολις τελειωσουν οι πανελλαδικές το ιδιο βραδυ θα ανοιξω μπουκάλι στα μπουζουκια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
Μολις τελειωσουν οι πανελλαδικές το ιδιο βραδυ θα ανοιξω μπουκάλι στα μπουζουκια...
εχω φυγει ταξιδι με αγνωστο περιορισμο καπνιζοντας οοολα τα black devil!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,410 μηνύματα.
εχω φυγει ταξιδι με αγνωστο περιορισμο καπνιζοντας οοολα τα black devil!

Γιατί έχει βρει πουθενά black devil; Στη Θεσσαλονίκη δεν έχει (τουλάχιστον δεν έχω πετύχει)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scof

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Scof αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
δεν ειναι τοσο ευκολα αυτα τα δυο....το αοδε μπορει γιατι ειναι παπαγαλια αλλα σου βγαινει η πιστη να το μαθεις τοσο κακογραμμενο που ειναι...τωρα αεππ...δεν νομιζω οτι ειναι κ το πιο ευκολο μαθημα...ανετα μπορουν να σε χαντακωσουν

Ο προγραμματισμός είναι μακράν πιο εύκολος από όλα τα υπόλοιπα μαθήματα κατεύθυνσης, αρκεί να μπεις στην φιλοσοφία του. Μη συγκρίνεις την ΑΕΠΠ με Μαθηματικά/Φυσική...

Τώρα το ΑΟΔΕ, έχει τόσο μικρή ύλη που σε μία χρονιά μπορείς να το μαθεις άνετα και να γράψεις και βαθμό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris001

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7,608 μηνύματα.
Μολις τελειωσουν οι πανελλαδικές το ιδιο βραδυ θα ανοιξω μπουκάλι στα μπουζουκια...
Σορρυ κιόλας που θα σε απογοητεύσω αλλά θα είσαι τόσο κουρασμένος απο όλο αυτο που πέρασες ολη τη χρονιά και κυριως απο τις 2 εβδομαδες των εξετάσεων που όταν τελειώσετε το μονο που θα θες να κανεις είναι να ΚΟΙΜΗΘΕΙΣ και δεν θα σκεφτεσαι ουτε μπαρ/κλαμπακι/μπουζουκια κτλπ :P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Σορρυ κιόλας που θα σε απογοητεύσω αλλά θα είσαι τόσο κουρασμένος απο όλο αυτο που πέρασες ολη τη χρονιά και κυριως απο τις 2 εβδομαδες των εξετάσεων που όταν τελειώσετε το μονο που θα θες να κανεις είναι να ΚΟΙΜΗΘΕΙΣ και δεν θα σκεφτεσαι ουτε μπαρ/κλαμπακι/μπουζουκια κτλπ :P:P
Κι όμως έχεις τεράστιο λάθος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vicky13

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 535 μηνύματα.
παιδια μια ερωτηση λιγο χαζη μπορω να δηλωσω σχολη του 1ο πεδιου απο τεχνολογικη εστω και με απωλεια μοριων;; όχι ε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
παιδια μια ερωτηση λιγο χαζη μπορω να δηλωσω σχολη του 1ο πεδιου απο τεχνολογικη εστω και με απωλεια μοριων;; όχι ε;
Μόνον αν έχεις δώσει πανελλήνιες ιστορία γενικής.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maniavas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μάνια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
παιδια μια ερωτηση λιγο χαζη μπορω να δηλωσω σχολη του 1ο πεδιου απο τεχνολογικη εστω και με απωλεια μοριων;; όχι ε;

ναι αλλά με μάθημα επιλογής Ιστορία γεν και βεβαία πάντα υπάρχει απώλεια μορίων από άλλη κατεύθυνση ασε που ειναι αργα για να αλλαξεις μαθημα επιλογης αφου αν δεν εχεις κανει δηλωση μεχρι την τριτη θα πρεπει να εχεις κανει και κατα την γνωμη μου ειναι λιγο αργα
Ποια σχολη θελεις απο πρωτο πεδιο ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top