Πανελλήνιες 2013

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Πού τη βρήκατε ρε παιδιά την ΠΡΙΝ συμπλήρωση μηχανογραφικών; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Solmyr

Δραστήριο μέλος

Ο Solmyr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 595 μηνύματα.
Μηχανογραφικό πριν τις εξετάσεις? :confused::confused:

Ok ladies and gentlemen

I am...
Fucked
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Δεν μας έχουν πει κάτι τέτοιο στο σχολείο πάντως ούτε στο φροντ:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lifeinlaugh

Νεοφερμένος

Η lifeinlaugh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Διαβάστε λίγο καλύτερα πριν αρχίσετε την παραπληροφόρηση! Θα μπορούσατε να διαβάσετε και όλη την εγκύκλιο...."Αντίθετα, όσοι από τους αποφοίτους - κατόχους βεβαίωσης πρόσβασης ημερήσιων ΓΕΛ ή ΕΠΑΛ-Β΄ των ετών 2011 ή 2012 θέλουν να είναι υποψήφιοι με το 10% για τις υπόλοιπες σχολές, δεν υποβάλλουν Αίτηση-Δήλωση για το 10% , αλλά απευθείας μηχανογραφικό μαζί με τους υπόλοιπους υποψηφίους περί τον Ιούνιο."
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Για τις ειδικές κατηγορίες γιατί δε βγήκε καμια ανακοίνωση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nick18

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nick18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Άγναντα (Άρτα). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
παιδια σιγουρα για το 10 τις εκατο δεν δηλωνουμε απο 18 φεβρουαριου μεχρι αρχες μαρτιου?μπορει να μου δωσει καποιος σε λινκ την εγκυκλιο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Μόνο κτηνιατρική θα δηλώσεις;
Δεν θα δηλωσω μονο αυτο αλλα δεν ξερω τι να δηλωσω μετα..Δηλαδη στο μυαλο μου μου αρεσουν ολες οι γκαμες χωρις κατι να μ αρεσει περισσοτερο ή λιγοτερο απ τα υπολοιπα
Δηλαδη καπως ετσι

κτηνιατρικη απθ>κτηνιατρικη καρδι>βιολογικα=μηχανολογοι μηχανικοι=χημικοι μηχανικοι=μαθηματικο=φυσικο=διαιτολογια=γεωπονικο κλπ κλπ κλπ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
παιδια σιγουρα για το 10 τις εκατο δεν δηλωνουμε απο 18 φεβρουαριου μεχρι αρχες μαρτιου?μπορει να μου δωσει καποιος σε λινκ την εγκυκλιο?

https://www.minedu.gov.gr/index.php/...n-sxeseon/deltia-typoy/9370-15-02-13-dt1.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katy95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η katy95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 248 μηνύματα.
τελικα πριν τις εξετασεις το μηχανογραφικο ή οχι ??...γτ αγχωθηκα τωρα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
τελικα πριν τις εξετασεις το μηχανογραφικο ή οχι ??...γτ αγχωθηκα τωρα :)
Eίναι αρκετά αμφίβολο παιδιά.
Εδώ ούτε κάν έχουμε μάθει τι θα γίνει με το "Αθηνά" και πώς θα είναι οι σχολές. Τον Μάρτη θα γίνουν αυτά.
Εγώ αν ήμουν στη θέση σας θα έψαχνα κάποιες σχολές που με ενδιαφέρουν καλού - κακού,
αλλά δεν πιστεύω ότι πρέπει να αγχωθείτε γιατί δύσκολα θα γίνει κάτι τέτοιο,κατά την γνώμη μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katy95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η katy95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 248 μηνύματα.
Ευχαριστω!:) ευτυχως γτ δεν εχω αποφασισει ακομη και σκεφτομουν να περιμενω πρωτα τα μορια:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

έλπις20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η έλπις20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
παιδια εχω απογοητευτει πληρως ..δεν παω φροντ και εχω μεινει πολυ πισω στην υλη βλεπω τα αλλα παιδια να χουν τελειωσει και να χουν 3εκινησει επαναληψεις και γω δεν εχω μαθει απολυτως τπτ ..ελεγα μεχρι τον μαρτη να την εχω βγαλει αλλα δεν το βλπεπω με τιποτα .ιστορια ειναι δεν ειναι 1 σελιδα πουυ 3ερω απε3ω παπαγαλια ..αρχαια μονο πρωταγορα εχω διαβασει πολυ καλα και λατινικα αστα να πανε που υποτιθεται ηταν και ευκολα..δενε χω καμια απολυτως ορε3η και διαθεση να διαβαζω εντατικα δηλ ολη την ωρα για 10.000-14.000 μορια ..εσεις τι λετε α3ιζει?αφου το 3ερω οτι δεν θα τα καταφερω τι να προσπαθησω και να απογοητευτω και στο τελος??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

El_Greko

Νεοφερμένος

Ο El_Greko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Το καλοκαιρι πριν ξεκινησουν τα μαθηματα της 3ης λυκειου επρεπε να κατσεις να διαβασεις λατινικα και αρχαια.Για να μαθεις μεταφραση λατινικα και αρχαια που ειναι 40+ κειμενα,δεν επαρκει ο χρονος κατα την διαρκεια του χειμωνα(βασικα αν στρωθεις επαρκει).Ειναι και η ιστορια κατευθυνσης που αυτη πραγματικα ειναι σκετο μαρτυριο αν θες να γραψεις καλο βαθμο.Βιολογια εκθεση και κειμενα εινα παιχνιδακι.Ριξε βαρος τουλαχιστον μονο στις μεταφρασεις ωστε να παρεις εναν σιγουρο βαθμο απο εκει.Μην καθυστερησεις διαβαζοντας αναλυσεις στα αρχαια.Δεν εχει νοημα.Αν ξερεις την μεταφραση,θα απαντησεις στα ερωτηματα των αρχαιων(οχι σε ολα βεβαια,αλλα απο το τιποτα..)Ιστορια βαζουν απο ολο το βιβλιο.Οποτε πρεπει να το περασεις οπωσδηποτε μερικες φορες.Εγω το διαβασα τουλαχιστον 20 φορες...Βιολογια με λιγο διαβασμα γραφεις εναν αξιοπρεπη βαθμο.Με γυρω στις 7 ωρες συγκεντρωμενου διαβασματος για να μαθω ολες τις λεπτομεριες, εγραψα 19.2.Εκθεση μαθε τα επικοινωνιακα πλαισια(SOS,τι sos δλδ,αν δεν ξερεις αυτο δεν γραφεις σωστα εκθεση και θα παρεις τον πουλο)και ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ(SUPeR SoS)πως να κανεις περιληψη.Νεοελληνικα κειμενα μια-δυο φορες να διαβασεις τις αναλυσεις απο το καθε κειμενο,ενα 14 το γραφεις.Μην απογοητευεσαι.Και κυριως σταματα να γκρινιαζεις.Διαβαζε και στην τουαλετα.Μονο με προσπαθεια και πεισμα μπορεις να τα καταφερεις.Η ηττοπαθεια θα σε τσακισει.Διαβασε οτι μπορεις,οσο μπορεις,εξυπνα,και καποια μορια θα τα βγαλεις.Αλλιως μπορεις να δωσεις και του χρονου!Η να πας σε καποιο Ιεκ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

έλπις20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η έλπις20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Το καλοκαιρι πριν ξεκινησουν τα μαθηματα της 3ης λυκειου επρεπε να κατσεις να διαβασεις λατινικα και αρχαια.Για να μαθεις μεταφραση λατινικα και αρχαια που ειναι 40+ κειμενα,δεν επαρκει ο χρονος κατα την διαρκεια του χειμωνα(βασικα αν στρωθεις επαρκει).Ειναι και η ιστορια κατευθυνσης που αυτη πραγματικα ειναι σκετο μαρτυριο αν θες να γραψεις καλο βαθμο.Βιολογια εκθεση και κειμενα εινα παιχνιδακι.Ριξε βαρος τουλαχιστον μονο στις μεταφρασεις ωστε να παρεις εναν σιγουρο βαθμο απο εκει.Μην καθυστερησεις διαβαζοντας αναλυσεις στα αρχαια.Δεν εχει νοημα.Αν ξερεις την μεταφραση,θα απαντησεις στα ερωτηματα των αρχαιων(οχι σε ολα βεβαια,αλλα απο το τιποτα..)Ιστορια βαζουν απο ολο το βιβλιο.Οποτε πρεπει να το περασεις οπωσδηποτε μερικες φορες.Εγω το διαβασα τουλαχιστον 20 φορες...Βιολογια με λιγο διαβασμα γραφεις εναν αξιοπρεπη βαθμο.Με γυρω στις 7 ωρες συγκεντρωμενου διαβασματος για να μαθω ολες τις λεπτομεριες, εγραψα 19.2.Εκθεση μαθε τα επικοινωνιακα πλαισια(SOS,τι sos δλδ,αν δεν ξερεις αυτο δεν γραφεις σωστα εκθεση και θα παρεις τον πουλο)και ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ(SUPeR SoS)πως να κανεις περιληψη.Νεοελληνικα κειμενα μια-δυο φορες να διαβασεις τις αναλυσεις απο το καθε κειμενο,ενα 14 το γραφεις.Μην απογοητευεσαι.Και κυριως σταματα να γκρινιαζεις.Διαβαζε και στην τουαλετα.Μονο με προσπαθεια και πεισμα μπορεις να τα καταφερεις.Η ηττοπαθεια θα σε τσακισει.Διαβασε οτι μπορεις,οσο μπορεις,εξυπνα,και καποια μορια θα τα βγαλεις.Αλλιως μπορεις να δωσεις και του χρονου!Η να πας σε καποιο Ιεκ..
ιεκ με τπτ ειναι μουφα και ασε που δεν εχω και λεφταα
τεσπα ευχαριστω παρα πολυ για τις συμβουλες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαντάμ_Σουσού

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαντάμ_Σουσού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Μια ανατροπή της τελευταίας στιγμής θα πρέπει να λάβουν σοβαρά υπ’ όψιν τους , οι υποψήφιοι των πανελληνίων εξετάσεων. Από φέτος οι υποψήφιοι θα καταθέτουν τον μηχανογραφικό τους δελτίο νωρίτερα πριν τις πανελλαδικές εξετάσεις (πιθανότατα εντός Μαρτίου) και πριν δουν τις βαθμολογίες τους, όπως συνέβαινε μέχρι πέρυσι, που συμπλήρωναν το μηχανογραφικό εντός του Ιουλίου.

Σύμφωνα με το υπουργείο παιδείας η συγκεκριμένη αλλαγή θα δώσει τη δυνατότητα πλέον οι βάσεις εισαγωγής να γνωστοποιούνται πιο νωρίς και όχι όπως παραδοσιακά τα τελευταία χρόνια το τρίτο δεκαήμερο του Αυγούστου.
Τη συγκεκριμένη ρύθμιση άλλωστε ανακοίνωσε τελεσίδικα και ο υφυπουργός παιδείας Ιωάννης Πανάρετος σε συνέντευξη του στην κρατική τηλεόραση και δήλωσε χαρακτηριστικά:
«Χρειάζεται να γίνει αυτό, κυρίως για τους ίδιους τους υποψήφιους και θα σας πω δύο λόγους. Ο ένας είναι ότι με τον χρόνο που κατατίθεται το μηχανογραφικό τώρα καθυστερούν τα αποτελέσματα, και ο προγραμματισμός των ίδιων των οικογενειών πηγαίνει πίσω, γιατί όλοι περιμένουν τέλος Αυγούστου να μάθουν σε ποιο Τμήμα, έχουν εισαχθεί. Από το άλλο μέρος έχουμε δει ότι δεν έχει βοηθηθεί ο υποψήφιος με τη σημερινή κατάσταση. Με δεδομένο ότι ο υποψήφιος μπορεί να επιλέξει στην ιεράρχηση των επιλογών του τα Τμήματα εκείνα που επιθυμεί περισσότερο, και με δεδομένο ότι οι Πανελλήνιες εξετάσεις είναι ένας διαγωνισμός, το πώς και το πού θα μπει θα εξαρτηθεί από την απόδοσή του. Επομένως, είναι καλύτερο για εκείνον να επιλέγει τα Τμήματα με την αξιολογική σειρά που επιθυμεί να σπουδάσει.»

Πάντως σε αυτή τη ρύθμιση αντιδρούν αρκετοί μαθητές και γονείς, καθώς θεωρούν ότι βλέποντας τους βαθμούς ήξεραν σε ποιες σχολές έχουν περισσότερες πιθανότητες να εισαχθούν , αλλά και ότι ειδικά φέτος με την οικονομική κρίση, μπορούσαν να επιλέξουν σχολές κοντά στον τόπο διαμονής τους.

ΠΗΓΗ:
https://www.cosmo.gr/Epikairotita/Ellada/Eidiseis/mhxanografiko-prin-tis-panelladikes.1292381.html

λιποθυμώ αυτη την στιγμή :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gregorithl

Νεοφερμένος

Ο Gregorithl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Το θέμα δεν είναι πότε θα δηλώσουμε...αλλά πότε θα γράψουμε (επιτέλους!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
παιδια εχω απογοητευτει πληρως ..δεν παω φροντ και εχω μεινει πολυ πισω στην υλη βλεπω τα αλλα παιδια να χουν τελειωσει και να χουν 3εκινησει επαναληψεις και γω δεν εχω μαθει απολυτως τπτ ..ελεγα μεχρι τον μαρτη να την εχω βγαλει αλλα δεν το βλπεπω με τιποτα .ιστορια ειναι δεν ειναι 1 σελιδα πουυ 3ερω απε3ω παπαγαλια ..αρχαια μονο πρωταγορα εχω διαβασει πολυ καλα και λατινικα αστα να πανε που υποτιθεται ηταν και ευκολα..δενε χω καμια απολυτως ορε3η και διαθεση να διαβαζω εντατικα δηλ ολη την ωρα για 10.000-14.000 μορια ..εσεις τι λετε α3ιζει?αφου το 3ερω οτι δεν θα τα καταφερω τι να προσπαθησω και να απογοητευτω και στο τελος??
Τραγικά λανθασμένη λογική. Αμα είναι ετσι μην πας καθολουν να γραψεις γιατί είναι δεδομένο ότι θα αποτύχεις. Δεν εχει νόημα να παρακολουθεις στο σχολείο και να ανοίγεις το βιβλιο αν νομίζεις ότι πάρα πολλοί άλλοι υποψήφιοι αυτό που πας να κατανοήσεις το παίζουν ήδη στα δάχτυλα. ;) Δεν είμαι στην κατεύθυνση σου αλλά πιστέυω ότι υπάρχει αρκετός χρόνος να σώσεις την κατάσταση. Προλαβαίνεις να μάθεις -όχι απαραίτητα παπαγαλία- την ιστορία, τη βιολογία, μεταφράσεις, εισαγωγές και αναλύσεις κειμένων έτσι ώστε να πιάσεις αρκετά μόρια. Μην το αφήσεις να σε παίρνει από κάτω και μην διστάσεις να ζητήσεις σημειώσεις και βοήθεια από καθηγητές και καλούς φιλους. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Ελπιζω η ρυθμιση του Υπουργου,που υποτιθεται ειναι και ''τελεσιδικη'' να παραμεινει τελεσιδικη.Για μια φορα,ας κανουν αυτο που λενε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

έλπις20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η έλπις20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Τραγικά λανθασμένη λογική. Αμα είναι ετσι μην πας καθολουν να γραψεις γιατί είναι δεδομένο ότι θα αποτύχεις. Δεν εχει νόημα να παρακολουθεις στο σχολείο και να ανοίγεις το βιβλιο αν νομίζεις ότι πάρα πολλοί άλλοι υποψήφιοι αυτό που πας να κατανοήσεις το παίζουν ήδη στα δάχτυλα. ;) Δεν είμαι στην κατεύθυνση σου αλλά πιστέυω ότι υπάρχει αρκετός χρόνος να σώσεις την κατάσταση. Προλαβαίνεις να μάθεις -όχι απαραίτητα παπαγαλία- την ιστορία, τη βιολογία, μεταφράσεις, εισαγωγές και αναλύσεις κειμένων έτσι ώστε να πιάσεις αρκετά μόρια. Μην το αφήσεις να σε παίρνει από κάτω και μην διστάσεις να ζητήσεις σημειώσεις και βοήθεια από καθηγητές και καλούς φιλους. :)
σκεφτομαουν να παω να του πω αυτουνου που μας κανει ιστορια να μου δινει ανα κεφαλαιο καθε εβδοαμδα ενα διαγωνισμα να το περνω στο σπιτι να το λυνω αφου πρωτα το χω μαθει τελεια και του το δινω να το διορθωνει αλλα ντρεπομαι γτ δεν μας εχει πει τπτ δηλ ''οποιος θελει ασ μ ζητησει βοηθεια'' ουτε καποιο παιδι εχει παει να ζητησει :/::/::/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαντάμ_Σουσού

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαντάμ_Σουσού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
σκεφτομαουν να παω να του πω αυτουνου που μας κανει ιστορια να μου δινει ανα κεφαλαιο καθε εβδοαμδα ενα διαγωνισμα να το περνω στο σπιτι να το λυνω αφου πρωτα το χω μαθει τελεια και του το δινω να το διορθωνει αλλα ντρεπομαι γτ δεν μας εχει πει τπτ δηλ ''οποιος θελει ασ μ ζητησει βοηθεια'' ουτε καποιο παιδι εχει παει να ζητησει :/::/::/:

όποιος ντρεπεται πολλά στη ζωη στερεύεται, λεει η γιαγιά μου :P Μπρος Ελπις! δεν θα σε φαει ο ανθρωπος, μια απλη ερωτησούλα θα κανεις :) δεν εχεις να χασεις κατί ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top