Πανελλήνιες 2013

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,418 μηνύματα.
ρε παιδια εχω μεγαλο προβ..μολις τωρα αναρωτηθηκα κατι σχετικα με τους πολυτεκνους στις πανελλαδικες
εγω ειμαι μελος πολυτεκνης οικογενειας ομως τα αλλα μου 3 αδελφια εχουν κλεισει τα 23 χρονια και δεν εχουν δικαιωματα πολυτεκνικοτητας
τωρα δηλ εγω δεν πιανομαι?:worry:

Μια χαρά ανήκεις στους πολύτεκνους. Φέτος μια φίλη μου που έδωσε μπήκε με ειδική κατηγορία τριτέκνων (έχει άλλες 2 αδερφές και οι 2 παντρεμένες και διορισμένες στο δημοσιο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

largyro

Νεοφερμένος

Η largyro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
να κάνω μια ερώτηση...φέτος ξαναδίνω αλλα με το 10% έδωσα και δυο γλώσσες...χρειάζεται να τις ξαναδώσω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Jason Del Piero

Δραστήριο μέλος

Ο Jason Del Piero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 546 μηνύματα.
Μήπως υπάρχει κανείς που δίνει δεύτερη χρονιά για να μου πεί πώς αντιμετωπίζει τις δυο μεγαλύτερες απειλές, κούραση - βαρεμάρα;:hmm:

Ναι....οποίος του πει να μου πει και μένα γιατί δεν την παλεύω άλλο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

El_Greko

Νεοφερμένος

Ο El_Greko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Γεια σας παιδια.Σχετικα με οσους δινουν δευτερη φορα(και εγω 2 φορες εδωσα),θελω να ευχηθω κατ'αρχην καλη επιτυχια!Η απαντηση μου θα ειναι πολυ συντομη και περιεκτικη.Θα μιλησω για την κουραση.Κουραση οντως προκαλει το διαβασμα,αλλα πιο πολυ κουραση(που στην ουσια ειναι αγχος)δημιουργει η ιδεα της διπλης αποτυχιας.Η κουραση του εγκεφαλου περναει αν κοιμηθεις καλα.Την ψυχικη κουραση που προκαλει το αγχος θα την εχεις μεχρι να δωσεις.Και η υπερβολικη ψυχικη κουραση σωματοποιειται(μειωση σωματικης δυναμης,καθολου κεφι,κ.α).Πρεπει να προσεξετε πολυ το αγχος.Θελει να κοιτας στον καθρεπτη και να λες "Θα τα καταφερω ρε!Φετος θα σκισω!"Και να κανεντε πραγματα που να ξεχνατε για καποιες ωρες τις πανελληνιες.Ζωτικης σημασιας,η σωστη διατροφη.Και ισως καποιες βιταμινες(προσωπικα επαιρνα καποιες και βοηθησαν παααρα πολυ ως προς την μνημη και συγκεντρωση).Και ενα μυστικο:Τρεξιμο η γυμναστηριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιαννης Κοβ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιαννης Κοβ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Γεια σας κι εγω ξαναδινω φετος. Ειμαι πολυτεκνος με αδερφια μεγαλυτερα και ισχυει κανονικα αν και περυσι μεχρι λιγο πριν δηλωσουμε τα μαθηματα λεγαν πως δεν ισχυει. Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αν φετος θα ισχυσει το ιδιο συστημα με τις ειδικες κατηγοριες γιατι ακουστηκε κατι για να φερουν παλι τις μεταγραφες. Ευχαριστω εκ των προταιρων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MPVNsf123

Νεοφερμένος

Ο MPVNsf123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Παιδιά κι εγώ ξαναδίνω φέτος. Μπορεί κανείς να μου πει(θυμήσει) λεπτομερώς τι διαδικασίες πρέπει να ακολουθήσω από τώρα(Φεβρουάριο) και μετά για να γραφτώ ξανά; Εννοώ πότε να πάω στο σχολείο, τι χαρτιά να έχω και λοιπά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Παιδιά κι εγώ ξαναδίνω φέτος. Μπορεί κανείς να μου πει(θυμήσει) λεπτομερώς τι διαδικασίες πρέπει να ακολουθήσω από τώρα(Φεβρουάριο) και μετά για να γραφτώ ξανά; Εννοώ πότε να πάω στο σχολείο, τι χαρτιά να έχω και λοιπά...

Στο σχολείο θα πας να κανεις αίτηση,οταν βγει κι η ανακοίνωση απο το υπουργείο για τους τελειόφοιτους . Μες το Φλεβάρη,νομίζω,βγαίνει η σχετική εγκύκλιος . Μαζι σου πρεπει να έχεις τη βεβαίωση πρόσβασης απο τις Πανελλαδικές τις περσινές ,την οποία και θα σου κρατήσουν, επικυρωμένο φωτοαντίγραφο ταυτότητας και μια φωτογραφία για το καρτελακι υποψήφιου . Ακομα,στο σχολείο θα σου δώσουν να συμπληρώσεις και μια αίτηση. Αυτα θυμάμαι! Για καλο και για κακό ομως,ρωτά και στο σχολείο σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MPVNsf123

Νεοφερμένος

Ο MPVNsf123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Στο σχολείο θα πας να κανεις αίτηση,οταν βγει κι η ανακοίνωση απο το υπουργείο για τους τελειόφοιτους . Μες το Φλεβάρη,νομίζω,βγαίνει η σχετική εγκύκλιος . Μαζι σου πρεπει να έχεις τη βεβαίωση πρόσβασης απο τις Πανελλαδικές τις περσινές ,την οποία και θα σου κρατήσουν, επικυρωμένο φωτοαντίγραφο ταυτότητας και μια φωτογραφία για το καρτελακι υποψήφιου . Ακομα,στο σχολείο θα σου δώσουν να συμπληρώσεις και μια αίτηση. Αυτα θυμάμαι! Για καλο και για κακό ομως,ρωτά και στο σχολείο σου.
Ευχαριστώ πολύ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

γεωργιαπο

Νεοφερμένος

Η Γεωργια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
καλησπερα!!!!γραφω πρωτη φορα στο site.πηγαινω γ΄επαλ στο τομεα πληροφορικης..
εχω ανχωθει παρα πολυ,χτες ηρθαν κ μας ενημερωσαν οτι 13 μαιου ξεκιναν οι πανελληνιες,εμεις στην ταξη στον προγραμματισμο κανουμε ακομα ψευδοκωδικα
απο pascal τιποτα .
προσπαθω μονη μου χωρις βοηθεια χωρις φροντιστηρια χωρις τιποτα πιστευω πως δεν θα περασω με εχει παρει πολυ απο κατω!!!

μια ερωτηση τη σχολη θα προτιμουσατε τει πληροφορικης ή ακαδημια εμπορικου ναυτικου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
13; Βγήκε επίσημα; :eek: 13 είναι ακριβώς μετά τις διακοπές άρα δε νομίζω... 20 πιστεύω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

γεωργιαπο

Νεοφερμένος

Η Γεωργια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
ναι ετσι μας ειπαν οτι μολις ανοιξουμε.
κ εγω αυτο επαθα εμεινα με το στομα ανοιχτο!!!αφου μας λεγατε μερικοι εξερετικοι καθηγητες(μην χε@@)σιγα μην προλαβετε να διαβασετε σε τοσο λιγο χρονικο διαστημα..
αλλα επισημα δεν εχει βγει κατι που να το σιγουρευει 100% το πρωτο δεκαπενθημερο του φεβρουαριου η το 2 δεκαπενθημερο ξεκιναν οι αιτησεις μηχανογραφικου
μας ειπαν επισης πως περσι γραψαν πρωτα νοελ.την επομενη ακριβως γραψαν μαθηματικα κ μετα απο λιγες μερες ειδικοτιτας κ μετα απο το πολυ 4 με 5 μερες δωσαν εξετασεις κανονικες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαντάμ_Σουσού

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαντάμ_Σουσού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
παιδιά μην πανικοβάλλεστε, δεν έχει ακουστεί τιποτα το επισήμο, λόγια του αέρα είναι.
Κιπ κάλμ εντ ρίντ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,418 μηνύματα.
13 δεν ξεκινάνε. Δε βγήκε ανακοίνωση. Με λέτε την καθε μ@λακία που σας κατέβει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

γεωργιαπο

Νεοφερμένος

Η Γεωργια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
συγνωμη αλλα εγω δεν μιλησα ασχημα σε κανεναν...
χτες μας ειπαν οτι 13 μαιου θα ξεκινησουμε με τα λεγομενα αυτου του αντιπροσωπου του ΚΕΣΥΠ που στειλανε να μας μιλησουν για της πανελληνιες...
κ ξανα λεω η εγκυκλιος δεν εχει βγει κ οτι λεγετε ως τωρα ειναι ΑΝΕΠΙΣΗΜΟ.
αυτα μας ειπαν αυτα λεω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιαννης Κοβ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιαννης Κοβ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Θα ισχυσουν φετος οι ειδικες κατηγοριες ή θα βαλουν τις μεταγραφες οπως παλια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris001

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7,608 μηνύματα.
Συγγνώμη αλλά πότε ξεκινάει η περίοδος υποβολής αιτήσεων-δηλώσεων για τις Πανελλήνιες Εξετάσεις 2013.....θέλει η ξαδέρφη μου να πάρει μέρος και δεν έχουμε ακούσει κάτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Συγγνώμη αλλά πότε ξεκινάει η περίοδος υποβολής αιτήσεων-δηλώσεων για τις Πανελλήνιες Εξετάσεις 2013.....θέλει η ξαδέρφη μου να πάρει μέρος και δεν έχουμε ακούσει κάτι.

Επίσημα και εμείς δεν έχουμε ακούσει κάτι. Για τώρα έχουν πει μόνο στα παιδιά τα οποία θα δηλώσουν ειδική κατηγορία να φέρουν τα χαρτιά τους.

ΥΓ. Ξέρει κανείς τι παίζει με τα κοινωνικά κριτήρια-χαμηλό εισόδημα; Πόσο πρέπει να ειναι για να το δηλώσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

γεωργιαπο

Νεοφερμένος

Η Γεωργια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
εμας μας ειπαν οτι για τα κοινωνικα κριτηρια δεν ξερουν απολυτως τιποτα ακομα κ οτι θα ξερουν μεσα απριλιου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Θα ισχυσουν φετος οι ειδικες κατηγοριες ή θα βαλουν τις μεταγραφες οπως παλια;

Δεν έχω ιδέα... Πάντως, σύμφωνα με την παρακάτω πηγή, θα επαναφέρουν φέτος τις μεταγραφές...
Μεταγραφές με κοινωνικά κριτήρια από το 2013
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
ναι.ηταν τοσο σημαντικο να φτιαξουν καινουριο site το υπουργειο παιδειας. ελεος-.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top