Πανελλήνιες 2013

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Εκτος και αμα εισαι της νυχτας αποκλειστικα.
Και μέρα μπορώ να διαβάσω και νύχτα. Απλά τη νύχτα έχει περισσότερη ησυχία και μ' αρέσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Και μέρα μπορώ να διαβάσω και νύχτα. Απλά τη νύχτα έχει περισσότερη ησυχία και μ' αρέσει.
Καλα παω πασο τοτε...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Προς θεωρητικόπουλα,

τη μετάφραση στα Λατινικά από που την μαθαίνετε;
Από το βιβλίο του καθηγητή ή από το βοήθημα; Έχω το βοήθημα του Παπαθανασίου και κάποια πράγματα τα λέει διαφορετικά από το βιβλίο του καθηγητή... Φοβάμαι μην χάσω τζάμπα μόρια στο τέλος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
απο τις μεταφρασεις που μας δινουνε απο το φροντιστηριο οπωσδηποτε οχι απο το βιβλιο του καθηγητη δυσνοητη και ελλιπης ειναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Απ τις μεταφράσεις του φροντ οι οποιες είναι απο το study for exams δηλαδή οι πιο σωστές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Christie17avril

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Christie17avril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 248 μηνύματα.
Προς θεωρητικόπουλα,

τη μετάφραση στα Λατινικά από που την μαθαίνετε;
Από το βιβλίο του καθηγητή ή από το βοήθημα; Έχω το βοήθημα του Παπαθανασίου και κάποια πράγματα τα λέει διαφορετικά από το βιβλίο του καθηγητή... Φοβάμαι μην χάσω τζάμπα μόρια στο τέλος...

Εμένα ο καθηγητής που μου κάνει μου δίνει τις μεταφράσεις όπως τους τα είχε στείλει το υπουργείο και γενικά ό,τι λατινικό από το υπουργείο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
αντε ρε παιδια σιγα σιγα να τελειωνουμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
Ο Φεβρουαριος προβλεπεται πολυ απαισιος.
Δεν χανουμε καμια μερα, καμια αργια, καθε μερα σχολειο.

Φανταστικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
(εχθες το βραδυ) ποσο να αντεξει ενα παιδι?! Γ4/2012 φυσικη κατ. και αμεσως παραγουσες μαθηματικα κατ.? λιγο ελεοος!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τα λατινικά με τίποτα από βιβλίο είναι ακατανόητο... τα λατινικά θέλουν κυριολεκτικά λιώσιμο γιατί δεν πρέπει να χάσουμε μόρια από εκεί
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
με ποια λογικη τα λεω απεξω τα χαρακτηριστικα των πειραματων του μεντελ στο σπιτι και στο σχολειο κομπλαρω?-.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
με ποια λογικη τα λεω απεξω τα χαρακτηριστικα των πειραματων του μεντελ στο σπιτι και στο σχολειο κομπλαρω?-.-

Μήπως γιατί τα λες προφορικά και κομπλάρεις; Μη σε αγχώνει αυτό. Στο τέλος γραπτά θα δώσεις. Δε θα έχεις κανέναν πάνω απο το κεφάλι σου να σε κοιτάζει πχ περίεργα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΟΝΕΙΡΕΥΟΜΑΙ

Νεοφερμένος

Η ΟΝΕΙΡΕΥΟΜΑΙ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά! Έδωσα πέρυσι πανελλήνιες. Ένα χρόνο μετά η ζωή μου μοιάζει ΤΟΣΟ διαφορετική!! Σας γράφω απλώς για να σας πω, να μην το βάζετε κάτω. Οι πανελλήνιες για εμένα ήταν πολύ ψυχοφθόρα διαδικασία γιατί διάβασα πολύ και τελικά δεν μπήκα στη σχολή που ήθελα! Και να που είμαι στη Γλασκώβη σπουδάζοντας Μοριακή Βιολογία που ήταν το μεγαλύτερο μου όνειρο! Είμαι ευτυχισμένη..
Οι πανελλήνιες διδάσκουν πολλά πράγματα και σε κάνουν πιο ώριμο (ειδικά αν έχεις. ένα σοβαρό σκοπό). Ό,τι και να γίνει τον Μάιο, θα δείτε ότι τίποτα δεν τελειώνει εκεί και όλοι εμείς οι απόφοιτοι το συνειδητοποιούμε τώρα! Να προσπαθείτε πάντοτε για το καλύτερο και αν δεν έρθει, να ξέρετε ότι πάντα υπάρχει κάτι που θα σας αναταμείψει για την προσπάθεια σας!
Σας εύχομαι ολόψυχα καλό κουράγιο και δύναμη..Ξέρω ότι οι επόμενοι μήνες είναι οι μήνες του ''φορτσαρίσματος'' . Καλή επιτυχία σε όλους!

Σε ευχαριστώ πολύ για την δημοσίευση σου, πραγματικά μου δίνει ελπίδες, κουράγιο και υπομονή!!! Χαίρομαι πολύ για σένα που έχεις καταφέρει και ασχολείσαι με αυτό που πραγματικά σου αρέσει!!!!σου εύχομαι καλή συνέχεια και καλή επιτυχία στις εξετάσεις της σχολής σου!!!!

O Χρονος ειναι άτιμο πράγμα. Οι 3 ώρες δεν φτάνουν σε καμία περίπτωση για να ξετυλίξεις την σκέψη σου όπως θέλεις, και να έχεις την καλύτερη δυνατή απόδοση. Οπότε τι μένει, να "προσαρμοστείς". Αυτή ακριβώς η προσαρμογή πρέπει να γίνει σωστά, ώστε να μην περιορίσει την νοητική σου ικανότητα (τρέχω για να προλάβω και χάνω σε ποιότητα σκέψης), σε περίπτωση που έχεις θέμα με τον χρόνο. Εγώ είχα τεράστιο. Στο φροντιστήριο πότε δεν τελείωνα στο 3ωρο.
Γενικά, την ώρα του διαγωνίσματος, σε έναν 100% διαβασμένο μαθητή, παίζει 50% διάβασμα, και 50% ψυχολογία, να μπορεί να αποδώσει αυτό το διάβασμα με τον καλύτερο δυνατό τρόπο. Ορισμένοι υποστηρίζουν πως το άγχος κάνει καλό, αυτό δεν είναι λάθος, αλλά πρέπει να το οριοθετήσει, και γενικά αυτό είναι κάπως δύσκολο. Αν το άγχος ξεπεράσει την φάση του οίστρου του εγκεφάλου, τότε τον μπλοφάρει. Πόσες φορές μαθητές ακριβώς επειδή τα ξερόυν όλα τελεία, δεν ξερόυν από που να αρχίσουν, και πως να τα γράψουν ώστε να το αποτέλεσμα να είναι τελειότερο και από το τέλειο…και στο τέλος δεν γραφούν τίποτα.
Πάντως, δεν υπάρχει ένα συγκεκριμένο πρόγραμμα, αυτό είναι απλά μια βασική ιδέα, την οποία εσύ μπορείς να προσαρμόσεις ανάλογα με τις ανάγκες σου. Καλή επιτυχία

όντως είναι πρόβλημα ο χρόνος και πάντα θα είναι!!! τέτοια προβλήματα δεν αντιμετωπίζονται απλά περιορίζονται!! αυτό λοιπόν εύχομαι να καταφέρω να κάνω!!!σε ευχαριστώ για όλα!και εσύ καλή επιτυχία σε ότι και να κανείς!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antonisd95

Δραστήριο μέλος

Ο antonisd95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Μήπως γιατί τα λες προφορικά και κομπλάρεις; Μη σε αγχώνει αυτό. Στο τέλος γραπτά θα δώσεις. Δε θα έχεις κανέναν πάνω απο το κεφάλι σου να σε κοιτάζει πχ περίεργα.

Μπορεί να μην έχεις κάποιον να σε κοιτάει περίεργα, αλλά θα έχεις τον χρόνο να σε κυνηγάει.Αυτό είναι χειρότερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
με ποια λογικη τα λεω απεξω τα χαρακτηριστικα των πειραματων του μεντελ στο σπιτι και στο σχολειο κομπλαρω?-.-
Δεν είναι ανησιχυτικό αυτό:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
Εχετε τελειωσει πουθενα την υλη ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.

Jason Del Piero

Δραστήριο μέλος

Ο Jason Del Piero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 546 μηνύματα.
τα λατινικά θέλουν κυριολεκτικά λιώσιμο γιατί δεν πρέπει να χάσουμε μόρια από εκεί

Το πιο δύσκολο απο ΟΛΑ είναι.....:worry::worry::worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top