Πανελλήνιες 2013

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
Θα πιεστείς αρκετά νομίζω... Η ύλη δεν είναι μικρή και το βιβλίο κακογραμμένο. Ξέρεις να επεξεργάζεσαι πηγές; :confused:

Άσε και που θα έχεις και μεγάλη απώλεια μοριών... :hmm:
ευχαριστω για την απαντηση και συγγνωμη:redface: εννοειται οτι κανω πλακα:whistle: θα ηταν σκετη αυτοκτονια πιστευω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polymnia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,253 μηνύματα.
Δηλαδή το κερατό μου το καροτένιο,αυτό ποτέ δεν το κατάλαβα.
17-18 χρονών και ψωνίζονται για το πού βρίσκονται στην ύλη, αν την τελείωσαν ήδη,ή πόσες δεκάδες επαναλήψεις έκαναν κλπ.
Ας σοβαρευτούμε λίγο επιτέλους.
Πραγματικά,ποιό είναι το όφελος απο αυτό; Οτι θα προλάβουν να κάνουν περισσότερες επαναλήψεις;
Ή οτι γουστάρουν να αγχώσουν υποψήφιους απο άλλα φροντηστήρια;
Αν είναι ο ίδιος/α τούβλο γύψινο,και 20 επαναλήψεις να κάνουν μέχρι το Μάιο,δε θα εμπεδώσει τίποτις.
Μέσα στον ψωνισμό τους,πιστέψτε με,δε θα το αντιληφθούν ούτε οι ίδιοι στην τελική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Solmyr

Δραστήριο μέλος

Ο Solmyr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 595 μηνύματα.
ααα...θετικη κατευθυνση(με φυσικη γενικης παιδειας) με στοχο αρχιτεκτονικη. να δωσω ιστορια γενικης να παω για ψυχολογια? σε 4 μηνες προλαβαινω δεν προλαβαινω??:$

ευχαριστω για την απαντηση και συγγνωμη:redface: εννοειται οτι κανω πλακα:whistle: θα ηταν σκετη αυτοκτονια πιστευω!

πλάκα???Now i've seen everything!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
πλάκα???Now i've seen everything!!

Αυτό ήταν πλάκα???Now i've seen everything!!
χαχαχα:redface:
αν ημουν παρορμητικη(που δεν ειμαι) μπορει και να το εκανα:) και αν δεν λυπομουν τους γονεις μου που εχουν δωσει τοοσα στο σχεδιο;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Solmyr

Δραστήριο μέλος

Ο Solmyr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 595 μηνύματα.
χαχαχα:redface:
αν ημουν παρορμητικη(που δεν ειμαι) μπορει και να το εκανα:) και αν δεν λυπομουν τους γονεις μου που εχουν δωσει τοοσα στο σχεδιο;)

ε άμα γινόταν όνειρο ζωής η ψυχολογία δε θα πείραζε...btw καταλάθος έγραψα 2 φορές το ίδιο πράγμα...Shame!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
ε άμα γινόταν όνειρο ζωής η ψυχολογία δε θα πείραζε...btw καταλάθος έγραψα 2 φορές το ίδιο πράγμα...Shame!
το εχω σκεφτει να κανω καποια στιγμη και κατι σχετικα με την ψυχολογια(εκτος απο το να διαβαζω βιβλια)
με κατατακτηριες γινεται να πας σε ακυρη σχολη?οχι ε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Solmyr

Δραστήριο μέλος

Ο Solmyr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 595 μηνύματα.
το εχω σκεφτει να κανω καποια στιγμη και κατι σχετικα με την ψυχολογια(εκτος απο το να διαβαζω βιβλια)
με κατατακτηριες γινεται να πας σε ακυρη σχολη?οχι ε?

νομίζω γίνεται αλλά δεν είμαι και σίγουρος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
νομίζω γίνεται αλλά δεν είμαι και σίγουρος...
κατι θα κανω σιγουρα παντως!
ασχετο με το θεμα και με εμενα, αλλα η ψυχολογια θα επρεπε να ειναι μαθημα στην αρχιτεκτονικη.ειναι πολυ σημαντικη πιστευω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antonisd95

Δραστήριο μέλος

Ο antonisd95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
το εχω σκεφτει να κανω καποια στιγμη και κατι σχετικα με την ψυχολογια(εκτος απο το να διαβαζω βιβλια)
με κατατακτηριες γινεται να πας σε ακυρη σχολη?οχι ε?

Γίνεται.
Γνωστή μου από οικονομικά μπήκε νομική με κατατακτήριες.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.

Christie17avril

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Christie17avril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 248 μηνύματα.
Δεν ξέρω σε ποιο θέμα να το ρωτήσω. Εγώ έχω έναν αδερφό, οι γονείς μου είναι χωρισμένοι κι η γυναίκα του πατέρα μου τώρα είναι έγκυος. Θεωρούμαι τέκνο τριτέκνου; Πού πρέπει να ρωτήσω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Christie17avril

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Christie17avril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 248 μηνύματα.
ααα...θετικη κατευθυνση(με φυσικη γενικης παιδειας) με στοχο αρχιτεκτονικη. να δωσω ιστορια γενικης να παω για ψυχολογια? σε 4 μηνες προλαβαινω δεν προλαβαινω??:$

Με τίποτα;;
Καταρχάς η ψυχολογία έχει βάση 18,2 και νομίζω πας με χαμηλό συντελεστή... και 20 να γράψεις πέφτει στο 18... Χώρια που είναι πάρα πολύ δύσκολη η ιστορία γενικής... :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Christie17avril

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Christie17avril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 248 μηνύματα.
ευχαριστω για την απαντηση και συγγνωμη:redface: εννοειται οτι κανω πλακα:whistle: θα ηταν σκετη αυτοκτονια πιστευω!

μου αρέσει που απάντησα κιόλας... :redface: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

έλπις20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η έλπις20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 137 μηνύματα.

Scof

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Scof αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Επανερχόμενος στο θέμα της ύλης, και καθαρά από προσωπική άποψη. Για εμένα οι επαναλήψεις είναι αυτές που θα σε κάνουν να μάθεις την ύλη σωστά, με την έννοια ότι ειναι πρακτικά αδύνατο να θυμάσαι τις ταλαντώσεις πχ που έκανες το καλοκαίρι τον Απρίλιο που πας να κάνεις επανάληψη.

Αυτη τη στιγμή στη φυσική κάνουμε επανάληψη κύμματα, τα οποία τα κάναμε ένα χρόνο περίπου πριν (Απρίλιο αν θυμάμαι καλά). Αυτό δεν σημαίνει ότι βγήκε επιφανειακά η ύλη. Μαθηματικά θα τελειώσουμε αρχές Φλεβάρη και για αυτό δεν αισθάνομαι σιγουριά για το μάθημα. Πχ μιγαδικούς θυμάμαι αυτή τη στιγμή τα πολύ βασικά και σε καμία περίπτωση τις "ιδιαίτερες περιπτώσεις".

Ξέρω άτομα που τελειώνουν την ύλη μια βδομάδα πριν τις πανελλαδικές. No problem, αλλά ποιο το κόλλημα μερικών για κράξιμο σε αυτούς που πάνε σχετικά "γρηγορα"΄;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TeronGorefied

Νεοφερμένος

Ο TeronGorefied αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Όλα αυτα που έκφρασες ισχυουν στην περίπτωση μου,και με το χώρο αλλα και με το χρόνο!!!και αυτη η κατασταση το να διαβαζω και να μην γραφω πραγματικα με έχει κουράσει και στεναχωρήσει.Σε ευχαριστώ πραγματικα παρα πολυ!!!πιστευω οτι συμβουλες σου θα με βοηθησουν σημαντικα!!!θα προσπαθήσω να τις εφαρμόσω και ελπίζω μέσα απο αυτό το συστημα να καταφέρω να ξεπεράσω αυτο το άγχος και τον πανικό!!!:)

O Χρονος ειναι άτιμο πράγμα. Οι 3 ώρες δεν φτάνουν σε καμία περίπτωση για να ξετυλίξεις την σκέψη σου όπως θέλεις, και να έχεις την καλύτερη δυνατή απόδοση. Οπότε τι μένει, να "προσαρμοστείς". Αυτή ακριβώς η προσαρμογή πρέπει να γίνει σωστά, ώστε να μην περιορίσει την νοητική σου ικανότητα (τρέχω για να προλάβω και χάνω σε ποιότητα σκέψης), σε περίπτωση που έχεις θέμα με τον χρόνο. Εγώ είχα τεράστιο. Στο φροντιστήριο πότε δεν τελείωνα στο 3ωρο.
Γενικά, την ώρα του διαγωνίσματος, σε έναν 100% διαβασμένο μαθητή, παίζει 50% διάβασμα, και 50% ψυχολογία, να μπορεί να αποδώσει αυτό το διάβασμα με τον καλύτερο δυνατό τρόπο. Ορισμένοι υποστηρίζουν πως το άγχος κάνει καλό, αυτό δεν είναι λάθος, αλλά πρέπει να το οριοθετήσει, και γενικά αυτό είναι κάπως δύσκολο. Αν το άγχος ξεπεράσει την φάση του οίστρου του εγκεφάλου, τότε τον μπλοφάρει. Πόσες φορές μαθητές ακριβώς επειδή τα ξερόυν όλα τελεία, δεν ξερόυν από που να αρχίσουν, και πως να τα γράψουν ώστε να το αποτέλεσμα να είναι τελειότερο και από το τέλειο…και στο τέλος δεν γραφούν τίποτα.
Πάντως, δεν υπάρχει ένα συγκεκριμένο πρόγραμμα, αυτό είναι απλά μια βασική ιδέα, την οποία εσύ μπορείς να προσαρμόσεις ανάλογα με τις ανάγκες σου. Καλή επιτυχία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Μεταξύ μας (τρόπος του λέγειν), όσες ώρες και να μας δίνανε να γράφαμε δεν θα ήταν αρκετές για εμάς. Όποιος δεν μπορεί να σκεφτεί τα x,y πράγματα που πρέπει να απαντήσει μέσα στο τρίωρο, δεν θα κερδίσει και πολλά με πέντε ώρες παραπάνω. Άντε να κάνουμε τη χάρη στα τελευταίων ετών θέματα που βγαίνουν με ρυθμό σε τρεισήμισι ώρες και με πίεση στις τρεις. Πάντως κάθε διαγώνισμα θα καταντούσε πολύ πιο ψυχοφθόρο αν πχ. αντί για τρεις ώρες είχαμε έξι. Στον αντίποδα, οι Αμερικάνοι για να μπουν σε πανεπιστήμιο αναγκάζονται να γράψουν έκθεση 3 παραγραφων σε 25 λεπτά, αυτό είναι όντως strict time limit, αλλά η φιλοσοφία εκεί είναι τελείως διαφορετική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgia...!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η π = 3,14159 26535... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 379 μηνύματα.
παιδια δεν ξερω για εσας αλλα εγω μια ενθαρρυνομαι και μια απελπιζομαι...υπαρχουν στιγμες που νιωθω αχρηστη και ανικανη(κρισεις πανικου) και αλλες που ειμαι απολυτα σιγουρη...τι να σας πω...απο εδω και περα δεν ξερω τι θα γινει...ειναι γενικο συνδρομο ή ειμαι εγω και οι παραλογισμοι μου το προβλημα..;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,807 μηνύματα.
παιδια δεν ξερω για εσας αλλα εγω μια ενθαρρυνομαι και μια απελπιζομαι...υπαρχουν στιγμες που νιωθω αχρηστη και ανικανη(κρισεις πανικου) και αλλες που ειμαι απολυτα σιγουρη...τι να σας πω...απο εδω και περα δεν ξερω τι θα γινει...ειναι γενικο συνδρομο ή ειμαι εγω και οι παραλογισμοι μου το προβλημα..;

Mην αυτομειώνεσαι. Δώσε αυτοπεποίθηση στον εαυτό σου. Είσαι η Γεωργία και θα πετύχεις. Είναι μάλλον μια κατάσταση που αρκετοί την βιώσαμε. Δεν την βιώνουν όλοι. Είναι θέμα ανθρώπου, προσωπικότητας,.. Δεν πρέπει να απελπίζεσαι. Σκέψου ότι είσαι στο πλατύσκαλο πριν την σκάλα της ατελείωτης γνώσης. Οι πόρτες ακόμη δεν άνοιξαν. Πρέπει να περάσεις από την φάση των πανελληνίων. Γενικά όσο θα ανεβαίνεις σκαλοπάτι στην προσωπική μόρφωσή σου, θα περνάς από διάφορες φάσεις με αυξανόμενο δείκτη δυσκολίας. Βέβαια, ανάλογα θα μεγαλώνει και η ωριμότητά σου. Άλλη κριτική ικανότητα έχεις τώρα και άλλη θα έχεις μετά από 2 χρόνια. Είναι οι εικόνες που δεν έχεις δει και πρόκειται να δεις. Το Ελληνικό λύκειο όπως προσφέρεται, προσφέρει ελάχιστη κοινωνική μόρφωση στους μαθητές. Βέβαια αυτό που σε απασχολεί, το από εδώ και πέρα..θα πρέπει να το ξεχάσεις. Όσο το σκέφτεσαι τόσο σε ρίχνει ψυχολογικά και σε ακυρώνει από τις προσπάθειές σου. Στόχευσε και προχώρα. Όσο δύσκολα ή μαύρα να είναι τα πράγματα, η φιλότιμη προσπάθεια αμοίβεται. :) Το τούνελ έχει διέξοδο για όσους ξέρουν να περπατάνε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,408 μηνύματα.
Λατρεύω την ανάλυση μετοχής <3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top