Πανελλήνιες 2013

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
προσωποποιηση του αυτοσκοπου

πως φαινεται η θεωρητικη:confused: :P μαγκα,αρακσε.

αμα ημουν φυτο δεν θα ειχα ουτε ισκοολ ,ουτε φβ Ο_ο

ο,γκοντ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antonisd95

Δραστήριο μέλος

Ο antonisd95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
Καθυστερημενος εισαι? Είπα πουθενα εγώ να μην ανοίξει βιβλίο τα χριστουγεννα για να είναι ξεκούραστος το πασχα?

Μάλλον είμαι καθυστερημένος... :wall: :wall: :wall:
Τρόπος του λέγειν...:/:


Και έτσι φαίνεται η τεχνολογική :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
πως φαινεται η θεωρητικη:confused: :P μαγκα,αρακσε.

αμα ημουν φυτο δεν θα ειχα ουτε ισκοολ ,ουτε φβ Ο_ο

ο,γκοντ

χαχαχα απλως αυτο που θελω να πω ειναι παν μετρον αριστον ενταξει σιγουρα θα διαβασουμε και πολυ μες τα χριστουγεννα αφου γραφουμε οι πιο πολλοι αλλα δεν ειδα στο προγραμμα σου εξω για αυτο φρικαρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
χαχαχα απλως αυτο που θελω να πω ειναι παν μετρον αριστον ενταξει σιγουρα θα διαβασουμε και πολυ μες τα χριστουγεννα αφου γραφουμε οι πιο πολλοι αλλα δεν ειδα στο προγραμμα σου εξω για αυτο φρικαρα

μέτρον άριστον * (παν μέτρον άριστον --> πλεονασμός) :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
χαχαχα απλως αυτο που θελω να πω ειναι παν μετρον αριστον ενταξει σιγουρα θα διαβασουμε και πολυ μες τα χριστουγεννα αφου γραφουμε οι πιο πολλοι αλλα δεν ειδα στο προγραμμα σου εξω για αυτο φρικαρα

Γιατι ειδες πουθενα στο προγραμμα μου φαγητο,τουαλετα,κ.τ.λ;

Κουβέντα να γίνεται μωρέ.. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
Παιδιά εγώ σκέφτομαι ότι αν δεν περάσω στην πόλη που μένω μάλλον δεν θα μπορέσω να πάω για σπουδές και απογοητεύομαι άσχημα ώρες ώρες:(

Α εγω οχι. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
μπορω να γραφτω φροντ τωρα η ειναι πολυ αργα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Να σου πούνε όχι δεν θα σου πούνε, αλλά δεν ξέρω αν θα μπορέσεις να συμβαδίσεις με κάποιο τμήμα...Πήγαινε καλύτερα τώρα πριν τα Χριστούγεννα ώστε να καλύψεις τυχόν κενά σε κάποιο μάθημα στις γιορτές και να μπορέσεις να παρακολουθήσεις άνετα μετά..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Solmyr

Δραστήριο μέλος

Ο Solmyr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 595 μηνύματα.
μπορω να γραφτω φροντ τωρα η ειναι πολυ αργα?

σιγουρα εξαρταται απο το που βρισκεσαι στην υλη στα χ μαθηματα.δηλαδη αν εχεις κανει μεχρι τη συνεχεια δε θα σε βαλουν με καποιους που κανουν ολοκληρωματα.ετσι πιστευω εγω.μπορει να ειμαι και λαθος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
μέτρον άριστον * (παν μέτρον άριστον --> πλεονασμός) :P

Παν μέτρον άριστον: είναι σωστό!

https://www.sarantakos.com/language/panmetronariston.html

;)

Συμπέρασμα; Κατά την ταπεινή μου γνώμη, το συμπέρασμα που βγαίνει αβίαστα είναι ότι τόσον καιρό ο λαθοθήρας που σκαρφίστηκε ότι είναι σολοικισμός το «παν μέτρον άριστον» μας γέμιζε αλογόμυγες. Αν ήταν σολοικισμός το «παν μέτρον άριστον» δεν θα το χρησιμοποιούσε ο Βασίλειος που ήξερε ελληνικά όσο λίγοι, ούτε ο Ψελλός, ούτε οι άλλοι. Ο τύπος «παν μέτρον άριστον» είναι εγκυρότατος, παράλληλος με τον τύπο «μέτρον άριστον», χρησιμοποιείται εδώ και δυο χιλιάδες χρόνια περίπου, πράγμα που εγώ τουλάχιστον το θεωρώ αρκούντως αρχαίο. Και μου φαίνεται νεοαττικισμός του χειρότερου είδους να θεωρείται λάθος ένας τύπος που φαίνεται να είναι παροιμιακός επί τόσους αιώνες! Τόσοι και τόσοι ανώνυμοι και επώνυμοι πρόγονοί μας έλεγαν «παν μέτρον άριστον» και τώρα, ύστερα από σχεδόν δυο χιλιάδες χρόνια ευρείας χρήσης θα αποφασίσουμε και θα διατάξουμε ότι είναι λάθος; Μήπως έχουμε χάσει την αίσθηση του μέτρου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,408 μηνύματα.
μπορω να γραφτω φροντ τωρα η ειναι πολυ αργα?

Πριν 1μιση εβδομάδα ήρθε μια νέα κοπέλα στην τάξη μας γιατί αποφάσισε να ξαναδώσει. Την πρώτη χρονιά έγραψε 16.500 και πέρασε φιλολογία. Αυτή πχ δεν έχει πάρα πολλα κενά, είναι σε καλό επίπεδο.
Εσυ πχ είσαι σε καλό επίπεδο; Μπορείς πχ να καλύψεις τα Χριστούγεννα κενά(αν έχεις) ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
μπορω να γραφτω φροντ τωρα η ειναι πολυ αργα?

Δύσκολη ερώτηση. Σε περίπτωση που θέλεις να πάρεις πλήρες πακέτα, εξαρτάται από:

α) το τι έχεις κάνει μέχρι τώρα

β) τα κενά σου

γ) την θέληση σου

δ) τον στόχο σου

Νομίζω πως αυτά είναι. Αν λείπει κάποιο από τα παραπάνω τότε λυπάμαι αλλά όχι.

Βέβαια δεν χρειάζονται όλα τα μαθήματα φροντιστήριο. Αν πχ έχεις πρόβλημα μαθηματικά ή φυσική τότε μπορείς να δοκιμάσεις να πας φροντιστήριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Παν μέτρον άριστον: είναι σωστό!

https://www.sarantakos.com/language/panmetronariston.html

;)

Συμπέρασμα; Κατά την ταπεινή μου γνώμη, το συμπέρασμα που βγαίνει αβίαστα είναι ότι τόσον καιρό ο λαθοθήρας που σκαρφίστηκε ότι είναι σολοικισμός το «παν μέτρον άριστον» μας γέμιζε αλογόμυγες. Αν ήταν σολοικισμός το «παν μέτρον άριστον» δεν θα το χρησιμοποιούσε ο Βασίλειος που ήξερε ελληνικά όσο λίγοι, ούτε ο Ψελλός, ούτε οι άλλοι. Ο τύπος «παν μέτρον άριστον» είναι εγκυρότατος, παράλληλος με τον τύπο «μέτρον άριστον», χρησιμοποιείται εδώ και δυο χιλιάδες χρόνια περίπου, πράγμα που εγώ τουλάχιστον το θεωρώ αρκούντως αρχαίο. Και μου φαίνεται νεοαττικισμός του χειρότερου είδους να θεωρείται λάθος ένας τύπος που φαίνεται να είναι παροιμιακός επί τόσους αιώνες! Τόσοι και τόσοι ανώνυμοι και επώνυμοι πρόγονοί μας έλεγαν «παν μέτρον άριστον» και τώρα, ύστερα από σχεδόν δυο χιλιάδες χρόνια ευρείας χρήσης θα αποφασίσουμε και θα διατάξουμε ότι είναι λάθος; Μήπως έχουμε χάσει την αίσθηση του μέτρου;
Aπο την αποψη οτι το μετρο δεν ειναι καλο σε ολους τους τομεις, σε καποιους χρειαζεται υπερβολη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρεντροουζ13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μόσχα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ναύπλιο (Αργολίδα). Έχει γράψει 181 μηνύματα.
Προς τους θεωρητικούς :
Τα λόγια π.χ του Βενιζέλου ή του Ουίλσον πρέπει να τα μεταφέρουμε αυτούσια ή μπορούμε να τα παραθέτουμε και με δικά μας λόγια όπως τα υπόλοιπα??

Θενκς
:)


:santa:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
E αυτουσια. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
πφφφ.:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,408 μηνύματα.
Προς τους θεωρητικούς :
Τα λόγια π.χ του Βενιζέλου ή του Ουίλσον πρέπει να τα μεταφέρουμε αυτούσια ή μπορούμε να τα παραθέτουμε και με δικά μας λόγια όπως τα υπόλοιπα??

Θενκς
:)


:santa:

Ολα παπαγαλία τα θέλει. Με δικά σου λόγια δε γράφεις τίποτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HonoreDeBalzac

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο HonoreDeBalzac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βέλγιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 342 μηνύματα.
Δυστυχώς πάνε τα Χριστούγεννά μας , αλλά για πετύχουμε πρέπει να κάνουμε κάποιες θυσίες....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
17 days yet :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top