Πανελλήνιες 2013

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
:D Καλό.
Ακόμα και αυτό θα κάνω αν πιστεύω ότι θα βοηθήσει.:P

Ετσι οπως σε κοβω,το 5 το εχεις δεν το εχεις στο πανεπιστημιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aggeliki18

Νεοφερμένος

Η Aggeliki18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω κάτι σχετικό με την Ιστορία.Επειδή δεν είμαι και πολύ της αποστήθισης μαθαίνοντας πάρα πολλά μαθήματα καταλήγω να μπερδεύω τα γεγονότα χρονολογικά.Μπορείτε να μου δώσετε καμία συμβουλή ώστε να τα βάλω σε μια τάξη στο μυαλό μου? Για παράδειγμα (ίσως ακουστεί χαζό :/: ) σκέφτηκα να φτιάξω ένα χρονοδιάγραμμα έτσι ώστε να έχουν μια αλληλουχία τα γεγονότα,και να ψάξω για κανένα ντοκυμαντερ με στόχο να εμβαθύνω καλύτερα.Εσείς τι πιστεύετε πως θα ήταν καλύτερο? :worry:
Δεν ξερω αν θα βοηθησει αυτο που λες γτ δυστυχως μεσα στο βιβλιο τα εχουν πολυ μπερδεμενα...!!!!και εγω δεν μπορουσα να τα μαθω στην αρχη...αλλα με επαναληψη θα δεις θα τα μαθεις...!!!οσο για αυτο ποθ λενε λεξη προσ λεξη να τα μαθαινουμε ισχυει...αν δεν μπορεις μαθε τισ ''λεξεις κλειδια''...για ολες τις αλλες μπορεις να γραφεις και παρομοιες....!!! :) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stellla

Νεοφερμένος

Η stellla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Ετσι οπως σε κοβω,το 5 το εχεις δεν το εχεις στο πανεπιστημιο

[FONT=&quot]Πιστεύω ότι η κουβεντούλα έχει ξεφύγει λίγο. Αν θες να κάνεις κάποιο σχόλιο σε προσωπικό επίπεδο καλό θα ήταν να στείλεις π.μ. γιατί εδώ είμαστε να βοηθάμε και να βοηθιόμαστε στις πανελλήνιες. Σέβομαι την άποψή σου(ότι δεν θεωρείς σωστό τον τρόπο που διαβάζω την ιστορία) και έκανες καλά και την είπες όμως ας μη ξεφύγει η κουβέντα. [/FONT]
[FONT=&quot]Το να λες σε έναν μαθητή-τρια (ή σε κάποιο μεγαλύτερο άτομο που ονειρεύεται το πανεπιστήμιο) ότι δεν θα τα πάει καλά, ειδικά σε μια περίοδο που δίνει πανελλήνιες είναι λίγο άκαρδο. Που το ξέρεις καλό μου?? Κρίνεις τις επιδόσεις που θα έχει κάποιος στο πανεπιστήμιο απλά και μόνο επειδή ανέφερε έναν άλλον τρόπο, ο οποίος προσωπικά με βοηθάει να διαβάζω την ιστορία κατεύθυνσης. Γιατί σε σκανδάλισε τόσο αυτό που είπα? Στο κάτω κάτω έστω κι ένα άτομο ακόμα να βοηθήσει είναι επιτυχία?? [/FONT]
[FONT=&quot]Τελειώνοντας θα ήθελα να σε ενημερώσω ότι ήδη έχω τελειώσει μια σχολή, την πρώτη επιλογή που είχα βάλει στο μηχανογραφικό και το όνειρό μου για αρκετά χρόνια, με βαθμό πτυχίου πάνω από 8 και συνεχίζω…. Θέλω να τελειώσω και μια ακόμα σχολή για επαγγελματικούς λόγους. Εσύ τι έτος είσαι στο πανεπιστήμιο?? Κάνεις διδακτορικό? Εάν κάνεις συγχαρητήρια γιατί είναι όνειρο το διδακτορικό και πρώτα ο Θεός θα μπω κι εγώ σε μερικούς μήνες. [/FONT]
[FONT=&quot]Θα ήθελα να σε παρακαλέσω πολύ για να μη ξεφύγει η συζήτηση περισσότερο να μην απαντήσεις εδώ αλλά εάν έχει την οποιοδήποτε ένσταση να στείλεις προσωπικό μήνυμα. [/FONT]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΚΩΣΤΑΣ-gerom-95

Νεοφερμένος

Ο NICE GUY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
ΠΑΣΧΑ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ 5-5-2013
ΤΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ΚΛΕΙΝΟΥΝ 30-4-2013(ΓΙΑ ΔΙΑΚΟΠΕΣ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
ΗΑΗΑ! Σωστά!! ;) Αλλά 30? Τρίτη? συνήθως Παρασκευή δε κλείνουν? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Ότι έχουν περάσει τα Χριστουγεννα και πιάσαμε το Πάσχα από τώρα. :P

Κάνετε εσείς κατάληψη? Εμας λένε να το κλείσουν από βδομάδα... Αν είναι όχι για πολύ γιατί μας βλέπω να κάνουμε μάθημα και στη γιορτή μου. :hmm:

Σήμερα ήταν η πιο παραγωγική μου μέρα γενικής παιδείας ως τώρα: μέσα σε 6 ώρες μάθημα έλυσα 10 ασκήσεις στη φυσική, έμαθα τη μετάφραση και έγραψα κάποιες ερωτήσεις θεωρίας στη βιολογία. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όποιος είναι οργανωμένος, κοιτά κάτι τέτοια από τώρα! ;) :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,415 μηνύματα.
Τ να πιάσω σήμερα? Γνωστό ή λατινικα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τ να πιάσω σήμερα? Γνωστό ή λατινικα?

Λατινικά καλύτερα.. το γνωστό το προτιμώ το Σ/Κ... :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BeThere.

Νεοφερμένος

Η BeThere. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Φύγαμε για έκθεσηηηη! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
38/40 στο θέμα Έκθεσης και 96/100 συνολικά. Βαθμολογημένο από τον συντονιστή κατά την βαθμολογία της Έκθεσης στις Πανελλήνιες.

That's it. :clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MagicForLife

Νεοφερμένος

Ο MagicForLife αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Γειας σας παιδια.Πως παει το διαβασμα? Γραψαμε σημερα μιγαδικους στο σχολειο και ψιλοαπογοητευτικα.Ενω περιμενα να χτυπησω ενα 100 με το διαβασμα που εκανα (εξαλλου τα μαθηματικα κατ ειναι το αγαπημενο μου μαθημα) μαλλον εγραψα κοντα στο 18-19:(.Ενταξει μπορει ο βαθμος να μην σας φαινεται χαμηλος ομως καπως μου καθησε η ολη κατασταση.Κυριακη γραφω μιγαδικους στο φροντιστηριο.Ελπιζω εκει να τα παω καλυτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Να κάνω κι εγώ μια τωρινή εκτίμηση...με βλέπω γύρω στο 18 χιλιάδες κάτι.

Έκθεση δεν ξέρω δεν απαντώ τι θα γίνει, αφού κανένας υψηλός ή χαμηλός βαθμός δεν μπορεί να μου εγγυηθεί ότι ο πανελλήνιος θα είναι αντίστοιχος.

Βιολογία Κατεύθυνσης δε νομίζω να κάνω μεγάλο λάθος στα γραπτά, διότι εξετάζει γνώριμα για μένα θέματα σε απλό βαθμό, αλλά υπολογίζω -6 μόρια περίπου, γιατί δεν θα γράψω ό,τι ακριβώς γράφει το βιβλίο. Βιολογία Γενικής τα ίδια.

Βασίζομαι πιο πολύ στη Φυσική Κατεύθυνσης, που δεν θέλει τόση αποστήθιση και της οποίας σχεδόν η μισή ύλη είναι οι γενικές μορφές τριγωνομετρικών εξισώσεων και παραγώγων τους. Πάνω απ' όλα όμως είναι τα Μαθηματικά Κατεύθυνσης, στα οποία από ό,τι δείχνει και από όσο βλέπω πάμε για τον απόλυτο βαθμό. (τα ίδια και στα Μαθηματικά Γενικής)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
Να κάνω κι εγώ μια τωρινή εκτίμηση...με βλέπω γύρω στο 18 χιλιάδες κάτι.

Έκθεση δεν ξέρω δεν απαντώ τι θα γίνει, αφού κανένας υψηλός ή χαμηλός βαθμός δεν μπορεί να μου εγγυηθεί ότι ο πανελλήνιος θα είναι αντίστοιχος.

Βιολογία Κατεύθυνσης δε νομίζω να κάνω μεγάλο λάθος στα γραπτά, διότι εξετάζει γνώριμα για μένα θέματα σε απλό βαθμό, αλλά υπολογίζω -6 μόρια περίπου, γιατί δεν θα γράψω ό,τι ακριβώς γράφει το βιβλίο. Βιολογία Γενικής τα ίδια.

Βασίζομαι πιο πολύ στη Φυσική Κατεύθυνσης, που δεν θέλει τόση αποστήθιση και της οποίας σχεδόν η μισή ύλη είναι οι γενικές μορφές τριγωνομετρικών εξισώσεων και παραγώγων τους. Πάνω απ' όλα όμως είναι τα Μαθηματικά Κατεύθυνσης, στα οποία από ό,τι δείχνει και από όσο βλέπω πάμε για τον απόλυτο βαθμό. (τα ίδια και στα Μαθηματικά Γενικής)

Αποφασισε τι θα δωσεις γενικης. :P
Που θες να περασεις ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Αποφασισε τι θα δωσεις γενικης. :P
Που θες να περασεις ;

Μα και τα δύο μαθήματα μου αρέσουν :/: θα αποφασίσω μάλλον το Μάρτιο όταν μου ζητήσουν να δηλώσω ποιο θα δώσω...την ίδια περίπου εποχή θα αποφασίσω αν θέλω Βιολογικό ή Μαθηματικό Αθήνας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
μπα:P γνκ δεν ξέρω για τα άλλα μαθήματα αλλά μαθηματικά δεν παίζει να γράψω.. οπότε το χω πάρει απόφαση ότι είναι δύσκολο να περάσω κτηνιατρική..

Pull your shit together, study and make your dreams come true. Don't give up!

Σημείωση: Τα μηνύματα 1401-1406 μεταφέρθηκαν από το θέμα [Πανελλήνιες 2013] Ποια σχολή στοχεύετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Pull your shit together, study and make your dreams come true. Don't give up!
Ναι υπάρχουν:P
διαβάζω όλη μέρα.. αλλά με τις συναρτήσεις δεν το χω! προσπαθώ αλλά δεν τα καταφέρνω τόσο καλά..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top