Πανελλήνιες 2013

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

gth

Νεοφερμένος

Ο gth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
αυτό ισχύει αλλά αυτοί που προτείνουν ξέρουν από πριν τι θα προτείνουν :whistle:

Είναι πολύ πιθανό να διαρρέουν κάποια θέματα άλλα πιστέυω ότι όλο αυτό είναι παιχνίδι τον φροντιστηρίων(και καλά θα έχουμε τα θέματα ). Ένας φίλος μου ακόμα περιμένει να τ στείλουν τα θέματα στο αοδε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eliminated

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Eliminated αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 391 μηνύματα.
Είδα όνειρο (ή μάλλον εφιάλτη!!).

Είχα λέει μπροστά μου το γραπτό μου της έκθεσης διορθωμένο και είχε πάει σε τρίτο βαθμολογητή. Μου έβαλε 71...!

Πήγα να βγάλω το μαύρο αυτοκόλλητο από τους άλλους δύο βαθμολογητές και δεν έγραφε τίποτα πίσω... Παράξενο

Μετά ευτυχώς ξύπνησα :hypno:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Go_for_it!

Δραστήριο μέλος

Ο Go_for_it! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 639 μηνύματα.
Είδα όνειρο (ή μάλλον εφιάλτη!!).

Είχα λέει μπροστά μου το γραπτό μου της έκθεσης διορθωμένο και είχε πάει σε τρίτο βαθμολογητή. Μου έβαλε 71...!

Πήγα να βγάλω το μαύρο αυτοκόλλητο από τους άλλους δύο βαθμολογητές και δεν έγραφε τίποτα πίσω... Παράξενο

Μετά ευτυχώς ξύπνησα :hypno:

Και 71 να μου εβαζαν, θα χαιρομουν :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Και 71 να μου εβαζαν, θα χαιρομουν :P

Ντροπή ένας θεωρητικός να αρκείται σε 71 στην έκθεση. Εσείς πρέπει να παίρνετε 85+ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Go_for_it!

Δραστήριο μέλος

Ο Go_for_it! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 639 μηνύματα.
Ντροπή ένας θεωρητικός να αρκείται σε 71 στην έκθεση. Εσείς πρέπει να παίρνετε 85+ :)

Η εκθεση μονο θεωρητικο μαθημα δεν ειναι. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
μπαα,μην εισαι απολυτος γκρεγκ.... εχω δει και θετικοτεχνολογικους που εχουν φαει ΛΑΧΑΝΟ θεωρητικους στην εκθεση... ας ειμαστε αντικειμενικοι ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eliminated

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Eliminated αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 391 μηνύματα.
Αν πάει σε τρίτο βαθμολογητή μετά ποιοι βαθμοί μετράνε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
του τριτου βαθμολογητη μετραει μετα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
μπαα,μην εισαι απολυτος γκρεγκ.... εχω δει και θετικοτεχνολογικους που εχουν φαει ΛΑΧΑΝΟ θεωρητικους στην εκθεση... ας ειμαστε αντικειμενικοι ;)
Δεν είπα ποιος είναι καλύτερος. Απλά στα μαθήματα της θεωρητικής, όλες οι απαντήσεις είναι της μορφής ανάπτυξης παραγράφου, ή ακόμα και μινι-έκθεσης :P. Λόγω αυτού, πιστεύω πως πρέπει να χουν περισσότερη ικανότητα στο να γράφουν γενικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Go_for_it!

Δραστήριο μέλος

Ο Go_for_it! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 639 μηνύματα.
Δεν είπα ποιος είναι καλύτερος. Απλά στα μαθήματα της θεωρητικής, όλες οι απαντήσεις είναι της μορφής ανάπτυξης παραγράφου, ή ακόμα και μινι-έκθεσης :P. Λόγω αυτού, πιστεύω πως πρέπει να χουν περισσότερη ικανότητα στο να γράφουν γενικά.

Η παπαγαλια (στην ακραια μορφη της) αποτελματωνει καθε ικανοτητα παραγωγης ιδεων.
:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eliminated

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Eliminated αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 391 μηνύματα.
Η παπαγαλια (στην ακραια μορφη της) αποτελματωνει καθε ικανοτητα παραγωγης ιδεων.
:P

Μία είναι η ακραία μορφή της παπαγαλίας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
Δεν είπα ποιος είναι καλύτερος. Απλά στα μαθήματα της θεωρητικής, όλες οι απαντήσεις είναι της μορφής ανάπτυξης παραγράφου, ή ακόμα και μινι-έκθεσης :P. Λόγω αυτού, πιστεύω πως πρέπει να χουν περισσότερη ικανότητα στο να γράφουν γενικά.
εντάξει,αν εννοείς τον γραπτό λόγο και την εξάσκηση σε αυτόν,δε διαφωνώ, είμαστε λίγο παραπάνω μυημένοι (κείμενα,αρχαία,πηγές ιστορίας,κτλ κτλ)...
αλλά υπάρχουν και παιδιά άλλων κατευθύνσεων που... το'χουν βρε παιδί μου, ίσως ψάχνονται παραπάνω σε κάποια θέματα,ίσως ασχολούνταν με όλα τα μαθήματα από τα προηγούμενα χρόνια,κτλ κτλ...
Γενικώς, στην έκθεση για να γράψεις, θέλει και προσωπική επαφή με το γραπτό λόγο (αν διαβάζεις βιβλία μόνος,άρθρα,κτλ κτλ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Go_for_it!

Δραστήριο μέλος

Ο Go_for_it! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 639 μηνύματα.
Μία είναι η ακραία μορφή της παπαγαλίας

Υπαρχει και η περισσοτερο "ηπια" μορφη της. Χαρακτηριστικα: phrasal verbs στα αγγλικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

lordi13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο φίλιππος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 209 μηνύματα.
παιδια κατι ακυρο,

τα μηχανογραφικα ποτε περιπου για να χω το νου μου?

ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
μετά τις 20 ιουνίου,πες γύρω στα τέλη... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3v@Ki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η V for Vlammenh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 302 μηνύματα.
Για όσα δε φτάνει η αλεπού...της φταίνε η επιτροπή και οι πανελλήνιες.
Αυτά για την επιτροπή που λες,αν ίσχυαν,τα παιδιά των υπουργών (που δε καταδέχονται να δώσουν εξετάσεις) θα έδιναν κανονικά γνωρίζοντας τα θέματα και θα το παιζαν και αυθεντίες γράφοντας 20αρια.
Στην Ελλάδα που όλη μέρα σκεφτόμαστε και πλάθουμε συνομωσιολογίες αυτοί που αμφισβητούν το θεσμό των πανελληνίων είναι μετρημένοι στα δάχτυλα.Τυχαίο?
Και όσον αφορά το πόσο στεναχωριουνται και υποφέρουν οι υποψήφιοι.Στο σύστημα που θεωρείς ιδανικό και θα θελες να αντικαταστήσει τις Πανελλαδικές ένα από τα κριτήρια για την εισαγωγή να είναι το πόσα λίτρα δάκρυα έχει ρίξει ο μαθητής.
Ναι οι εξετάσεις αυτές είναι σκληρές.Αλλά σκληρή είναι και η ζωή.Και μ´αυτά που θα δει κανείς στο μέλλον,τα γλειψίματα και τις λαμογιές,θα παρακαλάει να μπορούσε να κριθεί ξανά όπως τότε.Χωρίς να παίζει κανένα ρόλο ποιος/α είσαι και τι γνωριμίες έχεις.
μετρημενοι στα δαχτυλα αυτοι που αμφισβητουν το θεσμο των πανελλαδικων??? εμενα παντως δεν φτανουν τα δαχτυλα μου για να μετρησω ουτε καν οσους ξερω απο το περιγυρο μου:hmm:
σκληρες οι πανελλαδικες??? βαλε προδερμ!! το σκληρες δεν ταιριαζει στις πανελλαδικες...καλυτερα θα ταιριαζε ο χαρακτηρισμος ακυρες...δεν μπορω ακομα να καταλαβω πως με μια γραπτη εξεταση 3 ωρων μπορει να κριθει η προσπαθεια και η ικανοτητα ενος μαθητη...και ποια ακριβως ειναι τα κριτηρια εισαγωγης στα πανεπιστημια... ενα ερωτημα στα μαθ κατ των πανελλαδικων?? μια ασκηση στη φυσικη?? αυτα θα πουν σε καποιον αν του επιτρεπεται (!) απο το ελληνικο συστημα να σπουδασει??
εκτος αν κριτηριο ειναι η κωλοφαρδια...γιατι ξερω παρα πολλους που ελυσαν πχ το τεταρτο θεμα της φυσικης κατ τυχαια και ακομα περισσοτερους που δεν το ελυσα σωστα επειδη σκεφτηκαν (!)...δηλαδη οι πρωτοι ειναι πιο ικανοι να σπουδασουν στην πρωτη τους επιλογη?? τοση αντικειμενικοτητα πια...με αηδιαζει:/:
σκληρη η ζωη?? ποιον τρομαζεις? στην ελλαδα δεν νομιζω να τρομαζει κανεις απο την αναμενομενη "σκληροτητα" της ζωης!! ντροπη...αφου ειμαστε καλα εκπαιδευμενοι...μας εμαθαν ηδη απο το γυμνασιο πως να αδικουμε τους αλλους κλεβοντας για να κερδισουμε κατι... πως να ανταγωνιζομαστε μεχρι ακρων οποιονδηποτε τολμηση να μας περασει...πως να ξανχταμε παπαγαλιζοντας επειδη καποιος (σπουδαιος φυσικα..μη γελαστει κανεις να αμφισβητησει τη σπουδαιοτητα του καθηγητη) μας επεισε οτι ετσι πρεπει...η μαλλον μας αναγκασε γιατι στην ελλαδα ο μαθητης που απετυχε να προσαρμοστει..που απετυχε να κρατησει καλα την αναπνοη του μεσα στο σκατολακο...ειναι ο στιγματισμενος με την αποτυχια...ο δακτυλοδεικτουμενος που "τζαμπα τα εικοσαρια του...δεν καταφερε ουτε εξω απο την ιατρικη/ πολυτεχνειο να περασει...ετσι τους παιρνουν τους βαθμους!"...
αφου η χωρα δεν παρεχει παραπανω ευκαιριες ας μην εμποδιζει τοσο σθεναρα την προσεγγιση των ηδη υπαρχουσων!


3v@Ki :

Σου λέει κάτι ότι υπάρχουν παιδιά που δεν πάνε στο γνωστό φροντιστήριο ή στα γνωστά ιδιωτικά σχολεία και γράφουν από πολύ καλά έως άριστα;

ναι φυσικα..μου λεει οτι προσπαθησαν πολυ..αλλα πραγματικα δεν βλεπω να το αμφισβητησα αυτο καπου στο μηνυμα μου:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Ναι οι εξετάσεις αυτές είναι σκληρές.Αλλά σκληρή είναι και η ζωή.

Αντί να προετοιμάζουμε την νέα γενιά για την σκληρή δική μας(!) πραγματικότητα,θα μπορούσαμε να τους μάθουμε πώς να την αλλάξουν.
Just a thought...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pinelopi123456

Νεοφερμένος

Η Pinelopi123456 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 112 μηνύματα.
παιδια θελω να ρωτησω κατι και κυριως οσους ειναι ηδη φοιτητες γιατι νομιζω θα ξερουν καλυτερα.........αν περασεισ σε μια σχολη εκτος του τοπου διαμονης σου και προκειται να παρεις μεταγγραφη για τον οποιοδηποτε λογο ,η μεταγγραφη ποτε γινεται?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
παιδια θελω να ρωτησω κατι και κυριως οσους ειναι ηδη φοιτητες γιατι νομιζω θα ξερουν καλυτερα.........αν περασεισ σε μια σχολη εκτος του τοπου διαμονης σου και προκειται να παρεις μεταγγραφη για τον οποιοδηποτε λογο ,η μεταγγραφη ποτε γινεται?
δεν υπάρχουν μεταγγραφές:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PLACEBO

Νεοφερμένος

Η Παναγιωτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Νικόλαος (Μεσσηνία). Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Hiya!! Καμία ιδέα για το πότε βγαίνουν τα αποτελέσματα??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top