[Πανελλήνιες 2013] Ποια σχολή στοχεύετε;

[Πανελλήνιες 2013] Ποια σχολή στοχεύετε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 222)
  • Κοινωνικές επιστήμες/Ψυχολογία

    Ψήφοι: 11 5.0%
  • Ιατρική/Φαρμακευτική/Οδοντιατρική

    Ψήφοι: 23 10.4%
  • Φυσική/Χημεία/Βιολογία/Μαθηματικά

    Ψήφοι: 21 9.5%
  • Προσχολική/Δημοτική εκπαίδευση

    Ψήφοι: 6 2.7%
  • Φιλολογία/Φιλοσοφία/Ιστορία

    Ψήφοι: 26 11.7%
  • Αστυνομία/Στρατιωτικές

    Ψήφοι: 15 6.8%
  • Νομική/Πολιτικές Επιστήμες

    Ψήφοι: 20 9.0%
  • Οικονομικά

    Ψήφοι: 15 6.8%
  • Πολυτεχνείο

    Ψήφοι: 28 12.6%
  • Πληροφορική

    Ψήφοι: 15 6.8%
  • Άλλο

    Ψήφοι: 16 7.2%
  • Δεν είναι υποψήφιος

    Ψήφοι: 26 11.7%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

eya95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νομικής (Αθήνα). Έχει γράψει 286 μηνύματα.
νομικη αθηνων ... μακαρι να μεινουν ιδιες οι βασεις... ή να μν ανεβουν πολυ !!!! θελει αλλος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
κανείς παιδαγωγικό;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scof

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Scof αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Μηχανικών Η/Υ και Πληροφορικής Πάτρσ!

Έχω ένα αβαντάζ +500 μορίων από την περσινή βάση, οπότε μάλλον είμαι εκεί :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Naevan

Νεοφερμένος

Ο Naevan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Αυτη που εχει τον πιο ωραιο κοσμο ^-^ if you know what i mean

Εφαρμοσμενη πληροφορικη ΠΑΜΑΚ ή οικονομικο παμακ

Αλλα μ φανηκε και η γεωλογια πλ ενδιαφερουσα ;S
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

big_sofo

Νεοφερμένος

Η big_sofo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Έδεσσα (Πέλλας). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
παιδια ειμαι σε ενα μεγαλο διλλημμα.....ποια σχολη να βαλω πρωτη το το αριστοτελειο η της μακεδονιασ...μιλαω για οικονομικα στην θεσσαλονικη...παρακαλω θελω γνωμες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgosklou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο giorgosklou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
τι γνωμη εχετε για το μαθηματικο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

καποιος_καπου

Δραστήριο μέλος

Ο καποιος_καπου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 617 μηνύματα.
τι γνωμη εχετε για το μαθηματικο?
:/:
Πατερας φοιτητη που σπουδαζει στο μαθηματικο μου ειπε οτι ειναι σαν ""κολαση""
με την εννοια οτι τα μαθηματα ειναι πολυ δυσκολα και τα γεγονοτα (καταληψεις,συνελευσεις) σε βγαζουν λιγο εκτος.
Αλλα αμα σου αρεσει πηγαινε.
Δεν ειναι ολοι οι φοιτητες ετσι.Αν θες ,αν σου αρεσει, αν το παλεψεις και δεν εγκαταληψεις τοτε θα τα καταφερεις:thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgosklou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο giorgosklou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
ε αν ακουω τετοια σιγα μην το δηλωσω
για 5ο πεδιο τι θα με συμβουλευατε να δηλωσω?
τι εχει μελλον και ειναι καλο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

καποιος_καπου

Δραστήριο μέλος

Ο καποιος_καπου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 617 μηνύματα.
Αν σου αρεσει πηγαινε.
Μην νομιζεις οτι η κατασταση που σου περιεγραψα ειναι απολυτη.Υπαρχουν πολλοι που τα καταφερνουν και παιρνουν το πτυχιο.
Αν δεν το 'χεις με τα μαθηματικα ομως αστο γιατι θα σου φανει βουνο.:/:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,046 μηνύματα.
Πατερας φοιτητη που σπουδαζει στο μαθηματικο μου ειπε οτι ειναι σαν ""κολαση"" με την εννοια οτι τα μαθηματα ειναι πολυ δυσκολα και τα γεγονοτα (καταληψεις,συνελευσεις) σε βγαζουν λιγο εκτος.
Νομίζω ότι ο πατέρας μετέφερε απλά αυτά για τα οποία τον έπεισε ο γιος του . . .


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgosklou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο giorgosklou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
μπα εχω ακουσει κι εγω
δεν νομιζω να τα καταφερω με σκετα μαθηματικα
γι αυτο λεω για λογιστικη στατιστικη και τετοια απο 5ο πεδιο
τι λετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,784 μηνύματα.
μπα εχω ακουσει κι εγω
δεν νομιζω να τα καταφερω με σκετα μαθηματικα
γι αυτο λεω για λογιστικη στατιστικη και τετοια απο 5ο πεδιο
τι λετε?

Κάνεις λάθος..λιγάκι. :redface: Τι σημαίνει σκέτα μαθηματικά; Τι σημαίνει στατιστική ..συμπερασματολογία η οποία περιέχει συναρτήσεις, πίνακες και ολοκληρώματα; :D ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ Η ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΗ ΚΑΙ Η ΘΕΩΡΙΑ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΩΝ ΠΟΥ ΞΕΡΕΙΣ ΜΕ ΑΥΤΗΝ ΤΟΥ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ.Τα μαθηματικά είναι μαθηματικά. Δεν υπάρχουν σκέτα και γεμιστά. Και στο Μαθηματικό θα σου δοθεί η ευκαιρία να εμβαθύνεις σε κάποια-ες συγγενείς επιστήμες - εφαρμογές των Μαθηματικών όπως: Θεωρητική Φυσική με Μαθηματική Μοντελοποίηση στις Φυσικές Επιστήμες ή Επιχειρησιακή Έρευνα και Ποσοτικές Μέθοδοι (Πιθανοστατιστικές) ή Υπολογιστικά Μαθηματικά και Θεωρητική Πληροφορική. Η κάθε ενότητα-επιστήμη έχει δικό της "πρόγραμμα" σπουδών. Μαθηματικά θα κάνεις..αλλά θα είναι προσανατολισμένα σε κάποια ενότητα. Σκέψου πόσα μαθηματικά θα έχεις κάνει μέχρι να πάρεις πτυχίο αλλά και τι "υποδοχές" μέσω μαθημάτων επιλογής θα έχεις για επιπλέον σπουδές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maniavas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μάνια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
μπα εχω ακουσει κι εγω
δεν νομιζω να τα καταφερω με σκετα μαθηματικα
γι αυτο λεω για λογιστικη στατιστικη και τετοια απο 5ο πεδιο
τι λετε?

Είναι πολύ δύσκολο το τμήμα της στατιστικής προσωπικά θα είναι η πρώτη μου επιλογή παρόλο που ''θυσιάζω'' πολλά μόρια
θέλει καλά μαθηματικά και γενικά είναι πολύ απαιτητικό τμήμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
Παντως ξερω καθηγητη που ειχε παει μαθηματικο μονο και μονο επειδη δεν ειχε καθολου υποχρεωτικα μαθηματα-εργαστηρια και δεν εμενε καν στην πολη που ηταν το πανεπιστημιο και πηγαινε μονο στις εξεταστικες:Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,784 μηνύματα.
Δεν βγαίνει το Μαθηματικό με αυτή την μέθοδο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

καποιος_καπου

Δραστήριο μέλος

Ο καποιος_καπου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 617 μηνύματα.



Αφου εχει παρει το πτυχιο ρισπεκτ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgosklou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο giorgosklou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
δλδ μονο λογιστικη??
δεν ξερω
λεω σκετα μαθηματικα ακριβως επειδη δεν ασχολουνται (μαλλον) με κατι συγκεκριμενο οπως η στατιστικη
τι αλλα θα προτεινατε.....???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

καποιος_καπου

Δραστήριο μέλος

Ο καποιος_καπου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 617 μηνύματα.
Τσεκαρε κανα τμημα στο Πα.Πει
Εκει παιζει να βρεις κατι που να σου αρεσει.
Εμεις τι να σου πουμε ρε μαν ?:/::/::/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgosklou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο giorgosklou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
δεν εχω κατι συγκεκριμενο να μου αρεσει
για αυτο ρωταω
ειμαι ανοιχτος σε ολα αρκει να ξερετε οτι αυτο που θα πειτε ειναι καλο
πες εσυ και θα δω εγω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vikam18

Δραστήριο μέλος

Ο vikam18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 784 μηνύματα.
Ρε npb συγνώμη αλλα το μαθηματικο με ποιο προγράμμα σπουδών εμβάθυνει σε αυτα που λες ; Γιατι με αυτο που εχει δεν νομίζω . Μάλλον εννοείς σε μεταπτυχιακό επίπεδο ( ; ) .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top