[Πανελλήνιες 2013] Ποια σχολή στοχεύετε;

[Πανελλήνιες 2013] Ποια σχολή στοχεύετε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 222)
  • Κοινωνικές επιστήμες/Ψυχολογία

    Ψήφοι: 11 5.0%
  • Ιατρική/Φαρμακευτική/Οδοντιατρική

    Ψήφοι: 23 10.4%
  • Φυσική/Χημεία/Βιολογία/Μαθηματικά

    Ψήφοι: 21 9.5%
  • Προσχολική/Δημοτική εκπαίδευση

    Ψήφοι: 6 2.7%
  • Φιλολογία/Φιλοσοφία/Ιστορία

    Ψήφοι: 26 11.7%
  • Αστυνομία/Στρατιωτικές

    Ψήφοι: 15 6.8%
  • Νομική/Πολιτικές Επιστήμες

    Ψήφοι: 20 9.0%
  • Οικονομικά

    Ψήφοι: 15 6.8%
  • Πολυτεχνείο

    Ψήφοι: 28 12.6%
  • Πληροφορική

    Ψήφοι: 15 6.8%
  • Άλλο

    Ψήφοι: 16 7.2%
  • Δεν είναι υποψήφιος

    Ψήφοι: 26 11.7%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

ΔημήτρηςΠ95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΔημήτρηςΠ95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Αδερφέ 2 μαθήματα έμειναν , ξεσκίσου τώρα.... ;)

έγινε φίλε !! αοδε πως πήγε?? (πολύ περιληπτικά έγραψα κάποια ρε γαμώ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EnnisDelMar!

Δραστήριο μέλος

Η EnnisDelMar! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 768 μηνύματα.
Εννοείται να ξαναδώσεις αν δεν περάσεις και θες κάτι πολύ. Μην ακούς αυτά τα "μην ξαναδώσεις","μαρτύριο" και λοιπά. Λες και είσαι από ζάχαρη και θα λιώσεις. Μου φαίνεται όσοι τα λένε αυτά , δεν έχουν ζήσει πραγματικό μαρτύριο στην ζωή τους. Και παραθέτω τα λόγια ενός αγαπημένου μου ποιητή (η βασικά έτσι εικάζεται)

"Find what you love and let it kill you.
Let it drain you of your all. Let it cling onto your back and weigh you down into eventual nothingness.
Let it kill you and let it devour your remains.
For all things will kill you, both slowly and fastly, but it’s much better to be killed by a lover."
Charles Bukowski
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΔημήτρηςΠ95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΔημήτρηςΠ95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Εννοείται να ξαναδώσεις αν δεν περάσεις και θες κάτι πολύ. Μην ακούς αυτά τα "μην ξαναδώσεις","μαρτύριο" και λοιπά. Λες και είσαι από ζάχαρη και θα λιώσεις. Μου φαίνεται όσοι τα λένε αυτά , δεν έχουν ζήσει πραγματικό μαρτύριο στην ζωή τους. Και παραθέτω τα λόγια ενός αγαπημένου μου ποιητή (η βασικά έτσι εικάζεται)

"Find what you love and let it kill you.
Let it drain you of your all. Let it cling onto your back and weigh you down into eventual nothingness.
Let it kill you and let it devour your remains.
For all things will kill you, both slowly and fastly, but it’s much better to be killed by a lover."
Charles Bukowski

:worship: GODDESS !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HonoreDeBalzac

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο HonoreDeBalzac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βέλγιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 342 μηνύματα.
έγινε φίλε !! αοδε πως πήγε?? (πολύ περιληπτικά έγραψα κάποια ρε γαμώ)

μαμώ τα σ/λ...ένα 17 το έγραψα...αλλά θα έπιανα 19 αν τα πετύχαινα...
και εγώ το β1α και β3α...δεν θα πάρεις όλα τα μόρια αλλά εξαρτάται και πόσο εντός θέματος είσαι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΔημήτρηςΠ95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΔημήτρηςΠ95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
μαμώ τα σ/λ...ένα 17 το έγραψα...αλλά θα έπιανα 19 αν τα πετύχαινα...
και εγώ το β1α και β3α...δεν θα πάρεις όλα τα μόρια αλλά εξαρτάται και πόσο εντός θέματος είσαι...

Mια απο τα ιδια !! ολα τα σ-λ γαματα εκτος απο αυτο π την πατησαν ολοι και β2fayol όλο το β3 λίγο πηγε γαμιωντας :/ ημουν στ θεμα ομως !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
Εννοείται να ξαναδώσεις αν δεν περάσεις και θες κάτι πολύ. Μην ακούς αυτά τα "μην ξαναδώσεις","μαρτύριο" και λοιπά. Λες και είσαι από ζάχαρη και θα λιώσεις. Μου φαίνεται όσοι τα λένε αυτά , δεν έχουν ζήσει πραγματικό μαρτύριο στην ζωή τους. Και παραθέτω τα λόγια ενός αγαπημένου μου ποιητή (η βασικά έτσι εικάζεται)

"Find what you love and let it kill you.
Let it drain you of your all. Let it cling onto your back and weigh you down into eventual nothingness.
Let it kill you and let it devour your remains.
For all things will kill you, both slowly and fastly, but it’s much better to be killed by a lover."
Charles Bukowski
ΕΝΣΤΑΣΕΙΣ :)
να μην ξαναδώσει για βλακώδες γεγονός εννοούσα (πχ για την πόλη και μόνο,αν πιάνει τη σχολή -αλλά και πάλι,μπορεί να περάσει σε μια επιλογη που θα του αρεσει επειτα,δεν ξερει
ειδικά εδώ,μην είσαι καθόλου απόλυτη,δεν ξέρει ουσιαστικά κανείς τι βίωσε ο καθένας ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

καποιος_καπου

Δραστήριο μέλος

Ο καποιος_καπου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 617 μηνύματα.
τμημα μουσικων σπουδων αθημα η κερκυρα !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
ΕΝΣΤΑΣΕΙΣ :)
να μην ξαναδώσει για βλακώδες γεγονός εννοούσα (πχ για την πόλη και μόνο,αν πιάνει τη σχολή -αλλά και πάλι,μπορεί να περάσει σε μια επιλογη που θα του αρεσει επειτα,δεν ξερει
ειδικά εδώ,μην είσαι καθόλου απόλυτη,δεν ξέρει ουσιαστικά κανείς τι βίωσε ο καθένας ...
Βασικά για την πόλη μη το λες.. Μπορεί κάποιος να περάσει σε μια άλλη πόλη από αυτήν που μένει και λόγω οικονομικών να μη μπορεί να πάει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geo_7_

Νεοφερμένος

Ο geo_7_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
οικονομικες σχολες λετε να πεσουν?

Μακάρι να πέσουν ή τουλαχιστον να μήν ανέβουν μια χαρα ειναι και ετσι ..!!! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexbz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο alexbz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 147 μηνύματα.
τει εργοθεραπειας αθηνα πρωτη και δευτερη τει λαμιας φυσικοθεραπεια κανεις αλλος για εκει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Βασικά για την πόλη μη το λες.. Μπορεί κάποιος να περάσει σε μια άλλη πόλη από αυτήν που μένει και λόγω οικονομικών να μη μπορεί να πάει..
Ξέρεις τι? Δεν είναι απόλυτο αυτό. Ξέρω ατομα με οικονομικά προβλήματα που πέρασαν σε άλλη πόλη και με εστίες, συγκατοικηση, part time δουλειά και διάφορα άλλα κατάφεραν να τα βγάζουν περα και να σπουδάζουν κανονικά. Ας πούμε οι συντοπίτες μου έχουν ένα σύλλογο στη Θεσσαλονίκη και απο όσο ξέρω στηρίζουν οικονομικά πολλά παιδιά που σπουδάζουν εκεί και είναι από εδώ. Οταν πια το έχεις εξαντλήσει το θέμα και δεν παιζει να τα βγάλεις πέρα αλλου ή δεν θες να πας αλλού μην δηλώνεις σχολές μακριά από την πόλη σου, ετσι δεν θα τρως τη θέση κάποιου αλλου κιόλας. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EnnisDelMar!

Δραστήριο μέλος

Η EnnisDelMar! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 768 μηνύματα.
ΕΝΣΤΑΣΕΙΣ :)
να μην ξαναδώσει για βλακώδες γεγονός εννοούσα (πχ για την πόλη και μόνο,αν πιάνει τη σχολή -αλλά και πάλι,μπορεί να περάσει σε μια επιλογη που θα του αρεσει επειτα,δεν ξερει
ειδικά εδώ,μην είσαι καθόλου απόλυτη,δεν ξέρει ουσιαστικά κανείς τι βίωσε ο καθένας ...

Κάτι που ίσως είναι βλακώδες για σένα, μπορεί να μην είναι για κάποιον άλλο. Διότι:
α) δεν έχουν όλοι την οικονομική δυνατότητα να μεταβούν σε άλλη πόλη
β) μπορεί απλά να θέλουν στην πόλη τους πολύ, γιατί έχουν προγραμματίσει εκεί την ζωή τους
Ο καθένας κρίνει τι μετράει γι'αυτόν και τι όχι.

Όχι δεν ξέρω τι έχει ζήσει ο καθένας, και όταν το είπα δεν αναφερόμουν προσωπικά σε εσένα. Αλλά εμμένω στην άποψή μου. Αν πράγματι έχεις βιώσει μια δύσκολη περίοδο στην ζωή σου, θα καταλάβεις ότι οι πανελλήνιες και η προετοιμασία για αυτές είναι ένα τίποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
Κάτι που ίσως είναι βλακώδες για σένα, μπορεί να μην είναι για κάποιον άλλο. Διότι:
α) δεν έχουν όλοι την οικονομική δυνατότητα να μεταβούν σε άλλη πόλη
β) μπορεί απλά να θέλουν στην πόλη τους πολύ, γιατί έχουν προγραμματίσει εκεί την ζωή τους
Ο καθένας κρίνει τι μετράει γι'αυτόν και τι όχι.

Όχι δεν ξέρω τι έχει ζήσει ο καθένας, και όταν το είπα δεν αναφερόμουν προσωπικά σε εσένα. Αλλά εμμένω στην άποψή μου. Αν πράγματι έχεις βιώσει μια δύσκολη περίοδο στην ζωή σου, θα καταλάβεις ότι οι πανελλήνιες και η προετοιμασία για αυτές είναι ένα τίποτα.
Μια δυσκολη μαλακια ειναι στο λεω εγω!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
μν ακούω χαζά και μν το δένεις κόμπο για να λέω ότι θα πάω, πάει να πει ότι δει και ψάξει τα πάντα (δεν είμαι απο τα ατομα που εντυπωσιαζονται και μετα κλαινε!)
Έχεις ψάξει τα πάντα και επιμένεις στο εν λόγω "Πολυτεχνείο";
:hehe: :hehe: :hehe:
Μάλλον με τρολάρεις και το μόνο που έχεις δει είναι η βάση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
Έχεις ψάξει τα πάντα και επιμένεις στο εν λόγω "Πολυτεχνείο";
:hehe: :hehe: :hehe:
Μάλλον με τρολάρεις και το μόνο που έχεις δει είναι η βάση.
Γιατι τετοια υποτιμηση?Αποκλειεται δηλαδη να ειναι κοντα στο σπιτι του και να μην εχει τη δυνατοτητα να παει ουτε θεσσαλονικη?
Εξαλλου αν το παιδι ΘΕΛΕΙ, μια χαρα μπορει να τα καταφερει ακομα και αν παει στο πανεπιστημιο 'κολοπετινιτσας'!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Γιατι τετοια υποτιμηση?
Επειδή γνωρίζω.
Αποκλειεται δηλαδη να ειναι κοντα στο σπιτι του και να μην εχει τη δυνατοτητα να παει ουτε θεσσαλονικη?
Aν έχει σπίτι Σουρδία ή είναι μένει κάπου κοντά και δεν έχει πολλά έξοδα καλώς.
Εξαλλου αν το παιδι ΘΕΛΕΙ, μια χαρα μπορει να τα καταφερει ακομα και αν παει στο πανεπιστημιο 'κολοπετινιτσας'!
??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τίτης

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Τίτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 217 μηνύματα.
Κάποιος πρόθυμος για Σχολή Ευελπίδων???
Κάποιος εθελοντής???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
Έχεις ψάξει τα πάντα και επιμένεις στο εν λόγω "Πολυτεχνείο";
:hehe: :hehe: :hehe:
Μάλλον με τρολάρεις και το μόνο που έχεις δει είναι η βάση.
μα τι είναι αυτό που ξέρεις πια κι επιμένεις τόσο πολύ; :P πες μας κι εμάς τα σκοτεινά μυστικά κρύβει η εν λόγω σχολή :P
(δεν κάνω πλάκα,πράγματι απορώ λόγω της επιμονής σου αυτής)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Vicky13

Δραστήριο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 535 μηνύματα.
οικονομικες σχολες λετε να πεσουν?

Θα πεσουν .Αλλα λογω των μαθηματικων απεκλισαν τους θεωρητικους..:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΝΙΚΟΣ Σ.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΝΙΚΟΣ Σ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 284 μηνύματα.
Κάποιος πρόθυμος για Σχολή Ευελπίδων???
Κάποιος εθελοντής???
Εγώ αλλά μετά από ικάρων/ιπτάμενοι που είναι και το παιδικό μου όνειρο(βασικά για αυτό ξαναδίνω). Θα βάλω όλες τις στρατιωτικές(όπλα) και αστυνομία. Από άποψη βαθμολογίας όμως(πιστεύω 16-16.5 σε 4ο και 17.5 σε 5ο) μάλλον για σμυν-σμυ-αστυφυλάκων πάω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top