[Πανελλήνιες 2013] Ποια σχολή στοχεύετε;

[Πανελλήνιες 2013] Ποια σχολή στοχεύετε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 222)
  • Κοινωνικές επιστήμες/Ψυχολογία

    Ψήφοι: 11 5.0%
  • Ιατρική/Φαρμακευτική/Οδοντιατρική

    Ψήφοι: 23 10.4%
  • Φυσική/Χημεία/Βιολογία/Μαθηματικά

    Ψήφοι: 21 9.5%
  • Προσχολική/Δημοτική εκπαίδευση

    Ψήφοι: 6 2.7%
  • Φιλολογία/Φιλοσοφία/Ιστορία

    Ψήφοι: 26 11.7%
  • Αστυνομία/Στρατιωτικές

    Ψήφοι: 15 6.8%
  • Νομική/Πολιτικές Επιστήμες

    Ψήφοι: 20 9.0%
  • Οικονομικά

    Ψήφοι: 15 6.8%
  • Πολυτεχνείο

    Ψήφοι: 28 12.6%
  • Πληροφορική

    Ψήφοι: 15 6.8%
  • Άλλο

    Ψήφοι: 16 7.2%
  • Δεν είναι υποψήφιος

    Ψήφοι: 26 11.7%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

lia rose

Νεοφερμένος

Η lia rose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
φιλολογία αθήνας εγώ ή ΦΠΨ :D αν και το έχω αποδεχτεί ότι θα είμαι άνεργη μια ζωή..ειναι όνειρο ζωής:P κανένας άλλος που να συμπάσχει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christosxanthi

Δραστήριο μέλος

Ο christosxanthi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 456 μηνύματα.
φιλολογία αθήνας εγώ ή ΦΠΨ :D αν και το έχω αποδεχτεί ότι θα είμαι άνεργη μια ζωή..ειναι όνειρο ζωής:P κανένας άλλος που να συμπάσχει?
Μπράβο σου που ακολουθείς το όνειρο ζωής σου , αλλά γιατι λες οτι θα εισαι ανεργη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Solmyr

Δραστήριο μέλος

Ο Solmyr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 595 μηνύματα.
Μπράβο σου που ακολουθείς το όνειρο ζωής σου , αλλά γιατι λες οτι θα εισαι ανεργη;

Τώρα πλάκα κάνεις?Πιστεύεις ότι υπάρχουν δουλειές?Έχουμε γεμίσει από άνεργους φιλόλογους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lia rose

Νεοφερμένος

Η lia rose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
γιατί υπαρχει πληθωρα φιλολογων...αλλα δεν το σκεφτομαι ετσι.το θεμα ειναι να αγαπας αυτο που κανεις εν τελει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

El_Greko

Νεοφερμένος

Ο El_Greko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Να δηλωσεις πρωτο ΜΟΝΟ αυτο που σου αρεσει.Μην κοιταξεις την εργασιακη αποκατασταση.Δηλωσε αυτο που θες πραγματικα.Και μακρια απο τις γνωμες των αλλων.Οπως και να το κανουμε,οι πανελληνιες(η σχολη που θα δηλωσεις δλδ) ειναι μια αποφαση ζωης.Και σε αποφασεις που αφορουν την ζωη σου, κανεις δεν πρεπει να εχει λογο.Ουτε καν ο πατερας σου και η μανα σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,798 μηνύματα.
Παιδιά, νομίζω ότι μέχρι ώρας γεμίσαμε από πτυχιούχους των "καλών προοπτικών" και όχι από πτυχιούχους με θέληση και αγάπη γι' αυτό που σπούδασαν. Γι' αυτό και υπάρχει μια διάλυση των κοινωνικών δομών και ένας εκφυλισμός της ζωής προς ατομική καταναλωτική ματαιοδοξία. Όλα περιστοιχίζονται στο υλικό ζειν ακόμη και πράγματα που δεν είναι πράγματα. Δεν είναι τυχαίο που οι περισσότεροι μαθητές πριν καν δουν την "πόρτα" της Γ'/θμιας εκπαίδευσης μιλούν με μια σιγουριά της άγνοιας για μια χ επιστήμη και κατευθείαν μιλάνε για μεταπτυχιακές σπουδές χωρίς να γνωρίζουν τις "κατευθύνσεις" της χ επιστήμης και την διασύνδεσή τους στην αγορά εργασίας, αφού δεν ξέρουν από αγορά εργασίας αλλά μόνο από facebook. Νομίζω ότι η lia rose και ελάχιστοι άλλοι, ξεκινάνε σωστά. Για να πάρει μπροστά ένα αυτοκίνητο δεν λύνουμε το χειρόφρενο πρώτα..:worry: Αντιθέτως στην χώρα μας, κάποιοι με τις επιλογές που κάνουν ή με τις πράξεις τους, «βάζουν μπροστά το αυτοκίνητο μόνο με το χειρόφρενο», γι' αυτό και ως κοινωνία τσουλάμε ξεψυχισμένα..:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Εγώ τώρα που το σκέφτηκα, θέλω ή ιατρική Αθήνας, ή, ΕΜΠ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Εγώ τώρα που το σκέφτηκα, θέλω ή ιατρική Αθήνας, ή, ΕΜΠ.
και σίγουρα σε πίστεψαν όλοι:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kiriazispao4ever

Δραστήριο μέλος

Ο kiriazispao4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
δεν παίρνουν πολλούς από ειδικές κατηγορίες,πρέπει να σαι πολύ κωλόφαρδος...τώρα για μεταγραφές δεν ξέρω τι θα παιχτεί

Βασικά δεν είμαι μονο σε ειδική κατηγορία...:P
Απλά έχω κάτι λίγες πιθανότητες απο τους υπολοίπους να περασω στις πρώτες μου επιλογές.. κατά 5-10-15 ατομα...αναλόγως την σχολή :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pupilloscope

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Σουβλειμαν ο Μεγαλομπεκρης. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ραπτόπουλο (Ευρυτανία). Έχει γράψει 813 μηνύματα.
Εγώ τώρα που το σκέφτηκα, θέλω ή ιατρική Αθήνας, ή, ΕΜΠ.

Bασικα γιατι οχι ιατρικη και ιατρικη αθηνας;

Οπως γιατι εμπ και οχι πολυτεχνειο γενικα; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
Bασικα γιατι οχι ιατρικη και ιατρικη αθηνας;

Οπως γιατι εμπ και οχι πολυτεχνειο γενικα; :P

γιατι ο γρηγορης ως γνωστον ειναι λιγο οτι να ναι!;) με το συμπαθειο παιδι μου:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Εγώ τώρα που το σκέφτηκα, θέλω ή ιατρική Αθήνας, ή, ΕΜΠ.

Και Μεταλλείων Μεταλλουργών θα δήλωνες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ΒλασίαΚ.

Νεοφερμένος

Η ΒλασίαΚ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Εγω θελω βιολογικο... Και αν ηταν Αθηνα δεν θα με χαλαγε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Γιατί στα πανεπιστήμια της Αθήνας πάνε τα περισσότερα λεφτά, οπότε θα είναι καλύτερη η ποιότητα σπουδών. :)
Πάντως για μεταλλουργών, δεν ξέρω, μου φαίνεται κάτι που μπορείς ν ασχοληθείς και από χημικών μηχανικών, οπότε θα προτιμήσω το δεύτερο, που έχει ευρύτερο φάσμα απασχόλησης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlos13

Δραστήριο μέλος

Ο ☺☻ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 552 μηνύματα.
Γιατί στα πανεπιστήμια της Αθήνας πάνε τα περισσότερα λεφτά, οπότε θα είναι καλύτερη η ποιότητα σπουδών. :)
Πάντως για μεταλλουργών, δεν ξέρω, μου φαίνεται κάτι που μπορείς ν ασχοληθείς και από χημικών μηχανικών, οπότε θα προτιμήσω το δεύτερο, που έχει ευρύτερο φάσμα απασχόλησης.

Έχει ένα ποιντ , αλλά στους χημικούς μηχανικούς κάνουν παρόμοια με μεταλλουργών (σε συγκεκριμένα μαθήματα) ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,798 μηνύματα.
Γιατί στα πανεπιστήμια της Αθήνας πάνε τα περισσότερα λεφτά, οπότε θα είναι καλύτερη η ποιότητα σπουδών. :)
Πάντως για μεταλλουργών, δεν ξέρω, μου φαίνεται κάτι που μπορείς ν ασχοληθείς και από χημικών μηχανικών, οπότε θα προτιμήσω το δεύτερο, που έχει ευρύτερο φάσμα απασχόλησης.

Περισσότερα λεφτά δεν σημαίνει και καλύτερη ποιότητα σπουδών. Για παράδειγμα, έχω ακούσει από αρκετό κόσμο ότι το μετ/κό πρόγραμμα στο risk management του Παν.Πειραιώς δεν είναι και τόσο καλό, παρ' όλο το "κουστούμι" σε δίδακτρα. Αντιθέτως άλλα προγράμματα, δίχως δίδακτρα και σε άλλα «επαρχιακά» Πανεπιστήμια είναι κλάσης καλύτερα από πλευράς αντικειμενικού στόχου. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vasool

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βασω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
Ψυχολογια ΑΠΘ 'η Ρεθυμνου (αν και οι βασεις ειναι πλεον στο θεο).
Εναλλακτικα Ιστορια Αρχαιολογια ΑΠΘ <3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BeThere.

Νεοφερμένος

Η BeThere. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Βασικά μου αρέσουν πολλές και όποια απο αυτές και να περάσω το ίδιο μου κάνει.
-Ψυχολογία
-Παιδαγωγικό
-Φιλολογία
-Αγγλική Φιλολογία
-Φιλοσοφίας & Παιδαγωγικής
-Δημοσιογραφία

Στο ΑΠΘ όλα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
Βασικά μου αρέσουν πολλές και όποια απο αυτές και να περάσω το ίδιο μου κάνει.
-Ψυχολογία
-Παιδαγωγικό
-Φιλολογία
-Αγγλική Φιλολογία
-Φιλοσοφίας & Παιδαγωγικής
-Δημοσιογραφία

Στο ΑΠΘ όλα :)
μια χαρα εισαι με τοσες επιλογες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Περισσότερα λεφτά δεν σημαίνει και καλύτερη ποιότητα σπουδών. Για παράδειγμα, έχω ακούσει από αρκετό κόσμο ότι το μετ/κό πρόγραμμα στο risk management του Παν.Πειραιώς δεν είναι και τόσο καλό, παρ' όλο το "κουστούμι" σε δίδακτρα. Αντιθέτως άλλα προγράμματα, δίχως δίδακτρα και σε άλλα «επαρχιακά» Πανεπιστήμια είναι κλάσης καλύτερα από πλευράς αντικειμενικού στόχου. :)

Και η κλάψα συνεχίζεται. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top