[Πανελλήνιες 2013] Θερινή προετοιμασία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

akis95

Δραστήριο μέλος

Ο akis95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 535 μηνύματα.
αχ και βαχ για αυτα που ακουω η ελλειψη στοιχειωδης ευφυιας οδηγει στα παραπανω τραγικα μυνηματα.ελπιζω να αλλαξετε μυαλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Ενα εχω να πω...





Tελειώσαμε!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
καλα τωρα τελειωσατε εσεις; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
εμεις αυριοο!^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

korineto9487

Νεοφερμένος

Η Κορίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Καλησπέρα!

Εγώ ξεκίνησα την προετοιμασία 1 Ιουνίου - 1 Ιουλίου και ύστερα σταμάτησα για 20 μέρες λόγω διακοπών (απ'ότι έχω ακούσει καλό είναι να μην πηγαίνεις στη γ'λυκείου με απωθημένα όπως π.χ "δεν πήγα διακοπές", κλπ).

Από 20 Ιουλίου λοιπόν μέχρι σήμερα έχω καταφέρει να τελειώσω τους μιγαδικούς (έλυσα όλα τα (2α) θέματα των προηγούμενων χρόνων), τις συναρτήσεις (μονοτονία, αντίστροφη, κλπ) και τις ταλαντώσεις (+κρούση) στη φυσική.

Προσωπικά μέχρι στιγμής δε θεωρώ ότι η ύλη είναι δύσκολη (φυσικά είμαι ακόμα στην αρχή), απλά θέλει συστηματικό διάβασμα γιατί αν τ'αφήσεις , σ'αφήνουν και αυτά.

Η αλήθεια είναι πως τα θερινά μαθήματα δεν είναι και ότι καλύτερο. Πολλοί από εμάς είμαστε ενθουσιασμένοι και θέλουμε να αντιμετωπίσουμε τις πανελλαδικές αλλά το να έχεις μάθημα και να ξέρεις πως οι φίλοι σου πάνε για μπάνιο είναι κάπως. Παρ'όλα αυτά είναι θέμα στόχου.

Καλή κουράγιο σε όλους μας! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris001

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7,608 μηνύματα.
Καλησπέρα!

Εγώ ξεκίνησα την προετοιμασία 1 Ιουνίου - 1 Ιουλίου και ύστερα σταμάτησα για 20 μέρες λόγω διακοπών (απ'ότι έχω ακούσει καλό είναι να μην πηγαίνεις στη γ'λυκείου με απωθημένα όπως π.χ "δεν πήγα διακοπές", κλπ).

Από 20 Ιουλίου λοιπόν μέχρι σήμερα έχω καταφέρει να τελειώσω τους μιγαδικούς (έλυσα όλα τα (2α) θέματα των προηγούμενων χρόνων), τις συναρτήσεις (μονοτονία, αντίστροφη, κλπ) και τις ταλαντώσεις (+κρούση) στη φυσική.

Προσωπικά μέχρι στιγμής δε θεωρώ ότι η ύλη είναι δύσκολη (φυσικά είμαι ακόμα στην αρχή), απλά θέλει συστηματικό διάβασμα γιατί αν τ'αφήσεις , σ'αφήνουν και αυτά.

Η αλήθεια είναι πως τα θερινά μαθήματα δεν είναι και ότι καλύτερο. Πολλοί από εμάς είμαστε ενθουσιασμένοι και θέλουμε να αντιμετωπίσουμε τις πανελλαδικές αλλά το να έχεις μάθημα και να ξέρεις πως οι φίλοι σου πάνε για μπάνιο είναι κάπως. Παρ'όλα αυτά είναι θέμα στόχου.

Καλή κουράγιο σε όλους μας! :)
Καταρχάς την άποψη μου την έχω ξαναπει για τα καλοκαιρινά πριν τις πανελλήνιες.....Τέσπα μου φαίνεται πάρα πολύ ριψοκίνδυνο να έχεις κάνει τόσα πολλά πράγματα στα μαθ κατ μέσα σε 1 μήνα και αυτό γιατι μόνο οι μιγαδικοί χρειάζονται 1 ολόκληρο μηνα επειδή έχουν πολλές βασικές ασκήσεις που συνδιάζουν γεωμετρία. Όσσν αφορα τη φυσική δεν θυμάμαι πότε τελειώσαμε τις ταλαντωσεις αλλά μέσα σε 1 μήνα μου φαίνεται λογικό να έχεις τελειώσεις τις ταλαντώσεις μαζί με τις κρουσεις...Όπως σου είπα και πιο πάνω το πρόβλημα είναι στα μαθ κατ γιατι έχουν αρκετές ασκήσεις που είναι πολύ βασικές;)
Ναι όντως η ύλη δεν είναι τρομερά δύσκολη...εντάξει όσο περνάει ο καιρός θα δυσκολεύει ολοένα και περισσότερο αλλά και σε μένα δεν μου φάνηκε πολύ δύσκολη ακόμα και στα μέσα της χρονιά, απλώς το πρόβλημα είναι οτι η ύλη ειναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΗ και είναι αρκετά δύσκολο να τα θυμάσαι όλα αυτά όπως ακριβώς τα γράφει το σχολικό/βοήθημα για να γράψεις πολύ καλά:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
Καλησπέρα!

Εγώ ξεκίνησα την προετοιμασία 1 Ιουνίου - 1 Ιουλίου και ύστερα σταμάτησα για 20 μέρες λόγω διακοπών (απ'ότι έχω ακούσει καλό είναι να μην πηγαίνεις στη γ'λυκείου με απωθημένα όπως π.χ "δεν πήγα διακοπές", κλπ).

Από 20 Ιουλίου λοιπόν μέχρι σήμερα έχω καταφέρει να τελειώσω τους μιγαδικούς (έλυσα όλα τα (2α) θέματα των προηγούμενων χρόνων), τις συναρτήσεις (μονοτονία, αντίστροφη, κλπ) και τις ταλαντώσεις (+κρούση) στη φυσική.

Προσωπικά μέχρι στιγμής δε θεωρώ ότι η ύλη είναι δύσκολη (φυσικά είμαι ακόμα στην αρχή), απλά θέλει συστηματικό διάβασμα γιατί αν τ'αφήσεις , σ'αφήνουν και αυτά.

Η αλήθεια είναι πως τα θερινά μαθήματα δεν είναι και ότι καλύτερο. Πολλοί από εμάς είμαστε ενθουσιασμένοι και θέλουμε να αντιμετωπίσουμε τις πανελλαδικές αλλά το να έχεις μάθημα και να ξέρεις πως οι φίλοι σου πάνε για μπάνιο είναι κάπως. Παρ'όλα αυτά είναι θέμα στόχου.

Καλή κουράγιο σε όλους μας! :)
Γεια σου:) τι στοχο εχεις εσυ?
(πως γινεται να ξεκινησες 1 Ιουνιου? μες τις εξετασεις ξεκιναγες υλη Γ' λυκειου?:confused:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BeThere.

Νεοφερμένος

Η BeThere. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Γειά σας παιδιά, πως τα πάτε;
Εγώ μεθαύριο φεύγω διακοπές να ξεκουραστώ και γυρνάω 16 του μηνός.
Απο τις 20 ξεκινάω και εγώ την προετοιμασία. Μακάρι να πάνε όλα καλά
και να έχουμε μια καλή αρχή με κουράγιο, δύναμη, επιμονή και υπομονή.
Και ας μην ξεχνάμε πως αυτή η χρονιά είναι για ένα σκοπό.
Δεν θα τα παρατήσουμε. Θα παλέψουμε μέχρι τέλους.
Λοιπόν, επειδή σήμερα είναι επίσημα η τελευταία μέρα που μπαίνω στο
στέκι και ίντερνετ γενικότερα, σας εύχομαι καλή επιτυχία και πάνω απο όλα
ξεκούραση για την ώρα. Καλή δύναμη! (:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hakuna matata23

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η hakuna matata23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 121 μηνύματα.
ρε σεις εγω σκεφτομαι να σταματησω μονο 7 μερες περιπου(οχι ολες μαζι-2ημερα κ 3ημερο-μινι διακοπες:P)..δεν ξερω
ολοι μου λενε οτι θα κατσουν τουλαχιστον 2 3 βδομαδες αλλα εγω δεν μπορω να το κανω αυτο γιατι απλα δεν μπορω ολη μερα αραλικι(δεν το χω συνηθισει)...και επισης(ισως επειδη διαβαζω μονη μου)μου ειναι ευχαριστο ολο αυτο..δηλαδη δεν εχω κουραστει μεχρι τωρα ουτε εχω βαρεθει να διαβαζω..λετε να αραξω περισσοτερο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
ρε σεις εγω σκεφτομαι να σταματησω μονο 7 μερες περιπου(οχι ολες μαζι-2ημερα κ 3ημερο-μινι διακοπες:P)..δεν ξερω
ολοι μου λενε οτι θα κατσουν τουλαχιστον 2 3 βδομαδες αλλα εγω δεν μπορω να το κανω αυτο γιατι απλα δεν μπορω ολη μερα αραλικι(δεν το χω συνηθισει)...και επισης(ισως επειδη διαβαζω μονη μου)μου ειναι ευχαριστο ολο αυτο..δηλαδη δεν εχω κουραστει μεχρι τωρα ουτε εχω βαρεθει να διαβαζω..λετε να αραξω περισσοτερο?
Άραξε περισσότερο γιατί τους μήνες που έρχονται ΚΑΙ θα βαρεθείς να διαβάζεις ΚΑΙ δεν θα μπορείς να κάθεσαι όσο θες σχεδόν ποτέ....Χαλάρα τώρα στις διακοπές;);) Κράτησε δυνάμεις...!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hakuna matata23

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η hakuna matata23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 121 μηνύματα.
Άραξε περισσότερο γιατί τους μήνες που έρχονται ΚΑΙ θα βαρεθείς να διαβάζεις ΚΑΙ δεν θα μπορείς να κάθεσαι όσο θες σχεδόν ποτέ....Χαλάρα τώρα στις διακοπές;);) Κράτησε δυνάμεις...!!!
ναι αλλα ρε συυ.ξερεις και τι αλλο σκεφτομαι?οτι αμα πιεζομαι μετα θα με βριζω γιατι καθομομουν το καλοκαιρι,.:P:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
ναι αλλα ρε συυ.ξερεις και τι αλλο σκεφτομαι?οτι αμα πιεζομαι μετα θα με βριζω γιατι καθομομουν το καλοκαιρι,.:P:worry:
Έχει πολύ χρόνο ακόμα, μήνες ολόκληρους....Και μέσα στην χρονιά μπορεί να αφήνεις κενά, δηλαδή να μαθαίνεις κάποια λιγοτερο καλά και να επανορθώνεις στις επαναλήψεις...Δεν είναι μάρτιος να σου πω ναι μην κάθεσαι καλύτερα πήγαινε να διαβάσεις, είναι Αύγουστος. Ξεκουράσου όσο μπορείς τώρα και αν θες κάνε επανάληψη όσα έκανες ως τώρα στα θερινά τα σαββατοκύριακα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hakuna matata23

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η hakuna matata23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 121 μηνύματα.
Έχει πολύ χρόνο ακόμα, μήνες ολόκληρους....Και μέσα στην χρονιά μπορεί να αφήνεις κενά, δηλαδή να μαθαίνεις κάποια λιγοτερο καλά και να επανορθώνεις στις επαναλήψεις...Δεν είναι μάρτιος να σου πω ναι μην κάθεσαι καλύτερα πήγαινε να διαβάσεις, είναι Αύγουστος. Ξεκουράσου όσο μπορείς τώρα και αν θες κάνε επανάληψη όσα έκανες ως τώρα στα θερινά τα σαββατοκύριακα....
διαβαζω μονη μου..δεν παω μαθημα στα περισσοτερα..
παντως σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου..:):):):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
διαβαζω μονη μου..δεν παω μαθημα στα περισσοτερα..
παντως σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου..:):):):)
Και πάλι έχεις χρόνο. Τι κατεύθυνση είσαι;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
Με αγχωνετε.

Ποια υλη ολοκληρωσατε στα θερινα σε Μαθηματικα κατ και Φυσικη κατ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hakuna matata23

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η hakuna matata23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 121 μηνύματα.
Και πάλι έχεις χρόνο. Τι κατεύθυνση είσαι;;
θεωρητικη κ μαθημα επιλογης μαθηματικα..
(μονο μαθηματικα παω φροντ:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
θεωρητικη κ μαθημα επιλογης μαθηματικα..
(μονο μαθηματικα παω φροντ:P)
Και εγώ θεωρητική ήμουν.... Καλό κουράγιο σε όλα ειδικά στα μαθηματικά...Μία φίλη μου από θεωρητική έγραψε 17.600 χωρίς φροντιστήριο και άρχισε να διαβάζει σεπτέμβριο....:) Αν θέλεις κάποια βοήθεια πες μου;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.
Σήμερα η μεγάλη μέρα...άλλοι τελειώνουν,εγώ ξεκινάω! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Σήμερα η μεγάλη μέρα...άλλοι τελειώνουν,εγώ ξεκινάω! :P

Όλοι σας, όμως, κάνατε και διακοπές.Εγώ πέρυσι το καλοκαίρι είχα φροντ. από 1η Ιουλίου και για μέχρι τις πανελλήνιες.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.
Όλοι σας, όμως, κάνατε και διακοπές.Εγώ πέρυσι το καλοκαίρι είχα φροντ. από 1η Ιουλίου και για μέχρι τις πανελλήνιες.:P
Και πώς άντεξες?!?!:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top