[Πανελλήνιες 2013] Θερινή προετοιμασία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Guest 565231

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εμείς δεν κάνουμε το καλοκαίρι αοδε Το θεωρείς απαραίτητο έχετε προχωρήσει πολύ;
Μανια , δεν ειναι απαραιτητο να κανεις φροντιστηριο στο αοδε εκτος κ αν ειναι πακετο οποτε ερχεται οικονομικα.Αλλα κ παλι δε πιστευω οτι θελει.Δλδ πρεπει να εχουμε καποιον πανω απο το κεφαλι μας να μας τα μαθανει;Ειναι γελοιο το αοδε κ καθετι που θελει παπαγαλια κ ελαχιστη κατανοηση.Θυμαμαι χαρακτηριστικα την καθηγητρια στο σχολειο που μου ελεγε μη τολμησεις κ κανεις αοδε φροντιστηριο.

Εγω αρχισα να διαβαζω αοδε πριν 7 μηνες.Εχω βγαλει το 90% της υλης και παραλληλα κανω επαναληψη απ την αρχη τωρα.Βασικα τα μαθαινω παπαγαλια για να συνηθισω.Διαβασε κ εδυ απο μονη σου (αν εχεις τ βιβλιο-η κατεβασε το σε pdf) Θα σου ειναι ευκολο να το μαθις μετα κ επισης τ χειμωνα θα εχεις ελευθερο χρονο...οχι για να κωλοβαρας αλλα για να διαβαζεις πιο πολυ τα αλλα.Παντως να ξερεις
Πως ειν πολυ κακογραμμενο βιβλιο κ καλο θα ηταν να βρεις σημειωσεις απο καποιον η απο τ φροντ σου!Το ξαναλεω,το αοδε ειναι το πιο ευκολο μαθημα που δινεται πανελλαδικως,αυτο το μαθημα υπαρχει για να γραψεις 20 .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

el_vi_ra

Νεοφερμένος

Η el_vi_ra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
λοιπόν ας μου πει κάποιος από θεωρητική, λατινικά τι σας κάνουν στο φροντιστήριο τι σας βάζουν για το σπίτι γενικά πως κάνετε το μάθημα?
εγώ δεν μπορώ άλλο έχω απελπιστεί, πιάνω το βιβλίο των λατινικών και βάζω τα κλάματα.
Μα να διαβάζω 4 ώρες λατινικά και να ρωτάει αρχικούς και να ξεχνάω πως ειναι οι τύποι σε ένα και άρχισε και μου φώναζε μπροστά στα άλλα παιδιά ότι με περιμένει 2 βδομάδες να προσπαρμοστώ με το μάθημα που κάνει και οτι δεν διαβάζω και πως δεν θα γράψω τίποτα λατινικά και μήπως να αλλάξω κατεύθυνση? :rant:
μετά μου έλεγε ότι τις χρονικές αντικαταστάσεις τις αντιγράφω απο αλλού -.-
γιατι σε μενα :(


μηπως να αλλαξεις καθηγητη? η φροντιστηριο στο συγκεκριμενο μαθημα? (εγω το ειχα κανει με μια μαθηματικο που ΔΕΝ καταλαβαινα ποτε τι ελεγε)..μπορει να μην ειναι μεταδοτικη σε εσενα..

θα ζητήσω αλλαγή από σεπτέμβρη αλλά το πιθανότερο είναι να μην γίνεται γιατί τα τμήματα διαμορφώνονται σύμφωνα με το επίπεδο των μαθητών. Και επιπλέον για να αλλάξω αυτή των λατινικών πρέπει να αλλάξω καθηγητες σε όλα τα μαθήματα :/

συγνωμη (σου το ξαναεγραψα πριν τα διαβασω ολα) δεν πρεπει να τους αλλαξεις ολους θα σε αλλαξουν μονο στα λατινικα γινεται!!! εγω ειχα αλλαξει μονο μαθηματικα στα αλλα κανονικα με το τμημα μου.

ηθελα να ρωτησω που μπορω απο το οντερνετ να αγορασω τα βοηθηματα μπαχαρακη

εγω πηρα τηλ στις συγκεκριμενες εκδοσεις και μου ειπαν πως στην αθηνα τα φερνουν η ελληνοεκδοτικη.πηγα στο βιβλιοπωλειο και τα ζητησα, ειπα πως ειναι μεσω ελληνοεκδοτικης και μου τα εφεραν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Μόνο σε μένα ρε παιδιά η Φυσική Κατ. φαίνεται παλούκι?? ο.Ο

Τι κεφαλαιο κανεις?Ταλαντωσεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Μισώ τις ταλαντώσεις με κρουση! :mad:
Αυτά. Κατα τα άλλα είμαι καλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Ταλαντωσεις με κρουση?
Ελα ρε συ ωραια ειναι!
:)
Βεβαια γινεται της μουρλης το πανηγυρι αλλα ενταξει.!

:hypno::hypno: Δλδ βγάλατε κιόλας την ύλη?

Ναι οντως δεν το δευκρινησα.
Εχω βγαλει μιγαδικους και αναλυση εως την αντιστροφη συναρτηση ''1-'1''..
Πριν δηλαδη τα ορια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

BeThere.

Νεοφερμένος

Η BeThere. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Παιδιά εγώ ξεκινάω προετοιμασία 20 αυγούστου. Βέβαια θα κάνω μια επανάληψη
μέχρι τότε τη γραμματική αρχαίων και λατινικών και αρχικούς χρόνους αλλα
εξασκούμαι πιο πολύ στην έκθεση μιας και διαβάζω πολλά βιβλία (:
Πως τα πάτε; τελικά η ύλη πότε βγαίνει στάνταρ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Queen of Hearts

Δραστήριο μέλος

Η Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
Παιδιά εγώ ξεκινάω προετοιμασία 20 αυγούστου. Βέβαια θα κάνω μια επανάληψη
μέχρι τότε τη γραμματική αρχαίων και λατινικών και αρχικούς χρόνους αλλα
εξασκούμαι πιο πολύ στην έκθεση μιας και διαβάζω πολλά βιβλία (:
Πως τα πάτε; τελικά η ύλη πότε βγαίνει στάνταρ;

εννοεις ποτε τη βγαζουν οι καθηγητες του φροντιστηριου ή ποτε ο μαθητης ειναι ετοιμος,δηλαδη καλα διαβασμενος :P ?
εμας στο φροντ την ειχαμε βγαλει ολη μεχρι αρχες μαρτιου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BeThere.

Νεοφερμένος

Η BeThere. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 92 μηνύματα.
εννοεις ποτε τη βγαζουν οι καθηγητες του φροντιστηριου ή ποτε ο μαθητης ειναι ετοιμος,δηλαδη καλα διαβασμενος :P ?
εμας στο φροντ την ειχαμε βγαλει ολη μεχρι αρχες μαρτιου!

Όχι εννοώ πότε βγαίνει η ύλη που έχουμε να διαβάσουμε απο το υποργείο παιδείας (:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
για την θεωρητική λατινικά που είστε?
στο 23 και μεχρι το τέλος των θερινων θα κανουμε μεχρι το 25...κανουμε πολλη γραμματικη κ συντακτικα,κτλ κτλ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LYDIAG

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η LYDIAG αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 120 μηνύματα.
λοιπόν ας μου πει κάποιος από θεωρητική, λατινικά τι σας κάνουν στο φροντιστήριο τι σας βάζουν για το σπίτι γενικά πως κάνετε το μάθημα?
εγώ δεν μπορώ άλλο έχω απελπιστεί, πιάνω το βιβλίο των λατινικών και βάζω τα κλάματα.
Μα να διαβάζω 4 ώρες λατινικά και να ρωτάει αρχικούς και να ξεχνάω πως ειναι οι τύποι σε ένα και άρχισε και μου φώναζε μπροστά στα άλλα παιδιά ότι με περιμένει 2 βδομάδες να προσπαρμοστώ με το μάθημα που κάνει και οτι δεν διαβάζω και πως δεν θα γράψω τίποτα λατινικά και μήπως να αλλάξω κατεύθυνση? :rant:
μετά μου έλεγε ότι τις χρονικές αντικαταστάσεις τις αντιγράφω απο αλλού -.-
γιατι σε μενα :(

σε νιωθω!!! το μαθημα που μισουσα και που μου λεγε τα ιδια ο καθηγητης μου...αλλα τελικα εγω δεν ημουν συγκεντρωμενη...διαβασμα...πολυ διαβασμα!!! και τους αρχικους να τους γραφεις....εμενα μου εδινε πολλες μεταρτοπες στο σπιτι!!! να βλεπω πολλους και διαφορετικους τυπους ρηματων....θα τα διαβαζεις ξανα και ξανα...θα τα λες απ' εξω εν αναγκει....!!! (ολη τη χρονια εγραφα 16-17 και πανελληνιες 95!!! θινκ ποσιτιβ ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χελ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 141 μηνύματα.
συγνωμη (σου το ξαναεγραψα πριν τα διαβασω ολα) δεν πρεπει να τους αλλαξεις ολους θα σε αλλαξουν μονο στα λατινικα γινεται!!! εγω ειχα αλλαξει μονο μαθηματικα στα αλλα κανονικα με το τμημα μου.

Δεν ξέρω πως ήταν στο δικό σου μα εμάς τα τμήματα είναι συγκεκριμένα, αν δηλώσεις δηλαδή πως δεν θέλεις τον x καθηγητή θα σε βάλουν σε κάποιο τμήμα που δεν θα τον έχεις επομένως θα αλλάξεις όλους τους καθηγητές . Πάντως σήμερα μου είπαν όλα τα παιδιά του τμήματος μου πως θα δηλώσουν άλλον καθηγητή γιατί σε όλους έχει δημιουργήσει πρόβλημα :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
Δεν ξέρω πως ήταν στο δικό σου μα εμάς τα τμήματα είναι συγκεκριμένα, αν δηλώσεις δηλαδή πως δεν θέλεις τον x καθηγητή θα σε βάλουν σε κάποιο τμήμα που δεν θα τον έχεις επομένως θα αλλάξεις όλους τους καθηγητές . Πάντως σήμερα μου είπαν όλα τα παιδιά του τμήματος μου πως θα δηλώσουν άλλον καθηγητή γιατί σε όλους έχει δημιουργήσει πρόβλημα :/:
ειδες? δεν ειχες εσυ το προβλημα! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.

2ο διαγωνισμα φυσικη κατ (ολα μεχρι και ενεργειες) και διαγωνισμα βιολογια κατ (ολο το πρωτο κεφαλαιο ασκ-θεωρια)

Μαυρο σαββατοκυριακο θα περασουμε παλι..:)

Το αστειο ειναι πως μας ειπαν στην φυσικη πως θα γραψουμε διαγωνισμα και μετα μας εβαλαν απο 5.1.-5.46 ασκησεις ,12 ασκησεις Σ-Λ κλπ κλπ κλπ ....

Ειχαμε μεινει ολοι καπως....:confused::confused::confused::confused::confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggeliki!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η aggeliki! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 137 μηνύματα.
ρε παιδια εσεις δεν εχετε κουραστει; κανω και εγω θερινα και κοντευω να τα φτυσω, αλλα απ`ο,τι φαινεται ειμαι η μονη απο την παρεα μου:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Queen of Hearts

Δραστήριο μέλος

Η Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
ρε παιδια εσεις δεν εχετε κουραστει; κανω και εγω θερινα και κοντευω να τα φτυσω, αλλα απ`ο,τι φαινεται ειμαι η μονη απο την παρεα μου:worry:

κανε υπομονη γιατι τα πιο δυσκολα ερχονται :P...μεσα μαρτιου μεχρι μεσα μαιου ηταν πιο κουραστικη περιοδος της ζωης μου :whistle::/::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

άντζυ

Δραστήριο μέλος

Η άντζυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 651 μηνύματα.
ρε παιδια εσεις δεν εχετε κουραστει; κανω και εγω θερινα και κοντευω να τα φτυσω, αλλα απ`ο,τι φαινεται ειμαι η μονη απο την παρεα μου:worry:
Από τώρα..????!! :eek: Δεν προσπαθώ να σε αγχώσω..! δεν είναι κακό άλλωστε..! Πάντως εγώ πέρσι τέτοιες μέρες που έκανα μαθήματα ήμουν ενθουσιασμένη και είχα πορωθεί λιγάκι με το διάβασμα..!!:spasiklas:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CICERO

Νεοφερμένος

Ο CICERO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
γεια σας παιδια! θα ηθελα να μου πειτε αν στον φιλοσοφικο λογο η σελιδα 52 της εισαγωγης ειναι εντος υλης!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
ρε παιδια εσεις δεν εχετε κουραστει; κανω και εγω θερινα και κοντευω να τα φτυσω, αλλα απ`ο,τι φαινεται ειμαι η μονη απο την παρεα μου:worry:
με σωστες αναλογιες(διαβασμα+βολτα) νομιζω πως η κουραση σε αυτη την φαση προερχεται απο υπερβολες:worry:
πρεπει να εχουμε καποιο στοιχειωδες αγχος ωστε να μην τα φορτωνουμε στον κοκορα, αλλα ως εκει πιστευω:):whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Queen of Hearts

Δραστήριο μέλος

Η Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
γεια σας παιδια! θα ηθελα να μου πειτε αν στον φιλοσοφικο λογο η σελιδα 52 της εισαγωγης ειναι εντος υλης!

ναι ειναι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

el_vi_ra

Νεοφερμένος

Η el_vi_ra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Δεν ξέρω πως ήταν στο δικό σου μα εμάς τα τμήματα είναι συγκεκριμένα, αν δηλώσεις δηλαδή πως δεν θέλεις τον x καθηγητή θα σε βάλουν σε κάποιο τμήμα που δεν θα τον έχεις επομένως θα αλλάξεις όλους τους καθηγητές . Πάντως σήμερα μου είπαν όλα τα παιδιά του τμήματος μου πως θα δηλώσουν άλλον καθηγητή γιατί σε όλους έχει δημιουργήσει πρόβλημα :/:


αρα δεν εισαι η μοναδικη που εχει προβλημα!!! αποψη μου να θεσεις τους προβληματισμους σου και θα βρεθει μια λυση.αν δεν γινεται τιποτα αλλο απλα αλλαξε φροντιστηριο μονο στα λατινικα..λυσεις υπαρχουν μην πελαγωνεις!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top