[Πανελλήνιες 2013] Θερινή προετοιμασία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
οταν λες πρωταγορ απολιτεια εννοεις ταπαντα?εισαγωγη,μεταφραση,σχολια.μηπως το φροντιστηριο σου ειναι υπερβολικο?εφοσον ο αριστοτελης εχει μικροτερη υλη και ειναι πιο ευκολος μεχρι τον οκτωβριο θα εχετε βγαλει την υλη.δεν το θεωρω λογικο.σας εξεταζει ο καθηγητης η απλα σας παραδιδει?εμεις 7 μαρτιου την βγαλαμε την υλη στο γνωστο και 2.5 μηνες μπουχτησαμε με τις επαναληψεις σε σημειο να λεμε να δωσουμε να τελειωνουμε αφου τα ειχαμε δει τοσες φορες
Για αποφυγή επαναλήψεων: έχει αρχίσει γνωστό από το Μάρτιο. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina123

Δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 699 μηνύματα.
εγω φετος που εδινα εβγαλα στο φροντ. τη φυσικη λιγο πριν την 25η μαρτιου.εεε τωρα που το σκεφτομαι αν την ειχαμε βγαλει νωριτερα ισως να ειχα προλαβει να κανω καλυτερες επαναληψεις ωστε να γραψω εναν αξιοπρεπεη βαθμο.εγω πιστευω πως πρεπει να βγαινει η υλη τον φεβρουαριο.ουτε τελη μαρτιου (οπως εμεις)ουτε αρχες δεκεμβρη ή και νωριτερα οπως αλλοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nick18

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nick18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Άγναντα (Άρτα). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
εγω φετος που εδινα εβγαλα στο φροντ. τη φυσικη λιγο πριν την 25η μαρτιου.εεε τωρα που το σκεφτομαι αν την ειχαμε βγαλει νωριτερα ισως να ειχα προλαβει να κανω καλυτερες επαναληψεις ωστε να γραψω εναν αξιοπρεπεη βαθμο.εγω πιστευω πως πρεπει να βγαινει η υλη τον φεβρουαριο.ουτε τελη μαρτιου (οπως εμεις)ουτε αρχες δεκεμβρη ή και νωριτερα οπως αλλοι.
το θεμα ειναι ομως να πηγαινες με 1 σταθερο ρυθμο χωρις υπερβολες για να τα κανοεις σε βαθος και απλα στις επαναληψεις να εντοπιζεις πλεον την λεπτομερεια της λεπτομερειας.τι να το κανω αμα εχει βγαλει την υλη φεβρουαριου προχορωντας γρηγορα και μη κατανοωντας βασικα πραγματα.τζαμπα κοπος.στους 2-3 της επαναληψης εισαι απλα χαμενος και αγχωνεσαι απιστευτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina123

Δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 699 μηνύματα.
το θεμα ειναι ομως να πηγαινες με 1 σταθερο ρυθμο χωρις υπερβολες για να τα κανοεις σε βαθος και απλα στις επαναληψεις να εντοπιζεις πλεον την λεπτομερεια της λεπτομερειας.τι να το κανω αμα εχει βγαλει την υλη φεβρουαριου προχορωντας γρηγορα και μη κατανοωντας βασικα πραγματα.τζαμπα κοπος.στους 2-3 της επαναληψης εισαι απλα χαμενος και αγχωνεσαι απιστευτα
για να βγαλει την υλη καποιος φεβρουαριο μαλλον σημαινει πως δεν παει γρηγορα αλλα με κανονικους ρυθμους.ισως να εξαρταται και απο το μαθημα βεβαια.αλλα αν π.χ.μιλησω για τα μαθ.κατ. ενας που εχει βγαλει την υλη στο φροντ. τον φεβρουαριο το πιθανοτερο ειναι πως δεν ετρεχε γιατι αλλιως θα την ειχε βγαλει πολυ νωριτερααα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
για να βγαλει την υλη καποιος φεβρουαριο μαλλον σημαινει πως δεν παει γρηγορα αλλα με κανονικους ρυθμους.ισως να εξαρταται και απο το μαθημα βεβαια.αλλα αν π.χ.μιλησω για τα μαθ.κατ. ενας που εχει βγαλει την υλη στο φροντ. τον φεβρουαριο το πιθανοτερο ειναι πως δεν ετρεχε γιατι αλλιως θα την ειχε βγαλει πολυ νωριτερααα.
δεν σημαινει οτι την εβγαλε γρηγορα , αλλα δεν σημαινει πως την ξεκινησε απο Β' λυκειου?;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Έχω να πω ότι λατρεύω τον χημικό μου.:D Έχει ταλέντο ρε φίλε! :clapup:
Τα λέει, νομίζεις ότι καταλαβαίνεις μετά βίας το 20% από ότι έχει πει, τελειώνει το μάθημα, νομίζεις ότι δεν έχεις ιδέα τι πάει να πει τροχιακό, πας μετά να διαβάσεις και αυτομάτως σου έρχονται όλα λες και βλέπεις ταίνια με το μάθημα! :clapup:
Επίσης η βιολογία πολύ αρχίζει να μπλέκεται και δεν μου αρέσει... :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaou2

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 264 μηνύματα.
Η βιολογια εχει λιγο μπλεξιμο, αν δε βαριεσαι ειδικα στο 2ο κεφαλαιο μπορεις να βρεις απειρα βιντεο στο ιντερνετ ετσι ωστε να καταλαβεις διαφορες εννοιες και να τις εχεις και σαν εικονα στο μυαλο... Για αντιγραφη, μεταγραφη, μεταφραση και πολλα αλλα!! Youtube
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
απαισια βιολογια:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
ιστορία λατρεμένη :inlove:
εισαγωγή αρχαία ΑΠΕΧΘΗΣ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaou2

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Βιολογίας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 264 μηνύματα.
χαχα εγω απο τον Σεπτεμβρι θα μαι στο βιολογικο :P Κι ομως Βιολογια (και Χημεια) γραφουν συνηθως ολοι πανω απο 17 και μπορει να σε σωσει!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr.Blonde

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mr.Blonde αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Το 6ο και 8ο κεφαλαιο της βιολογιας κατ. ειναι τα πιο ενδιαφεροντα,διοτι ασχολουνται με τις μεταλλαξεις και με την ιατρικη.
Ωστοσο για ασκησεις τα αγαπημενα μου ηταν 2ο-4ο.Επισης να μαθετε πολυ καλα το 1ο κεφαλαιο γιατι καποιες γνωσεις χρειαζονται για τα επομενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Το 6ο και 8ο κεφαλαιο της βιολογιας κατ. ειναι τα πιο ενδιαφεροντα,διοτι ασχολουνται με τις μεταλλαξεις και με την ιατρικη.
Ωστοσο για ασκησεις τα αγαπημενα μου ηταν 2ο-4ο.Επισης να μαθετε πολυ καλα το 1ο κεφαλαιο γιατι καποιες γνωσεις χρειαζονται για τα επομενα.
Ναι μας το έχει πει αυτό. Κάθε τρεις και λίγο λέει γράψτε σε αυτό το σημειο σελ 22 πχ γιατι αυτό θα το ξανασυναντήσουμε και εκεί. ;)

ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΟΤΑΝ ΨΗΝΟΜΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!!! :mad: Γιατί να μην ζω στη Σουηδία?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ody

Νεοφερμένος

Ο Ody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Γειά σας και από μένα και καλό μας κουράγιο !! Πραγματικά το πρώτο κεφάιλαιο Χημείας με ξενερώνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστινα_95

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Γειά σας και από μένα και καλό μας κουράγιο !! Πραγματικά το πρώτο κεφάιλαιο Χημείας με ξενερώνει.


Δεν είσαι ο μόνος..:P ειναι πολυ βαρετο το πρωτο κεφαλαιο.βεβαια εχω ακουσει πως μετα η χημεια γινεται πολυ ενδιαφέρουσα και ευχάριστη. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Xμμμ μόνο εμένα μου ψιλοαρέσει?
Οκ είναι πιο θεωρητικό αλλά έχει πολύ εύκολες ασκήσεις. Μέχρι τα τροχιακά που έχω κάνει μου φαίνονται όλα κατανοητά.
Είναι το μόνο μάθημα που μπορώ να πω πως ότι έχω κάνει μέχρι στιγμής το έχω πιάσει 100%.
Εσείς μόνο από το Σαλτερή δουλεύετε ή έχετε και το σχολικό?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστινα_95

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Από σαλτερη. Ναι και εγώ τις λυνω τις ασκήσεις αλλά είναι κάπως περίεργα.προς το παρόν προτιμώ φυσικη:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Από σαλτερη. Ναι και εγώ τις λυνω τις ασκήσεις αλλά είναι κάπως περίεργα.προς το παρόν προτιμώ φυσικη:D
Η φυσική αν και μου αρέσουν οι ταλαντώσεις και λύνω πάρα πολλές ασκήσεις με τον καθηγητή μου δεν μου εμπνέει ασφάλεια και συνεχίζει να με δυσκολεύει... Ενώ η χημεία είναι θέμα διαβάσματος πιο πολύ μέχρι εδώ που έχουμε κάνει πιστεύω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστινα_95

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Έχεις δίκιο σ' αυτό. Χημεία άμα διαβάσεις πολύ καλά πας κ γράφεις άριστα.ενώ στη φυσική ποτέ δεν ξέρεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Έχεις δίκιο σ' αυτό. Χημεία άμα διαβάσεις πολύ καλά πας κ γράφεις άριστα.ενώ στη φυσική ποτέ δεν ξέρεις...

αυτο ισχυε μεχρι το 2011 ,φετος πολλοι διαβασμενοι δεν γραψανε καλα ,επειδη αλλαξαν το καθιερωμενο προτυπο ασκησεων και βαλανε καποια πραγματα που κανεις δεν περιμενε ,γενικα ,αν θελουν μπορουν να το δυσκολεψουν πολυ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viv23

Νεοφερμένος

Η viv23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
χαχαχαχαχαχαχαχα κουραστικά ειναι και τα παραδειγματα του Σωκρατη,με δυσκολευουν παρα πολυ! οσο για το πλατωνα πιστευω οτι ο μονος λογος που μας εβαλαν κατι τετοιο στην εισαγωγη ειναι για να μας ταλαιπωρησουν λιγο παραπανω! κουραγιο θεωρητικοπαιδα μου μονο ο Πρωταγορας εχει τοσο παλουκι εισαγωγη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top