[Πανελλήνιες 2013] Θερινή προετοιμασία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Αγνωστο

Δραστήριο μέλος

Η Αγνωστο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 461 μηνύματα.
Θαρρώ τέλη Αυγούστου αλλά μην το δένετε και κόμπο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catherine1994

Πολύ δραστήριο μέλος

Η catherine1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.
Περσυ ανακοινωθηκε 19 Ιουλιου :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγνωστο

Δραστήριο μέλος

Η Αγνωστο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 461 μηνύματα.
Πολύ ενημερωμένη και αξιόπιστη είμαι λοιπόν! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catherine1994

Πολύ δραστήριο μέλος

Η catherine1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,211 μηνύματα.
Πολύ ενημερωμένη και αξιόπιστη είμαι λοιπόν! :D

Χαχα δεν πειραζει, γι'αυτο ειμαστε εμεις οι αποφοιτοι:smartass:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina16

Πολύ δραστήριο μέλος

Η katerina16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 887 μηνύματα.
η εισαγωγη των αρχαιων ειναι σχετικη μικρη και δεν ειναι ιδιαιτερα δυσκολη.του αριστοτελη ειναι πολυ ευκολη.η δυσκολοτερη κατ εμε ειναι της πολιτειας(ειδικα η δικαιοσυνη αλλα και οι φαυλες πολιτειες)μπορει στην αρχη να σου φανουν ακαταλαβηστικα ομως θα τα μαθεις γιατι αυτοι ζητουνται στις πανελληνιες(βλεπε πανελληνιες 2000,2011).ο αριστοτελης οπως ειπα εχει ευκολη εισαγωγη αλλα ακουγα απο συμμαθητες μου οτι καποια κομματια αποκλειεται να πεσουν οπως τα σχετικα με την καταγωγη του,τον χαρακτηρα του,τις επιδρασεις που διαμορφωσαν την προσωπικοτητα του.κι ομως οσες φορες επεσε αριστοτελης επεσαν αυτα τα κομματια κι οχι τα κλασσικα σος που φυσικα δεν υπαρχουν αλλα ετσι θα βαφτιζαμε την σημασιολογικη εξελιξη της ευδαιμονιας η τη διαιρεση της ψυχης!!!!!!!γενικα και αυτοι στην επιτροπη ξερουν πως σκεφτονται οι μαθητες και προτιμουν θεματα τα οποια οι μαθητες σνομπαρουν!!!!!!τελος ο πρωταγορας εχει τη μεγαλυτερη εισαγωγη.γυρω στις 12 σελιδες αν θυμαμαι καλα.εγω θεωρω οτ απο αυτες τις σελιδες 1 ειναι πραγματικ απολυ δυσκολη..δεν θυμαμαι νουμερο παντως αυτη που ξεκινα και λεει τι αποδυκνυει ο μυθος του προμηθεα.και ειδικα η αρχη της τελευταις παραγραφου στην επομενη σελιδα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Και γω εκεί δυσκολεύτηκα ...:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paul95

Δραστήριο μέλος

Ο paul95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 421 μηνύματα.
Σχετικά με τη φυσική, δεν περίμενα ποτέ να έχω τόσο καλή άποψη.... Βρίσκομαι στη Ροπή αδράνειας (4.5) και ό,τι έχω κάνει από το κεφάλαιο του στερεού μέχρι εκεί με έχει ενθουσιάσει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theo44

Νεοφερμένος

Ο theo44 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 75 μηνύματα.
προσωπική μου αποψη....η μηχανικη στερεου ειναι το πιο ωραιο κεφαλαιο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
προσωπική μου αποψη....η μηχανικη στερεου ειναι το πιο ωραιο κεφαλαιο!

και το πιο δυσκολο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theo44

Νεοφερμένος

Ο theo44 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 75 μηνύματα.
και το πιο δυσκολο :)
Σαν υλη του βιβλιου πιστευω οχι..απλα με τα θεματα που βαζουν (και κυριως ειναι απο αυτο το κεφαλαιο) εχουν ανεβασει πολυ το επιπεδο στις ασκησεις!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Σαν υλη του βιβλιου πιστευω οχι..απλα με τα θεματα που βαζουν (και κυριως ειναι απο αυτο το κεφαλαιο) εχουν ανεβασει πολυ το επιπεδο στις ασκησεις!!

εχει πρακτικα απεριοριστα ειδη ασκησεων ( η τελος παντων παρα πολλα) σε σχεση με ταλαντωσεις ,και ειδικα κυματα. Καλα τα κυματα εχει πολυ λιγους τυπους ασκησεων και γιαυτο τα θεωρω το πιο ευκολο κεφαλαιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theo44

Νεοφερμένος

Ο theo44 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 75 μηνύματα.
εχει πρακτικα απεριοριστα ειδη ασκησεων ( η τελος παντων παρα πολλα) σε σχεση με ταλαντωσεις ,και ειδικα κυματα. Καλα τα κυματα εχει πολυ λιγους τυπους ασκησεων και γιαυτο τα θεωρω το πιο ευκολο κεφαλαιο

συμφωνω ειναι το πιο ευκολο..αλλα πιστευω και εκει μπορουν να δυσκολεψουν τα πραγματα πολυ..απλα δεν το εχουν κανει ακομη!
γενικα τα πραγματα ειναι υποκειμενικά σε τετοιου ειδους μαθηματα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χελ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 141 μηνύματα.
ξερω αρκετά παιδια που από περσι χρησιμοποιήσουν τους θεματικους κύκλους στην έκθεση, τους χρησιμοποιούσε κάποιος απο εδώ και αν ναι πως; πως μπορούν να με βοηθήσουν στο διάβασμα φέτος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isabella S.

Νεοφερμένος

Η Isabella S. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Γεια σας.. :)
Εγώ είμαι καινούργια εδώ!
Μου φάνηκε ενδιαφέρον το site..!
Είμαι Θεωρητική και κάνω 12 ώρες τη βδομάδα..2ώρες το κάθε μάθημα [Λατινικά..Γνωστό..Άγνωστο..Ιστορία..Κείμενα & έκθεση]
Ξεκινήσαμε 2 Ιουλίου και η πρώτη βδομάδα μου φάνηκε πολύ ενδιαφέρουσα! :spasiklas: Θα δείξει πως θα συνεχίσει..! Στα μαθήματα τις κατευθ. τα πήγα πολύ καλά! Έχω άγχος για τις πανελλήνιες..και το τι θα συναντήσω μπροστά μου! Δουλειά χρειάζεται.. :)
Θα πάρω Βιολογία γιατί θέλω να δηλώσω και κάποιες παραϊατρικές σχολές..Βέβαια δεν κάνω βιολογία..λέω να διαβάζω μόνη μου και σε ότι χρειαστώ να ζητήσω βοήθεια από την ξαδέρφη μου που έχει τελειώσει Βιολογίας!
Εσείς τι λέτε παιδιάααα?! :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Γεια σας.. :)
Εγώ είμαι καινούργια εδώ!
Μου φάνηκε ενδιαφέρον το site..!
Είμαι Θεωρητική και κάνω 12 ώρες τη βδομάδα..2ώρες το κάθε μάθημα [Λατινικά..Γνωστό..Άγνωστο..Ιστορία..Κείμενα & έκθεση]
Ξεκινήσαμε 2 Ιουλίου και η πρώτη βδομάδα μου φάνηκε πολύ ενδιαφέρουσα! :spasiklas: Θα δείξει πως θα συνεχίσει..! Στα μαθήματα τις κατευθ. τα πήγα πολύ καλά! Έχω άγχος για τις πανελλήνιες..και το τι θα συναντήσω μπροστά μου! Δουλειά χρειάζεται.. :)
Θα πάρω Βιολογία γιατί θέλω να δηλώσω και κάποιες παραϊατρικές σχολές..Βέβαια δεν κάνω βιολογία..λέω να διαβάζω μόνη μου και σε ότι χρειαστώ να ζητήσω βοήθεια από την ξαδέρφη μου που έχει τελειώσει Βιολογίας!
Εσείς τι λέτε παιδιάααα?! :hmm:
Τι λέμε όσον αφορά στη Βιολογία ΓΠ; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilis_kos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο vasilis_kos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 160 μηνύματα.
Γεια σας.. :)
Εγώ είμαι καινούργια εδώ!
Μου φάνηκε ενδιαφέρον το site..!
Είμαι Θεωρητική και κάνω 12 ώρες τη βδομάδα..2ώρες το κάθε μάθημα [Λατινικά..Γνωστό..Άγνωστο..Ιστορία..Κείμενα & έκθεση]
Ξεκινήσαμε 2 Ιουλίου και η πρώτη βδομάδα μου φάνηκε πολύ ενδιαφέρουσα! :spasiklas: Θα δείξει πως θα συνεχίσει..! Στα μαθήματα τις κατευθ. τα πήγα πολύ καλά! Έχω άγχος για τις πανελλήνιες..και το τι θα συναντήσω μπροστά μου! Δουλειά χρειάζεται.. :)
Θα πάρω Βιολογία γιατί θέλω να δηλώσω και κάποιες παραϊατρικές σχολές..Βέβαια δεν κάνω βιολογία..λέω να διαβάζω μόνη μου και σε ότι χρειαστώ να ζητήσω βοήθεια από την ξαδέρφη μου που έχει τελειώσει Βιολογίας!
Εσείς τι λέτε παιδιάααα?! :hmm:

κανε βιολογια εγω λεω..καλυτερα να γραψεις 20 παρα 17-18...κριμα ειναι γτ στα γενικης πρεπει να κατοχυρωνουμε βαθμους !:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isabella S.

Νεοφερμένος

Η Isabella S. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Αχά.. ΓΠ SparklingGrey :)
Έτσι εε? Λέτε?! Πρέπει να το συζητήσω αύριο αυτό..! Η αδερφή μου δεν έκανε όταν έδινε βέβαια!
Είδα και την σελίδα study4exams και μου φάνηκε πολύ καλή..! Aλλά για να το λέτε..! Σίγουρα είναι καλύτερα με φροντ. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
Αχά.. ΓΠ SparklingGrey :)
Έτσι εε? Λέτε?! Πρέπει να το συζητήσω αύριο αυτό..! Η αδερφή μου δεν έκανε όταν έδινε βέβαια!
Είδα και την σελίδα study4exams και μου φάνηκε πολύ καλή..! Aλλά για να το λέτε..! Σίγουρα είναι καλύτερα με φροντ. :)
μπορεις απλα να διαβασεις μονη σου και ας πουμε αν διαβασεις(απεξω και ανακατωτα) το 1ο κεφαλαιο, ψαξε και κανε ενα διαγωνισμα ωστε να δεις πως τα πηγες. αν τα πας καλα, τοτε μην κανεις φροντ.
γνωμη μου:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

carpe_nochtem

Πολύ δραστήριο μέλος

Η carpe_nochtem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 942 μηνύματα.
κανε βιολογια εγω λεω..καλυτερα να γραψεις 20 παρα 17-18...κριμα ειναι γτ στα γενικης πρεπει να κατοχυρωνουμε βαθμους !:D

Αυτή η άποψη ''φοντιστήρια =>επιτυχία" με τρελαίνει. :knife:

Σιγά το δύσκολο μάθημα. Απλά θέλει και αυτό το διάβασμά του. Ναι,θα είναι πιο δύσκολο από ότι αν έκανες φροντ,διότι δεν θα έχεις κάποιον να σε πιέζει,αλλά αν μπορείς να επιβάλλεις πρόγραμμα στον εαυτό σου μόνη σου,κανένα πρόβλημα.
Ούτε καμιά τεράστια ύλη έχει,για να χάνεσαι,ούτε καμιά πληθώρα ασκήσεων,όλες στην θεωρία βασίζονται,αλλά ούτε και κάνας ιδιαίτερος τρόπος σκέψης χρειάζεται. Τώρα τι παραπάνω μπορεί να σου προσφέρει το φροντ σε αυτό,ντεν ξέρω. :worry:
Συστηματικό διάβασμα + καλή εξάσκηση στις ασκήσεις [εννοείται με ένα βοήθημα],κατ'εμέ φτάνουν.
Απόφαση δική σου.

Καλή αρχή. :flowers:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isabella S.

Νεοφερμένος

Η Isabella S. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ :D
Ναι..κι εγώ έλεγα να μην κάνω ακριβώς γιατί είναι καθαρό διάβασμα! Και που κάνω σε όλα τις κατευθ. είναι αρκετά! :)
Πιστεύω η ξαδέρφη μου θα με βοηθήσει σε ότι χρειαστώ..! Λεφτά από εδώ & από εκεί για φροντ. και όλη μέρα τρέξιμο!
Προτιμώ μόνη μου! Όπως είπατε είναι καθαρό διάβασμα! ;) Γι'αυτό και πήγα και θεωρητική :thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina16

Πολύ δραστήριο μέλος

Η katerina16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 887 μηνύματα.
Γεια σας.. :)
Εγώ είμαι καινούργια εδώ!
Μου φάνηκε ενδιαφέρον το site..!
Είμαι Θεωρητική και κάνω 12 ώρες τη βδομάδα..2ώρες το κάθε μάθημα [Λατινικά..Γνωστό..Άγνωστο..Ιστορία..Κείμενα & έκθεση]
Ξεκινήσαμε 2 Ιουλίου και η πρώτη βδομάδα μου φάνηκε πολύ ενδιαφέρουσα! :spasiklas: Θα δείξει πως θα συνεχίσει..! Στα μαθήματα τις κατευθ. τα πήγα πολύ καλά! Έχω άγχος για τις πανελλήνιες..και το τι θα συναντήσω μπροστά μου! Δουλειά χρειάζεται.. :)
Θα πάρω Βιολογία γιατί θέλω να δηλώσω και κάποιες παραϊατρικές σχολές..Βέβαια δεν κάνω βιολογία..λέω να διαβάζω μόνη μου και σε ότι χρειαστώ να ζητήσω βοήθεια από την ξαδέρφη μου που έχει τελειώσει Βιολογίας!
Εσείς τι λέτε παιδιάααα?! :hmm:

Καλώς όρισες στην παρέα μας και καλή δύναμη ...έρχεται δύσκολη χρονιά! :D
Εγώ προσωπικά δεν κάνω φροντιστήριο στη βιολογία γενικής(γενικά δεν κάνω φροντιστήριο αλλά ας εστιάσουμε επί του θέματος) ..είναι ένα πάρα πολύ εύκολο και ενδιαφέρον μάθημα κατ'εμέ ...εγώ που το διαβάζω μόνη μου τόσο καιρό δεν έχω κανένα πρόβλημα ...πάρε ένα καλό βοήθημα για ασκήσεις και πιστεύω ότι θα είσαι μια χαρά ..επίσης κάπου είδα ότι ανέφερες το study4exams..και γω το χρησιμοποιώ ...βοηθάει ...

Καλή συνέχεια! :thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top