[Πανελλήνιες 2013] Θερινή προετοιμασία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
Κανω ιδιαιτερα και οι τιμες βγαινουν πιο πανω απ'οσες διαβασα.
ΑΟΔΕ δεν θα κανω μαθηματα. Πειραζει πολυ;

γεια σας παιδια! σας ακουω που λετε ποσο εχετε προχωρησει στην υλη και το συγκρινω αυτο με τον εαυτο μου! Εγω εδω και 1 εβδομαδα περιπου κανω μια επαναληψη εφ'ολης της υλης και μολις την τελειωσω θα αρχισω την υλη της γ! Εσεις εχετε κανει επαναληψη;

Eιχες κενα; Δεν τα ειχες καλα διαβασμενα μηπως; Ιδιαιτερα κανεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ArminVanBuuren

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ArminVanBuuren αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 241 μηνύματα.
μην διαβαζετε πολυ αοδε αμα εχετε κενα στα αλλα. Και τους 4 τελευταιους μηνες αν το πιασετε θα γραψετε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.
αν δεν βιαζεσαι να το αγορασεις εγω περιμενω να μου στειλουν της ελληνοεκδοτικης (το εχω παραγγειλει) αλλα περιμενω και μια προταση ακομα απο εναν καθηγητη που ρωτησα επομενως αν θες σου λεω και για τα δυο μολις μαθω.
Ναι,θα περιμένω να μου πεις εντυπώσεις:)..θα αγοράσω τέλη Αυγούστου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thetawaves

Νεοφερμένος

Ο Thetawaves αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Μακεδονίας (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Είναι μεγάλο λάθος να παραμελείς το ΑΟΔΕ! Όσους ακούς να λένε "εγώ διάβασα ΑΟΔΕ δυο μέρες πριν δώσω και έγραψα 18 κλπ", λένε ψέματα!
Όσο για το θέμα με το φροντιστήριο είναι αλήθεια ότι θα μπορούσες να αποφύγεις να παρακολουθήσεις αυτό το μάθημα (άλλωστε ειναι και 1 ώρα συνήθως στα φροντιστήρια) αλλά και να πληρώσεις για αυτό. Ο καθηγητής θα σου παραδίδει το μάθημα, πιθανώς να σου εξηγεί και λίγα πράγματα, αλλά όλα αυτά τα κάνεις και στο σχολείο. Το θετικό με το να πηγαίνεις ΑΟΔΕ σε φροντιστήριο είναι η εξέταση. Πολλές φορές μέσα στη χρονιά θα βρεις τον εαυτό σου να παραμελεί το ΑΟΔΕ για να διαβάσεις Μαθηματικά, Φυσική κλπ. Έτσι θα μείνεις πίσω στην ύλη και θα τρέχεις για να προλάβεις! Το μυστικό της επιτυχίας στο ΑΟΔΕ είναι η επανάληψη. Πρέπει να "βγάλεις" την ύλη νωρίς, να ωριμάσει μέσα σου και μετά με επαναλήψεις θα την μάθεις σαν ευαγγέλιο. Εκεί κολλά το φροντιστήριο που σε εξετάζει κάθε εβδομάδα και σε βάζει επαναληπτικά τεστ. Δεν σε αφήνει να επαναπαυτείς και σου κρούει τον κώδωνα του κινδύνου. Αν είσαι αρκετά ώριμος ώστε να κανονίζεις να διαβάζεις από μόνος σου, τότε τόσο το καλύτερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
Ε θέλω να πω πως αν δεν έχω πρόγραμμα και κυρίως αν δεν το τηρώ δεν βγαίνει η δουλειά που πρέπει.
συμφωνω απολυτως. εγω εχω προγραμμα αλλα δεν μπορω να το τηρισω:worry::whistle:

Ο,τι μπηκαμε καλα..στο ''χορο''....
Ή μαλλον οτι εγω μπηκα :hmm:Ισως και καπως αποτομα...:redface:
Ναι εχω καψει,προχθες διαβαζα 5,5 ωρες φυσικη + 2 ωρες μαθηματικα κατ.
Χθες 3.5 ωρες μαθηματικα +τα αλλα...
:whistle:Ναι το δηλωνω..Δεν παω καλα.
Αλλα τουλαχιστον για την ωρα δεν με δυσαρεστει.:worry:
ειναι πολυ σημαντικο νομιζω να μην σε δυσαρεστει:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maniavas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μάνια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
αμα εχεις υψηλους στοχους δε σε παιρνει να κανεις διακοπες πανω απο 15 μερες...και αυτες πρεπει να ειναι 1-15 αυγουστου....ο ιουλιος θα πρεπει να ειναι καθημερινα 5-6 ωρες διαβασμα, για να ειστε μετα πιο χαλαροι το χειμωνα που ο χρονος θα ειναι περιορισμενος

nikosxdxd ,μας κοροϊδεύεις εσύ δεν ήσουν που έλεγες ότι διάβαζες 3 ώρες και έγραψες τέλεια με μπέρδεψες λίγο :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr.Blonde

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mr.Blonde αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
nikosxdxd ,μας κοροϊδεύεις εσύ δεν ήσουν που έλεγες ότι διάβαζες 3 ώρες και έγραψες τέλεια με μπέρδεψες λίγο :confused:
Tα λεει σε εμας αυτα για να το παιξει μαγκας:crazy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fretoe

Δραστήριο μέλος

Ο fretoe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 692 μηνύματα.
τα καλοκαιρινα ειναι μια βλακεια σκετη για να βγαζουν περισσοτερα λεφτα τα φροντηστηρια. Ανετοτατα βγαινει η υλη και αν αρχισεις τον Σεπτεμβρη. Χαρειτε το καλοκαιρι σας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
τα καλοκαιρινα ειναι μια βλακεια σκετη για να βγαζουν περισσοτερα λεφτα τα φροντηστηρια. Ανετοτατα βγαινει η υλη και αν αρχισεις τον Σεπτεμβρη. Χαρειτε το καλοκαιρι σας!

Πιστεύω πως μαθήματα όπως τα μαθηματικά και η φυσική δεν βγαίνουν. Αν θες να τα περάσεις σωστά και σε εμβάθυνση φυσικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fretoe

Δραστήριο μέλος

Ο fretoe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 692 μηνύματα.
Πιστεύω πως μαθήματα όπως τα μαθηματικά και η φυσική δεν βγαίνουν. Αν θες να τα περάσεις σωστά και σε εμβάθυνση φυσικά.

Επειδη τα χω περασει εγω αυτα, αφου περυσι δεν εκανα καθολου καλοκαιρινα, μπορω να σου πω, οτι χωρις κανενα προβλημα βγηκε η υλη, και φυσικα εκανα ολα αυτα που ηταν απαραιτητα να κανω. Και στο τελος μπορω να πω οτι τα πηγα πολυ καλα, οποτε τα καλοκαιρινα ειναι περιττα! Ουτως η αλλως τι εξιδικευμενα πραγματα να προλαβεις να κανεις σε ενα μηνα στα μαθηματικα και φυσικη, που κυριως θα ασχοληθεις με μιγαδικους και ταλαντωσεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Εγώ την γνώμη μου την είπα. Μαθηματικά ξεκίνησα τέλη Σεπτεμβρίου, και τρέχαμε όλη την χρονιά. Αν μπορούσα να γυρίσω τον χρόνο πίσω, θα ξεκινούσα Αύγουστο και θα έγραφα και καλύτερα. Και σε αυτό είμαι σίγουρος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fretoe

Δραστήριο μέλος

Ο fretoe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 692 μηνύματα.
Εγώ την γνώμη μου την είπα. Μαθηματικά ξεκίνησα τέλη Σεπτεμβρίου, και τρέχαμε όλη την χρονιά. Αν μπορούσα να γυρίσω τον χρόνο πίσω, θα ξεκινούσα Αύγουστο και θα έγραφα και καλύτερα. Και σε αυτό είμαι σίγουρος.

Ενταξει εγω αρχες Σεπτεμβρη αρχισα απ τις συναρτησεις, εχοντας χασει ολους τους μιγαδικους που ειχε κανει το φροντηστηριο μου το καλοκαιρι, και δεν αγχωθηκα να την βγαλω και ας εκανα και αγγλικα μεχρι τα Χριστουγεννα
Τεσπα, βασικα αυτο που θελω να πω, ειναι πως δεν ειναι τοσο τραγικα να πραγματα οπως τα παρουσιαζουν, η υλη βγαινει ευκολα και απο σεπτεμβρη (τουλαχιστον για την τεχνολογικη που ημουν μπορω να το διαβεβαιωσω). Οι καιροι ειναι δυσκολοι, και αυτο το θεωρω περιττο εξοδο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
Αυτή η συζήτηση "ενώπιον" ατόμων που έχουν αρχίσει συνειδητά ή και μη την θερινή προετοιμασία είναι σπάσιμο νεύρων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

el_vi_ra

Νεοφερμένος

Η el_vi_ra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Επειδη τα χω περασει εγω αυτα, αφου περυσι δεν εκανα καθολου καλοκαιρινα, μπορω να σου πω, οτι χωρις κανενα προβλημα βγηκε η υλη, και φυσικα εκανα ολα αυτα που ηταν απαραιτητα να κανω. Και στο τελος μπορω να πω οτι τα πηγα πολυ καλα, οποτε τα καλοκαιρινα ειναι περιττα! Ουτως η αλλως τι εξιδικευμενα πραγματα να προλαβεις να κανεις σε ενα μηνα στα μαθηματικα και φυσικη, που κυριως θα ασχοληθεις με μιγαδικους και ταλαντωσεις?


δεν ξερω πως εγραψες εσυ αλλα εγω μπορω να πω απο προσωπικη εμπειρια οτι και τις δυο φορες που εδωσα με την θετικη κατευθυνση εκανα καλοκαιρινα (χωρις να τρελενομαι ομως απο αγχος) γιατι η αληθεια ειναι πως δεν βγαινει ογκος υλης αλλα δεν χανεις την επαφη με το διαβασμα και εχεις ενα καποιο προβαδισμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χελ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 141 μηνύματα.
μιας και βλέπω ότι μαζευτήκατε αρκετοί που έχετε ήδη δώσει, πόσες εκθέσεις περιπου γράφει κάποιος στη προετοιμασία? εννοώ όλο το χρόνο, όχι μονο στα καλοκαιρινά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
μιας και βλέπω ότι μαζευτήκατε αρκετοί που έχετε ήδη δώσει, πόσες εκθέσεις περιπου γράφει κάποιος στη προετοιμασία? εννοώ όλο το χρόνο, όχι μονο στα καλοκαιρινά.
εε κανονικα δεν χρειαζεται μια την εβδομαδα?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
αμα εχεις υψηλους στοχους δε σε παιρνει να κανεις διακοπες πανω απο 15 μερες...και αυτες πρεπει να ειναι 1-15 αυγουστου....ο ιουλιος θα πρεπει να ειναι καθημερινα 5-6 ωρες διαβασμα, για να ειστε μετα πιο χαλαροι το χειμωνα που ο χρονος θα ειναι περιορισμενος
Εσύ δεν είσαι που λογομαχούσες με κάποιους θεωρητικούς εδώ και τους έλεγες ότι έβγαλες τα πολλά μόρια σου χαλαρά με 2-3 ώρες διάβασμα την ημέρα? :)

μιας και βλέπω ότι μαζευτήκατε αρκετοί που έχετε ήδη δώσει, πόσες εκθέσεις περιπου γράφει κάποιος στη προετοιμασία? εννοώ όλο το χρόνο, όχι μονο στα καλοκαιρινά.
Αν προσθέσεις τα διαγωνίσματα και τις λιγοστές εκθέσεις που θα γράψεις στο σχολείο και κάνεις μια έκθεση τη βδομάδα μας είπε ο καθηγητής γύρω στισ 40-45 βγαίνουν. :eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χελ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 141 μηνύματα.
εμάς μας είπαν στο ότι θα γράψουμε 35 ξεχωριστά από τα διαγωνίσματα, καλά είναι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
εμάς μας είπαν στο ότι θα γράψουμε 35 ξεχωριστά από τα διαγωνίσματα, καλά είναι;
Αναλόγως το υπόβαθρο του μαθητή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

el_vi_ra

Νεοφερμένος

Η el_vi_ra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
εμάς μας είπαν στο ότι θα γράψουμε 35 ξεχωριστά από τα διαγωνίσματα, καλά είναι;

δεν υπαρχει μεσος ορος σε αυτα οσο περισσοτερες τοσο καλυτερα αλλα δεν νομιζω πως μπορει κανεις να ξεπερασει τις 45 ολο το χρονο...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top