[Πανελλήνιες 2013] Θερινή προετοιμασία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Nikos_T

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Nikos_T αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 329 μηνύματα.
Εμ, ναι, πείτε πόσες ώρες θα κάνετε, αλλιώς δε βγαίνει συμπέρασμα.;)

Φέτος ήταν 230Ε για δέκα ώρες (όλα της θεωρητικής, μπήκαμε και ύλη γ από πολύ νωρίς) και από Σεπτέμβριο μάλλον θα είναι 250Ε για 12-13 ώρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.
Από βοήθημα Ιστορίας θα πάρω το "θεματα νεοελληνικης ιστοριας" εκδοσεις κεδρος & για βιολογία τις εκδόσεις Σαββάλα.. Για την Ιστορία μου το έχουν προτείνει και άλλοι τις εκδόσεις κέδρος..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Από βοήθημα Ιστορίας θα πάρω το "θεματα νεοελληνικης ιστοριας" εκδοσεις κεδρος & για βιολογία τις εκδόσεις Σαββάλα.. Για την Ιστορία μου το έχουν προτείνει και άλλοι τις εκδόσεις κέδρος..
Στη βιολογία δε νομίζω ότι χρειάζεσαι κάτι. Παπαγαλία θέλουν. Απλώς, κάποια στιγμή, μπορεί να χρειαστείς βοήθεια στις ασκήσεις, η οποία, λογικά, θα δοθεί εγκαίρως από το σχολείο.
Όσον αφορά στην ιστορία, έχω ακούσει ότι είναι καλό αυτό των εκδ. Μεταίχμιο. Εντούτοις, δεν το έχω χρησιμοποιήσει, για να σου πω εντυπώσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nick18

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nick18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Άγναντα (Άρτα). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
την εισαγωγή στα κείμενα πρέπει να την κάνουμε αποστήθιση?
και όποιος ξέρει ας μου προτίνει ένα καλό βοήθημα για αυτό το μάθημα :)
το μεταιχμιο ειναι καλο αλλα δεν μπορεις να αρκεστεις μονο σε 1 βοηθημα χρειαζεσαι επιπλεον υλικο που ειτε θα πρεπει να αναζητησεις η ιδια στο διαδικτυο ειτε να το λαβεις απο την καθηγητρια σου του σχολειου η του φροντιστηριου.σχετικα με τις εισαγωγες στα κειμενα ειναι αδυνατο να τις μαθεις απ εξω.διαβαζετε τες πολλες φορες για να σου μεινουν οσο το δυνατον περισσοτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
εγώ πέρσι έδινα 380 για 12 ώρες, φέτος σε τμήματα των πόσων ατόμων είστε και πληρώνεται τόσα?
σε εμας παιζει ρολο ο αριθμος των ατομων.
περσυ με 4 ατομα(5 χημεια κατ.) εδινα 320 για 10 ωρες.
στα θερινα, 6 ατομα, 450 για 17 ωρες.

Να'σαι καλά Δήμητρα ...εε εντάξει καλέ θα ξεκουραστώ ένα 15μερο τον Αύγουστο..
Μην ανησυχείς, "Καλό σκυλί ψόφο δεν έχει" ..:redface: :P
χαχαχα εσυ ξερεις τις αντοχες σου!:)

Εμ, ναι, πείτε πόσες ώρες θα κάνετε, αλλιώς δε βγαίνει συμπέρασμα.;)
17 ωρες(θετικη κατ.), 450 ευρω, 6 ατομα
Ανάλογα το κεφάλαιο. Σωστό θα ήταν να τις κάνετε σχεδόν όλες τις ασκήσεις ανά ενότητα οι οποίες είναι 70 συνήθως. Με 5-10-15 ασκήσεις δεν θα έχεις την ευχέρεια να λύνεις εύκολα. Με άλλα λόγια θα δυσκολεύεσαι σε μερικές. Τα πάντα είναι θέμα ευχέρειας και συνήθειας.
καλα ναι συμφωνω απολυτα! απλως αναρωτιομουν (τον χειμωνα βασικα) πως θα γινεται να λυνω τοσες πολλες ασκησεις, οταν θα εχω 6 μαθημα(+ σχεδιο)...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
σε εμας παιζει ρολο ο αριθμος των ατομων.
περσυ με 4 ατομα(5 χημεια κατ.) εδινα 320 για 10 ωρες.
στα θερινα, 6 ατομα, 450 για 17 ωρες.

καλα ναι συμφωνω απολυτα! απλως αναρωτιομουν (τον χειμωνα βασικα) πως θα γινεται να λυνω τοσες πολλες ασκησεις, οταν θα εχω 6 μαθημα(+ σχεδιο)...:/:
Δηλαδή μόνο εδώ για πάνω από 10 ώρες πληρώνεις το ίδιο ποσό στα θερινά όσα μαθήματα και να κάνεις, με όσα άτομα και να είσαι στο τμήμα? :hmm:
Υπολόγισε και τις ώρες του σχολείου που θα είσαι με το φροντιστηριακό βιβλιο κάτω από το θρανίο, τις ασκήσεις που θα λύνεις για το σχολείο, τις ασκήσεις που θα κάνετε μέσα στο μάθημα κτλ.
Δεν είναι ανάγκη όλες μαζεμένες. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.
Στη βιολογία δε νομίζω ότι χρειάζεσαι κάτι. Παπαγαλία θέλουν. Απλώς, κάποια στιγμή, μπορεί να χρειαστείς βοήθεια στις ασκήσεις, η οποία, λογικά, θα δοθεί εγκαίρως από το σχολείο.
Όσον αφορά στην ιστορία, έχω ακούσει ότι είναι καλό αυτό των εκδ. Μεταίχμιο. Εντούτοις, δεν το έχω χρησιμοποιήσει, για να σου πω εντυπώσεις.
Το βοήθημα της Βιολογίας θα το πάρω για τις ασκήσεις περισσότερο..κι εγώ για το Μεταίχμιο έχω ακούσει καλά λόγια για τα μαθήματα της Θεωρητικής..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

carpe_nochtem

Πολύ δραστήριο μέλος

Η carpe_nochtem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 943 μηνύματα.
Στη βιολογία δε νομίζω ότι χρειάζεσαι κάτι. Παπαγαλία θέλουν. Απλώς, κάποια στιγμή, μπορεί να χρειαστείς βοήθεια στις ασκήσεις, η οποία, λογικά, θα δοθεί εγκαίρως από το σχολείο.

Το λογικά μ'άρεσε. :lol:
Λυπάμαι,αλλά μην ελπίζετε και πολύ στο σχολείο. Μερικές φορές δεν βγαίνει καν η ύλη,άσε που μπορούν να σας βάλουν κάναν φυσικό/χημικό που την βλέπει για πρώτη φορά και δεν θα του καίγεται καρφί. :/:
Και βοήθημα για βιολογία κακό δεν κάνει,αντιθέτως. Μπαίνεις περίπου στο κλίμα των ασκήσεων.
Συνήθως προτείνουν τον Τζαβάρα. Για μένα αξίζει μόνο επειδή έχει πολλά πολλαπλής. :P Οπότε ρίχτε μια ματιά σε όλα και διαλέγετε ποιό σας βολεύει καλύτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
Δηλαδή μόνο εδώ για πάνω από 10 ώρες πληρώνεις το ίδιο ποσό στα θερινά όσα μαθήματα και να κάνεις, με όσα άτομα και να είσαι στο τμήμα? :hmm:
Υπολόγισε και τις ώρες του σχολείου που θα είσαι με το φροντιστηριακό βιβλιο κάτω από το θρανίο, τις ασκήσεις που θα λύνεις για το σχολείο, τις ασκήσεις που θα κάνετε μέσα στο μάθημα κτλ.
Δεν είναι ανάγκη όλες μαζεμένες. ;)
βλακεια αυτο που γινεται στο φροντ σου, με ολο τον σεβασμο...:/:
καλα ναι νταξ...μας ειπαν στο φροντ να μην τα εχουμε τελειως γραμμενα του χρονου τα γενικης, να κρατησουμε μια χ επαφη, απο την στιγμη που θα τα δωσουμε στο τελος ενδοσχολικες και θα παιζουν ρολο στο απολυτηριο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nick18

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nick18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Άγναντα (Άρτα). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
Εμείς ιστορία ξεκινήσαμε από αγροτικό, μετά κόμματα και μετά παρευξείνιο. Το μικρασιατικό θα το βγάλω μόνος μου τώρα.

Κείμενα αρχίσαμε από τα πεζά, πρώτα Βιζυηνό και μετά Παπαδιαμάντη.
να ξερεις οτι αν βγαλεις το προσφυγικο εχεις τελειωσει τη μιση υλη.ειναι παρα πολυ βασικο.τα τελευταια 7 χρονια πεφτει παντα πηγη απο αυτο το κεφαλαιο.παρα πολυ προσοχη στους ορους γιατι εχει πολλα συνδυαστικα θεματα(εαπ,υπουργειο περιθαλψεως,ταμειο περιθαλψεως) για τα οποια πρεπει να παιρνεις στοιχεια απο διαφορρα κομματια.στις πηγες οταν ολοκληρωσεις το προσφυγικο πρεπει να σκεφτεσαι να συνδυασεις στοιχεια απο ολη την υλη.παντως μην αγχωνεσαι θελοντας να βγαλεις απο τωρα το προσφυγικο.εμεις την υλη την βγαλανε αρχες μαρτιου και ειχαμε 2μσι ολοκληρους μηνες για επαναληψη σε σημειο να βαριομαστε να λεμε τα ιδια και τα ιδια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.
Το λογικά μ'άρεσε. :lol:
Λυπάμαι,αλλά μην ελπίζετε και πολύ στο σχολείο. Μερικές φορές δεν βγαίνει καν η ύλη,άσε που μπορούν να σας βάλουν κάναν φυσικό/χημικό που την βλέπει για πρώτη φορά και δεν θα του καίγεται καρφί. :/:
Και βοήθημα για βιολογία κακό δεν κάνει,αντιθέτως. Μπαίνεις περίπου στο κλίμα των ασκήσεων.
Συνήθως προτείνουν τον Τζαβάρα. Για μένα αξίζει μόνο επειδή έχει πολλά πολλαπλής. :P Οπότε ρίχτε μια ματιά σε όλα και διαλέγετε ποιό σας βολεύει καλύτερα.
Η αλήθεια είναι ότι ούτε εγώ εμπιστεύομαι και πολύ το σχολείο...εδώ την ύλη δε βγάζουν ορισμένες φορές,θα κάνουν και παραπάνω ασκήσεις για εξάσκηση? :confused: Δε το νομίζω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

carpe_nochtem

Πολύ δραστήριο μέλος

Η carpe_nochtem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 943 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι ότι ούτε εγώ εμπιστεύομαι και πολύ το σχολείο...εδώ την ύλη δε βγάζουν ορισμένες φορές,θα κάνουν και παραπάνω ασκήσεις για εξάσκηση? :confused: Δε το νομίζω...

Κοίτα,δεν σου λέω πως δεν υπάρχουν τέτοιοι καθηγητές απλά σπανίζουν άπειρα.
Οπότε για να μην έχετε αυταπάτες κάντε καλή δουλειά μόνοι σας και αν ο καθηγητής είναι πρόθυμος να δώσει περισσότερα,ακόμα καλύτερα. Αν όχι,απλά μην πέσετε από τα σύννεφα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
βλακεια αυτο που γινεται στο φροντ σου, με ολο τον σεβασμο...:/:
καλα ναι νταξ...μας ειπαν στο φροντ να μην τα εχουμε τελειως γραμμενα του χρονου τα γενικης, να κρατησουμε μια χ επαφη, απο την στιγμη που θα τα δωσουμε στο τελος ενδοσχολικες και θα παιζουν ρολο στο απολυτηριο...
Κοίτα έχει μια λογική γιατί δεν επιβαρύνονται πολύ αυτοί που κάνουν πολλά μαθήματα σε σχέση με τους υπόλοιπους. Εγώ συμφωνώ με αυτό απλά θα προτιμούσα να έδινα γύρω στα 50 ευρώ λιγότερα... :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
Κοίτα έχει μια λογική γιατί δεν επιβαρύνονται πολύ αυτοί που κάνουν πολλά μαθήματα σε σχέση με τους υπόλοιπους. Εγώ συμφωνώ με αυτό απλά θα προτιμούσα να έδινα γύρω στα 50 ευρώ λιγότερα... :/:
εε ναι ρε! αα σε εμας το μονο που γινεται που ειναι και λογικο(βασικα περσυ), ας πουμε εγω δεν εκανα εκθεση και πληρωνα τα ιδια με καποιον που εκανε. ο λογος ηταν οτι αυτος που εκανε και εκθεση και εκανε και ολα τα μαθηματα ηταν σαν ενα πακετο και ειχε εκπτωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
βλακεια αυτο που γινεται στο φροντ σου, με ολο τον σεβασμο...:/:
καλα ναι νταξ...μας ειπαν στο φροντ να μην τα εχουμε τελειως γραμμενα του χρονου τα γενικης, να κρατησουμε μια χ επαφη, απο την στιγμη που θα τα δωσουμε στο τελος ενδοσχολικες και θα παιζουν ρολο στο απολυτηριο...
κατα την γνωμη αυτο που λες ειναι μεγα λαθος ασχετα με το αν ειναι θεωρητικα σωστο τα μαθηματα γενικης απλα δν υπαρχουν μν κοροιδευομαστε εκτος αν θεσ να σπαταλας τον υπερπολυτιμο χρονο σου εκει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χελ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 141 μηνύματα.
το μεταιχμιο ειναι καλο αλλα δεν μπορεις να αρκεστεις μονο σε 1 βοηθημα χρειαζεσαι επιπλεον υλικο που ειτε θα πρεπει να αναζητησεις η ιδια στο διαδικτυο ειτε να το λαβεις απο την καθηγητρια σου του σχολειου η του φροντιστηριου.σχετικα με τις εισαγωγες στα κειμενα ειναι αδυνατο να τις μαθεις απ εξω.διαβαζετε τες πολλες φορες για να σου μεινουν οσο το δυνατον περισσοτερα.

μας δώσαν σημειώσεις στο φροντιστήριο απλά για παραπάνω θέλω, στα αρχαία στο γνωστό τα σχόλια του βιβλίου τα μαθαίνεις αυτολεξή τα σχόλια από το φυλλάδιο του φροντιστηρίου? στο περσινό φροντιστήριο μας ζήταγαν να μάθουμε και τα δικά τους, ενώ τώρα μας είπαν του φυλλαδίου με δικά μας λόγια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nick18

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nick18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Άγναντα (Άρτα). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
μας δώσαν σημειώσεις στο φροντιστήριο απλά για παραπάνω θέλω, στα αρχαία στο γνωστό τα σχόλια του βιβλίου τα μαθαίνεις αυτολεξή τα σχόλια από το φυλλάδιο του φροντιστηρίου? στο περσινό φροντιστήριο μας ζήταγαν να μάθουμε και τα δικά τους, ενώ τώρα μας είπαν του φυλλαδίου με δικά μας λόγια.
στο γνωστο τα σχολια του βιβλιου πρεπει να τα μαθαινεις απ εξω οσο παραλογο κι αν σου φαινεται.το ξερω οτι καποια ειναι εξαιρετικα δυσκολα βασικα μονο στον πρωταγορα οπως η ωρα,η φυσις,η δικη,ο λογος να προσεξεις οτι στον πρωταγορα στα λεξιλογικα του βιβλιου δινει και ορισμους εννοιων που χρησιμευουν στα ερμηνευτικα γλωσσα,αγαλμα,αυτοματος.οφειλεις να ξερεις τα σχολια του βιβλιου γιατι ο διορθωτης θα εχει μπροστα του το σχολικο και παντα καθε ερωτηση αφορμαται απο καποιο σχολιο του βιβλιου εστω κι αν ειναι 3-4(2011 πολιτεια... να προσδιοριστουν οι οροι εν παιδεια,αναβηναι την αναβασιν εκεινην...
βοηθημα εχεις? αν ναι ποιο?τα σχολια του βοηθηματος και του φυλλαδιου πρεπει να τα ξερεις επισης παρα πολυ καλα.απλα δεν χρειαζεται να φοβασαι μηπως ξεχασεις καποια λεξη οπως στην ιστορια.ομως αυτο δεν σημαινει οτι στις απαντησεις σου δεν θα πρεπει να περιλαμβανεις οσα περισσοτερα σχολια μπορεις χρησιμοποιωντας βεβαια και ομορφη εκφραση

επισης για να σου δωσω κουραγιο επαναλαμβανω οτι μονο στον πρωταγορα υπαρχουν τοσο δυσκολοι ορισμοι.στον αριστοτελη δεν το συζητω ειναι πολυ πιο ευκολος,κατανοητος και τα περισσοτερα σχολια προκυπτουν απο την μεταφραση.δεν χρειαζεται να θυμασαι πολλα απ εξω.αντιθετα ο πρωταγορας ειναι εξαιρετικα απαιτητικος.περα απο τους ορισμους εχει παρα πολλους συλλογισμους τους οποιοιους θα πρεπει να αξιολογεις ενω αν πεσει λογικα θα τεθουν 3 ερωτησεις λογω του μεταφρασμενου και θα εχετε προβλημα με τον χρονο.επισης επεσε μονο το 2002 ενω συμπεριλαμβανεται στην υλη απο το 2000.μαλιστα τη χρονια εκεινη ειχαν βαλλει και λαθος ερωτηση.πως αποδεικνυει ο πρωταγορας το διδακτο της αρετης στην πρωτη παραγραφο της ενοτητας 5 ενω ο πρωταγορας την αποδεικνυε στην 2 αποδεικνυοντας την καθολικοτητα στην 1.βεβαια και την προηγουμενη χρονια ειχαν βαλλει λαθος ερωτηση2001 σε ποια εννιοα δινει προβαδισμα ο αριστοτελς φυση τεχνη αρετη ενω δεν εδινε πουθενα.παντως για να νιωσεις καλυτερα σου λεω οτι τα τελευταια χρονια δεν μπαινουν λαθος ερωτησεις και με προσπαθεια μπορεις να γραψεις 1 καλο βαθμο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Kανονικο καψιμοοοο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aeneas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Aeneas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,353 μηνύματα.
Μου τη δίνει που πρέπει συνέχεια να έχω το νου μου στην ώρα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

el_vi_ra

Νεοφερμένος

Η el_vi_ra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
επισης για να σου δωσω κουραγιο επαναλαμβανω οτι μονο στον πρωταγορα υπαρχουν τοσο δυσκολοι ορισμοι.στον αριστοτελη δεν το συζητω ειναι πολυ πιο ευκολος,κατανοητος και τα περισσοτερα σχολια προκυπτουν απο την μεταφραση.δεν χρειαζεται να θυμασαι πολλα απ εξω.αντιθετα ο πρωταγορας ειναι εξαιρετικα απαιτητικος.περα απο τους ορισμους εχει παρα πολλους συλλογισμους τους οποιοιους θα πρεπει να αξιολογεις ενω αν πεσει λογικα θα τεθουν 3 ερωτησεις λογω του μεταφρασμενου και θα εχετε προβλημα με τον χρονο.επισης επεσε μονο το 2002 ενω συμπεριλαμβανεται στην υλη απο το 2000.μαλιστα τη χρονια εκεινη ειχαν βαλλει και λαθος ερωτηση.πως αποδεικνυει ο πρωταγορας το διδακτο της αρετης στην πρωτη παραγραφο της ενοτητας 5 ενω ο πρωταγορας την αποδεικνυε στην 2 αποδεικνυοντας την καθολικοτητα στην 1.βεβαια και την προηγουμενη χρονια ειχαν βαλλει λαθος ερωτηση2001 σε ποια εννιοα δινει προβαδισμα ο αριστοτελς φυση τεχνη αρετη ενω δεν εδινε πουθενα.παντως για να νιωσεις καλυτερα σου λεω οτι τα τελευταια χρονια δεν μπαινουν λαθος ερωτησεις και με προσπαθεια μπορεις να γραψεις 1 καλο βαθμο

υπαρχει χρονια αραγε που δεν εχουν κανει λαθος σε κανενα μαθημα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top