[Πανελλήνιες 2013] Θερινή προετοιμασία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,410 μηνύματα.
Μήπως έχει κανείς σημειώσεις για τα κείμενα του Ιωάννου επειδή δεν έχω την οικονομική δυνατότητα να αγοράσω κάποιο βοήθημα, έτσι ώστε να αρχίσω να διαβάζω από τώρα;;;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!!:):clapup:

και πες οτι έχουμε, θα σκανάρουμε μια-μια σελίδα;
Ψάξε στο ιντερνετ μπας και βρεις κάτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maniavas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μάνια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
Μήπως έχει κανείς σημειώσεις για τα κείμενα του Ιωάννου επειδή δεν έχω την οικονομική δυνατότητα να αγοράσω κάποιο βοήθημα, έτσι ώστε να αρχίσω να διαβάζω από τώρα;;;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!!:):clapup:
https://latistor.blogspot.gr/ Ίσως σε βοηθήσει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
Κι εδω στο ischool στη βιβλιοθηκη εχει σημειωσεις..ψαξε ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
Ρε παιδιά πόσο σας είπαν ότι θα πληρώσετε για την θερινή περίοδο?
Εμένα μου είπαν 480 και μου φαίνονται πολλά. Ξέρω άτομο που θα τα κάνει όλα στο φροντιστήριο και θα πληρώσει 420.
Εμένα δεν μου το κατεβάζουν άλλο επειδή δεν θα τους προτιμήσω στη φυσική οι κλέφτες. :mad:
330 για 14 ώρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Ρε παιδιά πόσο σας είπαν ότι θα πληρώσετε για την θερινή περίοδο?
Εμένα μου είπαν 480 και μου φαίνονται πολλά. Ξέρω άτομο που θα τα κάνει όλα στο φροντιστήριο και θα πληρώσει 420.
Εμένα δεν μου το κατεβάζουν άλλο επειδή δεν θα τους προτιμήσω στη φυσική οι κλέφτες. :mad:

330 για 14 ώρες.

Κάλά ρε παιδιά εγώ για 11 ώρες θα πληρώσω 180 και εσείς 300 και 400άρια.

Και κάτι ακόμη έχει κανείς να μου στείλει τις ασκήσεις 3,4 σελ 91 απο τον Μπάρλα Α τεύχος γιατί ενω το έχω παραγγείλει δεν έχει έρθει ακόμη και τις ασκήσεις τις χρειάζομαι για το φροντηστήριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
330 για 14 ώρες.

Κάλά ρε παιδιά εγώ για 11 ώρες θα πληρώσω 180 και εσείς 300 και 400άρια.

Και κάτι ακόμη έχει κανείς να μου στείλει τις ασκήσεις 3,4 σελ 91 απο τον Μπάρλα Α τεύχος γιατί ενω το έχω παραγγείλει δεν έχει έρθει ακόμη και τις ασκήσεις τις χρειάζομαι για το φροντηστήριο.
Seriously guys που ζείτε να έρθω να μετακομίσω?
Εμένα οι κλέφτες δεν μου κόβουν τίποτα γιατί παρά τα παρακάλια τους δεν θα κάνω εκεί τη φυσική....
Kαθορισμένες τιμές από το σύλλογο και μπούρδες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Seriously guys που ζείτε να έρθω να μετακομίσω?
Εμένα οι κλέφτες δεν μου κόβουν τίποτα γιατί παρά τα παρακάλια τους δεν θα κάνω εκεί τη φυσική....
Kαθορισμένες τιμές από το σύλλογο και μπούρδες...

Θεσσαλονίκη, Φροντηστήρια Βακάλης. :P:P
Για να καταλάβω αν έκανες εκεί την Φυσική θα ήταν χαμηλότερη η τιμή ή θα είχες κάποια έκπτωση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Θεσσαλονίκη, Φροντηστήρια Βακάλης. :P:P
Για να καταλάβω αν έκανες εκεί την Φυσική θα ήταν χαμηλότερη η τιμή ή θα είχες κάποια έκπτωση?
Τι να σου πω... Δεν ξέρω ποια είναι η κανονική τιμή. Πάντως σίγουρα θα πλήρωνα γύρω στα 60 ευρώ πιο κάτω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Τι να σου πω... Δεν ξέρω ποια είναι η κανονική τιμή. Πάντως σίγουρα θα πλήρωνα γύρω στα 60 ευρώ πιο κάτω.

Τι να σε πω. Θα σου πρότινα να ρωτήσεις εάν έχεις την επιλογή και σε κάποιο άλλο φροντηστήριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
Ρε παιδιά πόσο σας είπαν ότι θα πληρώσετε για την θερινή περίοδο?
Εμένα μου είπαν 480 και μου φαίνονται πολλά. Ξέρω άτομο που θα τα κάνει όλα στο φροντιστήριο και θα πληρώσει 420.
Εμένα δεν μου το κατεβάζουν άλλο επειδή δεν θα τους προτιμήσω στη φυσική οι κλέφτες. :mad:

Κάλά ρε παιδιά εγώ για 11 ώρες θα πληρώσω 180 και εσείς 300 και 400άρια.

Και κάτι ακόμη έχει κανείς να μου στείλει τις ασκήσεις 3,4 σελ 91 απο τον Μπάρλα Α τεύχος γιατί ενω το έχω παραγγείλει δεν έχει έρθει ακόμη και τις ασκήσεις τις χρειάζομαι για το φροντηστήριο.
και εσυ αν εκανες 14 ωρες θα ησουν 230 παλη χαμηλα αρκετα παντως και οι δικες μ τιμες 330 ειναι αρκετα καλες πιστεψε και απο καλους καθηγητες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Τι να σε πω. Θα σου πρότινα να ρωτήσεις εάν έχεις την επιλογή και σε κάποιο άλλο φροντηστήριο.
Τα κοντινά είναι όλα ''κέντρα ιδιαιτέρων μαθημάτων και χρεώνουν 10-12 ευρώ την ώρα οπότε βγαίνει πιο πολύ αφού στο δικόμου φροντιστήριο βγαίνει κάπου 6 ευρώ η ώρα. Θα ρωτήσω σε κάποια άλλα φροντιστήρια και θα δώ.
Απλά δεν θέλω να αλλάξω τελείως γιατί είμαι απόλυτα ικανοποιημένη σε μαθηματικά και έκθεση...
Θα ήθελα να ακούσω και άλλες γνώμες για να δω αν μόνο ο δικός μας συνδεσμος φροντιστηριων μας κλέβει κανονικότατα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dhmh

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Dhmh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
330 για 14 ώρες.

Κάλά ρε παιδιά εγώ για 11 ώρες θα πληρώσω 180 και εσείς 300 και 400άρια.

Και κάτι ακόμη έχει κανείς να μου στείλει τις ασκήσεις 3,4 σελ 91 απο τον Μπάρλα Α τεύχος γιατί ενω το έχω παραγγείλει δεν έχει έρθει ακόμη και τις ασκήσεις τις χρειάζομαι για το φροντηστήριο.
εγω στην β' λυκειου 10 ωρες και εδινα 320 σε τμημα 4 ατομων(αρα πιο πολλα απο τμημα 7-8 ατομων, πιο λιγα απο ιδιαιτερα) φετος δεν εχω ιδεα!
ασκ. 3 σελ. 91 Να βρειτε το πεδιο ορισμου των παρακατω συναρτησεων:
i. f(x)=x-3/2x^2-x-1
ii.f(x)=2/x^3+1 + x/x^3-6x+5
iii.f(x)=x/IxI-2
iv.f(x)=3/ριζα x-1 -2
v.f(x)=x/2συνx-1
vi.f(x)=3/2ημx+3
vii.f(x)=1/e^2x -e^x -2
viii.f(x)=1/ln(x-1)-1

ασκ. 4 σελ. 91 Να βρειτε το πεδιο ορισμου των παρακατω συναρτησεων:
i.f(x)=ριζα 2-x-x^2
ii.f(x)=ln(e^x -1)
iii.f(x)=ριζα Ix-1I-1
iv.f(x)=ριζα 2ln^2 x+lnx
v.f(x)=ριζα 2x^2 -1 +1/ριζα x-1
vi.f(x)=ριζα e^x -1/e^x -2

ελπιζω να μην εχω κανει καποιο λαθος και να τα εχω γραψει οσο πιο κατανοητα μπορουσα!:$
προσεξε που εχω αφησει πολυ κενο και που οχι!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paul95

Δραστήριο μέλος

Ο paul95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 421 μηνύματα.
Να ρωτήσω κάτι. Όσοι ξεκινάτε μαθηματικά κατεύθυνσης αρχίσατε από ανάλυση και όχι μιγαδικους;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
Μιγαδικους κατευθειαν. Ετσι κι αλλιως η υλη των Πανελληνιων ειναι κανονικα στο Ιντερνετ.Αυτη κανουμε ολοι.:]
Μπες και δες, αν αμφισβητεις κατι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Μιγαδικους κατευθειαν. Ετσι κι αλλιως η υλη των Πανελληνιων ειναι κανονικα στο Ιντερνετ.Αυτη κανουμε ολοι.:]
Μπες και δες, αν αμφισβητεις κατι.
Η ύλη δεν έχει βγει ακόμη. Αυτή που υπάρχει στο ίντερνετ είναι η περυσινή, απ' όσο γνωρίζω.

(μολονότι δε νομίζω να αλλάξει)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paul95

Δραστήριο μέλος

Ο paul95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 421 μηνύματα.
Μιγαδικους κατευθειαν. Ετσι κι αλλιως η υλη των Πανελληνιων ειναι κανονικα στο Ιντερνετ.Αυτη κανουμε ολοι.:]
Μπες και δες, αν αμφισβητεις κατι.
Δεν αμφισβητώ κάτι άλλωστε κι εγώ από μιγαδικους άρχισα. Απλώς πολλά φροντιστήρια αρχίζουν από ανάλυση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
Η ύλη δεν έχει βγει ακόμη. Αυτή που υπάρχει στο ίντερνετ είναι η περυσινή, απ' όσο γνωρίζω.

(μολονότι δε νομίζω να αλλάξει)

E νταξει, προφανως. Καθε χρονο το ιδιο ρισκο παιρνουμε ολοι.


Δεν αμφισβητώ κάτι άλλωστε κι εγώ από μιγαδικους άρχισα. Απλώς πολλά φροντιστήρια αρχίζουν από ανάλυση
Τι ειναι το αναλυση; Ποιο ακριβως κεφαλαιο εννοεις γιατι δεν βλεπω στα περιεχομενα τιποτα περι αναλυσης.:/

Λαθος, το βρηκα. Οκ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
εγω στην β' λυκειου 10 ωρες και εδινα 320 σε τμημα 4 ατομων(αρα πιο πολλα απο τμημα 7-8 ατομων, πιο λιγα απο ιδιαιτερα) φετος δεν εχω ιδεα!
ασκ. 3 σελ. 91 Να βρειτε το πεδιο ορισμου των παρακατω συναρτησεων:
i. f(x)=x-3/2x^2-x-1
ii.f(x)=2/x^3+1 + x/x^3-6x+5
iii.f(x)=x/IxI-2
iv.f(x)=3/ριζα x-1 -2
v.f(x)=x/2συνx-1
vi.f(x)=3/2ημx+3
vii.f(x)=1/e^2x -e^x -2
viii.f(x)=1/ln(x-1)-1

ασκ. 4 σελ. 91 Να βρειτε το πεδιο ορισμου των παρακατω συναρτησεων:
i.f(x)=ριζα 2-x-x^2
ii.f(x)=ln(e^x -1)
iii.f(x)=ριζα Ix-1I-1
iv.f(x)=ριζα 2ln^2 x+lnx
v.f(x)=ριζα 2x^2 -1 +1/ριζα x-1
vi.f(x)=ριζα e^x -1/e^x -2

ελπιζω να μην εχω κανει καποιο λαθος και να τα εχω γραψει οσο πιο κατανοητα μπορουσα!:$
προσεξε που εχω αφησει πολυ κενο και που οχι!;)

Ευχαριστώ πολύ!!!!!:D:D:D:D

Να ρωτήσω κάτι. Όσοι ξεκινάτε μαθηματικά κατεύθυνσης αρχίσατε από ανάλυση και όχι μιγαδικους;

Εμείς κάνουμε 3 ώρες Ανάλυση και 4 ώρες Μιγαδικούς με διαφορετικούς καθηγητές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Δεν αμφισβητώ κάτι άλλωστε κι εγώ από μιγαδικους άρχισα. Απλώς πολλά φροντιστήρια αρχίζουν από ανάλυση
Στο φροντιστήριο μίας φίλης μου, κάνουν Δευτέρα - Τρίτη μηγαδικούς και Τετάρτη - Πέμπτη ανάλυση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Αφού πέρασα τη δοκιμασία, θα επιχειρήσω να σας πω κάποια πράγματα που πρέπει να προσέχετε. Εμένα μου φάνηκαν αρκετά χρήσιμα!

1. Ξεκούραση. Στην Γ' πολλά παιδιά κάνουν το λάθος να μην κοιμούνται αρκετά. Προσωπικά χρειαζόμουν 7 ώρες καθημερινά για να ανταπεξέλθω. Ο καθένας έχει βέβαια διαφορετικές αντοχές, εσείς να βρείτε αυτό που σας ταιριάζει και τηρήστε ένα πρόγραμμα ύπνου βιολογικά ρυθμισμένο. Και δεν χρειάζεται η μέρα σας να περιλαμβάνει μόνο διάβασμα και υπνο. Συμβάλει αρνητικά στον παράγοντα 'όρεξη και ψυχολογία'.

2. Διάβασμα. Με πρόγραμμα. Έκανα δύο παραλλαγές προγραμμάτων. Ένα των καθημερινών, που ήταν σταθερό, και ένα του σαββατοκύριακου, που προσδιοριζόταν πριν κοιμηθώ. Σημαντικά και τα μικρά διαλειμματα όποτε το χρειάζεστε. Επίσης, μην υποτιμάτε τα ''εύκολα'' μαθήματα.

3. Συγκέντρωση.
Κάντε ξεκάθαρο στους δικούς σας ότι χρειάζεστε ησυχία. Στην ανάγκη κλείστε και το κινητό. Μια καλή τεχνική είναι η ακρόαση μουσικής ''συγκέντρωσης'' όπως η chill οut και η ambient. Το pc τώρα, άλλους τους βολεύει γιατί βρίσκουν ασκήσεις από μέσα, σε άλλους τους αποσπά την προσοχή. Εσείς ξέρετε καλύτερα.

4. Αντιμετώπιση άγχους. Όσο αποφεύγετε τις συζητήσεις για αγωνίες των πανελληνίων, τόσο το καλύτερο για σας. Υπάρχουν ειδικές ασκήσεις για την αντιμετώπισή του, επίσης.

5. Γνωση ύλης προηγούμενων ετών. Αν έχετε σημαντικά κενά καλύψτε τα το καλοκαίρι που έχετε χρόνο.

Αυτά από μένα. Μου φάνηκαν πολύ χρήσιμα και θέλησα να τα μοιραστώ μαζί σας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top