[Πανελλήνιες 2013] Θερινή προετοιμασία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

katerina16

Πολύ δραστήριο μέλος

Η katerina16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 887 μηνύματα.
Είναι δύσκολο μάθημα η λογοτεχνία απρόβλεπτο....!!! Αλλά αν έχεις καλή έκφραση και λεξιλογίο έχεις και μεγαλύτερες πιθανότητες να γράψεις καλά..!!νομίζω ότι είστε η χρονιά του παπαδιαμάντη...
Τέτοια λέγε μου να μου ανεβαίνει το ηθικό! :D
Και πραγματικά και εγώ τη λογοτεχνία τη φοβάμαι περισσότερο απ'όλα τα μαθήματα ..! Έχει καταστρέψει κόσμοοο..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
παιδια εξοδους σε καποια φαση το φεβρουαρη σταματατε να κανετε, γιατι απλα δεν προλαβενετε! και σας το λες εγω που εκανα ιδιαιτερα σε ολα, δηλαδη 3 φορες λιγοτερες ωρες απο αυτους που εκαναν φροντηστηριο...και ακομη και αν δειτε οτι εχετε τελειωσει, μην βγειτε, ΚΟΙΜΗΘΕΙΤΕ!!!
Ειναι νωρις ακομα για να τους λεμε για τον Φεβρουαριο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Queen of Hearts

Δραστήριο μέλος

Η Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
Τέτοια λέγε μου να μου ανεβαίνει το ηθικό! :D

Μη νομιζεις τα πεζα ειναι πιο πολυπλοκα απο τα ποιηματα οσον αφορα το σχολιασμο...δηλαδη μπορεις πιο ευκολα να πεσεις σε παγιδες...και ο Παπαδιαμαντης δεν ειναι και κανενα ευκολο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Μη νομιζεις τα πεζα ειναι πιο πολυπλοκα απο τα ποιηματα οσον αφορα το σχολιασμο...δηλαδη μπορεις πιο ευκολα να πεσεις σε παγιδες...και ο Παπαδιαμαντης δεν ειναι και κανενα ευκολο :P
θα συμφωνησω οτι ο παπαδιαμαντης ειναι δυσκολος! αλλα δε θα συμφωνησω στο οτι θα πεσει... φετος ακουγοτανε παρα πολυ αναγνωστακης θεωρω πως μπορει να πεσει του χρονου;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chrisxant

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Τοπόλια (Χανιά). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
καλη επιτυχια και καλη δυναμη παιδια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina16

Πολύ δραστήριο μέλος

Η katerina16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 887 μηνύματα.
Μη νομιζεις τα πεζα ειναι πιο πολυπλοκα απο τα ποιηματα οσον αφορα το σχολιασμο...δηλαδη μπορεις πιο ευκολα να πεσεις σε παγιδες...και ο Παπαδιαμαντης δεν ειναι και κανενα ευκολο :P
Xαχαχα...μπορεί! Πάντως εγώ που διάβασα το κείμενο μου άρεσε πολύ .. :redface:
θα συμφωνησω οτι ο παπαδιαμαντης ειναι δυσκολος! αλλα δε θα συμφωνησω στο οτι θα πεσει... φετος ακουγοτανε παρα πολυ αναγνωστακης θεωρω πως μπορει να πεσει του χρονου;)

Αναγνωστάκης ε ;; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Ξεκινάμε τη Δευτέρα με 3 ώρες μαθηματικά. Άντε και καλό μας κουράγιο :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katy95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η katy95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 248 μηνύματα.
Εμεις απο δευτερα με ιστορια κατ. 1 ωριτσα και λατινικα κατ. και 2...Καλη δυναμη σε ολους :) ενας χρονος ειναι θα περασει δεν θα πεθανουμε κιολας αλλα να προσπαθησουμε για το καλυτερο :) ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Εμεις απο δευτερα με ιστορια κατ. 1 ωριτσα και λατινικα κατ. και 2...Καλη δυναμη σε ολους :) ενας χρονος ειναι θα περασει δεν θα πεθανουμε κιολας αλλα να προσπαθησουμε για το καλυτερο :) ;)
καλε ουτε 9 μηνες ειναι...και θα περασει τοσο γρηγορα που ουτε θα το καταλαβετε!:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Natassa.SP

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Natassa.SP αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Πω πω εγώ τέτοιο καιρό πριν έναν χρόνο... ήμουν διακοπές ΑΛΛΑ όταν γύρισα (3Ιουλίου) γράφτηκα στο φροντ και 20 Ιουλίου ξεκίνησα... Μανούλα μου δεν θέλω να γυρίσω σε εκείνες τις μέρες είχα τρομαχτικό πρόγραμμα από τις 8 μέχρι τις 6 ήμουν εκτός σπιτιού και 6 - 2 διάβασμα!

Πάντως βάλτε τα δυνατά σας, θα το χαρείτε τόσο πολύ στο τέλος, μην αφήνετε κενά. Είναι εύκολα όταν ξεκίνησα έλεγα οκ από 1 επανάληψη θα κάνω και τελικά έφτασα να κάνω 5 επαναλήψεις για κάθε μάθημα. Άντε ξεκινάτε!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orient.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Όρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 815 μηνύματα.
Ξεκινάμε τη Δευτέρα με 3 ώρες μαθηματικά. Άντε και καλό μας κουράγιο :/:

Εμείς Δευτέρα με 2 ώρες φυσική. Επισης καλό κουράγιο και καλό κουράγιο σε όλους μας!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CICERO

Νεοφερμένος

Ο CICERO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
καλημέρα παιδιά! θα ήθελα να σας ρωτησω , επειδη δεν σκοπευω να παω φροντηστηριο και επειδη θελω να αρχισω διαβασμα σε λιγες ημέρες, ποια ειναι η διδακτέα ύλη στα μαθηματα θεωρητικης κατευθυνσης! σας παρακαλώ απαντήστε μου γιατι δεν εχω απο πουθενα αλλου καθοδηγηση!!! καλη σας ημερα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Queen of Hearts

Δραστήριο μέλος

Η Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
καλημέρα παιδιά! θα ήθελα να σας ρωτησω , επειδη δεν σκοπευω να παω φροντηστηριο και επειδη θελω να αρχισω διαβασμα σε λιγες ημέρες, ποια ειναι η διδακτέα ύλη στα μαθηματα θεωρητικης κατευθυνσης! σας παρακαλώ απαντήστε μου γιατι δεν εχω απο πουθενα αλλου καθοδηγηση!!! καλη σας ημερα!

μπορεις να τη βρεις εδω : https://edu.klimaka.gr/anakoinoseis-panellhnies/ejetastea-ylh-panellhnies.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ελισσάβετ21

Νεοφερμένος

Η Ελισσάβετ21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Καλησπέρα!!! Από το Σεπτέμβριο θα ακολουθήσω τη θετική, ενώ δεν σκοπεύω να κάνω θερινά μαθήματα...Πιστεύετε ότι πρέπει να ξεκινήσω την αποστήθιση στις βιολογίες από τώρα, και αν ναι, να στηριχτώ μόνο στο σχολικό ή και σε κάποια βοηθήματα; Ευχαριστώ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SiMoS43710

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σίμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 303 μηνύματα.
Καλησπέρα!!! Από το Σεπτέμβριο θα ακολουθήσω τη θετική, ενώ δεν σκοπεύω να κάνω θερινά μαθήματα...Πιστεύετε ότι πρέπει να ξεκινήσω την αποστήθιση στις βιολογίες από τώρα, και αν ναι, να στηριχτώ μόνο στο σχολικό ή και σε κάποια βοηθήματα; Ευχαριστώ!!

Τη βιολογία θα τη διαβάζεις μόνο από το σχολικό και δε θα μένεις στην παπαγαλία... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Στην Βιολογια πρωτα πρεπει να την κατανοησεις σε βαθος και υστερα να την αποστηθισεις!
Θεωρια διαβαζεις μονο απο το σχολικο βιβλιο! Ασκησεις απο κανενα βοηθημα...
Αληθεια που στοχευεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr.Blonde

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mr.Blonde αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Για τη βιολογια κατευθυνσης προτεινω,να ακολουθησετε αυστηρα τη θεωρεια μονο απο το σχολικο.
Εφοσον μαθετε τη θεωρεια τοτε παρτε καποιο βοηθημα,για να εξασκηθειτε στις συνδυαστικες ερωτησεις,και σε ασκησεις.
Το καλοκαιρι να μαθετε νερο το 1ο κεφαλαιο της βιολογιας κατ.,και αν εχετε ορεξη προσπαθηστε να κατανοησετε κυριως και οχι να παπαγαλισετε 2ο ,που ειναι απο τα πιο δυσκολα στην υλη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Συμφωνω απολυτα! Πρεπει να σχηματισετε εικονα για το καθε κομματι της Βιολογιας! Τοτε μονο το εχετε κατανοησει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skleanthi

Νεοφερμένος

Η Κλεάνθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Είμαι θεωρητική κατεύθυνση και ξεκινάω από τη Δευτέρα στο φροντιστήριο όλα τα μαθήματα κατεύθυνσης, βιολογία που θα επιλέξω και έκθεση... Θα κάνουμε 19 ώρες την εβδομάδα αλλά θα κάνουμε το 1/3 της ύλης.. Καλή αρχή σε όλους και καλό κουράγιο!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina123

Δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 699 μηνύματα.
εγω παντως εξακολουθω να πιστευω οτι βιολογια γεν. δν χρειαζεται να ξεκινησετε απο τωρα.και ο σεπτεμβρης μια χαρα ειναι για το μαθημα αυτο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top