[Πανελλήνιες 2013] Θερινή προετοιμασία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
Μακάρι!! Δεν έχω διαβάσει τις σημειώσεις, αλλά το κείμενο μου άρεσε. :D
Καμία Πολυδούρη να μη βάλουν. Πολύ μέλι...:P
Θα δείτε!!! σε κανέναν δεν άρεσε το όνειρο στο κύμμα, εμένα ηταν το αγαπημένο μου κείμενο!!:):) από τον κρητικό που έπεσε πέρυσι ήταν καλύτερο!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Άντε, του χρόνου τέτοια εποχή δε θα έχουμε καμία έγνοια! :D
(αν όλα πάνε καλά, που θα πάνε δηλαδή:pfff:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
ε,δεν υπάρχει περίπτωση να μην πιάσεις..να βάλεις κάθε πόλη,τη σχολή να κοιτάς εσύ!;)
Έπιανα και πέρυσι φιλολογία στα γιάνεννα αλλά έπρεπε οπωσδήποτε να περάσω θεσσαλονίκη για να μπορώ να πηγαινοέρχομαι από λάρισα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
Το ελπίζω. Οψόμεθα!

Κι όσο για το άγνωστο που είπες, δύσκολο άγνωστο = πτώση βάσεων (βλ. 2011)
Μολονότι νομίζω ότι ποντάρω στα αρχαία. :P

έχει βάσηη αυτό που λες,όντως..μακάρι..τι να πω..κοίτα,στα αρχαία κι εγώ καλά τα πάω,αλλά δεν περιμένω να γραψω και 18+ ..ανάλογα το κείμενο και τι μετάφραση θα ζητάει,τη δυσκολία του τέλος πάντων..και ανάλογα τους διορθωτές βεβαίως βεβαίως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
έχει βάσηη αυτό που λες,όντως..μακάρι..τι να πω..κοίτα,στα αρχαία κι εγώ καλά τα πάω,αλλά δεν περιμένω να γραψω και 18+ ..ανάλογα το κείμενο και τι μετάφραση θα ζητάει,τη δυσκολία του τέλος πάντων..και ανάλογα τους διορθωτές βεβαίως βεβαίως!
Τι 18+ ; Κάτσε να πιάσουμε το 17 και βλέπουμε! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
Άντε, του χρόνου τέτοια εποχή δε θα έχουμε καμία έγνοια! :D
(αν όλα πάνε καλά, που θα πάνε δηλαδή:pfff:)
Κοίτα θα είναι μία δύσκολη χρονιά αλλά πίστεψε είναι η τελευταία χρονιά της ζωής σου στο σχολείο και η τελευταία χρονιά με τόσες λίγες έγνοιες...φίλοι μου φοιτητές τώρα στην εξεταστική εύχονται να έδιναν πανελλήνιες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
Κοίτα θα είναι μία δύσκολη χρονιά αλλά πίστεψε είναι η τελευταία χρονιά της ζωής σου στο σχολείο και η τελευταία χρονιά με τόσες λίγες έγνοιες...φίλοι μου φοιτητές τώρα στην εξεταστική εύχονται να έδιναν πανελλήνιες...
Μετά εννοείεται πως έρχονται πάλι οι υποχρεώσεις και μάλιστε αυξημένες σε κάποιο βαιμό. Απλώς εκείνο το καλοκαίρι θα είναι σαν αυτά του δημοτικού. Ξέγνοιαστο!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
Τι 18+ ; Κάτσε να πιάσουμε το 17 και βλέπουμε! :P

εγω στοχευω στα αρχαια απο 15 κ πανω..:)
κατα κυριο λογο ομως συνηθως 16-17 εγραφα φετος..ενταξει,δε θελω και νομικη για να ελπιζω σε 18+ :P
η ιστορια ειναι το μαθημα στο οποιο πονταρω εγω ^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
Μετά εννοείεται πως έρχονται πάλι οι υποχρεώσεις και μάλιστε αυξημένες σε κάποιο βαιμό. Απλώς εκείνο το καλοκαίρι θα είναι σαν αυτά του δημοτικού. Ξέγνοιαστο!!
Ναι βέβαια είναι το καλύτερο και το μεγαλύτερο καλοκαίρι!!! Καλή επιτυχία να έχετε και αν θέλετε κάποια βοήθεια πείτε μας..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparklingGrey

Διάσημο μέλος

Ο SparklingGrey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,244 μηνύματα.
εγω στοχευω στα αρχαια απο 15 κ πανω..:)
κατα κυριο λογο ομως συνηθως 16-17 εγραφα φετος..ενταξει,δε θελω και νομικη για να ελπιζω σε 18+ :P
η ιστορια ειναι το μαθημα στο οποιο πονταρω εγω ^^
Ιστορία; :ermm: Καλά. :P
Ναι βέβαια είναι το καλύτερο και το μεγαλύτερο καλοκαίρι!!! Καλή επιτυχία να έχετε και αν θέλετε κάποια βοήθεια πείτε μας..:)
Ετχαριστούμε και καλά αποτελέσματα!! :happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
Ιστορία; :ermm: Καλά. :P

ε ναι βρε,αφου παπαγαλιζεις εκει:) και δουλευεις και πηγες,ενταξει..
με διαβασμα τρελο ομως,εξασφαλιζεις ενα 90+
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Γκουχ γκουχ. Οι περισσότεροι προσπαθούν να ψαρώσουν με οποιοδήποτε τρόπο :P
:cry_x:
Δεν ειμαι μια απο αυτους...

Ααα και κατι αλλο:
Μην ακουτε τι λενε οι αλλοι για εξοδους!
Με σωστο και οργανωμενο διαβασμα μπορειτε ανετα να βγαινετε καθε Σββατο ή Κυριακη (οπως βολευει τον καθενα) τουλαχιστον μεχρι τα Χριστουγεννα οποιαδηποτε σχολη κι αν στοχευετε...
Το οτι πατε Γ Λυκειου δεν σημαινει πως θα ειστε σχολειο-σπιτι-φροντιστηριο-σπιτι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Καλά, και γω με τη σειρά μου λέω να μην ακούτε αυτά τα περί "Κάθε ΣΚ έξω" γιατί και μένα θα μου άρεσε πέρυσι να ίσχυαν αλλά..αρχίδια.Απλά θα πρέπει να βρίσκεται τρόπους για να μην πήζετε(έτσι γράφεται?) στο διάβασμα και ταυτόχρονα να μη σας μένουν κενά.Βέβαια, είναι ανάλογα με το πρόγραμμα του φροντιστηρίου και το προσωπικό σας πρόγραμμα.Π.χ εγώ είχα 3 ώρες μάθημα Σαββάτο πρωί και μετά σχεδόν κάθε Κυριακή είχα διαγώνισμα στο φροντιστήριο!Πότε να προλάβω να βγω για καφέ/ποτό/μπάλα?Τέλος πάντων, μάλλον υπάρχει αυτορύθμιση πάνω σε αυτό το θέμα, δε μπορείς να πεις "Κάθε Σαββάτο απόγευμα στις 6 πάω βόλτα".Ανάλογα με το διάβασμα και τις υποχρεώσεις σου, πράττεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
παιδια εγω οσον αφορα την θεωρητικη θελω να μου εξηγησετε τι σημαινει οταν καποιος λεει οτι θελει σχολη απο το πεδιο1,2,3,4................
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Οι διάφορες σχολές ταξινομούνται σε 5 πεδία(1ο,2ο,...,5ο)
1) ΑΝΘΡΩΠΙΣΤΙΚΕΣ, ΝΟΜΙΚΕΣ ΚΑΙ ΚΟΙΝΩΝΙΚΕΣ ΕΠΙΣΤΗΜΕΣ
2) ΘΕΤΙΚΕΣ ΕΠΙΣΤΗΜΕΣ
3) ΕΠΙΣΤΗΜΕΣ ΥΓΕΙΑΣ
4) TΕΧΝΟΛΟΓΙΚΕΣ ΕΠΙΣΤΗΜΕΣ
5) EΠΙΣΤΗΜΕΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑΣ ΚΑΙ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ

Προφανώς, η Νομική είναι στο 1ο πεδίο και η Ιατρική στο 3ο.Μπορείς να μπεις στο dyadiko.gr, εκεί που λέει "Βάσεις" έχει χωριστά τις σχολές κάθε πεδίου και τις βάσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Queen of Hearts

Δραστήριο μέλος

Η Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
παιδια εγω οσον αφορα την θεωρητικη θελω να μου εξηγησετε τι σημαινει οταν καποιος λεει οτι θελει σχολη απο το πεδιο1,2,3,4................

Και πειτε τους στο σχολειο σου να σας κανουν και καμια ενημερωση...εμας μας ειχαν κανει ηδη απο την τριτη γυμνασιου για τις κατευθυνσεις και τα πεδια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marlen95

Νεοφερμένος

Η marlen95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Παιδιά, κανένας Τεχνολογική Παραγωγής;:worry: Εγώ ξεκινάω την τρίτη Χημεία (ιδιαίτερα) και θα χρησιμοποιήσουμε τα βοηθήματα του Σαλτερή, τα οποία όμως είναι για τη Θετική Κατ. Μήπως ξέρει κάποιος ποια κεφάλαια/ ενότητες είναι εκτός για την τεχνολογική;;;;;!! :worry:Επίσης, θα κάνετε φροντιστήριο και Ηλεκτρολογία, Βιοχημεία;; Ευχαριστώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
παιδια εξοδους σε καποια φαση το φεβρουαρη σταματατε να κανετε, γιατι απλα δεν προλαβενετε! και σας το λες εγω που εκανα ιδιαιτερα σε ολα, δηλαδη 3 φορες λιγοτερες ωρες απο αυτους που εκαναν φροντηστηριο...και ακομη και αν δειτε οτι εχετε τελειωσει, μην βγειτε, ΚΟΙΜΗΘΕΙΤΕ!!!

Παιδιά, κανένας Τεχνολογική Παραγωγής;:worry: Εγώ ξεκινάω την τρίτη Χημεία (ιδιαίτερα) και θα χρησιμοποιήσουμε τα βοηθήματα του Σαλτερή, τα οποία όμως είναι για τη Θετική Κατ. Μήπως ξέρει κάποιος ποια κεφάλαια/ ενότητες είναι εκτός για την τεχνολογική;;;;;!! :worry:Επίσης, θα κάνετε φροντιστήριο και Ηλεκτρολογία, Βιοχημεία;; Ευχαριστώ.

πως γινεται να δινεις χημεια???:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Nicolettasp

Νεοφερμένος

Η Nicolettasp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Και...ξεκινάμε..! Άντε,καλή αρχή,κουράγιο κι ο Θεός μαζί μας...:p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
πως γινεται να δινεις χημεια???:confused:
Δινει ενα μαθημα που λεγεται Χημεια-Βιοχημεια!

Καλά, και γω με τη σειρά μου λέω να μην ακούτε αυτά τα περί "Κάθε ΣΚ έξω" γιατί και μένα θα μου άρεσε πέρυσι να ίσχυαν αλλά..αρχίδια.Απλά θα πρέπει να βρίσκεται τρόπους για να μην πήζετε(έτσι γράφεται?) στο διάβασμα και ταυτόχρονα να μη σας μένουν κενά.Βέβαια, είναι ανάλογα με το πρόγραμμα του φροντιστηρίου και το προσωπικό σας πρόγραμμα.Π.χ εγώ είχα 3 ώρες μάθημα Σαββάτο πρωί και μετά σχεδόν κάθε Κυριακή είχα διαγώνισμα στο φροντιστήριο!Πότε να προλάβω να βγω για καφέ/ποτό/μπάλα?Τέλος πάντων, μάλλον υπάρχει αυτορύθμιση πάνω σε αυτό το θέμα, δε μπορείς να πεις "Κάθε Σαββάτο απόγευμα στις 6 πάω βόλτα".Ανάλογα με το διάβασμα και τις υποχρεώσεις σου, πράττεις.
Ναι βρε alch, εξαρταται απο το προγραμμα καθε παιδιου! Εγω πχ δεν ειχα το Σαββατο μαθημα και μπορουσα να διαβαζω το πρωι και επιπλεον δεν εγραφα καθε ΣΚ διαγωνισμα! Απλα το ειπα για να μην φτασουν στο αλλο ακρο και δεν βγαινουν καθοοοοοολου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top