Πανελλήνιες 2012

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Porcia+Brutus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Porcia+Brutus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Γω χαμένος για χαμένος είμαι οπότε διαβάζω από χόμπυ το τελευταίο-αγαπημένο μου μάθημα.

Κι έλεγα κάπου σε ξέρω! Τώρα σε θυμήθηκα: Ο Μπαμπινιώτης στο λεξικό του στην λέξη "απαισιοδοξία" έχει φωτογραφία σου..............γιατί έτσι φίλε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina123

Δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 699 μηνύματα.
ωρε αυριο τι θα γραψω....γελια που εχουν να ριξουν οι βαθμολογητες.:P
πριν ξεκινησουν το διορθωμα ριχνουν πρωτα μια ματια σ αυτα που εχει απαντησει ο μαθητης ή οχι;;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_13

Νεοφερμένος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης (Ξάνθη) και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Οι Τεχνολογικοί προτείνετε κανέναν κουλ τίτλο για τον Αλγόριθμο/Πρόγραμμα! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Porcia+Brutus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Porcia+Brutus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 381 μηνύματα.
ωρε αυριο τι θα γραψω....γελια που εχουν να ριξουν οι βαθμολογητες.:P
πριν ξεκινησουν το διορθωμα ριχνουν πρωτα μια ματια σ αυτα που εχει απαντησει ο μαθητης ή οχι;;;;;

Τι θα γράψεις δηλαδή;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

christina123

Δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 699 μηνύματα.
Τι θα γράψεις δηλαδή;;;
τπτ.απλα επειδη εχω πολυ ωραιο γραπτο εμφανισιακα αν καθονται και το κοιτανε για λιγο θα λενε απο μεσα τους οτι ειναι απο τα καλυτερα γραπτα και μετα που θα πηγαινουν στις λυσεις που εχω δωσει θα αρχιζουν να αναθεωρουν αρκετααααα.:P

Το ΑΟΔΕ είναι και η πιο βλακεία, και το πιο ηλίθιο :) Ευτυχώς πέρασε.

Το ΑΕΠΠ είναι ο καλύτερος τρόπος να κλείσει όμορφα η χρονιά. Το καλύτερο μάθημα.
για το πρωτο συμφωνω.για το δευτερο οπως φαινεται οχι.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Porcia+Brutus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Porcia+Brutus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 381 μηνύματα.
τπτ.απλα επειδη εχω πολυ ωραιο γραπτο εμφανισιακα αν καθονται και το κοιτανε για λιγο θα λενε απο μεσα τους οτι ειναι απο τα καλυτερα γραπτα και μετα που θα πηγαινουν στις λυσεις που εχω δωσει θα αρχιζουν να αναθεωρουν αρκετααααα.:P

Με καλά γράμματα κι έτσι;
Καικιλία και ελάφι στα λατινικα!
Άντε να κάνεις τώρα καλά γράμματα και στα λατινικά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
https://aepp-askisis.blogspot.com/2010/05/21.html
ωραία επαναληπτική στους πίνακες(την ανέβασε και ο drosos νομίζω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μαριαα χανια

Νεοφερμένος

Η μαριαα χανια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 110 μηνύματα.
paidia δεν αντεχω να κατσω να διαβασω ...πειτε τιποτα...ανοιγω βιβλιο και κλεινουνν τα ματια μου συνεπειες του κωλοαοδε!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Yπομονη μεχρι τις 5 Ιουνιου και μετα η απολυτη απραξια και το αραλικι.Αλλα μετα το ΑΕΠΠ δεν εχω να φοβαμαι τιποτα.Περιπατος θα παει το διαβασμα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Porcia+Brutus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Porcia+Brutus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Morior, ergo eram!
Cogito, ergo es!
Tandem puella, quae idiot erat, longa mora standi fessa, goravit materteram, ut sibi paulisper loco cederet. Repente cerva alba eximiae pulchritudinis venit, ut numine Dianae clamare coegeret!

Μια που το θίξατε, σας έχουν πει πότε τελειώνετε; Εμείς ήταν 18, αλλά δεν πήρε το μάτι μου να έχει βγει πότε θα δώσουμε το μάθημα που ήταν στις 18....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 3,123 μηνύματα.
Παιδιά, στο προγραμματισμό, να διαβάσετε καλά θεωρία, για να μην χάσετε τσάμπα μονάδες από εκεί..
Αν έχετε λύσει ΟΛΑ τα θέματα από Πανελλήνιες-ΟΕΦΕ (επαναληπτικές και κανονικές), τότε δεν έχετε να φοβάστε τίποτα.
Για όσους το έχετε σ' αυτό το μάθημα, ευχηθείτε να σας βάλουν δύσκολα θέματα, (και όχι όπως τα περσινά μου εμένα μου φάνηκαν εύκολα)!!..
Και να θυμάστε ότι πολλοί από εσάς, ΕΧΕΤΕ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
https://www.tanea.gr/ellada/article/?aid=4726145

Kαι ναι οι Κασσανδρες ξεκινησαν!:P :clapup:

Λιγότερα άριστα γραπτά στις πρώτες εξετάσεις

Τα πρώτα συμπεράσματα από δείγμα 6.000 γραπτών και τις εκτιμήσεις των βαθμολογητών

ΕΡΕΥΝΑ του Χρήστου Κάτσικα

ΔΗΜΟΣΙΕΥΘΗΚΕ: Πέμπτη 31 Μαΐου 2012




Λιγότερα γραπτά, σε σχέση με πέρυσι, βαθμολογούνται στη βαθμολογική κλίμακα 18 - 20 (Αριστα) στη Νεοελληνική Γλώσσα, τη Βιολογία Γενικής Παιδείας, τη Λογοτεχνία Θεωρητικής Κατεύθυνσης και στη Φυσική Τεχνολογικής Κατεύθυνσης (με τις γνωστές ανακολουθίες της Κεντρικής Επιτροπής Εξετάσεων). Αυτό φαίνεται από ένα δείγμα περίπου 6.000 γραπτών από Βαθμολογικά Κέντρα (Αθήνα, Πειραιάς, Θεσσαλονίκη, Πάτρα, Ηράκλειο Κρήτης, Αγρίνιο, Ιωάννινα και Βόλος). Αντίθετα, από το ίδιο δείγμα δεν φαίνεται να μειώνεται το ποσοστό των αριστούχων, σε σχέση πάντα με πέρυσι, στα Μαθηματικά Γενικής Παιδείας. Στο ίδιο δείγμα, 25% των γραπτών στη Νεοελληνική Γλώσσα, στο οποίο διαγωνίστηκε το σύνολο των υποψηφίων και των τριών Κατευθύνσεων, και 30% των γραπτών στη Νεοελληνική Λογοτεχνία έχουν βαθμολογηθεί κάτω από τη βάση. Το ίδιο συμβαίνει για το 40% των γραπτών στο μάθημα της Βιολογίας Γενικής Παιδείας καθώς και για το 40% των γραπτών στα Μαθηματικά Γενικής Παιδείας (μάθημα κλειδί, εκτός των άλλων, και για την είσοδο των υποψηφίων στο 5ο Επιστημονικό Πεδίο (Επιστήμες Οικονομίας και Διοίκησης).
Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ. Καθώς δεν υπάρχουν ακόμη βαθμολογικά στοιχεία για τα μαθήματα που εξετάστηκαν τη δεύτερη εβδομάδα των Πανελλαδικών Εξετάσεων (Αρχαία Ελληνικά Θεωρητικής Κατεύθυνσης και Μαθηματικά Θετικής και Τεχνολογικής Κατεύθυνσης, Ιστορία Θεωρητικής Κατεύθυνσης, Χημεία - Βιοχημεία και Οργάνωση και Διοίκηση Επιχειρήσεων Τεχνολογικής Κατεύθυνσης), ας δούμε τις εκτιμήσεις έμπειρων βαθμολογητών. Οι εκτιμήσεις για τα Αρχαία Ελληνικά συγκλίνουν στην πρόβλεψη ότι το ποσοστό των υποψηφίων που θα κινηθούν στα βαθμολογικά όρια του Αριστα (18-20) θα είναι μεγαλύτερο από πέρυσι και θα κινηθεί ανάμεσα σε 4%-6%. Παράλληλα υπάρχει η εκτίμηση ότι τα γραπτά που θα βαθμολογηθούν κάτω από τη βάση θα ξεπερνούν το 40%. Στα Μαθηματικά Θετικής Κατεύθυνσης αναμένεται ότι άνω του 10% των γραπτών θα βαθμολογηθεί στην κλίμακα του Αριστα (18-20), ενώ τα γραπτά που θα βαθμολογηθούν κάτω από τη βάση αναμένεται να μην ξεπεράσουν το 40%. Διαφορετική αναμένεται να είναι η κατανομή της βαθμολογίας στην πολυπληθέστατη Τεχνολογική Κατεύθυνση 2. Στην κλίμακα του Αριστα αναμένεται να βαθμολογηθεί λιγότερο από 4% των γραπτών, ενώ κάτω από τη βάση αναμένεται να βρεθούν περίπου 6,5 στα 10 γραπτά! Στην Ιστορία της Θεωρητικής Κατεύθυνσης η εκτίμηση των βαθμολογητών, με βάση τον βαθμό ευκολίας/δυσκολίας των θεμάτων, είναι ότι ένα στα 6 - 7 θα βαθμολογηθούν στην κλίμακα του Αριστα (18-20), ενώ αναμένεται ότι περίπου 45% των γραπτών θα βαθμολογηθεί κάτω από τη βάση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Porcia+Brutus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Porcia+Brutus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Και τα πρώτα νέα από τα πρώτα γραπτά που διορθώνονται....

https://www.tanea.gr/ellada/article/?aid=4726145
Λιγότερα γραπτά, σε σχέση με πέρυσι, βαθμολογούνται στη βαθμολογική κλίμακα 18 - 20 (Αριστα) στη Νεοελληνική Γλώσσα, τη Βιολογία Γενικής Παιδείας, τη Λογοτεχνία Θεωρητικής Κατεύθυνσης και στη Φυσική Τεχνολογικής Κατεύθυνσης (με τις γνωστές ανακολουθίες της Κεντρικής Επιτροπής Εξετάσεων). Αυτό φαίνεται από ένα δείγμα περίπου 6.000 γραπτών από Βαθμολογικά Κέντρα (Αθήνα, Πειραιάς, Θεσσαλονίκη, Πάτρα, Ηράκλειο Κρήτης, Αγρίνιο, Ιωάννινα και Βόλος). Αντίθετα, από το ίδιο δείγμα δεν φαίνεται να μειώνεται το ποσοστό των αριστούχων, σε σχέση πάντα με πέρυσι, στα Μαθηματικά Γενικής Παιδείας. Στο ίδιο δείγμα, 25% των γραπτών στη Νεοελληνική Γλώσσα, στο οποίο διαγωνίστηκε το σύνολο των υποψηφίων και των τριών Κατευθύνσεων, και 30% των γραπτών στη Νεοελληνική Λογοτεχνία έχουν βαθμολογηθεί κάτω από τη βάση. Το ίδιο συμβαίνει για το 40% των γραπτών στο μάθημα της Βιολογίας Γενικής Παιδείας καθώς και για το 40% των γραπτών στα Μαθηματικά Γενικής Παιδείας (μάθημα κλειδί, εκτός των άλλων, και για την είσοδο των υποψηφίων στο 5ο Επιστημονικό Πεδίο (Επιστήμες Οικονομίας και Διοίκησης).
Η ΔΕΥΤΕΡΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ. Καθώς δεν υπάρχουν ακόμη βαθμολογικά στοιχεία για τα μαθήματα που εξετάστηκαν τη δεύτερη εβδομάδα των Πανελλαδικών Εξετάσεων (Αρχαία Ελληνικά Θεωρητικής Κατεύθυνσης και Μαθηματικά Θετικής και Τεχνολογικής Κατεύθυνσης, Ιστορία Θεωρητικής Κατεύθυνσης, Χημεία - Βιοχημεία και Οργάνωση και Διοίκηση Επιχειρήσεων Τεχνολογικής Κατεύθυνσης), ας δούμε τις εκτιμήσεις έμπειρων βαθμολογητών. Οι εκτιμήσεις για τα Αρχαία Ελληνικά συγκλίνουν στην πρόβλεψη ότι το ποσοστό των υποψηφίων που θα κινηθούν στα βαθμολογικά όρια του Αριστα (18-20) θα είναι μεγαλύτερο από πέρυσι και θα κινηθεί ανάμεσα σε 4%-6%. Παράλληλα υπάρχει η εκτίμηση ότι τα γραπτά που θα βαθμολογηθούν κάτω από τη βάση θα ξεπερνούν το 40%. Στα Μαθηματικά Θετικής Κατεύθυνσης αναμένεται ότι άνω του 10% των γραπτών θα βαθμολογηθεί στην κλίμακα του Αριστα (18-20), ενώ τα γραπτά που θα βαθμολογηθούν κάτω από τη βάση αναμένεται να μην ξεπεράσουν το 40%. Διαφορετική αναμένεται να είναι η κατανομή της βαθμολογίας στην πολυπληθέστατη Τεχνολογική Κατεύθυνση 2. Στην κλίμακα του Αριστα αναμένεται να βαθμολογηθεί λιγότερο από 4% των γραπτών, ενώ κάτω από τη βάση αναμένεται να βρεθούν περίπου 6,5 στα 10 γραπτά! Στην Ιστορία της Θεωρητικής Κατεύθυνσης η εκτίμηση των βαθμολογητών, με βάση τον βαθμό ευκολίας/δυσκολίας των θεμάτων, είναι ότι ένα στα 6 - 7 θα βαθμολογηθούν στην κλίμακα του Αριστα (18-20), ενώ αναμένεται ότι περίπου 45% των γραπτών θα βαθμολογηθεί κάτω από τη βάση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Porcia+Brutus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Porcia+Brutus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 381 μηνύματα.
teol20 με αντιγράφεις;;;;; Το ίδιο πράγμα διαβάζαμε! Τηλεπάθεια!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
Να τα εύκολα της λογοτεχνίας 30% κάτω από τη βάση....Ποιος ξέρει τι έχουμε να δούμε πάλι.....:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jason53

Νεοφερμένος

Ο jason53 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
εχω μια ερωτηση για την πληροφορικη. αν γραψω το προγραμμα με μικρα αντι για κεφαλαια γραμματα θα μου κοψουν μοναδες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Ναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Σίγουρα; Δε με βολεύει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Στο ίδιο δείγμα, 25% των γραπτών στη Νεοελληνική Γλώσσα, στο οποίο διαγωνίστηκε το σύνολο των υποψηφίων και των τριών Κατευθύνσεων, και 30% των γραπτών στη Νεοελληνική Λογοτεχνία έχουν βαθμολογηθεί κάτω από τη βάση.


μονο 25% κατω απο την βαση στην εκθεση; Τελικα μια χαρα γραψαν οι περισσοτεροι και ας παραπονιουνται για την περιληψη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLaZy8

Δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 462 μηνύματα.
Μα καλα μονο εγω ειμαι αυτος που δεν θελει δεν μπορει δεν συγκεντρωνεται να διαβασει επειδη εχει μεινει μια μερα και ανυπομονω να περασει??
Ούτε εγώ δεν μπορώ να διαβάσω... και πραγματικά είναι κρίμα να μη γράψω Χημεία xD

Λαέ μου, καλημέρααααααα!!!
Τελευταία μέρααααα!!!
Τι έχει το πρόγραμμα γι αύριο;
Καλημέρα... το πρόγραμμα έχει:
Μετά τη Χημεία... ύπνος για κανά 10ωρο γιατί δεν με βλέπω καλά :redface:


Παιδες της θετικης... όσοι διαβάζεται απο Σαλτερή, στη σελίδα 17 του 1ου τεύχους
έχετε μάθει αυτά που λέει Σειρά Lyman-Balmer-Paschen τα μήκη κύματος και τα χρώματα; xD
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top