Πανελλήνιες 2012

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Εγω πιστευω οτι θα πεσουν μιας και ειναι πιο δυσκολα απο περσυ... Αλλα πρεπει να περιμενουμε στατιστικα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Porcia+Brutus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Porcia+Brutus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 381 μηνύματα.
25 h 28 mins left για Ιστορία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Καλημερες...ειμαι αγχωμενος...εχω αοδε...αν δεν δωσω σημεια ζωης μεχρι τις 1.30 παρτε τηλεφωνο στο 166 να ερθουν να με βρουν...σας ευχαριστω...χαρηκα που συνεργαστηκαμε...αντιο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eantas11

Νεοφερμένος

Ο eantas11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Ας κανω μια μικρη προβλεψη και θα πω οτι θα πεσουν :κοινωνικη ευθυνη της επιχειρησης,κινημα ανθωπινων σχεσεων και ακροαση.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariospaok4

Νεοφερμένος

Ο Μαριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Ας κανω μια μικρη προβλεψη και θα πω οτι θα πεσουν :κοινωνικη ευθυνη της επιχειρησης,κινημα ανθωπινων σχεσεων και ακροαση.:P
ναι οντως ... ολα αυτα ειναι πολυ πιθανα !!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!!!...vivaki...!!!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βιβή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 349 μηνύματα.
3 Και σήμεραααααααααααα........!!! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Πως ηταν τα περσινα;;; Βαλε ενα πιο δυσκολο θεμα στους μιγαδικους ενα αρκετα πιο δυσκολο 4ο θεμα και ενα λιγο πιο ευκολο 3ο θεμα. Οποτε πανω κατω στην ιδια λογικη με αρκετα τσιμπημενο 4ο.

Εγώ πάλι βρήκα πιο δύσκολο το τρίτο θέμα, αλλά ίδιους τους μιγαδικούς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Θεωρω πως ειχε τις δυσκολιες του το 3ο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Θεωρω πως ειχε τις δυσκολιες του το 3ο...

Το περσινό το είχα λύσει στο τσακ μπαμ, το φετινό δεν πρόλαβα το Γ3. Είμαι σίγουρος πως αν είχα ένα τέταρτο παραπάνω θα το έλυνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Και εγω ειχα προβλημα χρονου... Δεν εκανα το Δ1! Πηρα ετοιμη την συναρτηση, εκανα τα υπολοιπα ερωτηματα και οταν γυρισα για να την κανω... δεν προλαβα ουτε τον fermat που σκεφτηκα να κανω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwerty111

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.
Και εγω ειχα προβλημα χρονου... Δεν εκανα το Δ1! Πηρα ετοιμη την συναρτηση, εκανα τα υπολοιπα ερωτηματα και οταν γυρισα για να την κανω... δεν προλαβα ουτε τον fermat που σκεφτηκα να κανω...
Εγώ πάλι είχα πεισμώσει με το Δ1 και δεν μπορούσα να το αφήσω:redface:
Το αποτέλεσμα ήταν να μου μείνουν λιγότερο από τριάντα λεπτά για τα επόμενα τρία ερωτήματα. Και αγχώθηκα γιατί σκέφτηκα αν το πρώτο ερώτημα είναι τέτοιας δυσκολίας, πόσο μάλλον τα επόμενα. Τελικά, το Δ1 ήταν το κατεξοχήν δύσκολο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Και εγω ειχα προβλημα χρονου... Δεν εκανα το Δ1! Πηρα ετοιμη την συναρτηση, εκανα τα υπολοιπα ερωτηματα και οταν γυρισα για να την κανω... δεν προλαβα ουτε τον fermat που σκεφτηκα να κανω...
Εγώ το έλυσα χωρίς Fermat καθώς βιαζόμουν πολύ οπότε το ρίσκαρα (δεν είχα κάνει μια απόδειξη, Β2, Γ3, Γ4 άσε...). Έβαλα ότι αφού κρατάει σταθερό πρόσημο και σε μια τυχαία τιμή (πχ 2) το ολοκλήρωμα βγαίνει αρνητικό και η ανισότητα μηδενίζει μόνο για 0, άρα η f είναι αρνητική. Δεν νομίζω να χάσω όλες τις μονάδες, είναι ανάλογα τον εξεταστή από εδώ και πέρα νομίζω. Μετά το επόμενο κομμάτι της Δ1 πιστεύω το έλυσα κανονικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Α μια χαρα τοτε!
Λοιπον, ξεχναμε μαθηματικα και φυγαμε για τα υπολοιπα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Δύσκολο το επόμενο?
Ναι, Βιολογια!
Την φοβαμαι... Δεν ξερω αν θα γραψω καλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Εγώ τα τέλειωσα όλα πλην τριων ερωτηματων στη μία ώρα και 45 λεπτά.
Μου έμενε το Γ3, το όριο στο Δ, και το Δ4.
Στο Γ3, είχα κολλήσει (αν και ήταν προφανές πως έβγαινε με rolle, δεν το είδα από το στρες). Γι αυτό κι εγώ έθεσα συνάρτηση αυτό που μας έδωσε, αντικατέστησα από το προηγούμενο ερώτημα το lnx1=2012/1-χ1 ή κάτι τέτοιο, μου βγήκε ένα θηρίο και τελικά, χρησιμοποιώντας τη σχετική θέση χ1, χ2, 1 το έβγαλα με bolzano. Δεν έχει ακουστεί πουθενά αυτή η λύση, και μάλλον είμαι ο μόνος που το πήγε μέσω Τρικάλων.
Το όριο μου έφαγε πολύ ώρα, γύρω στη μισή, κι αυτό μου δημιούργησε άγχος. Είχα φτάσει ένα βήμα πριν τις πράξεις μεταξύ κλασμάτων και τελικά, μετά από πολλές σελίδες πρόχειρο, το έβγαλα.
Στο Δ4, μου έμεναν 10 λεπτά. Και το παράτησα, έπρεπε να κοιτάξω και λίγο τα προηγούμενα.
Στα 5 λεπτά, από την υπερένταση κόλλησα και δε μου ερχόταν καμιά ιδέα για το Δ4.
Τώρα όμως χαλαρά, σε ΑΟΔΕ και ΑΕΠΠ δεν υπάρχει πίεση χρόνου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Ναι, Βιολογια!
Την φοβαμαι... Δεν ξερω αν θα γραψω καλα...

Μια χαρά να γράψεις :D Αυτή σε φοβάται πιο πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Εγω αφου εφτασα μεχρι το Γ4.Απο εκει και περα οτι πηρα απο το Δ μονο για καλο θα ειναι :P :P

Kαι εγω το Γ3 με bolzano το ελυσα.Αυτο μου ηρθε βασικα αυτο εκανα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Εγω ΘΜΤ εκανα... Αυτο μου ηρθε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwerty111

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.
Ναι, Βιολογια!
Την φοβαμαι... Δεν ξερω αν θα γραψω καλα...
Και εγώ φοβάμαι τη βιολογία.
Αλλά σκέφτομαι ότι μαθηματικά κατεύθυνσης, όπου περίμενα το καλύτερο βαθμό, μπορεί να έχω και το χειρότερο μετά την έκθεση (μην με βρίσετε αλλά ήθελα 20 και όχι κανά 18:P).
Άρα, βιολογία την οποία φοβάμαι θα γράψω μια χαρά:clapup:

Σκέψου το ίδιο εσύ για τη φυσική για να πας με αισιοδοξία αύριο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top