Πανελλήνιες 2012

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μαθηματικοί τρέμετε... Ερχόμαστε!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Porcia+Brutus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Porcia+Brutus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Όσοι είπατε πως αύριο αρχίζει το β' ημίχρονο είστε υπεύθυνοι γι αυτό που θα ακολουθήσει...
Διοχέτευσα όλο το άγχος κι όλη μου την ένταση μεταφράζοντας όλα όσα έχουν γίνει μέχρι στιγμής σε μια άλλη γλώσσα.
Ορίστε!
:popcorn::popcorn::popcorn::popcorn::popcorn::popcorn::popcorn::popcorn::popcorn::popcorn::popcorn:

Το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα ΑΕΙ-ΤΕΙ ξεκίνησε την προηγούμενη Δευτέρα στα σχολικά γήπεδα. Η ομάδα των μαθητών, χωρίς πρόεδρο και προπονητή, μετά από μια εξαντλητική προετοιμασία θα βρει απέναντί της την ομάδα της ΚΕΕ. Απ την τελευταία παραιτήθηκε λίγες μέρες πριν την έναρξη του πρωταθλήματος ο πρόεδρός της κ.Μπαμπινιώτης και την θέση του πήρε η κ.Κιάου, έλληνιδα μεγιστάνας, υποσχόμενη πως θα συνεχίσει το επιτυχημένο έργο της κ.Διαμαντοπούλου.
Το πρωτάθλημα ξεκίνησε με την ομάδα των μαθητών να βρίσκει απέναντί της την ομάδα των φιλολόγων, προπονήτρια της οποίας ήταν η κ.Ελένη Γλύκατζη Αρβελέρ. Η Αρβελέρ αιφνιδίασε με τις επιλογές της τους μαθητές οι οποίοι δυσκολεύτηκαν να κατανοήσουν το σύστημα της. Όμως εξισσορόπησαν γρήγορα το ματς και με μπόλικη τέχνη κατάφεραν να προηγηθούν κάνοντας το 1-0 λιγο πριν την λήξη του πρώτου αγώνα.
Δύο μέρες αργότερα οι μαθητές ήρθαν αρχικά αντιμέτωποι με την ομάδα των Μαθηματικών. Αν και σκληροτράχηλη, η τελευταία δεν άντεξε στις πιέσεις των μαθητών οι οποίοι όντας σωστά προετοιμασμένοι έγραψαν το 2-0. Στη συνέχεια όμως ανέλαβε η ομάδα των Βιολόγων παίζοντας με ένα πολύ πρωτότυπο και ασαφές σχήμα. Οι μαθητές δέχθηκαν αρχικά το πρώτο γκολ και λίγο πριν την εκπνοή του αγώνα, οι Βιολόγοι, εκμεταλλευόμενοι το όζον που υπήρχε στο γήπεδο και τη σύγχηση που προκάλεσε αυτό στους μαθητές, κατάφεραν να ισσοφαρίσουν κάνοντας το 2-2.
Την Παρασκευή ήταν η σειρά της ομάδας των Φιλολόγων να πάρει τη ρεβανς για την προηγούμενη ήττα της. Η κ.Αρβελέρ δεν άντεξε τις συγκινήσεις κι αποχώρησε απ την ομάδα αφήνοντας τον κ.Κωνσταντίνο Καφάβη στη θέση της. Ο κ.Καφάβης όμως δεν μπόρεσε να προβάλλει κάποια αντίσταση και η ομάδα των μαθητών του φόρτωσε άμεσα 2 γκολ κι έτσι το σκορ έγινε 4-2. Η κ.Κιαου όμως βλέποντας την ομάδα της να μην μπορεί να σταθεί στο γήπεδο αποφάσισε την άμεση απόλυση του κ.Καφάβη κι έριξε στη μάχη το μεγάλο της όπλο, την ομάδα των Φυσικών. Οι μαθητές βλέποντας στον πάγκο των αντιπάλων τους τον κ.Αλβέρτο Αινστάιν πάγωσαν. Η ομάδα των Φυσικών παίζοντας σκληρό και θεαματικό ποδόσφαιρo κατάφερε άμεσα να προηγηθεί στο σκορ. Σαν να μην έφτανε αυτό ήρθε και το 2ο γκολ τους αφού το επίπεδό τους ήταν πολύ ανώτερο απ αυτό των μαθητών. Οι τελευταίοι διαμαρτυρόντουσαν για το σκληρό παιχνίδι των Φυσικών αλλά ο διαιτητής του αγώνα, θαμπωμένος από τα χρήματα της κ.Κιάου, δε συγκινούνταν. Σοκ προκάλεσαν δηλώσεις μαθητών ότι παίχτες των Φυσικών προσπάθησαν να χώσουν διάφορα αντικείμενα σε ευαίσθητες σωματικές τους περιοχές. Οι κατεγγελίες αυτές εξετάσθηκαν απ την ΟΥΕΦΑ η οποία αποφάσισε την ακύρωση ενός τέρματος των Φυσικών. Όμως το παιχνίδι είχε ήδη χαθεί αφού ο πίνακας του σκορ έγραφε 7-4 στο τέλος του πρώτου γύρου.
Eν όψει του δεύτερου γύρου η πρόεδρος της οργάνωσης της ΚΕΕ ετοιμάζει αλλαγές έτσι ώστε το σκορ να διευρυνθεί κι άλλο και να στείλει τους μαθητές σπίτια τους. Σύμφωνα με πληροφορίες η κ.Κιάου έχει συμφωνήσει με τον διάσημο προπονητή κ.Αριστοτέλη προκειμένου να αναλάβει τις τύχες της ομάδας των φιλολόγων ενώ για τον πάγκο των μαθηματικών ακούγονται τα ονόματα των κυρίων Bolzano, Rolle και Fermat χωρίς όμως τίποτε να έχει ξεκαθαρίσει.
Οι ομάδες είναι έτοιμες να βγουν στον αγωνιστικό χώρο του σταδίου κι εκεί θα αποκαλυφθούν όλα:
Θα συνεχίσει η ΚΕΕ το φανταστικό παιχνίδι φορτώνοντας και με άλλα γκολ την ομάδα των μαθητών;
Θα μπορέσουν οι μαθητές να βρουν το σθένος μετά τα όσα συνέβησαν στον αγώνα με τους Φυσικούς και να ανατρέψουν έτσι το ματς;
Όλα θα κριθούν στο αυριανό ματς που μπορείτε να παρακολουθήσετε ζωντανά στα κατά τόπους σχολεία και σε High Definition στο iSchool.e-steki.gr.

Σύμφωνα με πληροφορίες ήδη άνοιξε διαμάχη στη σύναξη της Φεγγαρόπετρας μεταξύ Σωκράτους-Πλάτωνος-Αριστοτέλους σχετικά με το ποιος θα πέσει...Αναγκάσθηκαν να επέμβουν τα ΜΑΤ για να χωρίσουν τον Αλκιβιάδη και τον Θεόφραστο, οι οποίοι άνοιξαν καβγά. Έτσι αποκλείστηκαν οι Αριστοτέλης και Σωκράτης, χιαστί, και έμεινε μόνο ο Πλάτων, για να κατέβει αύριο στο γήπεδο σε γνωστό και άγνωστο και να μας χώσει μερικά γκολάκια...

(Προς υποψηφίους θετικής και τεχνολογικής) Μαζί με την καρτέλα υποψηφίου να έχετε και μπουκαλάκι λιπαντικό :whistle:
Ομοίως και στης Θεωρητικής.....και πολύ βαζελίνη θα χρειασθούμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ArminVanBuuren

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ArminVanBuuren αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 241 μηνύματα.
δεν ξερω τι λετε παντως εγω το λιπαντικο θα το αλειψω στο δικο μου μακριναρι

ΠΑΜΕ ΓΙΑ 100 ΡΕ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 018946

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το μονο που θα κανω εγω ειναι να περιμενω να βγουν οι προβλεψεις μου .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vasilina93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βασιλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 395 μηνύματα.
Το μονο που θα κανω εγω ειναι να περιμενω να βγουν οι προβλεψεις μου .

Οι οποίες είναι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 018946

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Το μονο που θα κανω εγω ειναι να περιμενω να βγουν οι προβλεψεις μου .

Εσύ περίμενε προς το παρόν τα αποτελέσματα από τις προαγωγικές της Α' δημοτικού.:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrEaMErOus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DrEaMErOus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 187 μηνύματα.
μέχρι στιγμής του βγαίνουν πάντως οι πρόβλεψης..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Όλα αυτά είναι ΠΡΟΒΛΕΨΕΙΣ, ναι?
Δεν είστε υποχρεωμένοι να τις διαβάσετε.
Δεν είστε υποχρεωμένοι να τις πιστέψετε.
Δεν είστε υποχρεωμένοι να τις σχολιάσετε.
Και φυσικά το χειρότερο που μπορείτε να κάνετε είναι να εκνευριστείτε με αυτούς που κάνουν προβλέψεις εκ του ασφαλούς.

Κλείστε το πισι και άντε για ύπνο για να πάτε να σκίσετε αύριο. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariospaok4

Νεοφερμένος

Ο Μαριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Καλη μας επιτυχια παιδια !!! :clapup: :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dmitsos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 929 μηνύματα.
ζηλεύω τα παιδιά που δίνουν μαθηματικά αύριο
σκίστε ρεεεεεεεεε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrEaMErOus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DrEaMErOus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 187 μηνύματα.
πρέπει να είναι το φορτε σου τα μαθηματικά έτσι ?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ArminVanBuuren

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ArminVanBuuren αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 241 μηνύματα.
οντως το να εισαι στο 2% του 18-20 αυριο στα μαθηματικα κατε πρεπει να σε κανει να νιωθεις πολυ μαγκας! ΧD
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dmitsos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 929 μηνύματα.
ρε πείτε με ψώνιο αλλά πέρυσι όταν έλυσα όλο το διαγώνισμα σωστά νόμιζα ότι ήμουν ο chuck norris ξέρω γω.
είχα ψωνιστεί για 2-3 μέρες.
σοβαρά τώρα. :P

ασε που ηταν το μονο μαθημα που μ' εκανε να σπασω το κεφαλι μου να βρω τη λυση περυσι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Καλή επιτυχία παιδιά :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ArminVanBuuren

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ArminVanBuuren αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 241 μηνύματα.
ρε πείτε με ψώνιο αλλά πέρυσι όταν έλυσα όλο το διαγώνισμα σωστά νόμιζα ότι ήμουν ο chuck norris ξέρω γω.
είχα ψωνιστεί για 2-3 μέρες.
σοβαρά τώρα. :P

ασε που ηταν το μονο μαθημα που μ' εκανε να σπασω το κεφαλι μου να βρω τη λυση περυσι...

ελπιζω να κανω το ιδιο αυριο XD
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marelpt

Νεοφερμένος

Ο Marelpt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Κρήτης (Ηράκλειο). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Αυτή τη στιγμή όλα τα παιδιά του i-school που γράφουν αύριο κοιμούνται (ελπίζω).
Πριν πάω κι εγώ, να ευχηθώ να μην υπάρξουν άλλα απρόοπτα αύριο.
Άντε, μετά το αυριανό ο χρόνος αρχίζει να κυλάει αντίστροφα.

Καλή επιτυχία! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Porcia+Brutus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Porcia+Brutus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Αυτή τη στιγμή όλα τα παιδιά του i-school που γράφουν αύριο κοιμούνται (ελπίζω).
Πριν πάω κι εγώ, να ευχηθώ να μην υπάρξουν άλλα απρόοπτα αύριο.
Άντε, μετά το αυριανό ο χρόνος αρχίζει να κυλάει αντίστροφα.

Καλή επιτυχία! :D

ΜΑκα΄ρι να πιάσει η ευχή σου!
Όσο για την ελπίδα σου....εγώ είμαι εδώ να στην διαψεύσω!
Αν και με τόσες κατάρες που μας έριχαν επί 3ημέρου οι θετικοτεχνολογικοί την έχουμε πάρα πολύ μελανῶς κεχρωματισμένην σήμερα........

Κι όπως λέει το άσμα

"Μην ξανάρθεις,

όσα χρόνια κι αν περάσουν,

ΜΗΝ ΞΑΝΑΡΘΕΙΣ"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Balthazor

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.
Συμφωνα με πρωτες εκτιμησεις, τα θεματα στα Μαθηματικα ειναι βατα.

Στα αρχαια επεσε Αριστοτελης και Θουκυδιδης(αγνωστο)

Χαχα ηθικα νικομαχεια επεσαν! Το πιο αντισος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Καλημέρα! Για τον σχολιασμό των σημερινών μαθημάτων άνοιξαν τα επιμέρους θέματα.

Αρχαία [28/5/2012] Αρχαία Ελληνική Γλώσσα
Μαθηματικά [28/5/2012] Μαθηματικά Κατεύθυνσης

Ελπίζω να σκίσατε! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top