Πανελλήνιες 2012

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

asoskaro

Νεοφερμένος

Ο asoskaro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
δε ξερω, εχω απογοητευτει εντελως κ προσπαθω να μη το δειχνω στους γυρω μου
πηγα πολυ καλα εκθεση, βιολ γενικης κοντα στο 20 αλλα φυσικη πηγαινα για 19 συν και πηρα καπου στο 16
τωρα ακουω παλι μαθηματικα θα γινει σφαγη, δε ξερω η ιατρικη πλεον μ φαινεται πολυ μακρινη
οπως το υπολογισα θελω 18 μαθηματικα και 19αρια στα αλλα 2, αλλα πλεον μετα την αποτυχια στη φυσικη δε ξερω αν μπορω να τα πιασω
τελοσπαντων, καλη επιτυχια σε ολους και καλη συνεχεια στο 2ο ημιχρονο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 3,123 μηνύματα.
Εσεις οι θετικοτεχνολογικοι: Σταματήστε να ασχολείστε με το Γ4!! Δυστυχως ή ευτυχώς όπως και να 'χει δεν μπορείτε να αλλάξετε κάτι πλέον.
Αφοσιωθείτε στο σημαντικότερο μαθημα που ερχεται..
Και μην εχετε την αντιληψη "δεν εχει νοημα πλεον, την εχασα τη σχολη μου", μεχρι τις βασεις δεν ξερετε τιποτα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catgirlbarbara

Δραστήριο μέλος

Η catgirlbarbara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 428 μηνύματα.
Παιδιά ακούω για τρελές αντιγραφές στο εξεταστικό μας κέντρο και στενοχωριέμαι που μερικοί υιοθετούν αυτή την τακτική. Εμένα με ρώτησε ένας φίλος μου Σωστό-Λάθος και δεν του απάντησα, δεν θύμωσε φυσικά, ωστόσο λυπάμαι που γίνονται τέτοια πράγματα και μερικοί συμμετέχουν.

Συνεβη και σε μας αυτο. Καποια παιδια, μολις βρηκαν ευκαιρια που οι επιτηρητες δεν προσεχαν, αρχισαν τα σωστο-λαθος μεταξυ τους. Το θεωρω πολυ αδικο, εστω και για ενα μοριο να παρει καποιος τη θεση αλλου στη σχολη. Κριμα.:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLaZy8

Δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 462 μηνύματα.
Επίσης το ότι στην Ελλάδα ότι δε φτάνει η αλεπού το κάνει κρεμαστάρι επίσης ισχύει.

Και τι κόλλημα με την κωλοπετινίτσα; Έχετε πάει και την αναφέρετε όλη την ώρα; Έχει πολύ ωραίο κόκορα κρασάτο, ντόπιο, για αυτό λέγεται έτσι. Άντε μάθαμε κάτι και το κοπανάμε.
Μας αρέσει η κωλοπετινίτσα... εσύ γιατί θίγεσαι δεν έχω καταλάβει.

Παιδιά ζητάω απεγνωσμένα κάποιες ελπίδες!!Φυσική πήγαινα για 19-20 και έγραψα ενα 5!!μόλις πηρα τα θέματα μου σβήστηκαν όλα από τα μυαλό και δεν καταλάβαινα τι μου γινόταν!!Ας το προσπεράσουμε αυτό!Έκθεση έγραψα αρκετά καλά!!Μαθηματικά Γενικής δεν β΄ρηκα κανένα λάθος οπότε εύχομαι να έχω πάρει ενα 20!!Μαθηματικά ειναι το φόρτε μου!!Αν γραψω ενα 20 μαθηματικά κατευθυνσης και 20 ΑΟΔΕ και ενα 18 πληροφορική πιάνω πολυτεχνείο?????
χμμ... σαν να ξαναζω τις στιγμές που έζησα την παρασκευη... ακριβώς έτσι και εγώ
πήγαινα για 19-20... και μου σβήστηκαν όλα απο το μυαλό... έγραψα 12.
Με τη διαφορά βέβαια πως εγώ δεν είμαι αστέρι στα μαθηματικά και θα πατώσω και εκεί...
Μόνο χημεία-βιολογία αν κάνω κάτι.

Τέσπα βάλε τα δυνατά σου μέχρι το τέλος και βλέπουμε, ποτέ δεν ξέρεις, αν είναι τα μαθηματικά το φόρτε σου
τότε θα τα πας μια χαρά :P
Σκέψου πως θα γράψεις καλά τη Δευτέρα... :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Είναι το χωριό μου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dmitsos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 929 μηνύματα.
Συνεβη και σε μας αυτο. Καποια παιδια, μολις βρηκαν ευκαιρια που οι επιτηρητες δεν προσεχαν, αρχισαν τα σωστο-λαθος μεταξυ τους. Το θεωρω πολυ αδικο, εστω και για ενα μοριο να παρει καποιος τη θεση αλλου στη σχολη. Κριμα.:worry:

Πραγματικό περιστατικό

Μαθητής Α: Πως πανε τα σλ ρε;
Μαθητης Β: σσλσσ
Μαθητης Α: ε?
Μαθητης Β: σσλσσ
Μαθητης Α: ε?
ΕΠΙΤΗΡΗΤΗΣ: Σας παρακαλώ παιδιά, τι σσλσσ είναι αυτά;

:P

Καλά για τη χημεία δεν το συζητώ. Κόντευα να γράψω 0.2 στο κούτελό μου για να το δει η διπλανή μου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLaZy8

Δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 462 μηνύματα.
Είναι το χωριό μου :P
και δε χαίρεσαι;.... έτσι όπως γράψαμε όλοι θα έρθουμε να σου κάνουμε παρέα :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
ρε παιδιά συγκεντρωθείτε να διαβάσετε μαθηματικά, στη φυσική ούτε η επιτροπή δεν ξέρει τι θα κάνει! Μην θυσιάσετε και τα μαθηματικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Porcia+Brutus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Porcia+Brutus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 381 μηνύματα.
και τι θες? να σου ευχομαστε να πεσει ο πρωταγορας οταν εμας την δευτερα θα πεσει ολοκληρωμα που πρεπει να θεσεις αντιστροφη και 3κλαδι συναρτηση με μιγαδικο και ρυθμο μεταβολης? και οταν ολα τα 17αρια πιασαν 8 χτες?

κριμα αλλα ευχομε να σας πεσει η 20η ενοτητα γιατι θελω 5ο πεδιο και ειναι μεγαλη αδικια να ανταγωνιζομε ενα μεγαλο ποσοστο ατομων που μετα βιας ελυσε το αστειο Δ1 την τεταρτη και του εχουν πεσει τα πιο βατα που εχουν πεσει ποτε στην κατευθυνση

Σε πληροφορώ ότι στον Πρωταγόρα μπορεί να βάλουν καμία ερώτηση ανάπτυξης και να τρέχουμε πολύ περισσότερο από το σοσάκι 20 του Αριστοτέλους. Και το 2006 που το έβαλαν μια χαρά έγραψαν τα παιδιά.
Μέλι στάζεις πάντως...

Και ποιος σου ειπε οτι η 20η ειναι δυσκολη?:P
Γενικως το γνωστο ειναι στανταρ αν εχεις διαβασει...το αγνωστο ειναι αλλη ιστορια αλλα η γραμματικη(10 μορια) ειναι στανταρ, κατι απο μεταφραση, κατι απο συνταξη...:whistle:

Στάνταρ είναι αλλά με τέτοιους βαθμολογητές ποτέ δεν ξέρεις...

Πωπω πρόβλημα... :fool:

Ακολουθώντας την λογική σου:
Εύχομαι να έγραψες 05/20 στην έκθεση, γιατί είσαι ανορθόγραφος και δεν αξίζεις μια θέση στο πανεπιστήμιο.
Δεν αξίζεις εσύ να μπεις στο πανεπιστήμιο μη γνωρίζοντας ορθογραφία, και να χάσω εγώ την θέση μου.

Σ'άρεσε αυτό; Κάτι τέτοιο κάνεις!
Ήθελες να τ'ακούσεις.


ΥΓ. Σου είπε κανείς ότι δεν μας αρέσει η 20η ενότητα των Πολιτικών;
Μια χαρά είναι και μακάρι να πέσει.:eek:

Εγώ την προέβλεψα κιόλας!
Ποντάρω έναν φραπέ κέρασμα στην 20!


Ώχου ρε παιδιά...
Μην κρίνετε από τώρα για το αν έγινε ή όχι αδικία.
Έχουμε άλλα 3 (ή 4 όσοι δίνουν οικονομικά) μαθήματα.
Διαβάστε ο καθένας το μάθημά του και μη σκέφτεστε το ότι στη φυσική πέσαν δύσκολα και σε εμάς εύκολα.
Στη Λογοτεχνία εξάλλου ποτέ δε ξέρεις πώς θα του κάτσει του βαθμολογητή η απάντησή σου!
Και ξαναλέω έχουμε άλλα τόσα μαθήματα!!!

Αν είναι δυνατόν δηλαδή να εύχεται ο ένας για τον άλλο να του πέσουν παλούκια!
Σε τέτοιο σημείο έχουμε φτάσει; Να χαιρόμαστε με τις δυσκολίες ή την αποτυχία των άλλων; >.<
Ωραία έτσι πάμε μπροστά...

Μετά όταν βγουν οι βαθμοί και δουν 1-2% λογοτεχνία στην κλίμακα 18-20 και στην φυσική τους θα είναι πχ 5-10% τότε θέλω να έλθουν να μας τα πουν αυτά...και να μην ποιήσουν την νήσσαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ArminVanBuuren

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ArminVanBuuren αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 241 μηνύματα.
Μετά όταν βγουν οι βαθμοί και δουν 1-2% λογοτεχνία στην κλίμακα 18-20 και στην φυσική τους θα είναι πχ 5-10% τότε θέλω να έλθουν να μας τα πουν αυτά...και να μην ποιήσουν την νήσσαν.

χαχαχαχαχ καλο αστειο φιλε χΔ η φυσικη στην τεχνολογικη απτο 2006 μεχρι σημερα εχει μεσο ορο 7% το 18-20 με τα φετινα θεματα εσυ τραγουδα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Porcia+Brutus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Porcia+Brutus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 381 μηνύματα.
χαχαχαχαχ καλο αστειο φιλε χΔ η φυσικη στην τεχνολογικη απτο 2006 μεχρι σημερα εχει μεσο ορο 7% το 18-20 με τα φετινα θεματα εσυ τραγουδα..

Γελά καλύτερα το άτομο που γελά τελευταίο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

MolecularMary

Νεοφερμένος

Η MolecularMary αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
Στα Μαθηματικα Κατ. θελω τα θεματα να ειναι οπως τα περσινα! Εκει πραγματικα ξεχωριζουν οι καλοι...ενα ευκολο β θεμα, ενα αρκετα τσιμπημενο γ θεμα (θεωρω) και ενα ΠΟΛΥ εξυπνο 4 θεμα! Παντως ενας καλος μαθητης θα επρεπε να γραφει ασταματητα για τα 2 τελευταια θεματα! Τα ζηλευω πραγματικα....τα μαθηματικα ειναι τα αγαπημενα μου! Ελπιζω να μην μας κανουν χωμα τη Δευτερα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ArminVanBuuren

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ArminVanBuuren αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 241 μηνύματα.
Γελά καλύτερα το άτομο που γελά τελευταίο.

καλα φιλε τι να σου πω δεν ξερω.. οπως και να εχει το 30-40% σε σας δυσκολα θα εχει κατω απτη βαση σε αντιθεση με μας που θα ειναι τουλαχιστον το 70-75%
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Porcia+Brutus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Porcia+Brutus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 381 μηνύματα.
καλα φιλε τι να σου πω δεν ξερω.. οπως και να εχει το 30-40% σε σας δυσκολα θα εχει κατω απτη βαση σε αντιθεση με μας που θα ειναι τουλαχιστον το 70-75%

https://vatopaidi.wordpress.com/2011/06/21/πανελλαδικές-2011-ρεκόρ-αποτυχίας-προς-κ/

για μια γενική εικόνα. Πέρυσι με εύκολα αρχαία 1 στους 2 κάτω από τη βάση και σημειωτέον είναι το μάθημα με την μεγάλη βαρύτητα, ομοίως και ιστορία με την μικρή βαρύτητα.
Όταν ακούς για έκθεση https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?t=62082&page=13, ε τότε το χουμε χαμένο.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cherie

Δραστήριο μέλος

Η Cherie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 768 μηνύματα.
Να πω μια στιγμή τον πόνο μου.. Αν γράπσω πάνω από 12 αύριο, να με φτύσετε:(. Αγχώθηκα κιόλας... Ενώ τις άλλες μέρες ήμουν πιο κουλ. Αλλά μας διέλυσαν προχθες και φοβάμαι... Στο διάολο:(.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Aυτό είναι ρε γαμώτο,η διαλυμένη ψυχολογία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Όσοι είπατε πως αύριο αρχίζει το β' ημίχρονο είστε υπεύθυνοι γι αυτό που θα ακολουθήσει...
Διοχέτευσα όλο το άγχος κι όλη μου την ένταση μεταφράζοντας όλα όσα έχουν γίνει μέχρι στιγμής σε μια άλλη γλώσσα.
Ορίστε!
:popcorn::popcorn::popcorn::popcorn::popcorn::popcorn::popcorn::popcorn::popcorn::popcorn::popcorn:

Το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα ΑΕΙ-ΤΕΙ ξεκίνησε την προηγούμενη Δευτέρα στα σχολικά γήπεδα. Η ομάδα των μαθητών, χωρίς πρόεδρο και προπονητή, μετά από μια εξαντλητική προετοιμασία θα βρει απέναντί της την ομάδα της ΚΕΕ. Απ την τελευταία παραιτήθηκε λίγες μέρες πριν την έναρξη του πρωταθλήματος ο πρόεδρός της κ.Μπαμπινιώτης και την θέση του πήρε η κ.Κιάου, έλληνιδα μεγιστάνας, υποσχόμενη πως θα συνεχίσει το επιτυχημένο έργο της κ.Διαμαντοπούλου.
Το πρωτάθλημα ξεκίνησε με την ομάδα των μαθητών να βρίσκει απέναντί της την ομάδα των φιλολόγων, προπονήτρια της οποίας ήταν η κ.Ελένη Γλύκατζη Αρβελέρ. Η Αρβελέρ αιφνιδίασε με τις επιλογές της τους μαθητές οι οποίοι δυσκολεύτηκαν να κατανοήσουν το σύστημα της. Όμως εξισσορόπησαν γρήγορα το ματς και με μπόλικη τέχνη κατάφεραν να προηγηθούν κάνοντας το 1-0 λιγο πριν την λήξη του πρώτου αγώνα.
Δύο μέρες αργότερα οι μαθητές ήρθαν αρχικά αντιμέτωποι με την ομάδα των Μαθηματικών. Αν και σκληροτράχηλη, η τελευταία δεν άντεξε στις πιέσεις των μαθητών οι οποίοι όντας σωστά προετοιμασμένοι έγραψαν το 2-0. Στη συνέχεια όμως ανέλαβε η ομάδα των Βιολόγων παίζοντας με ένα πολύ πρωτότυπο και ασαφές σχήμα. Οι μαθητές δέχθηκαν αρχικά το πρώτο γκολ και λίγο πριν την εκπνοή του αγώνα, οι Βιολόγοι, εκμεταλλευόμενοι το όζον που υπήρχε στο γήπεδο και τη σύγχηση που προκάλεσε αυτό στους μαθητές, κατάφεραν να ισσοφαρίσουν κάνοντας το 2-2.
Την Παρασκευή ήταν η σειρά της ομάδας των Φιλολόγων να πάρει τη ρεβανς για την προηγούμενη ήττα της. Η κ.Αρβελέρ δεν άντεξε τις συγκινήσεις κι αποχώρησε απ την ομάδα αφήνοντας τον κ.Κωνσταντίνο Καφάβη στη θέση της. Ο κ.Καφάβης όμως δεν μπόρεσε να προβάλλει κάποια αντίσταση και η ομάδα των μαθητών του φόρτωσε άμεσα 2 γκολ κι έτσι το σκορ έγινε 4-2. Η κ.Κιαου όμως βλέποντας την ομάδα της να μην μπορεί να σταθεί στο γήπεδο αποφάσισε την άμεση απόλυση του κ.Καφάβη κι έριξε στη μάχη το μεγάλο της όπλο, την ομάδα των Φυσικών. Οι μαθητές βλέποντας στον πάγκο των αντιπάλων τους τον κ.Αλβέρτο Αινστάιν πάγωσαν. Η ομάδα των Φυσικών παίζοντας σκληρό και θεαματικό ποδόσφαιρo κατάφερε άμεσα να προηγηθεί στο σκορ. Σαν να μην έφτανε αυτό ήρθε και το 2ο γκολ τους αφού το επίπεδό τους ήταν πολύ ανώτερο απ αυτό των μαθητών. Οι τελευταίοι διαμαρτυρόντουσαν για το σκληρό παιχνίδι των Φυσικών αλλά ο διαιτητής του αγώνα, θαμπωμένος από τα χρήματα της κ.Κιάου, δε συγκινούνταν. Σοκ προκάλεσαν δηλώσεις μαθητών ότι παίχτες των Φυσικών προσπάθησαν να χώσουν διάφορα αντικείμενα σε ευαίσθητες σωματικές τους περιοχές. Οι κατεγγελίες αυτές εξετάσθηκαν απ την ΟΥΕΦΑ η οποία αποφάσισε την ακύρωση ενός τέρματος των Φυσικών. Όμως το παιχνίδι είχε ήδη χαθεί αφού ο πίνακας του σκορ έγραφε 7-4 στο τέλος του πρώτου γύρου.
Eν όψει του δεύτερου γύρου η πρόεδρος της οργάνωσης της ΚΕΕ ετοιμάζει αλλαγές έτσι ώστε το σκορ να διευρυνθεί κι άλλο και να στείλει τους μαθητές σπίτια τους. Σύμφωνα με πληροφορίες η κ.Κιάου έχει συμφωνήσει με τον διάσημο προπονητή κ.Αριστοτέλη προκειμένου να αναλάβει τις τύχες της ομάδας των φιλολόγων ενώ για τον πάγκο των μαθηματικών ακούγονται τα ονόματα των κυρίων Bolzano, Rolle και Fermat χωρίς όμως τίποτε να έχει ξεκαθαρίσει.
Οι ομάδες είναι έτοιμες να βγουν στον αγωνιστικό χώρο του σταδίου κι εκεί θα αποκαλυφθούν όλα:
Θα συνεχίσει η ΚΕΕ το φανταστικό παιχνίδι φορτώνοντας και με άλλα γκολ την ομάδα των μαθητών;
Θα μπορέσουν οι μαθητές να βρουν το σθένος μετά τα όσα συνέβησαν στον αγώνα με τους Φυσικούς και να ανατρέψουν έτσι το ματς;
Όλα θα κριθούν στο αυριανό ματς που μπορείτε να παρακολουθήσετε ζωντανά στα κατά τόπους σχολεία και σε High Definition στο iSchool.e-steki.gr.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

123τινκ

Νεοφερμένος

Ο 123τινκ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Γιατι πρέπει να σταματάμε το διάβασμα το πολυ στις 7;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EsASt3p

Νεοφερμένος

Ο EsASt3p αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
(Προς υποψηφίους θετικής και τεχνολογικής) Μαζί με την καρτέλα υποψηφίου να έχετε και μπουκαλάκι λιπαντικό :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_13

Νεοφερμένος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης (Ξάνθη) και μας γράφει απο Ξάνθη (Ξάνθη). Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Όσοι είπατε πως αύριο αρχίζει το β' ημίχρονο είστε υπεύθυνοι γι αυτό που θα ακολουθήσει...
Διοχέτευσα όλο το άγχος κι όλη μου την ένταση μεταφράζοντας όλα όσα έχουν γίνει μέχρι στιγμής σε μια άλλη γλώσσα.
Ορίστε!
:popcorn::popcorn::popcorn::popcorn::popcorn::popcorn::popcorn::popcorn::popcorn::popcorn::popcorn:

Το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα ΑΕΙ-ΤΕΙ ξεκίνησε την προηγούμενη Δευτέρα στα σχολικά γήπεδα. Η ομάδα των μαθητών, χωρίς πρόεδρο και προπονητή, μετά από μια εξαντλητική προετοιμασία θα βρει απέναντί της την ομάδα της ΚΕΕ. Απ την τελευταία παραιτήθηκε λίγες μέρες πριν την έναρξη του πρωταθλήματος ο πρόεδρός της κ.Μπαμπινιώτης και την θέση του πήρε η κ.Κιάου, έλληνιδα μεγιστάνας, υποσχόμενη πως θα συνεχίσει το επιτυχημένο έργο της κ.Διαμαντοπούλου.
Το πρωτάθλημα ξεκίνησε με την ομάδα των μαθητών να βρίσκει απέναντί της την ομάδα των φιλολόγων, προπονήτρια της οποίας ήταν η κ.Ελένη Γλύκατζη Αρβελέρ. Η Αρβελέρ αιφνιδίασε με τις επιλογές της τους μαθητές οι οποίοι δυσκολεύτηκαν να κατανοήσουν το σύστημα της. Όμως εξισσορόπησαν γρήγορα το ματς και με μπόλικη τέχνη κατάφεραν να προηγηθούν κάνοντας το 1-0 λιγο πριν την λήξη του πρώτου αγώνα.
Δύο μέρες αργότερα οι μαθητές ήρθαν αρχικά αντιμέτωποι με την ομάδα των Μαθηματικών. Αν και σκληροτράχηλη, η τελευταία δεν άντεξε στις πιέσεις των μαθητών οι οποίοι όντας σωστά προετοιμασμένοι έγραψαν το 2-0. Στη συνέχεια όμως ανέλαβε η ομάδα των Βιολόγων παίζοντας με ένα πολύ πρωτότυπο και ασαφές σχήμα. Οι μαθητές δέχθηκαν αρχικά το πρώτο γκολ και λίγο πριν την εκπνοή του αγώνα, οι Βιολόγοι, εκμεταλλευόμενοι το όζον που υπήρχε στο γήπεδο και τη σύγχηση που προκάλεσε αυτό στους μαθητές, κατάφεραν να ισσοφαρίσουν κάνοντας το 2-2.
Την Παρασκευή ήταν η σειρά της ομάδας των Φιλολόγων να πάρει τη ρεβανς για την προηγούμενη ήττα της. Η κ.Αρβελέρ δεν άντεξε τις συγκινήσεις κι αποχώρησε απ την ομάδα αφήνοντας τον κ.Κωνσταντίνο Καφάβη στη θέση της. Ο κ.Καφάβης όμως δεν μπόρεσε να προβάλλει κάποια αντίσταση και η ομάδα των μαθητών του φόρτωσε άμεσα 2 γκολ κι έτσι το σκορ έγινε 4-2. Η κ.Κιαου όμως βλέποντας την ομάδα της να μην μπορεί να σταθεί στο γήπεδο αποφάσισε την άμεση απόλυση του κ.Καφάβη κι έριξε στη μάχη το μεγάλο της όπλο, την ομάδα των Φυσικών. Οι μαθητές βλέποντας στον πάγκο των αντιπάλων τους τον κ.Αλβέρτο Αινστάιν πάγωσαν. Η ομάδα των Φυσικών παίζοντας σκληρό και θεαματικό ποδόσφαιρo κατάφερε άμεσα να προηγηθεί στο σκορ. Σαν να μην έφτανε αυτό ήρθε και το 2ο γκολ τους αφού το επίπεδό τους ήταν πολύ ανώτερο απ αυτό των μαθητών. Οι τελευταίοι διαμαρτυρόντουσαν για το σκληρό παιχνίδι των Φυσικών αλλά ο διαιτητής του αγώνα, θαμπωμένος από τα χρήματα της κ.Κιάου, δε συγκινούνταν. Σοκ προκάλεσαν δηλώσεις μαθητών ότι παίχτες των Φυσικών προσπάθησαν να χώσουν διάφορα αντικείμενα σε ευαίσθητες σωματικές τους περιοχές. Οι κατεγγελίες αυτές εξετάσθηκαν απ την ΟΥΕΦΑ η οποία αποφάσισε την ακύρωση ενός τέρματος των Φυσικών. Όμως το παιχνίδι είχε ήδη χαθεί αφού ο πίνακας του σκορ έγραφε 7-4 στο τέλος του πρώτου γύρου.
Eν όψει του δεύτερου γύρου η πρόεδρος της οργάνωσης της ΚΕΕ ετοιμάζει αλλαγές έτσι ώστε το σκορ να διευρυνθεί κι άλλο και να στείλει τους μαθητές σπίτια τους. Σύμφωνα με πληροφορίες η κ.Κιάου έχει συμφωνήσει με τον διάσημο προπονητή κ.Αριστοτέλη προκειμένου να αναλάβει τις τύχες της ομάδας των φιλολόγων ενώ για τον πάγκο των μαθηματικών ακούγονται τα ονόματα των κυρίων Bolzano, Rolle και Fermat χωρίς όμως τίποτε να έχει ξεκαθαρίσει.
Οι ομάδες είναι έτοιμες να βγουν στον αγωνιστικό χώρο του σταδίου κι εκεί θα αποκαλυφθούν όλα:
Θα συνεχίσει η ΚΕΕ το φανταστικό παιχνίδι φορτώνοντας και με άλλα γκολ την ομάδα των μαθητών;
Θα μπορέσουν οι μαθητές να βρουν το σθένος μετά τα όσα συνέβησαν στον αγώνα με τους Φυσικούς και να ανατρέψουν έτσι το ματς;
Όλα θα κριθούν στο αυριανό ματς που μπορείτε να παρακολουθήσετε ζωντανά στα κατά τόπους σχολεία και σε High Definition στο iSchool.e-steki.gr.

"παίζοντας με ένα πολύ πρωτότυπο και ασαφές σχήμα" :lol::lol: Ωραίος! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top