Πανελλήνιες 2012

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

carpe_nochtem

Πολύ δραστήριο μέλος

Η carpe_nochtem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 943 μηνύματα.
Ναι,έβαλαν τις μαλακίες τους στην Φυσική και ένα από τα ευκολότερα κείμενα στην Λογοτεχνία.
Μπράβο μπράβο,έτσι,να μιλάμε για αξιοκρατία και για δίκαιο.Ποιο δίκαιο;
Που το παιδί της θεωρητικής θα μπει πιο εύκολα οικονομικά από έναν της θετικοτεχνολογικής; Που ας μην συγκρίνουμε το επίπεδο μεταξύ των κατ,γιατί είδα και θεωρητικούς που πήγαιναν να δώσουν χωρίς να ξέρουν να παραγωγίζουν. Ναι,αυτοί θα μπουν στην σχολή,αλλά ο θετικοτεχνολογικός,που ξεσκιζόταν με τα μαθ κατ,θα πάρει τα τρία του.
Ναι,ο θεωρητικός θα φάει μία θέση από τον τεχνολογικό στο τρίτο πεδίο.
Αυτά ορίζουν την δικαιοσύνη;
Α γαμίδια,και στις επιτροπές και στα υπουργεία.

υγ: είμαι θετική και ούτε λόγος για 5 πεδίο,οπότε δεν έχω άμεση σχέση με τα παραδείγματα για να πέσετε να με φάτε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
''Αξιοκρατεια στην ελλαδα εχει χαθει και εχει αντικατασταθει απο τις δημοσιες σχεσεις'' Σοφα λογια του Χιωτη τερμαρτοφυλακα του ΑΠΟΕΛ.Πιστευω πως δεν χρειαζεται να πω κατι παραπανω.Απο εκει και περα.Παμε να τελειωσουμε αυτο το μαρτυριο και να μπουμε σε μια σχολη.Γιατι ετσι οπως μας κανανε οπου και να μπεις ανεργος θα καταληξεις..Αντιος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Ελπιζω να βαλουν παλουκαρες στα μαθηματα της θεωρητικης και πιο χαλαρα σε εμας για να ελπιζω πλεον σε οικονομικες σχολες,αλλα δεν το βλεπω να μας φερθουν με τρυφεροτητα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 845212

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παιδια αυτο το συστημα πρεπει οπωσδηποτε να το αλλαξουμε... Εχει ξεφτελιστει εντελως η κατασταση. Εκτος απο το γεγονος οτι ειναι το μοναδικο συστημα εισαγωγης στον κοσμο που εξεταζομαστε σε πραγματα που δεν εχουμε διδαχτει στο σχολειο αυτοι οι καραγκιοζηδες δεν ειναι πλεον σε θεση να βαλουν ενα επιστημονικα σωστο θεμα και επιπλεον δυσκολευουν συνεχως το επιπεδο στο σημειο να δημιουργειτε πανικος στα παιδια. Για πειτε μου δηλαδη με τετοια θεματα στην βιολογια γενικης ποιο παιδι θα προσπαθησει να την διαβασει μονο του τον επομενο χρονο? Στο μεταξυ η οικονομικη κριση οξυνεται και τα λεφτα για τα ιδιαιτερα και φροντιστηρια λιγοστευουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Παιδια αυτο το συστημα πρεπει οπωσδηποτε να το αλλαξουμε... Εχει ξεφτελιστει εντελως η κατασταση. Εκτος απο το γεγονος οτι ειναι το μοναδικο συστημα εισαγωγης στον κοσμο που εξεταζομαστε σε πραγματα που δεν εχουμε διδαχτει στο σχολειο αυτοι οι καραγκιοζηδες δεν ειναι πλεον σε θεση να βαλουν ενα επιστημονικα σωστο θεμα και επιπλεον δυσκολευουν συνεχως το επιπεδο στο σημειο να δημιουργειτε πανικος στα παιδια. Για πειτε μου δηλαδη με τετοια θεματα στην βιολογια γενικης ποιο παιδι θα προσπαθησει να την διαβασει μονο του τον επομενο χρονο? Στο μεταξυ η οικονομικη κριση οξυνεται και τα λεφτα για τα ιδιαιτερα και φροντιστηρια λιγοστευουν...
Μήπως για αυτό τα κάνουν όλα αυτά? Για να πλασάρουν πιο ομαλά το νέο σύστημα κάνοντας το υπάρχον να μοιάζει τελείως απαίσιο και άδικο? Just sayin'...:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Ναι,έβαλαν τις μαλακίες τους στην Φυσική και ένα από τα ευκολότερα κείμενα στην Λογοτεχνία.
Μπράβο μπράβο,έτσι,να μιλάμε για αξιοκρατία και για δίκαιο.Ποιο δίκαιο;
Που το παιδί της θεωρητικής θα μπει πιο εύκολα οικονομικά από έναν της θετικοτεχνολογικής; Που ας μην συγκρίνουμε το επίπεδο μεταξύ των κατ,γιατί είδα και θεωρητικούς που πήγαιναν να δώσουν χωρίς να ξέρουν να παραγωγίζουν. Ναι,αυτοί θα μπουν στην σχολή,αλλά ο θετικοτεχνολογικός,που ξεσκιζόταν με τα μαθ κατ,θα πάρει τα τρία του.
Ναι,ο θεωρητικός θα φάει μία θέση από τον τεχνολογικό στο τρίτο πεδίο.
Αυτά ορίζουν την δικαιοσύνη;
Α γαμίδια,και στις επιτροπές και στα υπουργεία.

υγ: είμαι θετική και ούτε λόγος για 5 πεδίο,οπότε δεν έχω άμεση σχέση με τα παραδείγματα για να πέσετε να με φάτε.

Υπάρχουν, όμως, και θεωρητικοί που έσκισαν τους τεχνολογικούς-θετικούς στα μαθηματικά γενικής (βλ. tsoufou 18/20). :whistle:
Μην τσουβαλιάζεις!

p.s. Με το παράδειγμα αυτό θέλω να εξηγήσω ότι υπάρχουν, π.χ., θεωρητικοί, που αξίζουν περισσότερο μια θέση στα οικονομικά από έναν θετ/τεχνολογικό (σύμφωνα με την λογική σου).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Πάντως συγχαρητήρια, αντί να κοιτάτε τα δικά σας, εύχεστε και βασίζεστε στην αποτυχία του άλλου. :bigarmhug
Eγώ ξέρω παιδιά που έγραψαν άψογα στη φυσική, so what? Καλύτερα τραβάτε να διαβάσετε και αφήστε το τρολάρισμα.
Πραγματικά αξιοζήλευτο το μηδενίζω τους άλλους για να αναδειχτώ εγώ. Felicidades :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Το ότι το σύστημα καλλιεργεί τον στείρο ανταγωνισμό δεν σημαίνει ότι κι εμείς πρέπει να γίνουμαι θύματά του. Just sayin' :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Επίσης το ότι στην Ελλάδα ότι δε φτάνει η αλεπού το κάνει κρεμαστάρι επίσης ισχύει.

Και τι κόλλημα με την κωλοπετινίτσα; Έχετε πάει και την αναφέρετε όλη την ώρα; Έχει πολύ ωραίο κόκορα κρασάτο, ντόπιο, για αυτό λέγεται έτσι. Άντε μάθαμε κάτι και το κοπανάμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosmylo

Δραστήριο μέλος

Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διοίκησης Επιχειρήσεων Δυτικής Αττικής (Αιγάλεω) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 571 μηνύματα.
Παιδιά θα ηρεμήσετε λίγο;;; Έλεος... Από το '79 υπάρχουν οι πανελλαδικές. Μια βάζουν πιο απαιτητικά θέματα και μια λιγότερο... Και μη συγκρίνετε κατευθύνσεις μπορεί να χτυπήσουν τους Θεωρητικούς αυτή τη βδομάδα στα αρχαία...

Όποιος είναι διαβασμένος θα γράψει... Και μην κλαίγεστε... Και είναι λογικό να βάζουν πιο απαιτητικά θέματα. Σε πανεπιστήμιο θέλετε να μπείτε...
Και η αδερφή μου δίνει φέτος και το νιώθω... Αλλά με το να γκρινιάζετε δε θα βγάλετε τίποτα...

και μην ακούω χαζομάρες το σύστημα έχει ξεφτιλιστεί... Δε λέω ότι είναι τέλειο, αλλά αν κάποιος δε μπορεί να λύσει θέματα Φυσικής ή Μαθηματικών δε μπορεί να απαιτεί να μπει σε τμήμα θετικών επιστημών...
Και το λέω εγώ που φυσική και μαθηματικά δεν έγραψα καλά, αλλά στον τομέα μου (5ο πεδίο) έσκισα! Οπότε, αν θεωρείτε ότι αξίζετε μία θέση απλά αποδείξτε το!

Ακόμα και για το εξωτερικό που λέτε ότι είναι δικαιότερα τα πράγματα, για να σας δεχτούν θα ζητούσαν εξετάσεις...οπότε ο κόσμος να έρθει τούμπα θα το περάσετε αυτό το στάδιο! :P :)

Επίσης για τη Βιολογία απ'ότι μου είπε η αδερφή μου δε βάλανε εξωπραγματικά πράγματα, απλά φάνηκε ότι πάνε να ξεφύγουν από την παπαγαλία και βάζουν θέματα στα οποία καλείστε να έχετε κρίση! Δηλαδή αντί να ζητάνε τί είναι η ομοιόσταση για παράδειγμα, περιγράφουν ένα γεγονός και πρέπει αν καταλάβετε ότι μιλά για ομοιόσταση! Δεν είναι κακό να βάζουν ερωτήσεις κρίσεως. Στο μόνο που σας δικαιολογώ είναι ότι θα έπρεπε και το σχολικό βιβλίο να έχει αντίστοιχες ερωτήσεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

asoskaro

Νεοφερμένος

Ο asoskaro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
δε ξερω προσπαθω να συνελθω απτο χτεσινο και να διαβασω μαθηματικα αλλα με τιποτα :S
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ArminVanBuuren

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ArminVanBuuren αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 241 μηνύματα.
Πάντως συγχαρητήρια, αντί να κοιτάτε τα δικά σας, εύχεστε και βασίζεστε στην αποτυχία του άλλου. :bigarmhug
Eγώ ξέρω παιδιά που έγραψαν άψογα στη φυσική, so what? Καλύτερα τραβάτε να διαβάσετε και αφήστε το τρολάρισμα.
Πραγματικά αξιοζήλευτο το μηδενίζω τους άλλους για να αναδειχτώ εγώ. Felicidades :)

και τι θες? να σου ευχομαστε να πεσει ο πρωταγορας οταν εμας την δευτερα θα πεσει ολοκληρωμα που πρεπει να θεσεις αντιστροφη και 3κλαδι συναρτηση με μιγαδικο και ρυθμο μεταβολης? και οταν ολα τα 17αρια πιασαν 8 χτες?

κριμα αλλα ευχομε να σας πεσει η 20η ενοτητα γιατι θελω 5ο πεδιο και ειναι μεγαλη αδικια να ανταγωνιζομε ενα μεγαλο ποσοστο ατομων που μετα βιας ελυσε το αστειο Δ1 την τεταρτη και του εχουν πεσει τα πιο βατα που εχουν πεσει ποτε στην κατευθυνση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

carpe_nochtem

Πολύ δραστήριο μέλος

Η carpe_nochtem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 943 μηνύματα.
Επίσης είμαι θετική και χέστηκα για τα οικονομικά.Ιατρική θέλω,την οποία δεν μου την κλέβει ούτε ο θεωρητικός,ούτε και ο τεχνολογικός.
Οπότε,ούτε προσπαθώ να αναδειχτώ εις βάρος των άλλων,ούτε εύχομαι να αποτύχει κανείς.
Απλά,ναι,είναι άδικο. Από την στιγμή που μπορείς να περάσεις και από τις δύο κατ,να βάλουν θέμα ίσης δυσκολίας και στις δύο κατ. Και όχι δεν είναι θέμα μόνο ανταγωνισμού,για μένα τίθεται και θέμα αδικίας.
Παρατάυτα,δεν λέω να μην περάσει κανείς θεωρητικός οικονομικά,απλά να μην κρίνεται η εισαγωγή του από μαθήματα άσχετα με τη σχολή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Balthazor

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.
Και ποιος σου ειπε οτι η 20η ειναι δυσκολη?:P
Γενικως το γνωστο ειναι στανταρ αν εχεις διαβασει...το αγνωστο ειναι αλλη ιστορια αλλα η γραμματικη(10 μορια) ειναι στανταρ, κατι απο μεταφραση, κατι απο συνταξη...:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
και τι θες? να σου ευχομαστε να πεσει ο πρωταγορας οταν εμας την δευτερα θα πεσει ολοκληρωμα που πρεπει να θεσεις αντιστροφη και 3κλαδι συναρτηση με μιγαδικο και ρυθμο μεταβολης? και οταν ολα τα 17αρια πιασαν 8 χτες?

κριμα αλλα ευχομε να σας πεσει η 20η ενοτητα γιατι θελω 5ο πεδιο και ειναι μεγαλη αδικια να ανταγωνιζομε ενα μεγαλο ποσοστο ατομων που μετα βιας ελυσε το αστειο Δ1 την τεταρτη και του εχουν πεσει τα πιο βατα που εχουν πεσει ποτε στην κατευθυνση

Πωπω πρόβλημα... :fool:

Ακολουθώντας την λογική σου:
Εύχομαι να έγραψες 05/20 στην έκθεση, γιατί είσαι ανορθόγραφος και δεν αξίζεις μια θέση στο πανεπιστήμιο.
Δεν αξίζεις εσύ να μπεις στο πανεπιστήμιο μη γνωρίζοντας ορθογραφία, και να χάσω εγώ την θέση μου.

Σ'άρεσε αυτό; Κάτι τέτοιο κάνεις!
Ήθελες να τ'ακούσεις.


ΥΓ. Σου είπε κανείς ότι δεν μας αρέσει η 20η ενότητα των Πολιτικών;
Μια χαρά είναι και μακάρι να πέσει.:eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Ώχου ρε παιδιά...
Μην κρίνετε από τώρα για το αν έγινε ή όχι αδικία.
Έχουμε άλλα 3 (ή 4 όσοι δίνουν οικονομικά) μαθήματα.
Διαβάστε ο καθένας το μάθημά του και μη σκέφτεστε το ότι στη φυσική πέσαν δύσκολα και σε εμάς εύκολα.
Στη Λογοτεχνία εξάλλου ποτέ δε ξέρεις πώς θα του κάτσει του βαθμολογητή η απάντησή σου!
Και ξαναλέω έχουμε άλλα τόσα μαθήματα!!!

Αν είναι δυνατόν δηλαδή να εύχεται ο ένας για τον άλλο να του πέσουν παλούκια!
Σε τέτοιο σημείο έχουμε φτάσει; Να χαιρόμαστε με τις δυσκολίες ή την αποτυχία των άλλων; >.<
Ωραία έτσι πάμε μπροστά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Σε τέτοιο σημείο έχουμε φτάσει; Να χαιρόμαστε με τις δυσκολίες ή την αποτυχία των άλλων; >.<
Ωραία έτσι πάμε μπροστά...
Και ομως,ετσι θα πας μπροστα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ArminVanBuuren

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ArminVanBuuren αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 241 μηνύματα.
δεν πεζει εκθεση 5 χΔ την θεωρια την επιασα

και οχι δεν λεω οτι ευχομε να πατωσετε απλα να εχουμε ισης δυσκολιας θεματα γιατι την δευτερα ειναι δεδομενο οτι οι μαθηματικοι θα βαλουν ακομα πιο δυσκολα σε μας

δεν μπορειτε να καταλαβετε ομως τι σημαινει δυσκολο γιατι η θεωριτικη εχει standar θεματα οπως λετε για ενα 10 ενω εμας απο 2ο και μετα θα χτυπησουν ανελεητα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
@Giannoutas Ωραία, να κοιτά τότε ο καθένας την πάρτη του και να μη δίνει μία για τους άλλους.
Είδαμε σε τι κατάσταση έφτασε η χώρα εξαιτίας αυτού.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Πω πω τελικά έχει καταπατηθεί κάθε δόγμα περί υγιούς συναγωνισμού και άμιλλας.

Ο θάνατός σου η ζωή μου ένα πράγμα. :P

Σας χαιρετώ, έχω να διαβάσω Πολιτικά.
Συνεχίστε έτσι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top